Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-09-2019, 18:46   #401
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,307
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e para

Ish-rektori i Universitetit tė Gjakovės i bashkohet PDK-sė

06 shtator 19:00

Ish-rektori i Universitetit tė Gjakovės, Hasan Mujaj i ėshtė bashkuar Partisė Demokratike tė Kosovės nė mbėshtetje tė kandidatit pėr kryeministėr Kadri Veseli.

Kreu i PDK-sė, nėpėrmjet njė shkrimi nė “Facebook” e ka falėnderuar Mujajn pėr besimin nė vizionin e tij pėr pėr njė Kosovė tė zhvilluar, pa korrupsion e nepotizėm dhe me mundėsi mė tė mira pėr tė rinjtė.

“Partisė Demokratike tė Kosovės iu bashkua edhe njė figurė e respektuar nė rajonin e Dukagjinit. Ish-rektori i Universitetit tė Gjakovės, Hasan Mujaj, tani kontributin e tij do ta japė edhe pėrmes politikės. Ai iu bashkua vizionit tė PDK-sė pėr njė Kosovė tė zhvilluar, pa korrupsion e nepotizėm dhe me mundėsi mė tė mira pėr tė rinjtė tanė”, ka shkruar Veseli.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-09-2019, 18:48   #402
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,307
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e paraPDK-ja tė dielėn mban konventėn pėr nominimin e Veselit pėr kryeministėr
06 shtator 17:44

Partia Demokratike e Kosovės (PDK) tė dielėn do ta mbajė Konventėn nė tė cilėt lideri i kėsaj partie do tė nominohet pėr kryeministėr.

Kjo konventė do tė mbahet nė sallėn “1 Tetori” nė Prishtinė, duke filluar nga ora 19:00.
Nė kėtė konventė pritet qė tė prezantohen edhe kandidatėt pėr deputetė nga radhėt e PDK-sė.

Motoja e PDK-sė pėr zgjedhjet e 6 tetorit do tė jetė “Ndėrtojmė tė ardhmen pėr ty dhe shtetin”.

/Epoka e re/
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-09-2019, 19:51   #403
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,307
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e para
Ish-komandanti i Koshares i bashkohet Kadri Veselit

21:39, 6 Shtator 2019

Kryetari i PDK-sė, Kadri Veseli ka njoftuar se Hisen Berisha ėshtė anėtari i ri i partisė qė ai udhėheq.

Berisha ka qenė komandant i Batalionit I tė Brigadės ”Agim Ramadani”, transmeton Klan Kosova.

”Ish-komandanti i Batalionit I tė Brigadės “Agim Ramadani”, Hisen Berisha, nga sot ėshtė anėtar i Partisė Demokratike tė Kosovės.

Bashkė do ta ndėrtojmė tė ardhmen, pėr ēdo qytetar, pėr shtetin tonė!”
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Llapi : 06-09-2019 nė 21:01
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-09-2019, 20:22   #404
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,307
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e paraEksperti Butrint Batalli aderon nė PDK nė mbėshtetje tė Kadri Veselit pėr Kryeministėr tė ardhshėm

Kandidati i PDK-sė pėr kryeministėr tė ardhshėm, Kadri Veseli, ka prezantuar edhe anėtarin mė tė ri qė i ėshtė bashkuar sonte vizionit tė tij pėr tė ardhmen e vendit.

“Edhe Butrint Batalli, ligjėrues pėr ndėrmarrėsi, udhėheqje dhe menaxhim projektesh, nga sot ėshtė pjesė e Partisė Demokratike tė Kosovės. Butrinti ėshtė njė ndėrmarrės i suksesshėm, konsulent menaxherial i ēertifikuar dhe auditues i njohur ndėrkombėtarisht pėr skema tė ndryshme tė sistemeve menaxheriale”, ka shkruar Veseli nė faqen e tij nė Facebook.

“Mė herėt ka qenė edhe zėvendėskryetar dhe anėtar bordi i Kėshillit tė Konsulentėve pėr Biznes, Kryetar i Shoqatės sė Pėrpunuesve tė Plastikės pranė Odes Ekonomike tė Kosovės dhe Kryetar i Kėshillit Profesional tė Standardizimit. Mirė se erdhe nė Partinė Demokratike tė Kosovės, Butrint!”, ka shkruar Veseli.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-09-2019, 21:09   #405
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,307
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e paraIsh-deputeti i LDK-sė: Do ta mbėshtes fuqishėm Kadri Veselin


Zgjedhjet 2019 shtator 06, 2019 - 22:24


Ish-deputeti i LDK-sė, Ramiz Kelmendi ka deklaruar sot se ėshtė larguar pėrfundimisht nga politika pėr shkak tė problemeve shėndetėsore.

Kelmendi nė njė lidhje telefonike nė RTV Dukagjini ka thėnė se mund ta konsideroj kėtė si largim tė pėrjetshėm nga politika pa vullnetin e tij.

Ai ka thėnė se asnjėri nga anėtarėt e familjes sė tij nuk do tė pėrfshihen nė listat zgjedhore pėr deputetė.

Kelmendi ka thėnė se do tė mbėshtesė aq sa mundet Kadri Veselin nė zgjedhje pasi sipas tij ai i ka ofruar kushte mė tė mira pėr programin e tij.

“Ndihem shumė keq qė nuk kam mundur tė jem pjesė e mbėshtetjes sė tij gjatė kėsaj fushate”, shtoi mė tej Ramiz Kelmendi.

Ai ka deklaruar se tutje do tė merret vetėm me ēėshtjet ekonomike dhe me biznesin e tij.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-09-2019, 20:16   #406
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,307
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e paraVeseli: Sot PDK-sė iu bashkuan edhe mbi 100 aktivistė tė AAK-sė

nga:Gazeta Blic

Mbi 100 aktivistė tė Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės tė degės nė Vushtrri, iu janė bashkuar sot Partisė Demokratike tė Kosovės.

Kėtė e ka bėrė tė ditur vet lideri i PDK-sė, Kadri Veseli ndėrsa shtoi pėrmes facebook se kėta aktivistė iu bashkuan luftės kundėr korrupsionit dhe nepotizmit, njofton Klan Kosova.

”Partia Demokratike e Kosovės, si subjekti mė i madh politik nė vend, po vazhdon tė rritet edhe mė shumė nė ēdo lagje, fshat e qytet. Luftės sonė kundėr korrupsionit dhe nepotizmit sot iu bashkuan edhe mbi 100 aktivistė tė AAK-sė, pjesė e strukturave tė saj nė Vushtrri.

Ne jemi besim dhe shpresė pėr tė gjithė qytetarėt tanė!”
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-09-2019, 20:25   #407
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,307
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e para

__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-09-2019, 20:29   #408
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,307
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e para


​Rrustem Mustafa: PDK-ja fituese edhe nė Llap, kryeministrin s’ua japim mė partive tjera

07/09/2019


Ish-komandanti i UĒK-sė nė Zonėn Operative tė Llapit dhe ish-deputeti i Kuvendit tė Kosovės, Rrustem Mustafa, synon tė jetė pjesė e legjislaturės se re nė Parlament. Ai i ėshtė futur garės pėr deputet me Partinė Demokratike tė Kosovės, me tė cilėn shprehet i sigurt qė do tė qeverisin me vendin pas zgjedhjeve tė 6 tetorit.

Mustafa thotė se lufta kundėr korrupsionit dhe dukurive tė tjera negative veē ka filluar tė ndodhw, por qė partitė e tjera politike nuk e besojnė kėtė dhe nuk besojnė qė ėshtė koha pėr luftimin e dukurive negative. Mirėpo, sipas tij, Kadri Veseli dhe PDK e dinė qė kjo ėshtė dhe janė tė bindur qė do tė ia dalin.

Sipas Mustafės, Llapi dikur ishte bastion i LDK-sė, por qė nuk mund tė thuhet njėjtė tani, meqė sipas tij, ka iku koha e LDK-sė nė atė pjesė./RTK
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-09-2019, 21:20   #409
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,307
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e paraKelmendi: Gjithmonė jam angazhuar politikisht, tash e kam ndryshuar vetėm formėn e veprimit

nga:Gazeta Blic

Anėtari i ri i Partisė Demokratike tė Kosovės, Migjen Kelmendi, ka folur rreth vendimit tė tij pėr t’i hyrė politikės, gjė pėr tė cilėn tha se nė kėtė fushė ishte edhe dekada mė parė porse si njė observues nė njė tjetėr dimension.

”Nuk jam duke bėrė diēka tė madhe tė panjohur siē kam qenė duke bėrė deri mė sot. Ka ndryshuar vetėm sfera ku do tė veproj, apo si tė themi mediumi ku do tė veproj”.

”Ishte njė hap qė mė fuste nė njė hapėsirė jo qė nuk e njoh sepse isha observues i kėsaj politike qė nga vitet ’80-ta. Por gjithmonė kam qenė i lidhur me kėtė hapėsirė nė cilėsinė e gazetarit, dėshmitarit dhe analistit”.

”Kėngėt e mia i kam kėnduar, librat e mia i kam botuar nė kėtė shekull, kam lansuar mediat e mia qė janė ende gjallė, por po i bėjė edhe disa ditė 60 kokrra vjet, nė parim kjo pėrvojė e imja qė mu krijua pėrmes kėtyre dekadave, duhet tė bėjė njė shėrbim publik tė hyjė konkretisht nė sferėn e shėrbimit publik duke u anėtarėsuar pėr tė qenė pjesė e institucioneve dhe partishmėrisė”.

”Pėr mua ėshtė pak sfidė sepse ėshtė njė situatė e re qė besoj se do ta kalojmė bashkė me PDK-nė dhe miqtė e mi”.

Publicisti i njohur Migjen Kelmendi nė Zonėn Zgjedhori tha se gjithnjė ishin tė politizuar por atė kohė si ”Gjurmėt” pėrmes kėngės, njofton Klan Kosova.

”Hero ėshtė mos me ju friku sfidave qė jeta tė sjell, hero ėshtė tė dish ta lexosh momentumin politik, interesin publik, interesin politik e me ditė t’i dallosh kėto. Hero ėshtė tė marrėsh pėrgjegjėsi si qytetar, prind, etj. Sfera publike jemi ne”.

”Kėtė sferė e kam pėrcjellė si analist dhe gazetar, sot jam brenda dhe asgjė s’ka ndryshuar. Nėse pyes se si me qenė hero?, ėshtė pėrgjegjėsia me qenė qytetar dhe me marrė angazhim pėr tė vepruar”.

”Gjithė kohėn kemi qenė tė politizuar, edhe me ”Gjurmėt” asaj kohe kemi qenė tė politizuar sepse ndryshe ne kishim marrė qėndrim pėrmes asaj kėnge. Politika jemi ne, ėshtė interesi ynė, interesi publik”.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2019, 09:54   #410
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,307
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e para07:25 / 08.09.2019
PDK nominon sot Kadri Veselin pėr kryeministėr

Partia Demokratike e Kosovės (PDK) sot mban konventėn pėr nominimin e Kadri Veselit kryeministėr.

Ceremonia e nominimit do tė mbahet nė Salla 1 Tetori nė Prishtinė, ora 19:00.

Njė ditė mė parė, koalicioni AAK-PSD e ka nominuar Ramush Haradinjan pėr kryeministėr.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2019, 10:18   #411
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,307
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e paraMbi 120 anėtarė tė AAK-sė nė Vushtrri i bashkohen PDK-sė

Mbi 120 anėtarė tė AAK-sė nė Vushtrri i bashkohen PDK-sė
Zgjedhjet 2019 shtator 07, 2019 - 22:50
detajet


Zyrtarė tė strukturave tė Degės sė AAK-sė nė Vushtrri, bashkė me mbi 120 aktivistė tė partisė sė Ramush Haradinajt kanė aderuar sonte nė PDK.

Kėtyre aktivistėve qė aderuan nga AAK nė PDK u priu ingjinieri Astrit Shartari dhe Asambleistja e deritashme e AAK-sė, Teuta Aruqi – Shartari.

Nga AAK nė PDK-nė e Vushtrrisė para pak ditėsh ka aderuar edhe nėnkryetari i AAK-sė, Rrahim Tahiri.

Nė kėtė aktivitet qė u mbajt sonte nė Vushtrri, PDK-sė iu bashkua edhe nėndega e AKR-sė nga fshati Stanovc i Vushtrrisė.

Mirėseardhje nė Partinė Demokratike tė Kosovės, atyre u dėshiroi kreu i PDK-sė Kadri Veseli, njėherėsh kandidat pėr kryeministėr tė ardhshėm tė Kosovės.

Ai pėrmes njė postimi nė faqen nė Facebook tha se mijėra qytetarė anekėnd Kosovės po i bashkohen ēdo ditė vizionit tė PDK-sė pėr tė ardhmen e Kosovės.

“Partia Demokratike e Kosovės, si subjekti mė i madh politik nė vend, po vazhdon tė rritet edhe mė shumė nė ēdo lagje, fshat e qytet. Luftės sonė kundėr korrupsionit dhe nepotizmit sot iu bashkuan edhe mbi 100 aktivistė tė AAK-sė, pjesė e strukturave tė saj nė Vushtrri. Ne jemi besim dhe shpresė pėr tė gjithė qytetarėt tanė!”, ka shkruar Veseli.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2019, 19:30   #412
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,307
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e paraZyrtare: Kjo ėshtė lista e kandidatėve tė PDK-sė pėr deputetė

08 shtator 18:42

PDK ka prezantuar listėn e plotė tė kandidatėve pėr deputetė e cila kryesohet nga kandidati pėr kryeministėr tė ardhshėm tė Kosovės, Kadri Veseli.

Ajo qė bie nė sy ėshtė se lista e PDK-sė ka 68 kandidatė qė garojnė pėr herė tė parė dhe mbi 40 kandidatė nėn moshėn 40 vjeēare.

Siē kishte paralajmėruar Kadri Veseli, kandidatėt e PDK-sė janė pa aktakuza pėr korrupsion dhe nepotizėm.


Mė poshtė lista e plotė e kandidatėve pėr deputetė nga PDK:

1 Kadri Veseli
2 Hajredin Kuēi
3 Eliza Hoxha
4 Enver Hoxhaj
5 Valon Murati
6 Besa Ismaili-Ahmeti
7 Memli Krasniqi
8 Bedri Hamza
9 Blerta Deliu-Kodra
10 Uran Ismaili
11 Xhavit Haliti
12 Safete Hadergjonaj
13 Butrint Batalli
14 Bajrush Xhemaili
15 Valdete Idrizi
16 Mėrgim Lushtaku
17 Elmi Reēica
18 Ganimete Musliu
19 Migjen Kelmendi
20 Abelard Tahiri
21 Evgjeni Thaēi-Dragusha
22 Kujtim Gashi
23 Shaqir Totaj
24 Sabiha Shala
25 Idriz Vehapi
26 Fatmir Xhelili
27 Dhurata Hoxha
28 Ramė Buja
29 Andin Hoti
30 Ariana Musliu-Shoshi
31 Ferat Shala
32 Bajram Mulaku
34 Floretė Zejnullahu
34 Hajdar Beqa
35 Sejdi Hoxha
36 Mexhide Mjaku-Topalli
37 Rrustem Mustafa
38 Ramė Vataj
39 Aurora Bakalli
40 Fehmi Mujota
41 Hisen Berisha
42 Luljeta Veselaj-Gutaj
43 Naim Fetahu
44 Arben Bislimi
45 Gentiana Beqa-Ahmeti
46 Raif Qela
47 Izmi Zeka
48 Elmije Plakiqi
49 Fahri Osmani
50 Kurtan Kajtazi
51 Xhevahire Izmaku
52 Shpetim Zhegrova
53 Fadil Beka
54 Urata Tahiri
55 Shqiptar Demaqi
56 Isni Kilaj
57 Selvije Halimi
58 Blerim Latifi
59 Bear Berisha
60 Ymran Fusha
61 Fahrush Azemi
62 Fadil Nura
63 Leonora Morina-Bunjaku
64 Rafet Rama
65 Naim Ismajli
66 Gonxhe Qaushi
67 Gani Halilaj
68 Lulzim Shoshi
69 Suzana Gjergji
70 Petrit Hajdari
71 Ilir Kurtishi
72 Erleta Osmani
73 Ramush Agushi
74 Kadri Kryeziu
75 Kosovare Murseli
76 Fitim Selimi
77 Rrahim Terrnava
78 Egzona Bytyqi
79 Valon Grabovci
80 Bahri Selimi
81 Kaltrina Arifaj
82 Bekim Azizi
83 Esat Jusufi
84 Besa Kuqi
85 ISA AGUSHI
86 Halit Krasniqi
87 Arbresha Syla
88 Fakir Spahiu
89 Novitet Nezaj
90 Ibadete Aahmetaj
91 Ramadan Hoti
92 Shefki Salihu
93 Merita Makolli
94 Nexhmi Muēiqi
95 Muhamet Gjoka
96 Mirjeta Rrukolli
97 Mustaf Grainca
98 Ismet Abdullahu
99 Erlira Mullabazi
100 Florim Kryeziu
101 Halit Zogaj
102 Riad Rashiti
103 Hidaim Rama
104 Faik Geci
105 Migjen Shala
106 Bejtullah Deliu
107 Gazmend Bytyqi
108 Pashk Buzhala
109 Bekim Haxhiu
110 Donjet Bislimi
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2019, 19:43   #413
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,422 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: PDK e para

Apet ky KANCEROZI.Habitem si nuk e VRASIN ata FSHATARUCAT e llapit.Le qe kta ikin me VRAP,kur vishin shkinat
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2019, 20:05   #414
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,307
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e para

__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2019, 20:13   #415
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,307
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e para13:46 / E Diele, 08 Shtator 2019
Ish-kryetari i LVV-sė nė Lipjan kalon nė PDK?

Ish-kryetari i Lėvizjes Vetėvendosje i degės nė Lipjan, Selatin Retkoceri duket se po e mendon aderimin nė PDK.

Retkoceri ėshtė parė gjatė ditės sė sotshme nė takim me kryetarin e degės sė PDK-sė nė Lipjan, Hyzer Rizani, shkruan Indeksonline.

Ai ka kohė qė ėshtė pa parti pasi qė ishte larguar nga udhėheqėsi e LVV-sė nė Lipjan vitin e kaluar. Po ashtu ai ishte edhe pjesė e kėshillit tė kėsaj partie.

Indeksonline kontaktoi me Retkocerin pėr ta pyetur rreth njė aderimi tė mundshėm nė PDK. Ai tha se ėshtė nė bisedime me disa subjekte politike.

“Nuk ka ende asgjė. Do ju informojė pėr ēdo gjė. Jam nė bisedime me disa subjekte.”, u shprehė ai.

Rektoceri nė zgjedhjet e fundit komunale ishte kandidat i LVV-sė pėr kryetar komune nė Lipjan. Ai kishte fituar afro 6000 mijė vota./Indeksonline/
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2019, 21:02   #416
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,307
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e paraVeseli: 6 tetori ėshtė referendum pėr tė ardhmen e Kosovės
08 shtator 20:10

Kandidati pėr kryeministėr i Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK), kryetari i saj, Kadri Veseli, ka thėnė se ky moment ėshtė zotim pėr rrugėn qė do ta pėrcaktojė drejtimin e shtetit tonė.

“Ky ėshtė emocion i jashtėzakonshėm. Mė 6 tetor bėhuni gati pėr fitoren e madhe tė PDK-sė. Ėshtė emocionues ky rrugėtim qė po nisim sot. Ėshtė zotim pėr rrugėn qė do ta bėjmė pėr drejtimin e shtetit tonė. Kemi arritur suksese, por kemi pasur edhe gabime. Por vetėm ata qė e njohin rrugėtimin e Kosovės e dinė se cili ėshtė drejtimi qė duhet ta marrė vendi ynė. 6 tetori ėshtė referendum pėr tė ardhmen e Kosovės”, ka deklaruar Veseli nė Konventėn e PDK-sė pėr nominimin e tij kandidat pėr kryeministėr.

“Mė 6 tetor ne do tė fitojmė me besimin e qytetarėve. Ne kemi guxim dhe vizon”, ka thėnė ai.

/Epoka e re/
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2019, 15:06   #417
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,307
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e para
Kadri Veseli

Jam shumė krenar me Partinė Demokratike tė Kosovės, qė po ia ofron vendit njerėzit mė tė zotė, ata qė bartin sukseset e sė kaluarės dhe tė rinjtė qė kanė vizion pėr tė ardhmen.

Lista jonė e deputetėve ėshtė njė listė qė do t’i fitojė zgjedhjet, do ta luftojė korrupsionin, do t’i mbajė tė rinjtė kėtu dhe do ta ndėrtojė tė ardhmen e Kosovės.

Mė shumė se gjysma e kandidatėve garojnė pėr herė tė parė, ndėrsa mė shumė se 40 janė tė rinj e tė reja. Dhe askush me aktakuza pėr korrupsion. Kjo listė flet edhe pėr reformat nė PDK. Prandaj, jam shumė krenar.

Falemnderit nga zemra tė gjithėve pėr mbėshtetjen nė Konventėn Festive qė patėm mbrėmė. Do tė mbetet e paharrueshme pėr mua.
Fotografia e Kadri Veseli
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2019, 15:30   #418
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,070
Thanks: 8,028
Thanked 3,675 Times in 1,948 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Re: PDK e para

lista e pdk-se asht liste e njerzve te korruptuem : serbia i ka pague per me votue gjykaten speciale serbe kunder shtetit te Kosoves ne vitin 2015.
Kur merr pare nga daēiēi me votue gjykaten e vuēiēit, je i korruptuem.
T'gjitha problemet politike te Republikes time te Kosoves jane shkaktue nga momenti kur 83 tradhetare te paguem me pare nga serbia kane votue gjykaten speciale serbe e cila ka pas per qellim me zhba shtetin tim te Kosoves.
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2019, 18:55   #419
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,307
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
lista e pdk-se asht liste e njerzve te korruptuem : serbia i ka pague per me votue gjykaten speciale serbe kunder shtetit te Kosoves ne vitin 2015.
Kur merr pare nga daēiēi me votue gjykaten e vuēiēit, je i korruptuem.
T'gjitha problemet politike te Republikes time te Kosoves jane shkaktue nga momenti kur 83 tradhetare te paguem me pare nga serbia kane votue gjykaten speciale serbe e cila ka pas per qellim me zhba shtetin tim te Kosoves.
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin


Zyrtare: Kjo ėshtė lista e kandidatėve tė PDK-sė pėr deputetė

08 shtator 18:42

PDK ka prezantuar listėn e plotė tė kandidatėve pėr deputetė e cila kryesohet nga kandidati pėr kryeministėr tė ardhshėm tė Kosovės, Kadri Veseli.

Ajo qė bie nė sy ėshtė se lista e PDK-sė ka 68 kandidatė qė garojnė pėr herė tė parė dhe mbi 40 kandidatė nėn moshėn 40 vjeēare.

Siē kishte paralajmėruar Kadri Veseli, kandidatėt e PDK-sė janė pa aktakuza pėr korrupsion dhe nepotizėm.
Fshatari ndegjohemi me 6 tetor pas ores 22
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2019, 20:37   #420
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,307
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: PDK e para
Tahiri: PDK-ja i ka mundur tė gjithė sa herė ka dalė nė zgjedhje

09 shtator 21:38

Abelard Tahiri nga Partia Demokratike e Kosovės ka thėnė se kjo parti do tė dalė fituese nė zgjedhjet e 6 tetorit.

Nė Debat Plus nė RTV Dukagjini Tahiri ka dhėnė edhe argumentet e tij pėr kėto deklarata.

Sipas tij, deri mė tani partitė opozitare nuk kanė dhėnė argumente se si do tė qeverisin dhe se nuk kanė ndonjė vizion tė qartė pėr kėtė.

“Argumenti i parė ėshtė se PDK do tė angazhohet nė luftėn kundėr krimit dhe korrupsionit e cila ka filluar jo tash por gjatė qeverisjes sė kaluar nė fuqizimin e ligjit dhe konfiskimin e pasurisė sė paligjshme”, ka thėnė Tahiri.

Sipas tij, argumenti tjetėr ėshtė se PDK-ja ka pėrballė dy partitė mė tė mėdha opozitare tė cilat janė tė thyera dhe se i kanė mundur sa herė kanė dal nė zgjedhje.

“LDK-ja ėshtė e thyer dhe nuk i ka fituar zgjedhjet qė nga viti 2004 kjo tregon se kėta nuk janė tė gatshėm as pėr tri-katėr vitet e ardhshme me marr pushtet. Ndėrsa qeverisjen e VV-sė e kemi parė nė Prishtinė dhe nė Prizren qė ka dėshtuar e sidomos procesi zgjedhor e ka gjetur tė thyer”, ka deklaruar Tahiri.

Tahiri ka theksuar se Albin Kurtin PDK-ja e ka mundur qė nga viti 2011, ndėrsa Isa Mustafėn qė nga viti 2011 e edhe nė vitin 2017 pavarėsisht se kandidat e ka pasur Avdullah Hotin.

Sipas tij, PDK-ja ofron njė ekip tė ri pėr ta qeverisur vendin, ndėrsa Tahiri thotė se kryetari i PDK-sė Kadri Veseli me kėtė ekip do tė krijojė Qeverinė e re e cila ofron njė jetė mė tė mirė pėr qytetarėt e Kosovės.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur