Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė
i vjetėr 30-08-2019, 18:21   #441
cool_shqype
cun per s'mari

Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Nuk e kuptoj se si nen tereza ka qene shqiptare se njerz me xheloza dhe zemer kqij se ne shqiptaret bota nuk ka. Thjesht muhabeti nuk duam te degjojm mire per nje shqiptar tjeter apo nje shok. Sa me keq degjojm aq me mire dhe te gezuar ndjehemi brenda. Kjo eshte adn-ja e shqiptarit puro
Tashti nuk pergjithsohet por ne shum raste qe un di ka nje tendence te theksuar te cmires sidomos kur behet fjale per para te modhe e te fituar lehte....makina te bukura e tongerllik....aty nuk mahen qunat edhe gocat.....aty n'Jurropt kan spiunu edhe shoku shokun e ngushte kur behej fjala per qillo me puder e tani i cojne cigare e cokollata ne biruce medemek shoqni e zgjanume e nga tjeter i bejne vizita gruas se ish shokut me ja majt tubacionet ne forme....vari lesherat.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 30-08-2019 nė 18:24
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 18:23   #442
Kurt
V.I.P

Data e antarėsimit: Aug 2014
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
O Kurt , jane Munduar per mire jo per keq ... kjo ka nisur duke ju bere viza familjareve dhe duke bere martesa back home ( nderkohe qe bien ne kundershtim me identitetin ne pashaporte ) Nuk ka nisur nga spiunimi ndaj njeri tjetrit. Dhe k’to gjera jane hapur dhe marre masa me nderrimin e qeverive, asgje personale mes Shqiptareve.
Kot nuk e kane thene; sherri i femres
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 18:50   #443
Zana
e....Thjeshte

Data e antarėsimit: Oct 2013
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin

Citim:
Kot nuk e kane thene; sherri i femres
Tani te flasim drejt jo per hobby ..apo qysh duam ne

Ps.. ne fakt une mendoj qe te fshihen fare k’to diskutime , sepse nuk I
Dihet se kush lexon Dhe mos ti prishim pune asnje Shqiptari brenda dhe jashte forumit .

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 19:01   #444
Guest88
V.I.P

Data e antarėsimit: Mar 2019
Shuma e pikėve qė jep: 85
Guest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėm

Zana e vogel jam komplet dakord me ca ke shkrujt ti!

Po me duket shum absurde te thuash qe anglezet jan rracista ndaj shqiptarve dhe i duen pakit/afrikant ose jan diskriminues ndaj nesh , gjanat nuk jane veshtiresue vetem po veshtirsohet genjeshtrat e shqiptarve per azil.

Pastaj jena ven i sigurt tek e funit , vend kandidat per tu ba pjese e bashkimit europian!!

Shkurt jena popull mosmirnjohs , qysh i thon i fjale ta jap doren do me ma marr krahin

Ti e di ma mire se une se si qendro e verteta e nese ti thue qe i done ma shum pakit se neve ateher ta jap doren dhe them jam gabim...
Guest88 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 19:10   #445
Kurt
V.I.P

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Tani te flasim drejt jo per hobby ..apo qysh duam ne

Ps.. ne fakt une mendoj qe te fshihen fare k’to diskutime , sepse nuk I
Dihet se kush lexon Dhe mos ti prishim pune asnje Shqiptari brenda dhe jashte forumit .
Ti Zana qenke njeri i mire. E ka fajin Erdhi Dimri qe hap kshu bisedash delikate ne publik edhe pastaj thote qe nuk i don amerikant se jane idiota dhe deshiron te kthehet ne shqiperi te pij kafe dhe te merret me llafe prandaj
i vjetėr 30-08-2019, 19:12   #446
Zana
e....Thjeshte

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The ICEman Shiko postimin
Zana e vogel jam komplet dakord me ca ke shkrujt ti!

Po me duket shum absurde te thuash qe anglezet jan rracista ndaj shqiptarve dhe i duen pakit/afrikant ose jan diskriminues ndaj nesh , gjanat nuk jane veshtiresue vetem po veshtirsohet genjeshtrat e shqiptarve per azil.

Pastaj jena ven i sigurt tek e funit , vend kandidat per tu ba pjese e bashkimit europian!!

Shkurt jena popull mosmirnjohs , qysh i thon i fjale ta jap doren do me ma marr krahin

Ti e di ma mire se une se si qendro e verteta e nese ti thue qe i done ma shum pakit se neve ateher ta jap doren dhe them jam gabim...
Honey

Andej ku jeton ti njerezit ne pergjithesi luftojne ngjyren , ndryshe nga London pshm ku Ne pergjithesi njerezit jane te perzier.

Tani perse i perket ksaj pike , Afrikanet Dhe Pakistanezet Kane dekata k’tu ne krahasim me Shqiptaret dhe kane te drejta te tjera they are free to move in and out .... ndryshe nga Shqiptaret qe luftohen non stop sic eshte edhe ne k’te rast pshm ku edhe Pse jane pajisur me
Letra after many years ( and lies ) I luftojne dhe duan te jua heqin , duke ju veshtiresuar jeten dhe duke ju hoqur rights .

Ky eshte ndryshimi dhe thelbi qe duhet te kuptosh.. so im sorry but I agree with Kurt here : p

i vjetėr 30-08-2019, 19:14   #447
Morenita
V.I.P

Data e antarėsimit: Sep 2013
Shuma e pikėve qė jep: 11
Morenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentė

Citim:
Ti Zana qenke njeri i mire. E ka fajin Erdhi Dimri qe hap kshu bisedash delikate ne publik edhe pastaj thote qe nuk i don amerikant se jane idiota dhe deshiron te kthehet ne shqiperi te pij kafe dhe te merret me llafe prandaj
O Kurt kam nje pytje qe kam dashur ta beja qe nga hera e fundit por su logova me.
Ska lidhje me temen por mbaj mend dicka qe thoje per pokerin.
Je i mire ne matematike? Numero letrat?
Apo perdor ato lloj loje ku letrat permnys kane prerje te vecanta.
Morenita nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 19:15   #448
Guest88
V.I.P

Guest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėm

looool
shko futja gjumit n'uje , kujtofta qe po flasim per angline dhe anglezet jo per londren!!!!!!!!!!!!!
i vjetėr 30-08-2019, 19:17   #449
Zana
e....Thjeshte

Citim:
looool
shko futja gjumit n'uje , kujtofta qe po flasim per angline dhe anglezet jo per londren!!!!!!!!!!!!!
Komshi... te dua shume 😹😹

But diferencat jane te qarta 😝😝😝

i vjetėr 30-08-2019, 19:18   #450
Guest88
V.I.P

ta puthi buzen
i vjetėr 30-08-2019, 19:23   #451
thirsty
V.I.P

Data e antarėsimit: Mar 2011
Shuma e pikėve qė jep: 158
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
https://www.telegraph.co.uk/news/201...t-citizenship/

Ps. Thuaj shokut qe i paske shoket spiuna
Stay strong thuaj askush ska per te deportuar, kur te vesh ne gjyq koken lart dhe mbro genjeshtren tende as i fundit as i pari nuk je.... madje dhe disa qe bejne moral ketu jane Kosovar nga Shqiperia!
True story
Po te japi rastin e fierit lol shume kosovar be fier

Diskriminim lol
i vjetėr 30-08-2019, 19:24   #452
Kurt
V.I.P

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Morenita Shiko postimin
O Kurt kam nje pytje qe kam dashur ta beja qe nga hera e fundit por su logova me.
Ska lidhje me temen por mbaj mend dicka qe thoje per pokerin.
Je i mire ne matematike? Numero letrat?
Apo perdor ato lloj loje ku letrat permnys kane prerje te vecanta.
Nuk jam i mire se kam hy ne borxhe kohet e fundit dhe kam bere paqe me depresionin,lol por natyrisht loz cdo dite/nate se nuk dij cfar tjeter te bej.
Matematike baze te thjeshte dhe strategji sadopak psikologjike ne baze te kundershtarit.
Jo, ne poker nuk gjinden dot letra me shenja dalluese dhe rradhe ndodh kjo me ku njerzit i vej shenja letrave sepse ka ligje kunder ktyre dhe letrat nderrohen shpesh.
i vjetėr 30-08-2019, 19:24   #453
Zana
e....Thjeshte

Citim:
ta puthi buzen
Buzen 😹😹😹

Alright ...let’s pretend that we had a little lippy kiss 😬😬 and blame the virtual rather then the typical english way , of I was drunk 😹😹😹

Don’t try for more komshi.. harroje 🤭😝😝😝

Ps.. 💄👄😹😝

i vjetėr 30-08-2019, 19:35   #454
Morenita
V.I.P

Data e antarėsimit: Sep 2013
Shuma e pikėve qė jep: 11
Morenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentė

Citim:
Nuk jam i mire se kam hy ne borxhe kohet e fundit dhe kam bere paqe me depresionin,lol por natyrisht loz cdo dite/nate se nuk dij cfar tjeter te bej.
Matematike baze te thjeshte dhe strategji sadopak psikologjike ne baze te kundershtarit.
Jo, ne poker nuk gjinden dot letra me shenja dalluese dhe rradhe ndodh kjo me ku njerzit i vej shenja letrave sepse ka ligje kunder ktyre dhe letrat nderrohen shpesh.
Ke degjuar per Phil Ivey?
Ose Gonzalo Garcia Pelayo?

Meso meso
Morenita nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 19:36   #455
Guest88
V.I.P

jo knaqem me pak un se jam kojshi i vogel lol

.....ah sikur moj zane!!
i vjetėr 30-08-2019, 19:37   #456
AAO
Against All Odds

Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Nuk e kuptoj se si nen tereza ka qene shqiptare se njerz me xheloza dhe zemer kqij se ne shqiptaret bota nuk ka. Thjesht muhabeti nuk duam te degjojm mire per nje shqiptar tjeter apo nje shok. Sa me keq degjojm aq me mire dhe te gezuar ndjehemi brenda. Kjo eshte adn-ja e shqiptarit puro
Shqiptaret jane njerez bujar o Kurt. Pjesa e xhelozise eshte e lindur bashke me njeriun dhe ska kombesi.
Kam njohur polak , brazilian , arab , italian , turq ..etj ..qe ishin gati te nxirrnin syte bashkombesve te vet.

Ndersa Shqiptaret kane 30 vjet qe vetem ndihmojne njeri tjetrin.
Njoh dike ne NY qe ka ik qe ne 1993 dhe pa ekzagjerime mund te kete ndihmuar mbi 300 Shqiptar , fis farefis shok e miq , te sistemohen me pune , dokumenta ..etj.
Si puna e ktij ka plot Shqiptar ne USA , Europe dhe kudo ku kane emigruar.

E kam tregu si histori ne forum , habitej Rumuni pse shoku im Shqiptar dilte dhe me priste ne Bukuresht ne aeroport. Thoshte nje rumun sdo e bente kurre per njeri tjetrin , nderkohe Shqiptaret dallojne nga pjesa tjeter e evropianve pikerisht nga detaje te tilla.

Pastaj pyll pa derra ska , xheloza , smire zinj dhe qe sduan njeri tjetrin ka pas , ka dhe do kete. Por e pergjithshmja une mendoj se jemi nje popull bujar dhe qe bejme per njeri tjetrin.
i vjetėr 30-08-2019, 19:50   #457
Kurt
V.I.P

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Morenita Shiko postimin
Ke degjuar per Phil Ivey?
Ose Gonzalo Garcia Pelayo?

Meso meso
Po, ai ka lozur ne kazino kunder kazinos dhe jo poker, aty ka diktuar nje difekt ne letrat e prodhuars fabrikisht me shenja dalluese, eshte ceshtje e vecant kjo.
Edhe kjo qe ka ndodh parat e Phil jane mbajtur nga kazinoja dhe ka vite qe shkojn ne gjyq deri tash vone
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim