Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 25-03-2016, 02:10   #1
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,809
Thanks: 11,225
Thanked 6,111 Times in 2,886 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
USA: Jeta e kurbetēarit nuk ėshtė kopsht me lule..., nga Vera Kurti

Tė rinjtė shqiptarė tė Shqipėrisė - kurbetēinj - janė tė zotėt ...

Isha pėr vizitė te djemtė, nja 90 e ca km nga qyteti ku jetoj, meqė jemi nė pushim tė pashkėve dhe pikėrishtė nė 12 pa 5, mė erdhi tė nisesha pėr nė qytetin tim ... U nisem me plakėn. Rigonte ngapak dhe vėnde vende bėnte mjergull, ndaj vozitja pak mė ngadalė ...

Muzika e mirė mė ndreqte atmosferėn. Kjo njėkohėsisht bėri qė tė thellohesha nė mendime. Mė erdhi nė mendje koha sa ishim nė qendrėn e refugjatėve dhe po kujtoja ngjarje e personazhe...Po mendoja pėr tė arriturat e fėmijėve tanė nė kurbet, sidomos tė rinjtė dhe jo pa shkas kujtova me shumė dashamirėsi tė rinjtė nga Shqipėria: Menada, Giti ( Margarita ), Myzi, Geroni, Napoloni, Kastrioti, Petraqi, Luigji, Arbeni, Joalnda, Mirela, Feridi ... tė gjithė kėta qė nga Saranda e deri nė Shkodėr

Tė gjithė kėta kishin ardhur nga halli nė Danimarkė. Disa kishin mbaruar edhe disa vite fakulteti nė vendlindje, por me tė ardhur nė Danimarkė shumė provime nuk iu kishin numėruar dhe kėta, me vendosmėrinė e tyre e kishin filluar nga e para...

Shembull qė duhet admiruar, ndaj shpesh nėpėr tubime e kam theksuar kėtė: tė rinjtė nga Shqipėria janė tė zotėt!

Dhe tek po dėgjoja muzikė, i erdhi radha kėngės "Mė ka zanė meraku me njė cucė matjane", tė artistes sė madhe, Vera Kurti.

Emri i kėngėtares Vera Kurti, ma kujtoi njė Vera Kurti tjetėr, ish mėsuese qė nė vitin 2002 kishte lėnė vendlindjen dhe me tė arritur nė Amerikė, fillon njė jetė tė re...

Shkrimin do ta sjell nė postimin e radhės!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-03-2016, 02:19   #2
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,809
Thanks: 11,225
Thanked 6,111 Times in 2,886 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: USA: Jeta e kurbetēarit nuk ėshtė kopsht me lule..., nga Vera Kurti

Mė vjen keq qė shkrimin nuk po e nxjerr tė plotė, meqė u bė vonė, por po jua jap tufėzėn/linkun ku mund ta lexoni shkrimin e plotė:

Kliko mbi kėtė titull: Jeta e kurbetēarit nuk ėshtė kopsht me lule, nga Vera Kurti

__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-03-2016, 01:17   #3
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,809
Thanks: 11,225
Thanked 6,111 Times in 2,886 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: USA: Jeta e kurbetēarit nuk ėshtė kopsht me lule..., nga Vera Kurti

hajde USA, hajde!
Xheloze paskėshit qenė dhe s'e paskam ditur.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-03-2016, 02:10   #4
[email protected]
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,806
Thanks: 2,282
Thanked 2,462 Times in 1,355 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: USA: Jeta e kurbetēarit nuk ėshtė kopsht me lule..., nga Vera Kurti

Gi de Masha fakti qe s'kemi shkruar nuk do te thote qe s'jemi dakort me cfare eshte thene, perkundrazi. Une ne pergjithesi citoj kur s'jam dakort. Nuk ka asgje per xhelozi.
Kjo teme eshte trajtuar shume here neper forume dhe e trajtojme perdite ne jeten e perditshme. Nuk e njoh asnjeren as tjetren por historia e Veres ngjan me historite e shume emigranteve qe kane dale nga nje vend i izoluar dhe perballen me nje jete krejtsisht ndryshe ne vendet perendimore e mundohen me sakrifica te medha te gjejne vetveten atje. Une akoma me shume e gjeta vetveten ne shkrimin e saj se 90% te atyre qe ka kaluar ajo i kam kaluar vet.
Respekte per ty dhe per patrioten tjeter, Veren. .
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-03-2016, 14:51   #5
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,278
Thanks: 1,894
Thanked 2,094 Times in 1,573 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: USA: Jeta e kurbetēarit nuk ėshtė kopsht me lule..., nga Vera Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Mė vjen keq qė shkrimin nuk po e nxjerr tė plotė, meqė u bė vonė, por po jua jap tufėzėn/linkun ku mund ta lexoni shkrimin e plotė:

Kliko mbi kėtė titull: Jeta e kurbetēarit nuk ėshtė kopsht me lule, nga Vera Kurti

"Toke e premtuar" "dhe i huaj"


Cish tha kjo?
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-04-2016, 20:50   #6
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,809
Thanks: 11,225
Thanked 6,111 Times in 2,886 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: USA: Jeta e kurbetēarit nuk ėshtė kopsht me lule..., nga Vera Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga [email protected] Shiko postimin
Gi de Masha fakti qe s'kemi shkruar nuk do te thote qe s'jemi dakort me cfare eshte thene, perkundrazi. Une ne pergjithesi citoj kur s'jam dakort. Nuk ka asgje per xhelozi.
Kjo teme eshte trajtuar shume here neper forume dhe e trajtojme perdite ne jeten e perditshme. Nuk e njoh asnjeren as tjetren por historia e Veres ngjan me historite e shume emigranteve qe kane dale nga nje vend i izoluar dhe perballen me nje jete krejtsisht ndryshe ne vendet perendimore e mundohen me sakrifica te medha te gjejne vetveten atje. Une akoma me shume e gjeta vetveten ne shkrimin e saj se 90% te atyre qe ka kaluar ajo i kam kaluar vet.
Respekte per ty dhe per patrioten tjeter, Veren. .
Pėrshėndetje [email protected]
Tė besoj pėr pėrjetimet. edhe unė pikėrisht e kam zgjedhur pėr ta sjellė kėtė, sepse kam shumė gjera qė vetė i kam pėrjetuar.
Punėn e xhelozisė e kam pėrmendur pėr 2-3 pėrsona, natyrisht pėr t'i nxitur pėr tė folur meqė kisha nevojė tė flisja me dikė, por me siguri ose nuk e panė kėtė, ose s'kanė qenė tė gatshme pėr bisedė.
respekt,
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-04-2016, 21:24   #7
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,525
Thanks: 8,538
Thanked 6,565 Times in 2,757 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: USA: Jeta e kurbetēarit nuk ėshtė kopsht me lule..., nga Vera Kurti

http://www.gazetatema.net/web/2016/03/16/diaspordha/
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-04-2016, 23:08   #8
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,424 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: USA: Jeta e kurbetēarit nuk ėshtė kopsht me lule..., nga Vera Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Mė vjen keq qė shkrimin nuk po e nxjerr tė plotė, meqė u bė vonė, por po jua jap tufėzėn/linkun ku mund ta lexoni shkrimin e plotė:

Kliko mbi kėtė titull: Jeta e kurbetēarit nuk ėshtė kopsht me lule, nga Vera Kurti

Ndersa personalisht mbasi e lexova dola ne konkluzionin: shkollat ne Shqiperi kane qene edukuese.....pa e zgjatur qe beri llogari matematikore me tru apo mendje.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2019, 20:23   #9
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,809
Thanks: 11,225
Thanked 6,111 Times in 2,886 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: USA: Jeta e kurbetēarit nuk ėshtė kopsht me lule..., nga Vera Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Tė rinjtė shqiptarė tė Shqipėrisė - kurbetēinj - janė tė zotėt ...

Isha pėr vizitė te djemtė, nja 90 e ca km nga qyteti ku jetoj, meqė jemi nė pushim tė pashkėve dhe pikėrishtė nė 12 pa 5, mė erdhi tė nisesha pėr nė qytetin tim ... U nisem me plakėn. Rigonte ngapak dhe vėnde vende bėnte mjergull, ndaj vozitja pak mė ngadalė ...

Muzika e mirė mė ndreqte atmosferėn. Kjo njėkohėsisht bėri qė tė thellohesha nė mendime. Mė erdhi nė mendje koha sa ishim nė qendrėn e refugjatėve dhe po kujtoja ngjarje e personazhe...Po mendoja pėr tė arriturat e fėmijėve tanė nė kurbet, sidomos tė rinjtė dhe jo pa shkas kujtova me shumė dashamirėsi tė rinjtė nga Shqipėria: Menada, Giti ( Margarita ), Myzi, Geroni, Napoloni, Kastrioti, Petraqi, Luigji, Arbeni, Joalnda, Mirela, Feridi ... tė gjithė kėta qė nga Saranda e deri nė Shkodėr

Tė gjithė kėta kishin ardhur nga halli nė Danimarkė. Disa kishin mbaruar edhe disa vite fakulteti nė vendlindje, por me tė ardhur nė Danimarkė shumė provime nuk iu kishin numėruar dhe kėta, me vendosmėrinė e tyre e kishin filluar nga e para...

Shembull qė duhet admiruar, ndaj shpesh nėpėr tubime e kam theksuar kėtė: tė rinjtė nga Shqipėria janė tė zotėt!

Dhe tek po dėgjoja muzikė, i erdhi radha kėngės "Mė ka zanė meraku me njė cucė matjane", tė artistes sė madhe, Vera Kurti.

Emri i kėngėtares Vera Kurti, ma kujtoi njė Vera Kurti tjetėr, ish mėsuese qė nė vitin 2002 kishte lėnė vendlindjen dhe me tė arritur nė Amerikė, fillon njė jetė tė re...

Shkrimin do ta sjell nė postimin e radhės!


Shih mor, paska qenė temė shumė e mirė!

shkrimin e plotė e keni kėtu
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 07-08-2019 nė 20:28
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur