Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 26-01-2014, 18:11   #1
yllbardh
R.I.P
 
Avatari i yllbardh
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: as vetė se di.... :)
Posts: 964
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 12
yllbardh ka mbyllur reputacionin
Regjistri i diasporės dhe mėrgatės nga Kosova

Regjistri i diasporės dhe mėrgatės nga KosovaMinistria e Diasporės e Republikės sė Kosovės i njofton pjesėtarėt e diasporės se prej sot ėshtė plasuar platforma elektronike (online) pėr regjistrimin e diasporės dhe mėrgatės.


Ministria e Diasporės i lut bashkatdhetarėt qė tė bėhen pjesė e kėtij procesi.

“Qėllimi i regjistrimit ėshtė evidencimi i numrit tė saktė tė pjesėtarėve tė diasporės dhe mėrgatės, shtrirja e tyre gjeografike, struktura demografike, shtetet ku jeton dhe vepron diaspora e mėrgata, si dhe regjistrimi i shoqatave dhe formave tė tjera tė organizimit tė tyre”, thuhet nė njė kumtesė, transmeton Telegrafi.

Pjesė e kėtij regjistrimi ėshtė ēdo person qė ka vendbanim apo vendqėndrim jashtė Republikės sė Kosovės, qė ka lindur ose ka prejardhje nga Kosova.

Ky proces realizohet nga Ministria e Diasporės, nė bashkėpunim me Agjencinė e Statistikave tė Kosovės (ASK) dhe me institucionet e tjera.

Tė dhėnat nė kėtė proces janė tė mbrojtura me Ligjin pėr mbrojtjen e tė dhėnave personale.
__________________
Shqiptari qė derdhė gjak shqiptari nuk meriton tė quhet shqiptarė
yllbardh nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-01-2014, 18:27   #2
Xhebraili
El Pistolero
 
Avatari i Xhebraili
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Peja
Posts: 4,028
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Xhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Regjistri i diasporės dhe mėrgatės nga Kosova

hajde me hajer me ne fund nje pune e hajrit e qeveris
__________________
Mixhok..
Xhebraili nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-01-2014, 21:49   #3
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,434
Thanks: 2,628
Thanked 2,159 Times in 820 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Regjistri i diasporės dhe mėrgatės nga Kosova

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Xhebraili Shiko postimin
hajde me hajer me ne fund nje pune e hajrit e qeveris
njehere jan vetemse informatat , pastaj kerkohet 3% ..
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-01-2014, 21:57   #4
Xhebraili
El Pistolero
 
Avatari i Xhebraili
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Peja
Posts: 4,028
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Xhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Regjistri i diasporės dhe mėrgatės nga Kosova

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga busavata Shiko postimin
njehere jan vetemse informatat , pastaj kerkohet 3% ..
He de 3% sjan asgje me qfare paguajne izraelitet qe jetojne jashte izraelit ....
__________________
Mixhok..
Xhebraili nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-01-2014, 11:03   #5
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 753 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Regjistri i diasporės dhe mėrgatės nga Kosova

Eshte dashur te behet regjistrimi i gjithe shqiptareve ne mergim, jo veē i atyre qe kane lindur ose kane prejardhje nga Kosova!
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2014, 23:37   #6
Ema
V.I.P
 
Avatari i Ema
 
Data e antarėsimit: Dec 2013
Posts: 1,242
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Ema ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Regjistri i diasporės dhe mėrgatės nga Kosova

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Eshte dashur te behet regjistrimi i gjithe shqiptareve ne mergim, jo veē i atyre qe kane lindur ose kane prejardhje nga Kosova!
...eshte dashte motiiiii...qysh e "perzum" shkaun prej Kosove
Ema nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2014, 23:40   #7
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 753 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Regjistri i diasporės dhe mėrgatės nga Kosova

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Emaa Shiko postimin
...eshte dashte motiiiii...qysh e "perzum" shkaun prej Kosove
Ja ke nis mem pelqy ti qike
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2014, 23:41   #8
Ema
V.I.P
 
Avatari i Ema
 
Data e antarėsimit: Dec 2013
Posts: 1,242
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Ema ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Regjistri i diasporės dhe mėrgatės nga Kosova

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Ja ke nis mem pelqy ti qike
e ee ...lumja une
Ema nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2014, 23:47   #9
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 753 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Regjistri i diasporės dhe mėrgatės nga Kosova

Mire je menu Emaa, amo na s'kena pas kapacitet atehere per mi bo kto pune. Neve na deshtoi regjistrimi i popullsise n'Kosove n'vitin 2011, se leje ma regjistrimi i mergates n'vitin 2000!
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2014, 23:53   #10
Ema
V.I.P
 
Avatari i Ema
 
Data e antarėsimit: Dec 2013
Posts: 1,242
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Ema ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Regjistri i diasporės dhe mėrgatės nga Kosova

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Mire je menu Emaa, amo na s'kena pas kapacitet atehere per mi bo kto pune. Neve na deshtoi regjistrimi i popullsise n'Kosove n'vitin 2011, se leje ma regjistrimi i mergates n'vitin 2000!
Gon kapacitete ka dhe ka pas Kosova ma shum ne diaspore se mrena ne Kosovo*
sepse diaspora ka ba regjistrimin e shqiptareve tė Republikes se Kosoves qysh ne vitin 1992edhe ate me sukses, edhe hiq pa ambasada sepse njerzit kane pas motiv me punu vullnetarisht per Republiken ton.
Nese e gjej dikah fletrgjistrimin e postoj.

Ne Kosovo* problemi esht se politika eshte kthye ne biznes kurse atdhetarizmi eshte i ndaluar nga te tillet!
Ema nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2014, 07:11   #11
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 753 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Regjistri i diasporės dhe mėrgatės nga Kosova

Ne po flisnim per kapacitetin e Kosoves si "shtet" me institucionet e veta, jo per kapacitetin e mergates..
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2014, 13:10   #12
Ema
V.I.P
 
Avatari i Ema
 
Data e antarėsimit: Dec 2013
Posts: 1,242
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Ema ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarėEma ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Regjistri i diasporės dhe mėrgatės nga Kosova

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Ne po flisnim per kapacitetin e Kosoves si "shtet" me institucionet e veta, jo per kapacitetin e mergates..
Prandaj edhe e ilustrova me diasporen, derisa diaspora ka pase kapacitete si ka mundesi sot institucionet e Kosoves mos me i pase!?! Thuj nuk ka vullnet politik ose eshte kjo ceshtje marreveshjes ose nje gje e cila me duket me e mundshme; SHIK pamundeson kete sepse diaspora nuk do votonte PDK.
Ema nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur