Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Mjekėsia

Mjekėsia ''Arti i mjekėsisė konsiston nė zbavitjen e pacientit ndėrsa natyra kuron sėmundjen'' Voltaire

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 29-09-2019, 09:56   #341
IronMan
Kindda Hero
 
Avatari i IronMan
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: Marvel Universe
Posts: 1,254
Thanks: 131
Thanked 266 Times in 136 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
IronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėm
Re: Mjekesia & Sherbimi

Shifrat e paraqitura jane fondi qe parashikon Italia per secilin vit ne vijim...dhe ne themi pse jemi ktu ku jemi dhe jane atje ku jane...
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 00FC8514-4C66-4DE7-A8FF-D2EED9458A5F.jpg (13.8 KiloByte, 53 shikimet)
__________________
I'm IronMan!
IronMan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 09:59   #342
IronMan
Kindda Hero
 
Avatari i IronMan
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: Marvel Universe
Posts: 1,254
Thanks: 131
Thanked 266 Times in 136 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
IronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėm
Re: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin

Ose kur vijn me nje pickim ne lekure “me thuaj kush me pickoj” :/

kete “nje cik” me ben ti shkul floket mendoj “me thuaj Po/jo kaq”
Mos harro fisin qe te thote “kam dhimbje koke ketu. Ca kam?”
“Ke dhimbje koke” ju pergjigjem
__________________
I'm IronMan!
IronMan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 15:55   #343
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,817
Thanks: 17,760
Thanked 22,813 Times in 8,814 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 525
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga IronMan Shiko postimin
Mos harro fisin qe te thote “kam dhimbje koke ketu. Ca kam?”
“Ke dhimbje koke” ju pergjigjem
ne na vin nganjehere kot per excuse note per punen dhe thon “me dhemb koka por meduket e kam ngaqe skam fletur”...”fli atehere pse vin ketu” lol
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 16:00   #344
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 1,953
Thanks: 0
Thanked 417 Times in 351 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Mjekesia & Sherbimi

Nje pyetje doktore te dashur.

Sot takova nje te njohur te vjeter. Eshte sh cun i mire, por ka nje problem.

Pas nje fare momenti qe bisedon me te, fillon halucinacionet. Ajo eshte gru e keqe ka qene motra e mamese time, por gruaja e te jatit te berlusconit, qe me vllain e hlmut kohlit, etj etj.

Ka qene ne emigrim ne greqi dhe gjermani, dhe mendoj se ose i kane rene prapa kokes me dicka o i kane bo noj tip gjilpone.

Dua tju pyes,

Si mund te quhet kjo tip semundje mendore dhe a duhet te mare mjekim.

Flm,
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 18:27   #345
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 1,159
Thanks: 46
Thanked 422 Times in 249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Mjekesia & Sherbimi

Kjo quhet semundje koke, se per tru as qe bohet me llafi.


p.s. presim listen e ilaceve. Denkju.
__________________
Shes rrush per dhelpra
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 18:42   #346
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,242
Thanks: 352
Thanked 2,592 Times in 1,499 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Re: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
Nje pyetje doktore te dashur.

Sot takova nje te njohur te vjeter. Eshte sh cun i mire, por ka nje problem.

Pas nje fare momenti qe bisedon me te, fillon halucinacionet. Ajo eshte gru e keqe ka qene motra e mamese time, por gruaja e te jatit te berlusconit, qe me vllain e hlmut kohlit, etj etj.

Ka qene ne emigrim ne greqi dhe gjermani, dhe mendoj se ose i kane rene prapa kokes me dicka o i kane bo noj tip gjilpone.

Dua tju pyes,

Si mund te quhet kjo tip semundje mendore dhe a duhet te mare mjekim.

Flm,
Quhet skicofreni, dhe po, eshte semundje mendore. Ka ilace qe ndihmojne ne permiresimin e simptomave, por nuk kurohet definitivisht.
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 18:46   #347
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 1,953
Thanks: 0
Thanked 417 Times in 351 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Persona Shiko postimin
Quhet skicofreni, dhe po, eshte semundje mendore. Ka ilace qe ndihmojne ne permiresimin e simptomave, por nuk kurohet definitivisht.
Sh faleminderit Persona.

Ajo qe me ben pershtypje eshte, qe spara eshte tip agresiv mesa e njof.
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 18:50   #348
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 12,319
Thanks: 184
Thanked 1,402 Times in 1,055 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Re: Mjekesia & Sherbimi

Ckemi Persona me behet qejfi qe te shohe ketej verdalle
Kot te pyes meqe qenke bere konsulente falas

Ndoshta te ka rene ndonjehere rasti te kesh degjuar per ndonje qe ka problem te ngjashem.
Ana fizike shpeshe here ndjeje keputje pa arsye .
Kjo theksohet akoma me shume nese pi duhan.
Ka qene me e theksuar me pare por kohet e fundit kam bere pemiresime.
Vazhdon préj nje kohe te gjate sa smbahźt mend.
Sbesoj te jete psikollogjike sepse do kisha dhene shenja te tjera jo vetem fizike.

Ndoshta ka ndonje shpjegim dhe trajtim shume te thjeshte dhe une merohem kot ?
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 18:54   #349
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,242
Thanks: 352
Thanked 2,592 Times in 1,499 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Re: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
Sh faleminderit Persona.

Ajo qe me ben pershtypje eshte, qe spara eshte tip agresiv mesa e njof.
Zakonisht jo, behen agresiv kur shfaqen krizat. Gjithsesi varet shume edhe nga personi. Kam patur te beje me skicofrene te ndryshem, me nivele inteligjence te ndryshme. Me te veshtiret per t’u trajtuar kane qene ata me inteligjentet. Mbaj mend me njeren njehere dola nga vizita ne shtepine e saj e sfilitur, duhet te tregohesha e kujdesshme per cdo gje qe thoja sepse asaj nuk i shpetonte asgje dhe pergjigjej. Me beso qe kishte momente qe dukesha une pacientja dhe ajo doktoresha. Nuk perfundoi mire fatkeqesisht, u detyrova te therrisja policine qe te nderhynte dhe ta shtronin ne spital kunder vullnetit te saj.
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 19:01   #350
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,242
Thanks: 352
Thanked 2,592 Times in 1,499 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Re: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kanina Shiko postimin
Ckemi Persona me behet qejfi qe te shohe ketej verdalle
Kot te pyes meqe qenke bere konsulente falas

Ndoshta te ka rene ndonjehere rasti te kesh degjuar per ndonje qe ka problem te ngjashem.
Ana fizike shpeshe here ndjeje keputje pa arsye .
Kjo theksohet akoma me shume nese pi duhan.
Ka qene me e theksuar me pare por kohet e fundit kam bere pemiresime.
Vazhdon préj nje kohe te gjate sa smbahźt mend.
Sbesoj te jete psikollogjike sepse do kisha dhene shenja te tjera jo vetem fizike.

Ndoshta ka ndonje shpjegim dhe trajtim shume te thjeshte dhe une merohem kot ?
Pershendetje kanina.
Varet, shkaqet mund te jene te shumta. Fillimisht duhet te besh analizat qe te perjashtohen ato organike, si p.sh. tension i ulet (duhani e ul akoma me shume), anemi, probleme me tiroidet, zemra, etj. Mund te jene thjesht kriza vazo-vagale...duhen bere kontrollet.
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 19:10   #351
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 12,319
Thanks: 184
Thanked 1,402 Times in 1,055 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Re: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Persona Shiko postimin
Pershendetje kanina.
Varet, shkaqet mund te jene te shumta. Fillimisht duhet te besh analizat qe te perjashtohen ato organike, si p.sh. tension i ulet (duhani e ul akoma me shume), anemi, probleme me tiroidet, zemra, etj. Mund te jene thjesht kriza vazo-vagale...duhen bere kontrollet.
Ehe ma mori mendja qe do ishte pak me e komplikuar qe aq po thashe mos kush e di ...me doli zgjidhja duke ndenjur ne forum

Sapo pashe qe je ne dolce attesa

Dicka shume e bukur, me behet qejfi ...shume shume urime
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 20:29   #352
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 1,953
Thanks: 0
Thanked 417 Times in 351 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Mjekesia & Sherbimi

O kano, thjesht bej gjume plako, mos rri mjes, drek, dark ne forum.

Thuj Udheheqjes, te te vejn ban orar, automatik.
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 20:31   #353
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 12,319
Thanks: 184
Thanked 1,402 Times in 1,055 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Re: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
O kano, thjesht bej gjume plako, mos rri mjes, drek, dark ne forum.

Thuj Udheheqjes, te te vejn ban orar, automatik.
Po mbi nje vite pą hyre ne forum dhe pa asnje efekt si shpjegohen ?
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 20:35   #354
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,817
Thanks: 17,760
Thanked 22,813 Times in 8,814 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 525
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Persona Shiko postimin
Zakonisht jo, behen agresiv kur shfaqen krizat. Gjithsesi varet shume edhe nga personi. Kam patur te beje me skicofrene te ndryshem, me nivele inteligjence te ndryshme. Me te veshtiret per t’u trajtuar kane qene ata me inteligjentet. Mbaj mend me njeren njehere dola nga vizita ne shtepine e saj e sfilitur, duhet te tregohesha e kujdesshme per cdo gje qe thoja sepse asaj nuk i shpetonte asgje dhe pergjigjej. Me beso qe kishte momente qe dukesha une pacientja dhe ajo doktoresha. Nuk perfundoi mire fatkeqesisht, u detyrova te therrisja policine qe te nderhynte dhe ta shtronin ne spital kunder vullnetit te saj.
duhet te therrisja dhe un per nje pacient 28 vjec, kishte arrdhur vete ne clinik pa asnje familjar duke kerkuar antibiotik per nje infeksion qe ska..kur i thash jo me tha “me vjen per te te vrar prandaj po mundohem mos te te shikoj” :/ apo nuk ishte 400 lb dhe 6’3 feet
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 20:35   #355
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 1,953
Thanks: 0
Thanked 417 Times in 351 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Persona Shiko postimin
Zakonisht jo, behen agresiv kur shfaqen krizat. Gjithsesi varet shume edhe nga personi. Kam patur te beje me skicofrene te ndryshem, me nivele inteligjence te ndryshme. Me te veshtiret per t’u trajtuar kane qene ata me inteligjentet. Mbaj mend me njeren njehere dola nga vizita ne shtepine e saj e sfilitur, duhet te tregohesha e kujdesshme per cdo gje qe thoja sepse asaj nuk i shpetonte asgje dhe pergjigjej. Me beso qe kishte momente qe dukesha une pacientja dhe ajo doktoresha. Nuk perfundoi mire fatkeqesisht, u detyrova te therrisja policine qe te nderhynte dhe ta shtronin ne spital kunder vullnetit te saj.
Te them te drejten me vjen keq, se eshte djale i mire.

Me lejo te te postoj kete videon e parodisteve te vlores, mbi suspensen pacient doktor.
P.s

Dmth, ata nejrez, qe fillojne te kene cedime te tilla, ne bisede, jane shenja skizofrenie...
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 20:38   #356
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,817
Thanks: 17,760
Thanked 22,813 Times in 8,814 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 525
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kanina Shiko postimin
Po mbi nje vite pą hyre ne forum dhe pa asnje efekt si shpjegohen ?
bej analizat kanina qe permendi persona, gjitheashtu testosterone level
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 20:38   #357
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,939
Thanks: 10,242
Thanked 9,587 Times in 4,724 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 321
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Re: Mjekesia & Sherbimi

Kanina do nje keshille nga ketu doktoreshe Si Bora

Ne njerzit kemi tendencen te neglizhojme vitaminat ne trup qe jane alfa dhe omega e nje njeriu ne forme. Mund te hash shume mire por sdo te thote qe merr vitaminat qe i mungojne trurit dhe trupit.

Une te keshilloj per lodhjen fizike merr magnezium, merr nqs mundesh omega3 .. vitamine D edhe pse jeton ne nje vend me diell...

Dhe shife ti pastaj se si do fluturosh hajde thuaji dr Boras se si je
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 20:39   #358
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 1,953
Thanks: 0
Thanked 417 Times in 351 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kanina Shiko postimin
Po mbi nje vite pą hyre ne forum dhe pa asnje efekt si shpjegohen ?
Po ti je edhe jasht shtetit, ku mund te besh analizat perkatese dhe te marresh pergjigje me te sakta se ne shqiperi.

Bjeri nga pas problemit,
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 20:48   #359
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 12,319
Thanks: 184
Thanked 1,402 Times in 1,055 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Re: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
Po ti je edhe jasht shtetit, ku mund te besh analizat perkatese dhe te marresh pergjigje me te sakta se ne shqiperi.

Bjeri nga pas problemit,
Neglizhence totale ne fakt per kete kam ngelur qaje hallin ne forum

Flm per keshillat Patriote dhe Sibora. ..gjithsesi shume shpejte do shkoje ti futem me themel deri sa tė nxjerin ndonje gje e ta heq qafe.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 20:50   #360
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,536
Thanks: 13,506
Thanked 7,503 Times in 4,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 436
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: Mjekesia & Sherbimi

Asgje nuk ke Po he, ur low on iron
Stop smoking
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur