Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-02-2019, 09:10   #1
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 749 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb...

Cfare mendoni, sa ka te drejte ky analisti serb ne lidhje me prejardhjen e Vucicit dhe te Dacicit?

Une pajtohem me te kur propozon per Vucicin qe ta bej Y-DNA testin.
Ndersa nuk pajtohem kur thote qe Dacici eshte katolik kroat, sepse ne te vertete ai duhet te jete shqiptar, kusheri gjenetik i Nexhat Dacit!


Citim:
Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb, por njė katolik nga Kosova. Ja pse Hashim Thaēi ju ėshtė kthyer Rusisė?Dejan Lucic shokon Serbinė. Ai nė njė TV serb (TV Srpski Kolektiv) nė emisionin “Udarna Igla” ka thėnė se “Aleksander Vuēiq i mbėshtetur nga narko-mafia serbe ėshtė shqiptar, Ivica Daēiq se ėshtė kroat katolik i Kosovės (Janjevės), Ceda Jovancovic-cigan, kurse Vuk Drashkovic-narkoman..” trasnmeton agjencia e lajmeve “Presheva Jonė”

Shkrimtari dhe analisti i njohur serb Dejan Luēiē pėr mediat serbe ka deshmuar se “Hashim Thaēi pėr tė shpėtuar kokėn e vetė, ju ėshtė kthyer Rusisė.. (“EKSKLUZIVNO – Dejan Lučić: Šta je Putin rekao Tačiju i zašto Tači trazi pomoć Rusije!?”)

Sipas tij “kjo u pa nga takimi i fundit me presidentit rus. Putin, pėrkunder asaj se Thaēi po kėrkon ndihmė nga Rusia, ka kėrkuar nga presidentit i Kosovės coptimin e Kosovės meqė rast do tė bie poshtė edhe verdikti i Gjykatės ndėrkombėtare e cila siguroi para 10 vitesh integritetin territorial tė tė ashtuqujturit "shtet i Kosovės”

Me korrigjimin e kufijve Kosova do tė vazhdojė tė funskiononte sipas rezolutės sė KS tė OKB-sė 1244 dhe viteve tė ardhshme tė shnedrrohet gradualisht si pjesė autonome e Serbisė, kane shkruar mediat serbe.

Dejan Luciē nuk ndalet, ai ka shokuar mbarė Serbinė duke zbuluar Fahri Musliun se ky shqiptarė i cili si “gazetar” i RTK-sė ka punuar per Sigurimin ėshtė babai i vėrtetė i Aleksandėr Vuēicit!. (“Dejan Lucic sokirao Srbiju: Fahri Musliju, je pravi otac Aleksandra Vucica!”) Sikur tė ishe e kundėrta, pse Vuēoq nuk e benė ADN-nė pėr t'iu mbyllur gojėrat pėr tė kundėrshtuar publikisht me fakte se nuk ėshtė biri i Musliut?!
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gon! : 05-02-2019 nė 09:15
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 09:21   #2
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,949
Thanks: 6,858
Thanked 1,956 Times in 1,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Nuk ka lidhje testi gjenetik nese vucic nuk ben test nje vella apo djal axhet te krahasojn lidhjen.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 09:26   #3
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 7,144
Thanks: 4,388
Thanked 4,872 Times in 1,876 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Daci dhe Dačić nuk kane asgje te perbashket....
Me mbiemer Daci mund te hasesh edhe ne Rozhaj/Malin e Zi...
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 09:53   #4
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,429
Thanks: 3,626
Thanked 2,925 Times in 1,982 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Serbet thone qe Vuēiē eshte nga nje fshat i Bosnjes i cili eshte krijuar dhe banuar nga njerez te ardhur nga Voskopoja ne Korēė. Voskopoja banohesh nga Vlleh dhe Shqiptarė. Tani se cfare ishin ata qe u vendosen ne Bosnje dhe krijuan ate fshatin, ne nuk mund ta dime. Mbreme rastesisht ne Google ma zuri syri nje fotografi qe krahasonte Fahri Musliun me Vuēiē(pa syze). Pjesa e syve, hundes, ishin identik, sikur e kishte nxjerre nga hundet themi ne.
Ky Daēiē pastaj, dy gjera jane, ose do themi Thaēi dhe Daēi ose Thaēiē dhe Daēiē, por mua me duket se eshte e para.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 05-02-2019 nė 10:10
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 10:19   #5
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,961
Thanks: 1,365
Thanked 2,252 Times in 1,262 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Po pse na mbaruan anal istėt tanė tani dhe do merremi edhe me tė dynjasė ?
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 11:16   #6
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 749 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Nuk ka lidhje testi gjenetik nese vucic nuk ben test nje vella apo djal axhet te krahasojn lidhjen.
Normale eshte kjo pune! Pastaj duhet te testohet edhe Fahriu..
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 11:18   #7
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 749 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e panjohura Shiko postimin
Daci dhe Dačić nuk kane asgje te perbashket....
Me mbiemer Daci mund te hasesh edhe ne Rozhaj/Malin e Zi...
Pse je kaq e sigurte qe nuk ka asgje te perbashket Daci me Dacic?
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 11:20   #8
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,619
Thanks: 6,978
Thanked 8,229 Times in 5,265 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 386
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Normale eshte kjo pune! Pastaj duhet te testohet edhe Fahriu..
kush Fahri xhara apo balliu?
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 11:20   #9
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 749 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Po pse na mbaruan anal istėt tanė tani dhe do merremi edhe me tė dynjasė ?
Diēka tjeter, a kishe per te thene?
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 11:21   #10
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 749 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
kush Fahri xhara apo balliu?
Fahri Musliu!

drague, shife lajmin lart.
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 11:48   #11
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,961
Thanks: 1,365
Thanked 2,252 Times in 1,262 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Diēka tjeter, a kishe per te thene?
Thashė se do e kuptoje vetė....
Ē'rėndėsi ka nėse ėshtė apo jo dobiē Vuēiēi.... A ėshtė kryeministri i Serbisė, a po i sjell ndonjė tė mirė shqiptarėve meqė zbuloi gjakun shqip?
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 11:50   #12
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 749 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Serbet thone qe Vuēiē eshte nga nje fshat i Bosnjes i cili eshte krijuar dhe banuar nga njerez te ardhur nga Voskopoja ne Korēė. Voskopoja banohesh nga Vlleh dhe Shqiptarė. Tani se cfare ishin ata qe u vendosen ne Bosnje dhe krijuan ate fshatin, ne nuk mund ta dime. Mbreme rastesisht ne Google ma zuri syri nje fotografi qe krahasonte Fahri Musliun me Vuēiē(pa syze). Pjesa e syve, hundes, ishin identik, sikur e kishte nxjerre nga hundet themi ne.
Ky Daēiē pastaj, dy gjera jane, ose do themi Thaēi dhe Daēi ose Thaēiē dhe Daēiē, por mua me duket se eshte e para.
Voskopojen e shkaterruan myzeqaret ne vitin 1769, pasi qe voskopojasit ishin pro-rus ne luften ruso-turke te zhvilluar ne ate kohe. Te njejtit ndjeknin shkollat sllavo-bullgare dhe greke. Sot ka familje me prejardhje nga ai rajon, te cilat u perndjeken nga ato vende dhe erdhen e u vendosen neper Kosove, ku disa prej tyre jane serb (ortodoks me fe), e disa te tjere shqiptare (mysliman me fe). Te dyja palet ('serb' dhe 'shqiptare') mbahen te nje gjaku ne mes vete.. shumica nga shqiptaret mbajne mbiemrin Korēa, dhe kane hyre nen fisin e Krasniqes. Kurse serbet e ketij fisi jane te vendosur ne komunen e Novoberdes.

Njeri nga kjo familje (shqiptare), po me mbiemrin Korēa, e ka bere Y-DNA testin!

Dtth disa te perndjekur nga Voskopoja (toponim sllav), kane shkuar dhe jane vendosur edhe ne Bosnje. Disa ne Maqedoni. Ndoshta ka te shkuar edhe ne Mal te Zi. Dhe keta qe po i permendi une, jane vendosur ne Kosove.
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gon! : 05-02-2019 nė 11:58
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 12:14   #13
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,429
Thanks: 3,626
Thanked 2,925 Times in 1,982 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Voskopojen e shkaterruan myzeqaret ne vitin 1769, pasi qe voskopojasit ishin pro-rus ne luften ruso-turke te zhvilluar ne ate kohe. Te njejtit ndjeknin shkollat sllavo-bullgare dhe greke. Sot ka familje me prejardhje nga ai rajon, te cilat u perndjeken nga ato vende dhe erdhen e u vendosen neper Kosove, ku disa prej tyre jane serb (ortodoks me fe), e disa te tjere shqiptare (mysliman me fe). Te dyja palet ('serb' dhe 'shqiptare') mbahen te nje gjaku ne mes vete.. shumica nga shqiptaret mbajne mbiemrin Korēa, dhe kane hyre nen fisin e Krasniqes. Kurse serbet e ketij fisi jane te vendosur ne komunen e Novoberdes.

Njeri nga kjo familje (shqiptare), po me mbiemrin Korēa, e ka bere Y-DNA testin!

Dtth disa te perndjekur nga Voskopoja (toponim sllav), kane shkuar dhe jane vendosur edhe ne Bosnje. Disa ne Maqedoni. Ndoshta ka te shkuar edhe ne Mal te Zi. Dhe keta qe po i permendi une, jane vendosur ne Kosove.
Njė korrigjim, Voskopojėn nuk e shkatėrruan myzeqarėt. Myzeqarėt janė populli mė i urtė nė Shqipėri megjithėse nė listat e emrave tė stratiotėve dalin shumė emra myzeqarėsh. Nuk e bėnė ata atė punė. Dhe Voskopoja nuk u shkatėrrua pėr shkak tė luftrave russo-turke dhe ndonjė qėndrimi tė tyre pro-rus. Nejse kjo ėshtė tjetėr histori.
Pjesa tjetėr, sidomos vendosja e voskopojarėve nė Kosovė, identifikimi i tyre pjesėrisht me serbė dhe pjesėrisht me Shqiptarė, mbiemri Korēa, etj, ishte diēka e re pėr mua dhe shumė interesante. Do tė ishte mirė ta zhvilloje mė tej nėse ke informacione mė shumė.
Unė doja tė pyesja dy gjėra. Ti the qė pavarėsisht se njė pjesė sot janė serbė dhe njė pjesė janė Shqiptarė dhe me fe tė ndryshme, bėhen me njėri tjetrin. Ndėrmjet tyre, si e quajnė veten e tyre, si identifikohen?
Ky Korēa qė u testua, ēfarė rezultati i doli?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 12:35   #14
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 7,144
Thanks: 4,388
Thanked 4,872 Times in 1,876 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Pse je kaq e sigurte qe nuk ka asgje te perbashket Daci me Dacic?
Po ti o Gon a din me dalluar shkronjen C nga shkronja Ē ?
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 12:43   #15
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,619
Thanks: 6,978
Thanked 8,229 Times in 5,265 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 386
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e panjohura Shiko postimin
Po ti o Gon a din me dalluar shkronjen C nga shkronja Ē ?
E paske bo c Si caushi
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 12:57   #16
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 749 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e panjohura Shiko postimin
Po ti o Gon a din me dalluar shkronjen C nga shkronja Ē ?
Jo, une di me e dallu! Mirepo thashe, nashta shkijt kane mujt' me e tjetersu c, me e bo č, plus me ia shtu kete , edhe me e bo nga Daci, ne Dačič. (:
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 13:10   #17
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 749 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Njė korrigjim, Voskopojėn nuk e shkatėrruan myzeqarėt. Myzeqarėt janė populli mė i urtė nė Shqipėri megjithėse nė listat e emrave tė stratiotėve dalin shumė emra myzeqarėsh. Nuk e bėnė ata atė punė. Dhe Voskopoja nuk u shkatėrrua pėr shkak tė luftrave russo-turke dhe ndonjė qėndrimi tė tyre pro-rus. Nejse kjo ėshtė tjetėr histori.
Historia thote qe "Bejleret myzeqare" e shkretuan Voskopojen ne vitin 1769.. Per arsyejet qe i permenda me larte.

Po sipas teje, per cfare u shkaterrua?

Citim:
Pjesa tjetėr, sidomos vendosja e voskopojarėve nė Kosovė, identifikimi i tyre pjesėrisht me serbė dhe pjesėrisht me Shqiptarė, mbiemri Korēa, etj, ishte diēka e re pėr mua dhe shumė interesante. Do tė ishte mirė ta zhvilloje mė tej nėse ke informacione mė shumė.
Une nuk mund te them me siguri 100% qe keta jane nga Voskopoja, mirepo sic e thone ata, nga ato rajone e kane prejardhjen. Plus mbajne mbiemrin Korēa!

Citim:
Unė doja tė pyesja dy gjėra. Ti the qė pavarėsisht se njė pjesė sot janė serbė dhe njė pjesė janė Shqiptarė dhe me fe tė ndryshme, bėhen me njėri tjetrin. Ndėrmjet tyre, si e quajnė veten e tyre, si identifikohen?
Nuk thashe ashtu! Si mendon ti "behen"(?!)

Une thashe qe mbahen* (se jane) te nje gjaku.. mirepo indentifikohen me fe dhe me kombesi te ndryshme; 1) ortodoks serb dhe 2) mysliman shqiptare.

Citim:
Ky Korēa qė u testua, ēfarė rezultati i doli?
Po perse te te tregoj, kur ti ve ne pikepyetje gjithe gjenetiken si shkence?! Ti e ke deshmuar qe nuk iu ze bese ketyre rezultateve.
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 13:14   #18
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,186
Thanks: 691
Thanked 528 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Cfare mendoni, sa ka te drejte ky analisti serb ne lidhje me prejardhjen e Vucicit dhe te Dacicit?

Une pajtohem me te kur propozon per Vucicin qe ta bej Y-DNA testin.
Ndersa nuk pajtohem kur thote qe Dacici eshte katolik kroat, sepse ne te vertete ai duhet te jete shqiptar, kusheri gjenetik i Nexhat Dacit!
O Gon! A ske pune ma te mencme por te meresh me tabloide serbe qe ju kan merzite edhe atyne vet!
P.s. Ky nuk eshte kurfar analisti por nje debill qe edhe serbet qeshin me te!
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 13:24   #19
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 749 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Damastion Shiko postimin
1) O Gon! A ske pune ma te mencme por te meresh me tabloide serbe qe ju kan merzite edhe atyne vet!
2)P.s. Ky nuk eshte kurfar analisti por nje debill qe edhe serbet qeshin me te!
1) E cka po t'hyn n'udhe ty me cka merem une o Damastion?!

2) Ps. Une e gjeta rastesisht kete artikull ne shqip.. dhe me terhoqen vemendjen deklaratat e ketij analistit, qe ti po e njifshe fort ma mire se une!
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 13:43   #20
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,186
Thanks: 691
Thanked 528 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
E cka po t'hyn n'udhe ty me cka merem une o Damastion?!

Ps. Une e gjeta rastesisht kete artikull ne shqip.. dhe me terhoqen vemendjen deklaratat e ketij analistit, qe ti po e njifshe fort ma mire se une!
Po me hyn n'udhe se eshte postim publike, o Gon , s'di cka te paska gjet se ti na sjell sende ma interesante se kjo !
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur