Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Mjekėsia

Mjekėsia ''Arti i mjekėsisė konsiston nė zbavitjen e pacientit ndėrsa natyra kuron sėmundjen'' Voltaire

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-12-2016, 09:42   #121
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,000
Thanks: 2,011
Thanked 2,900 Times in 1,613 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Nisma #Thurje


Rexhep Dani

Per cfare analizash e keni fjalen ?!
Per cfare shendetesie falas e keni fjalen ?!

Gjyshja ka kaluar nje ishemi cerebrare para 6 muajsh dhe sot e kisha per 1 vizite.
Shkova tek neurologjia ( pesa ), aty nuk ka karrige me rrota per perdorim 10 minuta. Kam pritur 2 ore per 1 karrige.
Ashensori i vogel ka 6 muaja qe nuk funksionon dhe akoma sot, ka paciente qe presin ne rradhe per tu ngjitur.

Isha me pas tek 9 kateshet.
Aty i njejti skandal me karriget. Mezi e gjeta nje te tille, ne kushte skrapi dhe per ta perdorur 20 minuta.
Aty ekziston nje ashensor i cili ka nje celes qe hap deren, te cilin e disponon vetem personeli per nevojat e veta, paravesisht se ka me gjindra gjysher cdo dite qe ngjisin shkallet per 3 kate rresht.

E cova gjyshen tek endokrinologu ne katin e trete dhe pasi i beri viziten, me tha fjale per fjale : "Djali, duhet te paguash leket e fishes se aparatit te diabetit se ne i blejme me leket tona" . Fisha kushton 50 leke te reja.

Kur e kisha gjyshen ne spital, nuk kishte uje per te pire pacientet, nuk kishte gota plasitike, nuk kishte luge etj etj. Dhe kishte familjare qe vinin nga Berati per t'i blere 1.5 litra uje te afermit qe e kishin brena se i ishte thare fyti . . .

Nuk ekzistojne kushtet me minimale, te mos flasim per probleme te tjera me madhore se jane me miliona.

Per kto qe thash mbaj pergjegjesi te plote .

#ShendetesiaLėngon . . .
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2016, 11:42   #122
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,000
Thanks: 2,011
Thanked 2,900 Times in 1,613 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Beqaj jep me koncesion laboratoret e analizave, Vasili: Ēfarė po bėni? Ky model nuk ekziston gjėkundi
opnion.al
Kompania e cila do tė marrė me koncesion shėrbimin laboratorik publik nė 18 spitale tė vendit, do tė ketė nė dorėzim edhe trupėn e profesionistėve. Kėtė fakt e konfirmoi dje nė Kuvend ministri i Shėndetėsisė, Ilir Beqaj.
I thirrur nė njė seancė dėgjimore pėr t’u ballafaquar me shqetėsimet e ngritura nga grupet e interesit, por edhe pėr tė hedhur dritė mbi kėtė nismė, pėr tė cilėn pikėpyetjet qė shtrohen janė tė shumta, ministri pranoi se duke nisur prej 1 janarit, shėrbimi laboratorik nė 18 spitale tė vendit do tė jepet me koncesion dhe se operatorit, krahas pajisjeve, do t’i besohen edhe burimet njerėzore.
“Ne i kemi kėrkuar IFC-sė qė tė studiojė mundėsinė pėr tė administruar pėrmes partneritetit publik-privat shėrbimet laboratorike tė 5 spitaleve universitare tė Tiranės, tė 11 spitaleve rajonale, si edhe tė spitalit tė Lushnjės dhe atij tė Sarandės.
Nė kėto 18 spitale janė rreth 420 veta qė janė tė punėsuar pėr tė ofruar kėtė shėrbim, nga tė cilėt 80 veta janė mjekė dhe kimistė. Kėta tė fundit do tė vazhdojnė tė jenė tė punėsuar pranė spitaleve publike, ndėrsa personi tjetėr do tė jetė i punėsuar pranė atij operatori qė mund tė dalė fitues nga tenderi”, tha Beqaj.
Nisma e Ministrisė sė Shėndetėsisė pėr tė dhėnė me koncesion shėrbimin laboratorik publik nuk ėshtė mirėpritur, jo vetėm nga grupet e interesit dhe opozita, por ėshtė parė me rezerva edhe brenda vetė maxhorancės.
Deputeti i PS-sė, Ylli Ziēishti, tha se mungojnė informacionet mbi efektet pozitive dhe negative qė pritet tė sjellė ky privatizim. Mosbėrja publike e studimit tė fizibilitetit, tė cilėsuar si njė dokument konfidencial nga ministri Beqaj, solli reagimin e kryetares sė Komisionit tė Shėndetėsisė, Albana Vokshi, dhe deputetit tė LSI-sė, Petrit Vasili.
Sipas Vasilit, mbajtja fshehur e studimit lė vend pėr dyshime. Pėr deputetin e LSI-sė, ky model koncesionimi qė kėrkohet tė aplikohet nuk ekziston nė asnjė prej vendeve tė BE-sė.
“Shėrbimi i laboratorėve nuk ėshtė as shėrbim ristruacioni, as larjesh ēarēafėsh, ėshtė pjesė e shėrbimit integral mjekėsor. Ju mund tė kundėrshtoni sa tė doni, por njė shėrbim i tillė i mbuluar tėrėsisht nga njė PPP, ėshtė njė model qė nuk ekziston, tė paktėn nė vendet e BE-sė”, tha Vasili.
Shoqata e Teknikėve tė Mjekėsisė Laboratorike u shprehėn tė painformuar mbi nismėn. Ata kėrkuan qė nga ky proces tė mos preken burimet njerėzore.
Vetėm pėr vitin 2017, ky koncesion do t’u kushtojė taksapaguesve 8 milionė dollarė.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-12-2016, 14:10   #123
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,000
Thanks: 2,011
Thanked 2,900 Times in 1,613 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

http://www.lapsi.al/lajme/2016/12/12...t#.WE69CrmvMdU
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-12-2016, 10:39   #124
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,000
Thanks: 2,011
Thanked 2,900 Times in 1,613 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Artan Fuga
Pėrse duhet bashkuar ministria e financave me tė mjekėsisė???
----------------------------
Kriza demografike e Shqipėrisė mbi tė gjitha u pėrkthye nė njź rrallim dramatik tė shqiptarėve nė trojet e tyre brenda kufirit, por jo vetėm.
Forcat mė energjike tė rinisė shqiptare, nė punė, nė politikė, nė shoqėri, u shpėrhapėn nėpėr Europė dhe Shqipėria u privua prej tyre pėr njėqind vjetėt e ardhshėm. Kjo ndodhi qė nė fillim tė viteve 90.
Pastaj kriza e vitit 1997, kur popullsia iku nga sytė kėmbėt nga rreziku i dhunės dhe kaosi.
Por nuk mjaftoi me kaq gjėja, jo. Kriza ekonomike tėrheq pėr nė qendėr tė Europės djemurinė dhe vajzėrinė shqiptare nė mėnyrė qė atje tė ekulibrojnė plakjen e njė popullsie qė ėshtė mėsuar t'i asimilojė tė ardhurit.
Ndėrkaq, sikur tė mos mjaftonte kjo, popullsia e mbetur nė Shqipėri nisi tė plaket. Pse? E para sepse mė tė rinjtė iknin, e dyta, sepse mė tė vjetrit lindin mė pak fėmijė, e treta, sepse kriza i detyronte ēiftet tė reduktonin numrin e fėmijėve pėr tė pėrballuar mungesėn e tė ardhurave, etj.
Dhe pėr ta shtuar, boshatisen zonat rurale dhe popullsia pėrmblidhet nė disa qytete qė mbipopullohen.
Mirė kriza e nėnpopullimit por kemi pas qafe edhe krizėn e mbipopullimit... nė qytete.
Tė dyja vdekjeprurėse pėr njė shoqėri.
Qytete qė mbirriten demografikisht, artificialisht, dhe i marrin frymėn vetes.
Dhe pastaj edhe politikat maltusiane tė njė mjekėsie qė rrallon shqiptarėt.
Barna tė shtrenjta, spitalet nė gjendje tė keqe, shėrbimi i urgjencės pėr ibret..., polucion, aksidentet, vrasjet kriminale, nuk janė tė rastėsishme.
Nuk i bėn njeri me qėllim mbase, por kriza ekonomike ka dy mundėsi tė zgjidhet. ose tė rriten investimet, ose tė rrallohen pak shqiptarėt.
Investime nuk ka, pro pėr tė rralluar shqiptarėt jemi tė zotė ne.
Prandaj mjeksia e keqe ėshtė instrumenti i daljes nga kriza.
Ju duket paksa si cinike???
Mendojeni, mendojeni se pastaj do tė mė jepni tė drejtė se kėshtu po ndodh.
Tregtari grosist po shkatėrron Shqipėrinė. Popullsinė e do tė dendur nė qytete qė tė ketė sa mė shumė klientė, tė ketė kosto transanksionesh tregtare sa mė tė ulėt, harxhime transporti sa mė pak, pika shitje sa mė pak pėr frymė popullsie, etj., dhe qė kėrkesėn pėr mallra atje ta mbajė sa mė tė fortė nė mėnyrė qė ēmimet t'i mbajė sa mė tė larta.
Do popullsi urbane qė tė konsumojė, por tė mos prodhojė. Tė vijė te dera e dyqanit pėr tė blerė mallra tė huaj.
Kjo krijon krizė sepse nuk ka punė.
Grosisti nuk e do kėtė.
Atėhere mjeksia pėrfundon punėn e grosistit. I rrallon butė shqiptarėt qė shpenzimet publike pėr ta tė ulen, borxhi, sikur na tha ai qė merret me financat tė mbetet i qendrueshėm , dhe statistikat e INSHTETIT pėr papunėsinė tė jenė tė ekuilibruara.
Ku janė tė papunėt o vėlla?
Njė pjesė kanė vdekur, njė pjesė nė emigrim, tė tjerėt shumė pak, te kafeneja e lagjes harxhojnė lekėt e sigurimeve shoqėrore.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-01-2017, 12:47   #125
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,000
Thanks: 2,011
Thanked 2,900 Times in 1,613 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Revista Anabel
6 orė ·

Mirmengjes , e dashur Anabel kam
Operuar mamin te qsut ka 4 dite dhe nuk ja kan nderruar asnjehere cercafet . Kete nate ja kam kthyer kater here pozicionin e jastekut jorganit e cercafit . Nuk mbeti me asnje cep pa u bere per tu shtrydhur . E bukura eshte qe infermieret me thone qe ska ardhur furnizimi nga kjo kompania private .... si dreqin quhet kjo kompani dhe ku dreqin duhet te ankohemi moj moter se pervec hallit qe me solli mamin ketu do na shtohet ndonje tjeter si psh naj pneumoni ������
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-01-2017, 18:34   #126
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,000
Thanks: 2,011
Thanked 2,900 Times in 1,613 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Nisma #Thurje
Nisma pershendetje. Une jam mjek dhe sot u njoha me kontraten e koncesionit te sterilizimit dhe koston e saj. Pashe qe kontrata ne total parashikon nje minimum prej 9.6 mld lekesh per 8 vjet perfitim per koncesionarin, ose 70 milione euro, ne kembim te sherbimit te sterilizimit dhe veglave per nderhyrjet kirurgjikale.
U ula me laps dhe me leter duke qene se kam njohuri shume te mira per sistemin dhe bera disa llogari.
Ne Shqiperi ka salla operacioni ne qendrat e qarqeve dhe ne QSUT. Jo te gjitha punojne, sepse skane kirurge por po e zeme se jane operative. Te gjitha sot jane te pajisura edhe me vegla edhe me autoklava (qe sherbejne per sterilizimin) por po e zeme se do i ndrojme dhe do i marrim moderne. Te fundit fare.
Nje set veglash per spital (nder me te shtrenjtat) kushton rreth 300mije euro. Nese marrim 12 qendra qarqesh plus 10 QSUT kemi ne total 22x300.000=6.6 milione euro.
Nje autoklave (me e mira) kushton 60mije euro.
22x60.000=1.320.000 euro
Ne total per ti pajisur me pajisje moderne dhe sherbim sterilizimi te gjitha sallat ne Shqiperi na kushton rreth 8 milione euro.
Pra do ti paguajme 70 milione euro nje kompanie per nje sherbim qe vete shteti mund ta mbylle me 8 milione?
62 milione euro fitim?
Me 62 milione euro mund te ndertonim nga e para 2 super spitale moderne, nje ne Fier psh dhe nje ne Shkoder.
Kaq doja te thoja. Po e mbyll duke i uruar Ministrit, Kryeministrit dhe atyre kompanive NJE VJEDHJE SA ME TE MBARE.
Me ruani anonimitetin sepse kam nevoje per punen qe bej.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-02-2017, 11:23   #127
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,000
Thanks: 2,011
Thanked 2,900 Times in 1,613 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

http://www.lapsi.al/node/46423#.WJxezzivMdU
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-02-2017, 11:35   #128
ODEON
.
 
Avatari i ODEON
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 6,316
Thanks: 213
Thanked 653 Times in 361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
ODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Ftoj secilin nga ju te bej nje TEST, telefononi urgjencen dhe mos mat kohen per sa kohe do te vije ambulanca.

Do desha vetem te me thoni A ERDHI ?

une e bera nje TEST te tille dhe me thane je i 17 ne rradhe. Por ambulanca nuk erdhi kurre edhe pse prita rradhen.

Nuk di ēfare emri ti ve. Testojeni.
ODEON nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-02-2017, 11:37   #129
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,410
Thanks: 4,594
Thanked 3,581 Times in 1,712 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ODEON Shiko postimin
Ftoj secilin nga ju te bej nje TEST, telefononi urgjencen dhe mos mat kohen per sa kohe do te vije ambulanca.

Do desha vetem te me thoni A ERDHI ?

une e bera nje TEST te tille dhe me thane je i 17 ne rradhe. Por ambulanca nuk erdhi kurre edhe pse prita rradhen.

Nuk di ēfare emri ti ve. Testojeni.
Besoj se vjen nje moment qe nuk do ju besojne nqs do testojne te gjithe

Shaka te tilla nuk behen...
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-02-2017, 11:50   #130
ODEON
.
 
Avatari i ODEON
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 6,316
Thanks: 213
Thanked 653 Times in 361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
ODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
Besoj se vjen nje moment qe nuk do ju besojne nqs do testojne te gjithe

Shaka te tilla nuk behen...
Testimi im ishte real, pasi halli ishte real. Ne e nisem te semurin tek spitali gjerman dhe ata vonuan 12 minuta.

Ajo qe ju ftova te beni eshte pa kosto per askend, kete ja u garantoj sepse nuk merr njeri mundimin tju vije.

Tani po te afroj nje fakt tjeter, para dy myajsh demtova pjeserisht tendinat e dy gishtave dhe kur shkova tek QSUT, mjeku i urgjences nxorri nje kapak si ai i gavetave te ushtrise nga nje komodine qe e tille nuk ishte pasi ishte prej metali dhe i perngjante nje kasaforte, dhe ai kapak ishte besoj prej inoksi por qe kishta ca lara irrnosje neper te, sapo e vura re i thashe ēfare eshte kjo, dhe mu pergjigj shkurt; keto kemi o vlla.
Ika mbarova pune tek Amerikan 2 qe eshte aty prane.

Ky eshte realiteti dhe jo demagogjia.
ODEON nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-02-2017, 11:50   #131
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,000
Thanks: 2,011
Thanked 2,900 Times in 1,613 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

https://www.facebook.com/qeveriu/vid...6657570679345/
Denoncimi i nje infermieri.

Nderkohe qe nje mjeku tjeter ne Vlore qe denoncoj mos funksionimin e mamografise ne spitalin ku punonte sot i kishin djegur makinen.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-02-2017, 12:58   #132
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,553
Thanks: 13,523
Thanked 7,508 Times in 4,765 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
Besoj se vjen nje moment qe nuk do ju besojne nqs do testojne te gjithe

Shaka te tilla nuk behen...
Une kur isha ne Albania u semura .... Dhe direct I thashe xhaxhait me thrrisni ambulancen!
Ai ja plasi nje te qeshure me te madhe
Sa te vije ambulanca.... ke ik tek jeta pas vdekjes
Kuptohet morem makinen dhe vajtem atje ku Beqiri sugjeroj ate nenen qe kishte femijen dy muajsh te semure Dhe i lutej Beqos per 3 mij eu per ta shpetuar...

Keshtu mos u habit Ti doktoresha Franceze
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-02-2017, 13:52   #133
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,000
Thanks: 2,011
Thanked 2,900 Times in 1,613 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

http://www.albeu.com/shqiperi/lajmi-...igjet-/286892/
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2017, 00:29   #134
Puhiza
E mėngjesit
 
Avatari i Puhiza
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Posts: 3,884
Thanks: 1,598
Thanked 1,466 Times in 699 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 96
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Beqaj: Kėtė Mandat Bėmė Shėndetėsinė Falas, Nė Tjetrin Kush Sėmuret Do Paguhet

Ministri i Shėndetėsisė Ilir Beqaj nė njė deklaratė pėr mediat ka bėrė njė pėrmbledhje tė punės sė dikasterit qė drejton gjatė mandatit tė parė tė qeverisjes Rama.

“Realizimi i reformės shėndetėsore ishte i vėshtirė po jo i pamundur pasi mė nė fund kemi pėrmbushur me sukses premtimin madhor tė fushatės, shėndetėsia ėshtė krejtėsisht falas”, deklaroi Beqaj

Kjo deklaratė ka shtyrė gazetarėt ti kujtojnė ministrit se nė shumė spitale mungojnė aparatura si ajo e ekove apo medikamente tė ndryshme.

“Eshtė e vėrtetė qė spitalet nuk kanė aparaturėn e ekos ose aty ku e kanė ajo nuk funksionon fare. Por pikėrisht kėtu qėndron edhe sekreti. Qytetari as nuk merr shėrbim por nuk i merren as para” nisi tė sqaronte Ministri Beqaj duke shtuar se pa aparaturat mjekėt nuk u bėjnė dot presion pacientėve pėr tu marrė para. No aparatura, no money.

Mė tej Ministri i Shėndetėsisė shpalosi edhe nismėn e re e cila pritet tė gjejė hapėsirė nga gjysma e dytė e 2017.

“Meqėnėse e bėmė shėndetėsinė falas i kam propozuar Kryeministrit Edi Rama qė mandatin e ardhshėm qeverisės, kush sėmuret tė paguhet” tha Beqaj duke shtuar se vetėm nga spitalet numri i tė punėsuarėve si tė sėmurė e tejkalon shifrėn e 300 mijė qytetarėve.

http://www.kryeministria.org/beqaj-shendetesia-falas/

Epo tani me shume se kaq ska ku shkon. Me pas qejf me u shtru!!
__________________
Buzėqesh se e tėra u bė pėr njeriun, por njeriu nuk ėshtė e tėra!!
Puhiza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2017, 00:45   #135
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,911 Times in 2,593 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Puhiza Shiko postimin
Beqaj: Kėtė Mandat Bėmė Shėndetėsinė Falas, Nė Tjetrin Kush Sėmuret Do Paguhet

Ministri i Shėndetėsisė Ilir Beqaj nė njė deklaratė pėr mediat ka bėrė njė pėrmbledhje tė punės sė dikasterit qė drejton gjatė mandatit tė parė tė qeverisjes Rama.

“Realizimi i reformės shėndetėsore ishte i vėshtirė po jo i pamundur pasi mė nė fund kemi pėrmbushur me sukses premtimin madhor tė fushatės, shėndetėsia ėshtė krejtėsisht falas”, deklaroi Beqaj

Kjo deklaratė ka shtyrė gazetarėt ti kujtojnė ministrit se nė shumė spitale mungojnė aparatura si ajo e ekove apo medikamente tė ndryshme.

“Eshtė e vėrtetė qė spitalet nuk kanė aparaturėn e ekos ose aty ku e kanė ajo nuk funksionon fare. Por pikėrisht kėtu qėndron edhe sekreti. Qytetari as nuk merr shėrbim por nuk i merren as para" nisi tė sqaronte Ministri Beqaj duke shtuar se pa aparaturat mjekėt nuk u bėjnė dot presion pacientėve pėr tu marrė para. No aparatura, no money.

Mė tej Ministri i Shėndetėsisė shpalosi edhe nismėn e re e cila pritet tė gjejė hapėsirė nga gjysma e dytė e 2017.

“Meqėnėse e bėmė shėndetėsinė falas i kam propozuar Kryeministrit Edi Rama qė mandatin e ardhshėm qeverisės, kush sėmuret tė paguhet” tha Beqaj duke shtuar se vetėm nga spitalet numri i tė punėsuarėve si tė sėmurė e tejkalon shifrėn e 300 mijė qytetarėve.

http://www.kryeministria.org/beqaj-shendetesia-falas/

Epo tani me shume se kaq ska ku shkon. Me pas qejf me u shtru!!
Kishim nje "idiot" ne lagjen ku jetoja. Nje dite shkoi e u tha shokeve te tij. Hey, sot kam hipnotizu shitsen e bukes! Jo me - i thane ato cunat. Ho iher , na trego , si e hipnotizove? Po me, tha ai. Une nuk i dhashe lek, ene ajo smdha buk!
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2017, 01:52   #136
Puhiza
E mėngjesit
 
Avatari i Puhiza
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Posts: 3,884
Thanks: 1,598
Thanked 1,466 Times in 699 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 96
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Pacientet e shkrete.
Po te pakten jane te sinqerte. Ska sherbim si marin as lek.
Ama tani do jete ndryshe, ska sherbim, por meqe je i semure te japin lek ose mbase nej kile banane
__________________
Buzėqesh se e tėra u bė pėr njeriun, por njeriu nuk ėshtė e tėra!!
Puhiza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2017, 05:49   #137
ODEON
.
 
Avatari i ODEON
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 6,316
Thanks: 213
Thanked 653 Times in 361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
ODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Ndokush ketu mbase nuk i beson keto qe thuhen e shkruhen sepse mbase se ka pare deren e spitalit (amin se sheh kurre). Por do te duhet te shkonte njehere te vetme dhe me pas do desha ta degjoj serish diēka nga opinionet e tij/saj.

Eshte nje gjendje katastrofale dhe nuk e di pse duhet ta lene kaq keq, ka more te vidhni dhe ti lini edhe miletit diēka. Si nuk u ngopen xhanem.

Njeriu vertet eshte grykesi me i madh, thua do rroje sa shqiponjat 400 vite, apo mos do marre gje matane?!
ODEON nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2017, 06:03   #138
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,422 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Por kur me bejne krahasime demokraleshe me sterilitetin diktatorial!!!!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2017, 06:59   #139
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,410
Thanks: 4,594
Thanked 3,581 Times in 1,712 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ODEON Shiko postimin
Ndokush ketu mbase nuk i beson keto qe thuhen e shkruhen sepse mbase se ka pare deren e spitalit (amin se sheh kurre). Por do te duhet te shkonte njehere te vetme dhe me pas do desha ta degjoj serish diēka nga opinionet e tij/saj.

Eshte nje gjendje katastrofale dhe nuk e di pse duhet ta lene kaq keq, ka more te vidhni dhe ti lini edhe miletit diēka. Si nuk u ngopen xhanem.

Njeriu vertet eshte grykesi me i madh, thua do rroje sa shqiponjat 400 vite, apo mos do marre gje matane?!
te besoj odeon, vetem nuk me pelqeu ideja jote e talljes ...korrektesia dhe ndjenja e qytetarizmit duhet te filloje tek vetvetja perpara se te pretendojme tek te tjeret..
qofshit mire
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-02-2017, 07:25   #140
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,410
Thanks: 4,594
Thanked 3,581 Times in 1,712 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Po lexoja nje mail qe na dergon drejtori i spitalit ku punoj
mjekesia kerkon shume , shume shpenzime
shifrat


effectifs: 11.231 équivalents temps plein (ETP) rémunérés ą fin 2016 dont 3.101 personnels médicaux et 9.304 agents non médicaux
• budget: 910 millions d'euros de charges
• 150.000 passages aux urgences
• 518.000 consultations
• 215.000 hospitalisations
• 45.000 opérations chirurgicales
• plus de 6.000 accouchements
• investissements (2016): 64 millions €, dont 46 millions pour le PMTL et 6 millions pour l'équipement biomédical.
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur