Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė
i vjetėr 25-03-2016, 02:10   #1
Gi de Masha
V.I.P

Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
USA: Jeta e kurbetēarit nuk ėshtė kopsht me lule..., nga Vera Kurti

Tė rinjtė shqiptarė tė Shqipėrisė - kurbetēinj - janė tė zotėt ...

Isha pėr vizitė te djemtė, nja 90 e ca km nga qyteti ku jetoj, meqė jemi nė pushim tė pashkėve dhe pikėrishtė nė 12 pa 5, mė erdhi tė nisesha pėr nė qytetin tim ... U nisem me plakėn. Rigonte ngapak dhe vėnde vende bėnte mjergull, ndaj vozitja pak mė ngadalė ...

Muzika e mirė mė ndreqte atmosferėn. Kjo njėkohėsisht bėri qė tė thellohesha nė mendime. Mė erdhi nė mendje koha sa ishim nė qendrėn e refugjatėve dhe po kujtoja ngjarje e personazhe...Po mendoja pėr tė arriturat e fėmijėve tanė nė kurbet, sidomos tė rinjtė dhe jo pa shkas kujtova me shumė dashamirėsi tė rinjtė nga Shqipėria: Menada, Giti ( Margarita ), Myzi, Geroni, Napoloni, Kastrioti, Petraqi, Luigji, Arbeni, Joalnda, Mirela, Feridi ... tė gjithė kėta qė nga Saranda e deri nė Shkodėr

Tė gjithė kėta kishin ardhur nga halli nė Danimarkė. Disa kishin mbaruar edhe disa vite fakulteti nė vendlindje, por me tė ardhur nė Danimarkė shumė provime nuk iu kishin numėruar dhe kėta, me vendosmėrinė e tyre e kishin filluar nga e para...

Shembull qė duhet admiruar, ndaj shpesh nėpėr tubime e kam theksuar kėtė: tė rinjtė nga Shqipėria janė tė zotėt!

Dhe tek po dėgjoja muzikė, i erdhi radha kėngės "Mė ka zanė meraku me njė cucė matjane", tė artistes sė madhe, Vera Kurti.

Emri i kėngėtares Vera Kurti, ma kujtoi njė Vera Kurti tjetėr, ish mėsuese qė nė vitin 2002 kishte lėnė vendlindjen dhe me tė arritur nė Amerikė, fillon njė jetė tė re...

Shkrimin do ta sjell nė postimin e radhės!
i vjetėr 25-03-2016, 02:19   #2
Gi de Masha
V.I.P

Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: USA: Jeta e kurbetēarit nuk ėshtė kopsht me lule..., nga Vera Kurti

Mė vjen keq qė shkrimin nuk po e nxjerr tė plotė, meqė u bė vonė, por po jua jap tufėzėn/linkun ku mund ta lexoni shkrimin e plotė:

Kliko mbi kėtė titull: Jeta e kurbetēarit nuk ėshtė kopsht me lule, nga Vera Kurti

i vjetėr 26-03-2016, 01:17   #3
Gi de Masha
V.I.P

Pėrgjigje e: USA: Jeta e kurbetēarit nuk ėshtė kopsht me lule..., nga Vera Kurti

hajde USA, hajde!
Xheloze paskėshit qenė dhe s'e paskam ditur.
i vjetėr 26-03-2016, 02:10   #4
[email protected]
V.I.P

Shuma e pikėve qė jep: 72
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm

Gi de Masha fakti qe s'kemi shkruar nuk do te thote qe s'jemi dakort me cfare eshte thene, perkundrazi. Une ne pergjithesi citoj kur s'jam dakort. Nuk ka asgje per xhelozi.
Kjo teme eshte trajtuar shume here neper forume dhe e trajtojme perdite ne jeten e perditshme. Nuk e njoh asnjeren as tjetren por historia e Veres ngjan me historite e shume emigranteve qe kane dale nga nje vend i izoluar dhe perballen me nje jete krejtsisht ndryshe ne vendet perendimore e mundohen me sakrifica te medha te gjejne vetveten atje. Une akoma me shume e gjeta vetveten ne shkrimin e saj se 90% te atyre qe ka kaluar ajo i kam kaluar vet.
Respekte per ty dhe per patrioten tjeter, Veren. .
i vjetėr 28-03-2016, 14:51   #5
thirsty
V.I.P

Data e antarėsimit: Mar 2011
Shuma e pikėve qė jep: 158
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Mė vjen keq qė shkrimin nuk po e nxjerr tė plotė, meqė u bė vonė, por po jua jap tufėzėn/linkun ku mund ta lexoni shkrimin e plotė:

Kliko mbi kėtė titull: Jeta e kurbetēarit nuk ėshtė kopsht me lule, nga Vera Kurti

"Toke e premtuar" "dhe i huaj"

Cish tha kjo?
i vjetėr 10-04-2016, 20:50   #6
Gi de Masha
V.I.P

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga [email protected] Shiko postimin
Gi de Masha fakti qe s'kemi shkruar nuk do te thote qe s'jemi dakort me cfare eshte thene, perkundrazi. Une ne pergjithesi citoj kur s'jam dakort. Nuk ka asgje per xhelozi.
Kjo teme eshte trajtuar shume here neper forume dhe e trajtojme perdite ne jeten e perditshme. Nuk e njoh asnjeren as tjetren por historia e Veres ngjan me historite e shume emigranteve qe kane dale nga nje vend i izoluar dhe perballen me nje jete krejtsisht ndryshe ne vendet perendimore e mundohen me sakrifica te medha te gjejne vetveten atje. Une akoma me shume e gjeta vetveten ne shkrimin e saj se 90% te atyre qe ka kaluar ajo i kam kaluar vet.
Respekte per ty dhe per patrioten tjeter, Veren. .
Pėrshėndetje [email protected]
Tė besoj pėr pėrjetimet. edhe unė pikėrisht e kam zgjedhur pėr ta sjellė kėtė, sepse kam shumė gjera qė vetė i kam pėrjetuar.
Punėn e xhelozisė e kam pėrmendur pėr 2-3 pėrsona, natyrisht pėr t'i nxitur pėr tė folur meqė kisha nevojė tė flisja me dikė, por me siguri ose nuk e panė kėtė, ose s'kanė qenė tė gatshme pėr bisedė.
respekt,
i vjetėr 10-04-2016, 21:24   #7
BABA nga DURRSI
V.I.P

Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm

http://www.gazetatema.net/web/2016/03/16/diaspordha/
i vjetėr 12-04-2016, 23:08   #8
SystemA
Banned

Data e antarėsimit: Sep 2010
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: USA: Jeta e kurbetēarit nuk ėshtė kopsht me lule..., nga Vera Kurti

Citim:

Ndersa personalisht mbasi e lexova dola ne konkluzionin: shkollat ne Shqiperi kane qene edukuese.....pa e zgjatur qe beri llogari matematikore me tru apo mendje.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2019, 20:23   #9
Gi de Masha
V.I.P

Re: USA: Jeta e kurbetēarit nuk ėshtė kopsht me lule..., nga Vera Kurti

Citim:
Tė rinjtė shqiptarė tė Shqipėrisė - kurbetēinj - janė tė zotėt ...

Isha pėr vizitė te djemtė, nja 90 e ca km nga qyteti ku jetoj, meqė jemi nė pushim tė pashkėve dhe pikėrishtė nė 12 pa 5, mė erdhi tė nisesha pėr nė qytetin tim ... U nisem me plakėn. Rigonte ngapak dhe vėnde vende bėnte mjergull, ndaj vozitja pak mė ngadalė ...

Muzika e mirė mė ndreqte atmosferėn. Kjo njėkohėsisht bėri qė tė thellohesha nė mendime. Mė erdhi nė mendje koha sa ishim nė qendrėn e refugjatėve dhe po kujtoja ngjarje e personazhe...Po mendoja pėr tė arriturat e fėmijėve tanė nė kurbet, sidomos tė rinjtė dhe jo pa shkas kujtova me shumė dashamirėsi tė rinjtė nga Shqipėria: Menada, Giti ( Margarita ), Myzi, Geroni, Napoloni, Kastrioti, Petraqi, Luigji, Arbeni, Joalnda, Mirela, Feridi ... tė gjithė kėta qė nga Saranda e deri nė Shkodėr

Tė gjithė kėta kishin ardhur nga halli nė Danimarkė. Disa kishin mbaruar edhe disa vite fakulteti nė vendlindje, por me tė ardhur nė Danimarkė shumė provime nuk iu kishin numėruar dhe kėta, me vendosmėrinė e tyre e kishin filluar nga e para...

Shembull qė duhet admiruar, ndaj shpesh nėpėr tubime e kam theksuar kėtė: tė rinjtė nga Shqipėria janė tė zotėt!

Dhe tek po dėgjoja muzikė, i erdhi radha kėngės "Mė ka zanė meraku me njė cucė matjane", tė artistes sė madhe, Vera Kurti.

Emri i kėngėtares Vera Kurti, ma kujtoi njė Vera Kurti tjetėr, ish mėsuese qė nė vitin 2002 kishte lėnė vendlindjen dhe me tė arritur nė Amerikė, fillon njė jetė tė re...

Shkrimin do ta sjell nė postimin e radhės!

Shih mor, paska qenė temė shumė e mirė!

shkrimin e plotė e keni kėtu

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 07-08-2019 nė 20:28
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim