Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-10-2019, 16:38   #141
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,813
Thanks: 11,231
Thanked 6,113 Times in 2,888 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
*Nusja asht nga Mitrovica kurse burrin e ka preshevar.

NB:
-Presheva, Bujanoci dhe Medvegjja di t'i kthehen Republikes se Kosoves ne kembim te leposaviēit, zveēanit dhe zubin potokut(toponime barbare) qe do t'i bashkohen serbise.

- Ujmani dhe Mitrovica do te mbeten ne Kosove.

- Trepēa do te shfrytezohet 50/50 (Kosove, serbi) nen kontrollin e USA.
*
... nderkaq eshte mbese e Verbovcit te Drenasit.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2019, 20:22   #142
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,632
Thanks: 4,295
Thanked 4,603 Times in 3,061 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

nje qashtu mllefi te fuqishem dhe rrebelimi me vote, do ja deshiroja edhe popudhit vedha shqiptar tu Shqiperia, qe me nje surprajze big ti lere te ri10-re qashtu hajna-kriminelo-canabisjo surrata.

__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2019, 20:55   #143
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,328
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
O Llapi nga tani e tutje do kėnaqesh nė forum.
Tani do fillosh tė shkruash pėr kriminela, hajduta, shitės tė Vatanit, oligark...
nese ka te till ne institucionet e Kosoves me siguri do te shkruej
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 07:56   #144
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,328
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019


Analistėt: Qeverinė e ardhshme e presin tri sfida tė mėdha, vėshtirė t’i bėj ballė dorėheqjes


Tė gjitha votat e rregullta janė numėruar dhe nga ky rezultat Lėvizja Vetėvendosje ka dalė fituese e zgjedhjeve tė 6 tetorit.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka numėruar tė gjitha votat e rregullta dhe nga ky rezultat Lėvizja Vetėvendosje ka dalė fituese e zgjedhjeve tė 6 tetorit e cila ka arritur qė tė marrė 203 mijė e 5 vota apo 25.49 pėr qind.

E dyta nė kėto zgjedhje ka dalė Lidhja Demokratike e Kosovės (LDK). Ky subjekt politik nė zgjedhjet e parakohshme tė 6 tetorit ka arritur qė tė siguroj 197 mijė e 702 vota apo 24.82 pėr qind.

Nė bazė tė kėtyre rezultateve, Vetėvendosje dhe LDK do tė mund tė formojnė koalicionin qeverisės dhe qė tė dyja mund t’i kenė 61 deputetė nė Kuvend.

Mirėpo edhe pse akoma zyrtarisht nuk ėshtė bėrė koalicioni mes kėtyre dy partive, qeverinė e ardhshme do e presin sfida shumė tė mėdha.

Milzim Krasniqi, profesor universitar, ka thėnė pėr lajmi.net se, rezultati zgjedhor Lėvizjes Vetėvendosje dhe Lidhjes Demokratike tė Kosovės ua mundėson krijimin e qeverisė pa problem pasi qė siē u shpreh ai, kėto dy parti mund tė formojnė qeverinė pa problem.

“Koalicioni ndėrmjet Vetėvendosjes dhe Lidhjes Demokratike tė Kosovės unė e shoh tė natyrshėm nė bazė tė mesazheve qė kanė dhėnė para zgjedhjeve kur kanė tentuar tė formojnė koalicion parazgjedhor po ashtu edhe kėto ditė kanė mbėrri tė manifestojnė preferenca tė ndėrsjella. Rezultati zgjedhor iu mundėson krijimin e koalicionit qeverisės pa probleme ata tashmė besoj qė kanė rreth 61 vota dhe me votat e minoriteteve joserbe mund tė formojnė qeveri pa problem. Varet vetėm prej vullnetit tė tyre dhe mėnyrės se si e menaxhojnė procesin e marrėveshjes”, u shpreh Krasniqi pėr lajmi.net.

I pyetur se ēka pret nga ky koalicion dhe cilat janė sfidat qė e presin qeverinė e ardhshme, Krasniqi ka thėnė se koalicionin Vetėvendosje-LDK do ta pres punė e vėshtirė.

Sipas tij, qeveria e ardhshme vėshtirė se do tė mund t’i bėj ballė presioneve dhe ka gjasa qė pėr shkak tė presionit do tė detyrohet tė jap dorėheqje.

“Ndėrsa ēka pres, sinqerisht pres se do tė jetė njė punė e vėshtirė e qeverisė veēmas lidhur me negociatat qė do tė jenė “guri nė qafė” pėr kėtė qeveri mė shumė se pėr tė gjitha qeveritė e deritashme sepse tash pritet finalizimi i marrėveshjeve dhe finalizimi nėnkupton rritjen enorme tė presioneve mbi qeverinė sa do tė jetė e gatshme qė ta pėrballojė presionin, tash pėr tash nuk mund tė supozoj, por jam i bindur se nuk do tė jetė e aftė qė ta pėrballojė presionin. Me informatat qė i kam, janė tri opsione nė tavolinė. I pari ėshtė shkėmbimi i territoreve, dyti ėshtė krijimi i autonomisė sė serbėve nė veri dhe i treti ėshtė izolimi total i Kosovės pėrkatėsisht dėshtimi i shtetit tė Kosovės. Secili opsion ėshtė mė i keq se tjetri. Pra qeveria do tė pėrballet me projekte tmerrėsisht tė pafavorshme. Se si do t’ia dalė mban sot pėr sot nuk mund tė thuhet por supozimi mė i mundshėm ėshtė qė nuk do t’ia dalė. Do ta ketė shumė tė vėshtirė ose do tė detyrohet tė bėj lėshime tė rėnda ose do tė detyrohet tė jap dorėheqje”, theksoi Krasniqi pėr lajmi.net.

Nė anėn tjetėr edhe Rrahman Paēarizi analist politik dhe profesor universitar ka thėnė pėr lajmi.net, se koalicionin Vetėvendosje-LDK e presin shumė punė e nė veēanti dialogu me Serbinė.

“Sė pari duhet tė pritet qė tė bėhet koalicioni dhe duket sikur ka vullnet ndėrmjet kėtyre dy partive politike fituese tė kėtyre zgjedhjeve pėr ta bėrė njė koalicion, por detyra-puna e parė qė i pret ėshtė dialogu do me thėnė zhbllokimi i dialogut qė mund tė bėhet vetėm pėrmes taksės, nėse do ta kenė vullnetin dhe guximin pėr ta bėrė njė gjė tė tillė atėherė kjo mbetet tė shihet, pėrndryshe edhe vendi do tė vazhdojė tė mbetet i bllokuar dhe i izoluar dhe njė situatė pak mė tė qartė do ta kemi pas takimeve qė zotėri Grenell do t’i zhvillojė sot me zyrtarėt e Kosovės ata aktual dhe ata nė ardhje”, u shpreh Paēarizi.

Sipas tij, ky koalicion do tė pėrqendrohet mė shumė nė fushat e zhvillimit tė vendit, zhvillimit ekonomik, pastaj zhvillimi i sistemit tė drejtėsisė rendit dhe ligjit, luftėn kundėr korrupsionit.

Paēarizi po ashtu ka thėnė pėr lajmi.net se, Lėvizja Vetėvendosje duhet tė reformohet dhe tė sigurojė njė pėrfaqėsim dinjitoz tė Kosovės.

“Besoj se nė planin ndėrkombėtar ndoshta Lidhja Demokratike e Kosovės do t’i kthehet atyre lidhjeve tradicionale pėr ta zhbllokuar vendin, por Lėvizja Vetėvendosje duhet tė reformohet nė kėtė plan nė mėnyrė qė tė sigurojė njė pėrfaqėsim dinjitoz por edhe njė rikthim tė bashkėpunimit tė Kosovės me faktorin ndėrkombėtar e para sė gjithash me aleatėt e Kosovės”, ka deklaruar Paēarizi.

Arben Fetoshi, njohės i ēėshtjeve ndėrkombėtare dhe politike ka thėnė pėr lajmi.net, se Lėvizja Vetėvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovės, pavarėsisht ndryshimeve tė thella ideologjike, duhet ta formojnė sa mė shpejt qeverinė, pasi qė siē u shpreh Fetoshi, Kosova nuk duhet tė humbas kohė.

“Ajo qė ka mė sė shumti rėndėsi aktualisht ėshtė njė marrėveshje e shpejtė pėr koalicionin, nė mėnyrė qė tė mos humbim kohė dhe tė pėrballemi me sfidat e vėshtira e tė ngutshme pėr tė ardhmen e Kosovės. Njė dakordim i shpejtė i kėtyre dy subjekteve tė cilat kanė dallime tė thella ideologjike lidhur me programin dhe prioritetet, do tė kishte ndikim pozitiv tė brendshėm duke e rikthyer shpresėn e humbur, por edhe sa i pėrket sfidave qė kemi pėrpara siē ėshtė dialogu dhe luftimi i korrupsionit, duke pasur parasysh fuqinė e tyre politike. Pra, njė qeveri stabile sa i pėrket numrave dhe njė qeveri qė ka vendosmėri e vizion tė qartė pėr detyrat imediate, do tė ishte njė garanci mė e fuqishme pėr t’i evituar dėshtimet e mėtejshme nė procesin e shtetndėrtimit”, u shpreh Fetoshi pėr lajmi.net.

Sipas tij, vetė vizitat e zyrtarėve tė lartė ndėrkombėtar menjėherė pas pėrfundimit tė zgjedhjeve dėshmojnė se marrėveshja pėrfundimtare nė mes tė Kosovės dhe Serbisė ėshtė prioritet i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės dhe Bashkimit Evropian.

“Vizitat e zyrtarėve tė lartė ndėrkombėtarė menjėherė pas zgjedhjeve tregojnė se dialogu ose marrėveshja me Serbinė ėshtė prioritet i SHBA-ve dhe BE-sė, por kjo s’duhet t’i eklipsojė problemet e brendshme serioze me tė cilat duhet tė merret qeveria e re”, ka thėnė Fetoshi pėr lajmi.net.

Fetishi ka thėnė se duke e parė tė gjithė kėtė situatė, qeveria e re duhet tė riforcojė partneritetin me aleatėt ndėrkombėtar, pari qė njė gjė tė tillė qė tė dy subjektet politike e kishin premtuar edhe gjatė fushatės sė tyre zgjedhore.

“Ajo qė i duhet Kosovės sot ėshtė riforcimi i partneritetit me aleatėt nė planin e jashtėm dhe pėrkushtimi i institucioneve ndaj sundimit tė ligjit si parakusht pėr drejtėsinė dhe zhvillimin nė planin e brendshėm. Kėtė e kanė premtuar tė gjithė gjatė fushatės dhe kjo nėnkupton nevojėn pėr angazhim serioz nė tė dyja frontet paralelisht”, deklaroi Fetoshi.

Duhet theksuar se Lėvizja Vetėvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovės zyrtarisht akoma nuk kanė zhvilluar asnjė takim sa i pėrket koalicionit tė mundshėm qeveritar.

Pavarėsisht rezultateve preliminare, akoma nuk janė numėruar votat me kusht, postė dhe votat e personave me nevoja tė veēanta.

Po ashtu, gjatė ditės sė sotme, KQZ-ja me rekomandim tė QNR-sė ka marrė vendim qė tė rinumėrohen 313 vendvotime.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 09:05   #145
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,328
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 201908:36 / 10.10.2019
Sot nis rinumėrimi i 313 vendvotimeve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur qė sot tė nis rinumėrimi i 313 vendvotime pėr shkak tė gabimeve teknike nė formularin e pėrputhjes sė tė dhėnave dhe rezultateve.

Kėto vendvotime nuk kanė arritur tė procesohen si tė rregullta pėr shkak tė parregullsive.

Burim Ahmetaj nga Qendra e Numėrimit dhe Rezultateve, u shpreh se kanė rekomanduar qė tė rinumėrohen 303 vendvotime pėr shkak se nė formularėt e pėrputhjes sė tė dhėnave dhe rezultateve shėnimi i rezultateve ka filluar nga subjekti 112 dhe jo nga subjekti i parė 111.

Kryetarja e KQZ-sė Valdete Daka, ėshtė shprehur se nė kėto vendvotime bėhet fjalė pėr gabim teknik dhe jo pėr manipulim.

Ajo tha se formularėt janė shtypur gabimisht dhe se fajtori pėr kėtė gabim ajo tha se do tė zbulohet gjatė ditėve nė vijim.

Gjatė mbledhjes sė KQZ-sė, pėrfaqėsuesi i PDK-sė Ilir Gashi dhe ai i LDK-sė Sami Hamiti, kanė kėrkuar qė tė rinumėrohen edhe 224 kuti tė votimit, qė sipas tyre ka pasur pėrmirėsim tė votave. Por, kjo nuk ėshtė pranuar nga anėtarėt e tjera, pasi sipas tyre, QNR duhet tė vazhdojnė me punėn e saj dhe kur tė evidentohen ato tė sillet rekomandimi nė KQZ pėr rinumėrim tė tyre.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 21:43   #146
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,328
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019
Kandidati i PDK’sė pėr deputet: Rusėt kanė mundur tė ndikojnė nė zgjedhjet nė Kosovė


Kandidati pėr deputet nė Kuvendin e Kosovės nga radhėt e Partisė Demokratike tė Kosovės, Hisen Berisha, ka folur pėr zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

Ai ka pėrmendur mundėsinė e ndikimit rus nė zgjedhjet qė u mbajtėn tė dielėn e 6 tetorit.

Berisha ka thėnė se Rusia ka ndikim pėrmes Turqisė dhe Serbisė nė rajon.

“Ėshtė ky influencim rus, por jo i drejtpėrdrejtė, por pėrmes Turqisė dhe Serbisė… por ne jemi dėshmitar tė gjithė kėtu se BE-ja ka miratuar njė buxhet tė veēantė pikėrisht rreth kėsaj teme pėr influencimin rus nė rajon”, ka thėnė ai nė Rtv Dukagjini.

“Kanė probleme edhe ata vetė. Edhe tė jeni tė sigurt se e njėjta gjė po komprementohet, qė sa ditė janė kėto zgjedhjet nė Kosovė, influencimi i tyre edhe nė zgjedhjet nė Kosovė…”, ėshtė shprehur Berisha.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-10-2019, 10:36   #147
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,328
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019Maliqi: Nuk ėshtė larg fitores as LDK-ja

12 tetor 07:59

Analisti politik Shkelzen Maliqi ka thėnė se fituese e zgjedhjeve, nėse rinumrimet nuk bėjnė ēudi, padyshim ėshtė Lėvizja Vetevendosje. Por, sipas tij nuk ėshtė larg fitores as LDK-ja.

Maliqi pėrmes njė shkrimi nė llogarinė e vet nė “Facebook”, ka shkruar se duke hapur bisedat pėr koalicion me LDK-nė, LV-ja ia pranon kėsaj partie fitoren e king-maker, deri edhe tė “shantazhimit” tė postit tė kryeministrit, ose tė ndarjes joproporcionale tė posteve ministrore.

“Pėr tė zvogėluar fuqinė negociuse / shantazhuese tė LDK-sė si king-makere, LV mund ta shantazhojė LDK-nė me pėrsėritjen e zgjedhjeve, duke e kėrcėnuar me njė fitore edhe mė dėrmuese dhe decisive”, ka shkruar Maliqi.

Ai ka thėnė se dy fituesit nuk duhet t’i hyjnē kėtyre skenareve tė shantazhimeve tė ndėrsjella.

Postimi i plotė i tij:


Fituese e zgjedhjeve, nėse rinumrimet nuk bėjnė ēudi, padyshim ėshtė Lėvizja Vetevendosje. Por, nuk ėshtė larg fitores as LDK-ja ngase pa te LV nuk mund ta krijojė qeverinė. Nė tė vėrtetė, jo vetėm teorikisht, LV e ka mundėsinė qė tė negociojė partneritetin pėr qeverisje edhe me PDK-nė, por kėtė nuk do ta bėjė pa u vetėkomprimetua. Duke hapur bisedat pėr koalicion me LDK-nė, LV ia pranon kėsaj partie fitoren e king-maker, deri edhe tė “shantazhimit” tė postit tė kryeministrit, ose tė ndarjes joproporcionale tė posteve ministrore. Pėr tė zvogėluar fuqinė negociuse / shantazhuese tė LDK-sė si king-makere, LV mund ta shantazhojė LDK-nė me pėrsėritjen e zgjedhjeve, duke e kėrcėnuar me njė fitore edhe mė dėrmuese dhe decisive.

Megjithatė, arsyeja thotė se dy fituesit nuk do t’i futen kėtyre skenareve tė shantazhimeve tė ndėrsjella duke e kėrkuar njė format tė kėnaqshėm tė bashkėqeverisjes dhe tė ndarjes proporcionale tė pushtetit. Albin Kurti mbase e ka autoritetin suprem nė Lėvizjen Vetėvendosje, por nė qeverisjen me LDK-ne do tė duhej tė dėgjonte mendimet dhe qėndrimet e partnerit, pėrndryshe koalicioni nuk do tė funksionojė gjatė. Kjo ėshtė sfida mė e madhe e fituesve tė zgjedhjeve tė 6 tetorit.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-10-2019, 12:30   #148
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,813
Thanks: 11,231
Thanked 6,113 Times in 2,888 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postiminKandidati i PDK’sė pėr deputet: Rusėt kanė mundur tė ndikojnė nė zgjedhjet nė Kosovė


Kandidati pėr deputet nė Kuvendin e Kosovės nga radhėt e Partisė Demokratike tė Kosovės, Hisen Berisha, ka folur pėr zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

Ai ka pėrmendur mundėsinė e ndikimit rus nė zgjedhjet qė u mbajtėn tė dielėn e 6 tetorit.

Berisha ka thėnė se Rusia ka ndikim pėrmes Turqisė dhe Serbisė nė rajon.

“Ėshtė ky influencim rus, por jo i drejtpėrdrejtė, por pėrmes Turqisė dhe Serbisė… por ne jemi dėshmitar tė gjithė kėtu se BE-ja ka miratuar njė buxhet tė veēantė pikėrisht rreth kėsaj teme pėr influencimin rus nė rajon”, ka thėnė ai nė Rtv Dukagjini.

“Kanė probleme edhe ata vetė. Edhe tė jeni tė sigurt se e njėjta gjė po komprementohet, qė sa ditė janė kėto zgjedhjet nė Kosovė, influencimi i tyre edhe nė zgjedhjet nė Kosovė…”, ėshtė shprehur Berisha.
Thaqi i aranzhon krejt keto marreveshje: serbi, rusi turqi ne te “mire’ te kosoves.

Tash ddhe ky berisha iu paska ba krah i djathte!
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 12-10-2019 nė 12:34
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2019, 19:19   #149
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,328
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019“50 euro pėr njė votė, nė qoftė se nuk na e fotografon voton, ke me i pagu 100 euro pas datės 6”

Kosova Ime Lajme

Milaim Zeka ka thėnė mbrėmė nė Pressing se njė parti ka dhėnė 220 mijė euro pėr tė blerė 6 mijė vota nė Drenicė e pėr kėtė deklaratė, ai do tė merret nė pyetje nga Prokuroria.

Prokuroria e Shtetit do ta intervistojė kryetarin e Partisė Euroatlantike, Milaim Zekėn, pas deklaratės sė tij tė mbrėmshme nė Pressing, ku ka thėnė se ka informacione qė ka filluar blerja e votave nė Drenicė dhe ka treguar si po bėhet kjo.

“Milaim Zeka, do tė ftohet nesėr pėr dėgjim nė Prokurorinė Themelore tė Prishtinės, pėr deklaratat e bėra nė emisionin “PRESSING”, ku deklaron se ka informata pėr blerje tė votave nė rajonin e Drenicės”, thuhen nė njė pėrgjigje tė Prokurorisė sė Shtetit pėr Gazetėn Express.

Ndėrkaq, Zeka ka deklaruar se partitė e mėdha po japin miliona euro pėr fushatė dhe se ka filluar blerja e votave. Madje ka treguar njė rast, ku sipas tij, njė qytetar ėshtė kėrcėnuar se nėse nuk e fotografon votėn, atėherė do tė detyrohet tė paguajė dyfish pėr tė.

“Partitė e mėdha janė duke i dhėnė milionat nė fushatė. Ka filluar edhe blerja e votave, kemi informacion. Sot pėr shembull e kam njė informacion qė i kanė thėnė njėrit i ke 50 euro pėr njė votė. Nė qoftė se nuk na e fotografon voton, ke me i pagu 100 euro pas datės 6”, ka thėnė Zeka.

Njė rast tjetėr, sipas Zekės, pėrfshin rajonin e Drenicės, ku njė parti ka dhėnė qindra mijėra euro pėr tė blerė gjashtė mijė vota.

“Kemi informacion nga ndėrkombėtarėt se njė parti politike nė zyrėn e saj nė orėn 2 tė natės i ka paguar 220 mijė euro me i ble gjashtė mijė vota nė Drenicė”, ka thėnė kryetari i PEK’ut.
/Express/

---------------------------------------

KESHTU i FITOI VOTAT VETEVENDOSJA
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2019, 19:38   #150
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,328
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Rezultatet zyrtare te zgjedhjeve parlamentare ne Kosove 2019PDK akuzon Vetėvendosjen pėr blerje tė votave nė kėtė qytet

Kosova Ime Lajme

Partia Demokratike e Kosovės, dega nė Prizren, pėrmes njė komunikate pėr media kanė akuzuar Vertėvendsojen se janė duke blerė vota, raporton Gazeta Express.

“Nė bazė tė informacioneve tė PDK-sė nga terreni, tė raportuara nga komisionerėt dhe vėzhguesit e akredituar nga KQZ-ja, informohet opinioni i gjėrė publik se Lėvizja Vetėvendosje nga ethet dhe frika e kapluar pėr humbjen qė do ta pėsojnė sot nga sovrani, ka filluar me tė madhe, madje edhe nė mėnyrė publike blerjen e votave nė Prizren”, thuhet nė kėtė komunikate.

Tutje, PDK pretendon se rasit ka ndodhur rreth orės 10:00, derisa, rastin e kanė lajmėruar nė polici.

“Rasti ėshtė raportuar nė polici, ka ndodhur rreth orės 10:00 nė Qendrėn e Votimit 2003a, nė ambientet e SHFMU “Abdyl Frashėri”, ėshtė zėnė nė flagrancė njė aktivist i VV-sė, duke blerė vota. Personi i njėjtė ėshtė zėnė edhe duke fotografuar votėn nė vendvotim me telefon, nė tė cilin kishte tė ngjitur sloganin e VV-sė. Pėr rastin nė fjalė, personin e zėnė nė flagrancė, Policia e Kosovės e ka shoqėruar nė stacionin policor, i cili nė kėto momente ėshtė duke u intervistuar, sipas procedurave ligjore nė polici”, thuhet nė njoftim./GazetaExpress/

Komunikata e plotė:

Nė bazė tė informacioneve tė PDK-sė nga terreni, tė raportuara nga komisionerėt dhe vėzhguesit e akredituar nga KQZ-ja, informohet opinioni i gjėrė publik se Lėvizja Vetėvendosje nga ethet dhe frika e kapluar pėr humbjen qė do ta pėsojnė sot nga sovrani, ka filluar me tė madhe, madje edhe nė mėnyrė publike blerjen e votave nė Prizren. Rasti ėshtė raportuar nė polici, ka ndodhur rreth orės 10:00 nė Qendrėn e Votimit 2003a, nė ambientet e SHFMU “Abdyl Frashėri”, ėshtė zėnė nė flagrancė njė aktivist i VV-sė, duke blerė vota. Personi i njėjtė ėshtė zėnė edhe duke fotografuar votėn nė vendvotim me telefon, nė tė cilin kishte tė ngjitur sloganin e VV-sė.

Pėr rastin nė fjalė, personin e zėnė nė flagrancė, Policia e Kosovės e ka shoqėruar nė stacionin policor, i cili nė kėto momente ėshtė duke u intervistuar, sipas procedurave ligjore nė polici.

PDK, Dega nė Prizren shpreh shqetėsimin pėr rastet nė fjalė, andaj ju bėn thirrje qytetarėve tė Komunės sė Prizrenit, qė tė mos bien preh e manipulatorėve tė vullnetit tė popullit, por ta shfrytėzojnė tė drejtėn e tyre ligjore dhe qytetare, pėr tė votuar lirshėm dhe sipas bindjeve tė tyre.

PDK, nė Prizren gjithashtu u bėn thirrje institucioneve kompetente policisė dhe prokurorisė, qė tė ndėrmarrin tė gjitha veprimet e duhura ligjore pėr eliminimin e parregullsive eventuale nė procesin zgjedhor.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2019, 11:27   #151
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,943
Thanks: 7,763
Thanked 6,535 Times in 2,762 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 206
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Votat e diaspores dhe ato me kusht jane duke u numeruar ne keto caste. Ashtu sic pritej VV po prin me vota edhe ketu (1552 vota per momentin)
Nuk kam dyshim tani fare se VV-ja eshte fituese e zgjedhjeve dhe Albin Kurti kryeminister:Ketu procesin e numerimit e keni LIVE: https://m.facebook.com/kallxo/videos/2505033399578741/

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 16-10-2019 nė 11:57
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2019, 14:01   #152
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,943
Thanks: 7,763
Thanked 6,535 Times in 2,762 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 206
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Rritje te metejshme te votave postale per VV-ne. Me shume se dyfishi i LDK-se dhe i PDK-se, respektivisht:

VV = 2237 vota
LDK= 921 vota
PDK= 731 votaRitmi i rritjes po intensifikohet edhe ne keto momente sa po shkruaj. Numerimi i votave te mbetura mendoj se do te perfundoj neser.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 16-10-2019 nė 14:09
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2019, 15:20   #153
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,328
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Nuk kam dyshim tani fare se VV-ja eshte fituese e zgjedhjeve dhe Albin Kurti kryeminister:
fitues do te jet me siguri ndersa albini per kryeminister te shofum si po rridhin gjanat nihere per nihere nji pjes e madhe e LDK-se te prir nga luta e agimi dhe Amerikanet me disa shtete te europes po e kundershtoin fuqishem e te presim e shofum mos u ngutni


Vjosa Osmani takohet me Mathew Palmer, diskutojnė pėr temat e rėndėsishme qė e presin Kosovėn
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Llapi : 16-10-2019 nė 15:40
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2019, 17:24   #154
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,080
Thanks: 8,046
Thanked 3,680 Times in 1,952 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
fitues do te jet me siguri ndersa albini per kryeminister te shofum si po rridhin gjanat nihere per nihere nji pjes e madhe e LDK-se te prir nga luta e agimi dhe Amerikanet me disa shtete te europes po e kundershtoin fuqishem e te presim e shofum mos u ngutni


Vjosa Osmani takohet me Mathew Palmer, diskutojnė pėr temat e rėndėsishme qė e presin Kosovėn
Njeriu i besueshem i trumpit nuk asht dhendrri i vuēiēit(palmeri) po asht grenelli.
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2019, 17:59   #155
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,943
Thanks: 7,763
Thanked 6,535 Times in 2,762 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 206
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Njeriu i besueshem i trumpit nuk asht dhendrri i vuēiēit(palmeri) po asht grenelli.
Vjosa Osmani ate pune do te kete, ministre e puneve te jashtme do te jete. Keshtu qe bukur mire qe vecse ka filluar ta konsolidoj politiken e jashtme te Kosoves.

T'i kthehemi temes. VV- ja ka fituar me shume vota nga mergata se sa te gjitha partite tjera bashke.P.S. Numerimi ende vazhdon ...

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 16-10-2019 nė 18:08
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2019, 18:38   #156
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,482
Thanks: 1,692
Thanked 2,278 Times in 1,195 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 160
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Edhe une kam qene I me dimit se Amerika dhe Europa nuk do we Albini te jet kryeminister se do ju prishi pun.Albini eshte nacionalist, keta e duan rrumpalle te bej so t'i thon ata pa kundershtimin me te Vogel. Si c'kan bere deri tani me Thaqin.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2019, 18:40   #157
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,075
Thanks: 15,526
Thanked 13,188 Times in 8,329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 707
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Edhe une kam qene I me dimit se Amerika dhe Europa nuk do we Albini te jet kryeminister se do ju prishi pun.Albini eshte nacionalist, keta e duan rrumpalle te bej so t'i thon ata pa kundershtimin me te Vogel. Si c'kan bere deri tani me Thaqin.
Mos ki merak se edhe Albini njėlloj do bėj por do i quaj patriotike kur ti bėj ai vet.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2019, 18:47   #158
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,943
Thanks: 7,763
Thanked 6,535 Times in 2,762 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 206
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Edhe une kam qene I me dimit se Amerika dhe Europa nuk do we Albini te jet kryeminister se do ju prishi pun.Albini eshte nacionalist, keta e duan rrumpalle te bej so t'i thon ata pa kundershtimin me te Vogel. Si c'kan bere deri tani me Thaqin.
Ke qene por me nuk je, sigurisht, sepse doli te jete e kunderta. Amerika respekton voten e sovranit te Kosoves si dhe i konvenon nje udheheqje jo vetem pro-amerikane e pro-perendimore por edhe e pa korruptuar. Amerikes nuk i konvenojne shtetet e deshtuara. Vetevendosje eshte levizje properendimore. Amerika asgje nuk ka bere me Thacin ne dem te Kosoves. Thaci i ka bere demet vete dhe e ka mashtruar popullin e tij duke u thirrur ne Ameriken. Me kete e ka demtuar edhe mardhenien tone me amerikanet. Thaci eshte servil Rusi, perndryshe nuk do takohej me Putinin e company. Tradhetite e Thacit akoma do te dalin ne shesh dhe do te gjykohen me kohen.
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2019, 20:16   #159
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,080
Thanks: 8,046
Thanked 3,680 Times in 1,952 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Ke qene por me nuk je, sigurisht, sepse doli te jete e kunderta. Amerika respekton voten e sovranit te Kosoves si dhe i konvenon nje udheheqje jo vetem pro-amerikane e pro-perendimore por edhe e pa korruptuar. Amerikes nuk i konvenojne shtetet e deshtuara. Vetevendosje eshte levizje properendimore. Amerika asgje nuk ka bere me Thacin ne dem te Kosoves. Thaci i ka bere demet vete dhe e ka mashtruar popullin e tij duke u thirrur ne Ameriken. Me kete e ka demtuar edhe mardhenien tone me amerikanet. Thaci eshte servil Rusi, perndryshe nuk do takohej me Putinin e company. Tradhetite e Thacit akoma do te dalin ne shesh dhe do te gjykohen me kohen.
Fjalet e tu n'vesh te tribunalit penal te themeluar nga thaci e veselo.
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2019, 20:21   #160
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,328
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer

ĒKA po zihet mes LDK-sė e AAK-sė? – Takohen Lutfi Haziri e Ardian Gjini (Foto)


Dy nėnkryetarėt, Lutfi Haziri i Lidhjes Demokratike tė Kosovės dhe Ardian Gjini i Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės, janė takuar sot nė njėrin prej restoranteve nė kryeqytet, raporton Indeksonline.

Takimi i tyre vjen nė kohėn kur pritet tė formohen institucionet e reja pas zgjedhjeve tė mbajtura me 6 tetor.

Nuk dihet arsyeja e takimit mirėpo vlen tė pėrmendet se LDK ėshtė nė negociata me VV-nė pėr tė formuar qeverinė e re ndonėse Haziri ka kritika tė vazhdueshme pėr partinė e Kurtit./Indeksonline/
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur