Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 31-05-2014, 21:27   #241
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 749 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PDK e para

Une personalisht kam perfituar nga ngritja e pages, por nuk kam mundur t'i gezohem kesaj ngritje, sepse fqinjit tim i jane shtuar hallet edhe me teper, pasi qe ai nuk ka asnje te ardhur, eshte i pa pune, asistence sociale nuk mund te mare, femijet i kerkojne buk ne shtepi dhe ai nuk di nga t'ia mbaj tani, eshte bere edhe me keq per te pas ngritjes se cmimit te artikujve ushqimore!

Ne Kosove, definitivisht, eshte vrare interesi i pergjithshem!

Ata qe kryen kete vrasje jane; LDK & PDK / PDK & LDK. Per t'a kryer kete krim makaber ne menyren me te perkryer te mundshme, u ka ardhur ne ndihme edhe AAK.
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2014, 21:47   #242
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,307
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: PDK e para
Kadri Veseli

Me qeverisjen e PDK-sė, nga Fondi i Punėsimit qė mbanė shumėn prej 1.5 miliardė euro dhe nga 200.000 vendet e reja tė punės, pėrfitues tė drejtpėrdrejtė do jenė edhe qytetarėt e vujshėm tė zemrės sė rrafshit tė Dukagjinit dhe Drenicės, pėrfitues do tė jenė edhe Pejanėt.” Misioni i Ri “ pėrgjegjėsi e re, ndaj mirėqenjes sė qytetarėve dhe forcimit tė shtetit tė Kosovės.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2014, 22:35   #243
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 749 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: PDK e para

Isha duke pire kafe me nje shok, dhe kalon aty pran nje shok tjeter.. na ben me dije se brenda 15 min do vije nje izraelit ne shtepine e kultures qe te mbaj nje ligjerate perpara te rinjeve te komunes tone; "ate e ka derguar Hashim Thaqi, mirepo vetem ata qe jane me PDK-ne mund te marin pjese dhe ta degjojne ligjeraten e tij" na tha ai duke qeshur dhe shkoi.. u beme kurioz te mesojme se cfare do ligjeroje ai cifuti perpara te rinjeve dhe vendosem qe te shkonim. Kur shkuam, cka te shihje, te gjithe militante te PDK-se, te cilet trajnoheshin nga cifuti se si te benin fushate dhe propagande per Thaqin dhe vetem per Thaqin, per askend tjeter. Ai cifut kishte zgjedhur facebook-un si menyra me e mire per te bere fushaten dhe propaganden per Thaqin, pasi qe kishte konstatuar se mbi 75% e popullsise se Kosoves e frekuentojne facebook-un. Qellimi i tij ishte vetem si t'i grabise votat e qytetareve te Kosoves duke ua bere lavazh trurin me lloj lloj menyrash, tjeter gje nuk i interesonte. Kishte krijuar edhe nje lloj programi databaze te vecante, i cili lidhej edhe me facebook, ne te cilin duhej te postohej cdo lajm i mire rreth Thaqit dhe cdo lajm i 'keq' per partite e tjera. Ne lajmet ku flitej per Thaqin, i urdheronte militantet qe ata aty te komentojne sa me shume dhe vetem fjale miradie te shkruajne per te, te kycen me shume nofka te ndryshme madje, qe te duken si "numer i madh i simpatizanteve te tij". Ndersa ne lajmet e 'keqija' per partite tjera, militantet me nofka te shumta te komentojne terr e zi kunder tyre, qe te duken si numer i madh i kundershtareve te partive te tjera.

Nje Zot e di se sa miliona euro eshte paguar ai cifut nga Hashim Thaqi, per t'i organizuar militantet per menyren se si te bejne fushate dhe propagande rreth tij dhe per te!! Ato para qe ai i keqperdor duke paguar keshilltare te ndryshem cifute, jane taksa dhe tatime te qytetareve te Kosoves, jane djersa e popullit.. mosvet per ne, ne cfare qorrsokaku na ka futur ky njeri.. !
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 01:08   #244
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,072
Thanks: 836
Thanked 3,152 Times in 1,757 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: PDK e para

Gon!,

Shume me mire ta kish pagu Dhapin per ta mbajtur kete ligjerat se sa qe ka paguar qifutin. Te jesh i bindur qe te gjitha keto qe i ceke ti, dhapi po i bene ne menyre te perfeksionuar 100 % i sakte.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 06:58   #245
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,307
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: PDK e paraMisioni i Ri, Mision i Fitores!
Misioni i Ri ėshtė Mision pėr zhvillimin ekonomik, Mision pėr hapjen e vendeve tė reja tė punės, Mision pėr tė ardhme tė sigurtė dhe me prespektivė. Misioni i Ri ėshtė programi politik i cili mė sė miri i adreson nevojat dhe aspiratat e popullit tė Kosovės.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 07:14   #246
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 206 Times in 147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Xhebraili Shiko postimin
Pa marre parasysh se cilen parti eshte te ofendosh nje minister eshte turp...
E ata ministrat qe po na ofendojn e po na e sjellin serbin ne menyre te qet e pa u diktuar ,plus qe po na e shkatrroj ardhmerin e kti vendi,jo vetem qe duhet te ua thomi troq tradhtit e tyre por do te duhej varur ne trkembsh.Sa do qe mund te duket se Everistet e till si ky nuk arrin ta ofendosh.Poqavra poqaver mbetet si do qe ta quash.
Maveshjet me Serbine, ne dem te Kosoves ,kaq te demshme,kaq tinzare,te thena nga enveriste te till,tregojn se vijn nga paqavura dhe si do qe ti quash legenet e till nuk ofendohen e nuk fyhen sepse ata vet nuk meritojn nji epitet tjeter.

Xhebrail,mbaje ne mend.
Kosoves i ka ven zjarrin ky Hoxhaj dhe me ket kliken famkeqe...nese kta do te jen edh per nji kohe t'pushtetshem KOSOVa do te 'digjet' aq sa nuk do ngelet as gje per te shpetuar,thjesht do ti ngjaj nji germadhe,bile do te ishte mir te mos mbetej gje pa u djegur,qe te mos mbetet shum hi e shkrum se edhe ata don para me larguar ,por qe edhe pa lek nuk gjen argat per pune.
mir mbetsh.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 10:09   #247
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,307
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: PDK e para

Rrustem Mustafa Remi

Nė Merdar nė Restorant ORA morrem mbėshtetje dhe pėrkrahje pėr ‪#‎MisionineRi‬
nga Intelektualėt Llapjan nga figura tė njohura Llapjane nga njerzė qė qdo ditė japin kontributin e tyre nepėr institucionet shtetėrore.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 10:18   #248
Miti
V.I.P
 
Avatari i Miti
 
Data e antarėsimit: Sep 2012
Posts: 1,071
Thanks: 33
Thanked 45 Times in 13 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Miti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e para

Enver Robelli
vor 4 Stunden
Hashim Thaēi dhe qeveria e tij nė mediet gjermane!

“Furnizimi me ujė dhe me energji (nė Kosovė) ėshtė i parregullt. Sistemi arsimor i rrėnuar, administrata joefikase, lidhjet nė komunikacion janė modeste, korrupsioni ėshtė problem i pėrditshėm. Si dėshmi pėr kėtė shėrben fakti se udhėheqėsi i task-forcės kundėr korrupsionit gjendet nė burg pėr shkak tė korrupsionit. Madje edhe kundėr vetė kryeministrit Thaēi ekzistojnė dyshime”.
FRANKFURTER ALLGEMEINE ZEITUNG

“Pas Shqipėrisė Kosova ėshtė vendi mė i korruptuar nė Europė. Nė fakt sipas OSBE-sė dhe misionit tė BE-sė EULEX drejtėsia nė Kosovė ngurron tė veprojė kundėr qeveritarėve. (...) ...privatizimi i ndėrmarrjeve shtetėrore dhe dhėnia e licencave – pjesa mė fitimprurėse e ekonomisė kosovare – ėshtė bėrė pa mbikėqyrjen e vėrtetė nga ana e parlamentit”.
SÜDDEUTSCHE ZEITUNG

“Zgjedhje tė manipuluara, menaxhim i keq i ekonomisė, korrupsion – nė Kosovė asgjė nuk po ec pėrpara. (...) Qė nga viti 1999 bashkėsia ndėrkombėtare i ka harxhuar rreth katėr miliardė euro pėr kėtė vend tė vogėl; kėtu pothuaj nuk ka industri, madje edhe qepėt dhe hudhrat importohen nga Kina. Shumica e kosovarėve jetojnė nga ndihmat qė marrin nga diaspora”.
DER SPIEGEL

“Nė shkurt tė vitit 2008 familja Zymberi besonte se pavarėsia do tė sillte mė nė fund pėrparim ekonomik. Qė nga atėherė kanė kaluar pesė vite. Kryefamiljari Gani Zymberi nuk ka ende vend pune. Ai thotė se shteti ėshtė fund e krye i korruptuar. Tė gjitha shpresat varen tani te i biri i Ganiut, Votimi. Por, edhe ai nuk ka ndonjė iluzion”.
SÜDDEUTSCHE ZEITUNG
Miti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 10:43   #249
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,307
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: PDK e para


Sot Kryeministri Hashim Thaēi fton tė gjithė veteranėt e UĒK-sė tė Zonės Operative tė Llapit (Podujevės, Prishtinės, Obiliqit dhe Fushė Kosovės) pra mė 01.06.2014- ORA 17h- nė Orllan (Te Plepat) tė marrin pjesė nė tubimin e shpalosjes sė programit tė ‪#‎MisionittėRi‬
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 13:09   #250
Miti
V.I.P
 
Avatari i Miti
 
Data e antarėsimit: Sep 2012
Posts: 1,071
Thanks: 33
Thanked 45 Times in 13 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Miti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: PDK e para

Selimi: Do t'ia konfiskojmė pasaportėn Thaēit
Publikuar: 01.06.2014 - 12:26
Komente (1) Publiko nė:

Kandidati pėr deputet i Lėvizjes Vetėvendosje, Rexhep Selimi, gjatė njė takimi elektoral me banorėt e fshatit Sferkė tė Klinės, ka paralajmėruar se nėse ata vijnė nė pushtet, do tė ja konfiskojnė pasaportėn kryeministrit tė deritashėm, Hashim Thaēi, pėr tė mos e lėnė me tė udhėtojė jashtė vendit me arsyetimin se sa herė ka udhėtuar pėr nė Bruksel, ka sjell nė Kosovė marrėveshje nė favor tė Serbisė.

“Ka ardhur koha qė tė fitojmė, ėshtė me se e nevojshme qė VV-ja tė qeverisė me vendin. Partia e deritashme qė ka qeverisur i ka sjellė vetėm tė kėqija vendit. Sa herė qė Hashim Thaēi ka fluturuar pėr nė Bruksel, ėshtė kthyer me njė marrėveshje nė favor tė Serbisė. Me Vetėvendosjen nė qeverisje do t’i konfiskohet pasaporta Hashim Thaēit pėr tė mos e lėnė me tė dal jashtė ngase nuk e meriton”, ka thėnė Selimi.

Sipas tij, ėshtė koha pėr ndryshime dhe e vetmja alternativė qė mund tė sjellė ndryshime ėshtė LVV-ja e jo partitė qė kanė qeverisur deri tash pas luftės ngase janė fajtore pėr gjendjen e krijuar. Selimi ndėr tė tjera u ka thėnė simpatizantėve tė vet se Thaēi mund tė ju kėrkojė votat nė emėr tė idealit dhe krahut tė luftės, por mjafton ta pyetni atė se ku i la ai luftėtarėt e lirisė, ata janė harruar.

“Ka ardhur koha qė kryeministrit nė largim t’i themi merri shokėt e ik nė shtėpi. Mė 8 qershor do t’i japim fund keqqeverisjes pėr t’I hapur rrugė njė qeverisje tė mirė dhe ndryshimit tė madh pėr tė mirėn e qytetareve dhe tė vendit tonė me Vetėvendosjen”, u shpreh Selimi, i cili premtoi shtet ligjor ku tė gjithė qytetarėt do tė trajtohen njėjtė
Miti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 13:59   #251
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 206 Times in 147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Une personalisht kam perfituar nga ngritja e pages, por nuk kam mundur t'i gezohem kesaj ngritje, sepse fqinjit tim i jane shtuar hallet edhe me teper, pasi qe ai nuk ka asnje te ardhur, eshte i pa pune, asistence sociale nuk mund te mare, femijet i kerkojne buk ne shtepi dhe ai nuk di nga t'ia mbaj tani, eshte bere edhe me keq per te pas ngritjes se cmimit te artikujve ushqimore!

Ne Kosove, definitivisht, eshte vrare interesi i pergjithshem!

Ata qe kryen kete vrasje jane; LDK & PDK / PDK & LDK. Per t'a kryer kete krim makaber ne menyren me te perkryer te mundshme, u ka ardhur ne ndihme edhe AAK.
Gon mos u qaj pash Zotin...fukarenjet lete shkojn ne veri a ku te duan...jeni mjaft.Votat e mantelbardhve qe veq presin naj donacion prej qeverie e naj matrial qe ju hyn ne ordinancat e tyre private ne pune,ku klientet*pacjentet desha me than, i presin ne rradh para dere.Madje edhe familjarizohen me mjeket ,thon disa.
Skan faj se po ju bie shpesh te shihen, edhe nuk guzojn me u hidhru me ta se i merr Hasha e i qon ne veri menjiher.
Masandej mesuesit.edhe ata nji rig shi me ra rrijn ne shpi e paga u hec..ha mori ha more ,ajo thenja Gon! qe mesa duket do u ngel disave ne fyt.
Polic me 4 vjet shkoll te lart fillore ..ska bre ma mir se mo kan ne partin e fort po thojn gjagjet polic,paj kush neve tybe treqind tybe me pas kan diku ne perendim sna kish marr ne pune as shtallat me ua pastru...se jo do e pranojn qe as shkrim mir sdijn e as tabelen e shumzimit cik-cak .
A dinjn disa qe vetem nga privatizimi i ndermarrjeve sa bensi u ble per te mdhenjet ahahahha
Lete del komshia yt me votue se tybe pa ja marr bensin Gonit nuk e la nese ja ka bli thaqi!Liria demokratike e shprehjes duhet deri aty ku ku fillohet me insinuata e paagjykime.Un nuk po shpik as i gje
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 14:01   #252
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 206 Times in 147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Une personalisht kam perfituar nga ngritja e pages, por nuk kam mundur t'i gezohem kesaj ngritje, sepse fqinjit tim i jane shtuar hallet edhe me teper, pasi qe ai nuk ka asnje te ardhur, eshte i pa pune, asistence sociale nuk mund te mare, femijet i kerkojne buk ne shtepi dhe ai nuk di nga t'ia mbaj tani, eshte bere edhe me keq per te pas ngritjes se cmimit te artikujve ushqimore!

Ne Kosove, definitivisht, eshte vrare interesi i pergjithshem!

Ata qe kryen kete vrasje jane; LDK & PDK / PDK & LDK. Per t'a kryer kete krim makaber ne menyren me te perkryer te mundshme, u ka ardhur ne ndihme edhe AAK.
Gon mos u qaj pash Zotin...fukarenjet lete shkojn ne veri a ku te duan...jeni mjaft.Votat e mantelbardhve qe veq presin naj donacion prej qeverie e naj matrial qe ju hyn ne ordinancat e tyre private ne pune,ku klientet*pacjentet desha me than, i presin ne rradh para dere.Madje edhe familjarizohen me mjeket ,thon disa.
Skan faj se po ju bie shpesh te shihen, edhe nuk guzojn me u hidhru me ta se i merr Hasha e i qon ne veri menjiher.
Masandej mesuesit.edhe ata nji rig shi me ra rrijn ne shpi e paga u hec..ha mori ha more ,ajo thenja Gon! qe mesa duket do u ngel disave ne fyt.
Polic me 4 vjet shkoll te lart fillore ..ska bre ma mir se mo kan ne partin e fort po thojn gjagjet polic,paj kush neve tybe treqind tybe me pas kan diku ne perendim sna kish marr ne pune as shtallat me ua pastru...se jo do e pranojn qe as shkrim mir sdijn e as tabelen e shumzimit cik-cak .
A dinjn disa qe vetem nga privatizimi i ndermarrjeve sa bensi u ble per te mdhenjet ahahahha
Lete del komshia yt me votue se tybe pa ja marr bensin Gonit nuk e la nese ja ka bli thaqi!Liria demokratike e shprehjes ka kuptim deri aty ku ku fillohet me insinuata e paragjykime.Un nuk po shpik as i gje
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 15:21   #253
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,072
Thanks: 836
Thanked 3,152 Times in 1,757 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: PDK e para

Cfare te ardhme sheh ketu njeriu ketu, more Zoti keta i shkaterroft.

Dikur ishin vetem romet, tani jane 90 % shqiptare qe kerkojne lemoshe.

Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-06-2014, 00:44   #254
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,307
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: PDK e paraHoxhaj nė Prizren, kundėrshtarėt nė panik nga Misioni i Ri i PDK-sė

Publikuar: 01.06.2014 - 23:09


Nėnkryetari i PDK-sė, Enver Hoxhaj ka thumbuar partitė opozitare gjatė njė tubimi tė madh nė njėrėn prej degėve bastion tė PDK-sė nė Prizren qė pėrfshin lagjet e Dardanisė, 8 marsi dhe 2 korriku.

Hoxhaj ka thėnė se PDK-ja qė nga fillimi ka bėrė aleanca tė vėrteta vetėm me qytetarėt tė cilėt e kanė besuar vizionin e saj dhe njėkohėsisht PDK-ja ėshtė partia qė i beson qyetetarėve.

Duke folur para njė numri tė madh tė pjesėmarrėsve, Hoxhaj ka thėnė se disa parti tė vogla nė Prizren janė zėnė nė panik pėr humbjen duke filluar me akuza por edhe partitė e tjera opozitare nė Prishtinė po sillen njėsoj.

“Nėse nė vitin 2007 i keni besuar premtimėve tė PDK-sė, tani mund ti besoni punėve tė kryera qė prej rritjes sė rrogave, ndėrtimit tė autostradės, shkollave e rrugėve, pavarėsimit tė vendit dhe bashkimi tė Mitrovicės. Tani PDK-ja nė aleancė me qytetarėt e ka ofruar misionin e tretė qė ėshtė Misioni ynė i ri pėr zhvillimin ekonomik tė Kosovės dhe hapjen e vendeve tė punės” ka thėnė Hoxhaj.

Nė kėtė tubim janė prezantuar edhe kandidatėt pėr deputetė nga Prizreni. /Zėri/
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-06-2014, 22:15   #255
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,307
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: PDK e para
Agjencia Austriake e Lajmeve: Hashim Thaēi sėrish kryeministėr

Publikuar: 22:04 / 3.06.2014

Kryeministri i Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi, i ka gjasat mė tė mira pėr fitore nė zgjedhjet parlamentare, qė pritet tė mbahen tė dielėn.

“Nė krahasim me Thaēin karizmatik, Isa Mustafa nga LDK nuk mund shpresojė qė tė bėhet kryeministėr i Kosovės”, shkruan Agjencia e Lajmeve Austriake (APA), transmeton Tiroler Tageszeitung.

Sipas kėsaj Agjencie, edhe pse gara do tė jetė kokė me kokė ndėrmjet PDK-sė dhe LDK-sė, Mustafa ėshtė dukshėm mbrapa nė matjen e opinionit publik, tė cilat tregojnė se Thaēi do tė del fitues. /Telegrafi/
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-06-2014, 23:37   #256
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,307
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: PDK e para

REXHEP PEPSHI NGA LĖVIZJA VETĖVENDOSJE ADERON NĖ PDK

Ish kandidati pėr kryetar tė Junikut, nga Lėvizja Vetėvendosje, Rexhep Pepshi sot ka aderuar nė Partinė Demokratike tė Kosovės. Ai sot nė selinė qendrore tė PDK-sė ka pranuar librezėn solemnisht nga Zėvendės kryetari Kadri Veseli. Ky aderim bėhet nė kohėn e shtrirjes dhe pėrqafimit tė platformės politike “Misioni i ri” nga qytetarėt dhe pjesėtarėt e subjekteve tjera nė vend.

Veseli e falėnderoi Pepshi pėr vizionin e tij dhe rėndėsinė e momentit tė aderimit, nė kohėn kur “Misioni i ri” dhe Kryeministri Thaēi nė mandatin e ardhshėm qeverisės pėrgatiten pėr realizimin e saj, synim kryesor i sė cilės ėshtė zhvillimi i vendit, krijimi i vendeve tė reja tė punės, punėsimi dhe ngritja e mirėqenies.

Pepshi falėnderoi Veseli pėr respektin dhe hapėsirėn e ofruar nė PDK duke shprehur pėrkushtim qė tash e tutje aktivitetet e tij politike do tė kontribuojė nė PDK dhe realizimin e “Misionit tė ri”.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-06-2014, 14:28   #257
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 206 Times in 147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin


Kadri Veseli

Nė Bajgorė, nė djepin e trimėrisė e burrėrisė, nė djepin e sakrificės dhe pėrkushtimit pėr liri, kisha nderin qė me Kryeministrin njėherėsh Kryetarin e PDK-sė, Z. Hashim Thaēi dhe kandidatėt pėr deputetė tė Mitrovicės tė njihemi mė pėr sė afėrmi me anėtarėt, strukturat e nėndegės dhe tė rinjtė e kėsaj ane.
Me pa edhe neper ahrie e stalla,pleme e koteca pulash kishin ngjitur syreta te Hashimit...e dijn te ngratit se me ba mos me e lepit siretin e Hashimit ne der te koq-akut-kotecit,vallain me fjal Zymes po flas ,se krejtve kan me ua ndal sociciallnon,me kte shqipen shqipe ,me sa e kuptova e kishte hallin Zuma se ia ndalojn asistencen sociale-iste
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-06-2014, 14:44   #258
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,404
Thanks: 217
Thanked 206 Times in 147 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
REXHEP PEPSHI NGA LĖVIZJA VETĖVENDOSJE ADERON NĖ PDK

Ish kandidati pėr kryetar tė Junikut, nga Lėvizja Vetėvendosje, Rexhep Pepshi sot ka aderuar nė Partinė Demokratike tė Kosovės. Ai sot nė selinė qendrore tė PDK-sė ka pranuar librezėn solemnisht nga Zėvendės kryetari Kadri Veseli. Ky aderim bėhet nė kohėn e shtrirjes dhe pėrqafimit tė platformės politike “Misioni i ri” nga qytetarėt dhe pjesėtarėt e subjekteve tjera nė vend.

Veseli e falėnderoi Pepshi pėr vizionin e tij dhe rėndėsinė e momentit tė aderimit, nė kohėn kur “Misioni i ri” dhe Kryeministri Thaēi nė mandatin e ardhshėm qeverisės pėrgatiten pėr realizimin e saj, synim kryesor i sė cilės ėshtė zhvillimi i vendit, krijimi i vendeve tė reja tė punės, punėsimi dhe ngritja e mirėqenies.

Pepshi falėnderoi Veseli pėr respektin dhe hapėsirėn e ofruar nė PDK duke shprehur pėrkushtim qė tash e tutje aktivitetet e tij politike do tė kontribuojė nė PDK dhe realizimin e “Misionit tė ri”.
Llap njimend ,jo qe skom harru me te injoru,po Ti njimend skishe mbledh mend hiq.Te kom then se Ti se kupton politiken,gjegjsisht tjert ua dijn politiken e juaj...tani e kemi te qart te gjith se me qfar kallepesh e standardesh beni ju politik.
Ju kan hargju paret mesa duket.

Sa pare ia dhat Rexhes me hy ne Vet- vendosje!
mere tash a e dini qe Ai Rexha lyp prap pare me ndejt ne partin e juve!
Po ju marrin para edhe kure po antarsohen ne partit tjera sa per nji boom te vogel ,e pastaj boomi po ju bie prap mbi koka tuaja kure po u thoni ejani tash ta bejm nji boooom,por boooum bum po behet kudo ne deget e Vetvendosjes mer Llap.Gjdo dit jon duke u rritur radhet e ksaj levizje (VETVENDOSJES).Dje ju thashja, na i hargjuat krejt librezat.Mbyllne deren mere., se na akuzojn pastaj si mbretin e kores veriore per sistem monist.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-06-2014, 16:25   #259
trestenik
Heavy Metall
 
Avatari i trestenik
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 735
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
trestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: PDK e para

PDK ja-do shkoj ne opozit kesaj radhe.
__________________
po-jo-jo-po
trestenik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-06-2014, 16:44   #260
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,422 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Question Pėrgjigje e: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postiminAgjencia Austriake e Lajmeve: Hashim Thaēi sėrish kryeministėr

Publikuar: 22:04 / 3.06.2014

Kryeministri i Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi, i ka gjasat mė tė mira pėr fitore nė zgjedhjet parlamentare, qė pritet tė mbahen tė dielėn.

“Nė krahasim me Thaēin karizmatik, Isa Mustafa nga LDK nuk mund shpresojė qė tė bėhet kryeministėr i Kosovės”, shkruan Agjencia e Lajmeve Austriake (APA), transmeton Tiroler Tageszeitung.

Sipas kėsaj Agjencie, edhe pse gara do tė jetė kokė me kokė ndėrmjet PDK-sė dhe LDK-sė, Mustafa ėshtė dukshėm mbrapa nė matjen e opinionit publik, tė cilat tregojnė se Thaēi do tė del fitues. /Telegrafi/
N.q-se Isai ben koalicion te gjere e ka nje mundesi....shkruhet aty.
Por vete nuk e di se si do votohet...ne Kosove!!!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur