Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-03-2019, 21:18   #21
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,541
Thanks: 8,566
Thanked 6,607 Times in 2,771 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samit Diaspore? Emigrantėve jepuni tė drejtėn e votės dhe ndėrtoni njė m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
Perse me duhet e drejta e votes ne nje vend i cili me detyroi te largohem, dhe akoma nuk ka krijuar kushtet minimale pas 30 vjetesh, e theksoj minimale te kthehem?! Fatmiresisht nuk kam nevoje as per sherbimet konsullore(pune pashaportash) te ketij shteti te ngordhur, te korruptuar deri ne palce, dhe te shkermoqur. E drejta e votes u duhet banoreve te atjeshem, ne sherbim te permiresimit te jetes se tyre. Mesa kam vene re keto dekada, ata voten e kane shperdoruar ne dem te tyre.
Kur jeton perdite atje ne shqiperi, i bombarduar vazhdimisht nga propaganda e peshtire, nuk te ben pershtypje dhe te duket fare normale nje kryeminister narciz idiot qe e mbush kryeministrine me zhgaravina dhe vjedh 20 milione dollare per 1 km rruge. Kur i veshtron gjerat nga jashte, mendimi i pare qe te vjen eshte, sipas kokes festen. I meritoni ato qeverira dhe politikane te zgjebosur qe keni. Ju kane blere voten per nje thes miell apo per 50 mije leke te vjetra te qelbura, shkoni votoni per te fortin e lagjes i cili u jep thesin e miellit, Te tjeret qe mbeten, shkoni votoni per nje vend pune me page mujore mizerabel.
Sorry
Per kendveshtrimin tim prej emigranti.
Muve te shkretit ma fut i cope katunar me brekushe nga Babrruja apo Vaqarri sa here qe shkoj me ble i kacile fiqsh apo qershijash, imagjino mo pi**a some qe jane kopila te lindur te PPSH-se qe me hane te gjalle me gjith lecka! Sa here qe me shofin katunaret ke markata bojn feste se erdhi "kokrra, zyba" - thone, ene gerrnete ke cmimet
Nuk caj kaptinen per 1 mije apo 2 mije leke te vjetra gjith zhul corapesh apo benevrekesh e gjoksoresh katunaresh, por me vjen cudi qe kto e paskan ne gjak me ja fut te "huajit".
Kom bredh gjysmen e Evropes ne kto 28 vjet, me kopila se katunaret e markates tone ne ALB s'kom pa kerkund!
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-03-2019, 21:22   #22
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Samit Diaspore? Emigrantėve jepuni tė drejtėn e votės dhe ndėrtoni njė m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Une jom kondra votes per ata qe jetojne jasht trojeve!
Ne s'dime se kah lidhet gamori mer babe, jo t'votojm per ata horrat ne Shqypni.
Neve e njofim Shqipnine vetem nepermjet televisorit.
Para disa vitesh kur ne pushtet ishte PD dhe na reklamohej qe Shqipnia ishte me mire sesa Zvicra dhe Gjermania, per pak mu rrotullu menja ene me mor leckat ene me u kthy ne Shqipni nga lumturia modhe qe ishte atje.
Tashti qe mediat i kontrollon ERTV, dhe paraqet vetem suksese, menova qe atje osht bo shtet me bole kuadrate dhe ndrrova men'je dhe thashe po ndrroj kahje nuk po votoj mo per sukseset e PD-se, por per sukseset me te medhoja te PS-se! Problemi eshte se neve ikim nga ai vend pasi kemi votuar gjate kohes qe kemi qene me leje te zakonshme, por taksiratet dhe paudhesite e klases politike i paguani ju qe jetoni 365 ditet e vitit atje dhe jo neve qe vijme 1 her ne dy vjet dhe nuk njofim hala cmimet dhe lekun . Eshte vertet e bukur ALB me paret e fituara ne USA/DE/ITA/GR/CAN/ etj etj vende te zhvilluara, por po te jetosh dhe punosh atje eshte vertet tjeter gjo! Vota jone eshte shtremberim i realitetit shqiptar, eshte subjektive, eshte e papergjegjshme dhe deformuar.
Shkurt ke baba: Jom kategorikisht kunder votes se emigranteve qe s'dine hala se kah lidhet gamori atje ne Albanien!
Gjithsesi atje e shtremberuar eshte vota, sepse shitet dhe blihet per pak leke, rezultatet dihen, parlament me kriminele dhe copa mishi me dy sy.
Kam dale ne perfundimin se shqiptaret nuk dine te bejne shtet.
Po jam me ty, vota e emigranteve nuk vlen per asgje.
Eshte pa vlere te jesh para alternatives, te votosh ujkun ose cakallin.
Dmth kur them emigrante, flas per emigrante te cilet jetojne ne vende afer shqiperise dhe me pak para shkojne ne shqiperi. Imagjino une te pres bileten nga Los Angeles per ne Tirane dhe te votoj per edi ramen
2000$ bileta vajtje ardhje, dhe nja 2000$ do i prishesh atje, dhe nje jave pune te humbesh ketu, 5000 $ ikin per lesh, qe edi rama te beje zhgaravina te peshtira dhe te vjedhe ate popull te mjere deri ne palce.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-03-2019, 21:26   #23
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Samit Diaspore? Emigrantėve jepuni tė drejtėn e votės dhe ndėrtoni njė m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Muve te shkretit ma fut i cope katunar me brekushe nga Babrruja apo Vaqarri sa here qe shkoj me ble i kacile fiqsh apo qershijash, imagjino mo pi**a some qe jane kopila te lindur te PPSH-se qe me hane te gjalle me gjith lecka! Sa here qe me shofin katunaret ke markata bojn feste se erdhi "kokrra, zyba" - thone, ene gerrnete ke cmimet
Nuk caj kaptinen per 1 mije apo 2 mije leke te vjetra gjith zhul corapesh apo benevrekesh e gjoksoresh katunaresh, por me vjen cudi qe kto e paskan ne gjak me ja fut te "huajit".
Kom bredh gjysmen e Evropes ne kto 28 vjet, me kopila se katunaret e markates tone ne ALB s'kom pa kerkund!
e vertete, me ka ndodhur shpesh here kur shkoj ne albanistan.
nje gje se kam kuptuar kurre lol, nga dreqin e kuptojne se je emigrant, kudo qe te shkosh, jo vetem katunaret, por dhe ne bare apo restorante, dyqane, etj.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-03-2019, 21:31   #24
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,541
Thanks: 8,566
Thanked 6,607 Times in 2,771 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samit Diaspore? Emigrantėve jepuni tė drejtėn e votės dhe ndėrtoni njė m

o flori, sikur thane qe dun me ardh anej nga Amerika me bo nji parti te re sic qe ky xinxifilli Shenasi Rama. N'fund su bo gjo hic mgja…
Jon kopila kta te PPSH-se qe jon da m'dysh: PS & PD.
Ka pa qomet me sy i shkreti ene e la fare ket pune….
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-03-2019, 21:40   #25
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Samit Diaspore? Emigrantėve jepuni tė drejtėn e votės dhe ndėrtoni njė m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
o flori, sikur thane qe dun me ardh anej nga Amerika me bo nji parti te re sic qe ky xinxifilli Shenasi Rama. N'fund su bo gjo hic mgja…
Jon kopila kta te PPSH-se qe jon da m'dysh: PS & PD.
Ka pa qomet me sy i shkreti ene e la fare ket pune….
Nuk e njoh dhe aq mire kte Shenasiun, por di qe eshte profesor ne New York University, ka sigurisht nje jete te rehatshme, dhe mund te thuash pa frike qe eshte i nivelit te shtresave te larta amerikane. Mesa duket e ka menduar per idealizem ardhjen ne shqiperi, qe me ne fund te behet nje shtet normal si te tjeret. Besoj se ka kuptuar ambjentin politik kuterbues shqiptar qe qelb gjith dynjane dhe e ka lene fare.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-03-2019, 22:19   #26
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,081
Thanks: 15,535
Thanked 13,193 Times in 8,334 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 707
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samit Diaspore? Emigrantėve jepuni tė drejtėn e votės dhe ndėrtoni njė m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
e vertete, me ka ndodhur shpesh here kur shkoj ne albanistan.
nje gje se kam kuptuar kurre lol, nga dreqin e kuptojne se je emigrant, kudo qe te shkosh, jo vetem katunaret, por dhe ne bare apo restorante, dyqane, etj.
Po ta pret mėndja qė do u njohin se kush i thot bythės katundarit kėtu pėrveQ jush qė vini nga jashtė: "tė lutem mė bėj njė kile qershi"
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-03-2019, 22:21   #27
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Samit Diaspore? Emigrantėve jepuni tė drejtėn e votės dhe ndėrtoni njė m

Hej baba, me cudit nje rast i paprecedent ne bote, dhe mesaduket atje ne shqiperi nuk i ben asnjerit pershtypje, i duket tejet normale.
Me gjej ne bote ndonje diktator, apo diktatoruc apo kryeminister a president te kete ne TV me emrin e tij, pervec ketij zgjebarakut edi rama???
Megjithse kishte nje tvsh krejt ne dizpozicion te propagades se tij, diktatori enver hoxha dilte nje here ne 6 muaj ne TV.
kim jong un nuk ka tv personal, as erdogani, as putini, kurse diktatoruci shqiptar po.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-03-2019, 22:28   #28
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,010
Thanks: 1,379
Thanked 2,268 Times in 1,274 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samit Diaspore? Emigrantėve jepuni tė drejtėn e votės dhe ndėrtoni njė m

Po ku ka nė botė kryeministėr a diktatoruc me kaq shumė suksese dhe fitore....
Prandaj i duhet tv ti paraqisė ato.....
Unė habitem si ja bėn vetėm me njė TV?
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-03-2019, 22:35   #29
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,541
Thanks: 8,566
Thanked 6,607 Times in 2,771 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samit Diaspore? Emigrantėve jepuni tė drejtėn e votės dhe ndėrtoni njė m

do ti gjejm menyren qe ti vejm zhurmus ktij ERTV si ne kohen e Dull Cenit…
masnej te fshij buzet n'shtyll ky spurdhjak dikatatoruc!
Enveri me gjith men qe ishte diktator por i kishte bolet kuadrate, jo si ky xinxifill corapekuq, qe gadufet si gjel deti perballe nji opozite pulastrene!
Mgja se nuk e ka t'gjate shume, do e fluturojne ne Lane me gjith kolltuk dhe zhgarravinat e veta qe ka vone atje ne kryeministri!
Debil njeri, nuk e shef qe flet hala me rrokje, cope -cope?
Nuk eshte ky problemi, problemi eshte qe cilin do vejme mas ktij, mgja se jon te gjith isoj, njoni ma klysh k*rve sesa tjetri.
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-03-2019, 22:35   #30
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Samit Diaspore? Emigrantėve jepuni tė drejtėn e votės dhe ndėrtoni njė m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Po ku ka nė botė kryeministėr a diktatoruc me kaq shumė suksese dhe fitore....
Prandaj i duhet tv ti paraqisė ato.....
Unė habitem si ja bėn vetėm me njė TV?
ne fakt ka nje precedent por eshte komplet rast i ndryshem. Berlusconi, nje manjat televizionesh pronar i mediaset(asnje nga kanalet nuk kishte emrin berlusconi) i futet politikes dhe u be kryeminister. por rasti eshte i ndryshem nga ky diktatoruci alabak i albanistanit. une ne ato vite, kur berlusconi ishte kryeminister jetoja ne itali, dhe kanalet e tij televizive e sulmonin shume shpesh ashper, shume me teper se kanalet e rai-t.
ky zgjebaraku i rilindjes eshte specie e ralle fare me propaganden e tij letyre.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 01-03-2019 nė 22:41
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-03-2019, 13:23   #31
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,010
Thanks: 1,379
Thanked 2,268 Times in 1,274 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samit Diaspore? Emigrantėve jepuni tė drejtėn e votės dhe ndėrtoni njė m

Tenori shqiptar i shkruan letėr publike Majkos: Ma shkulėt me forcė dėshirėn pėr tė jetuar nė atdheun tim
FLOKTORERROKULL SHQIPĖRISĖ
Nga Media 4 minuta mė herėt0

Tenori Agim Hushi, njė nga shumė artistėt e larguar nga Shqipėria, tashmė jeton nė Australi. Ai ka vendosur t’i shkruajė ministrit Majko privatisht, por mungesa e njė pėrgjigjieje e shtyn t’i drejtohet publikisht.

Hushi nė letrėn e tij Hushi, shprehet se ėshtė shumė i zhgėnjyer nga minsitri, por i lumtur se ky i fundit nuk e kishte ftuar nė atė qė tentori e quan teatėr tė Majkos nė Sydney.

“Lashė Vjenen ku drejtova pėr 12 vite departamentin e Operas nė Viena Konservatorium pėr Tiranėn me bindjen se eksperienca ime nėpėr botė, si artist dhe akademik do konsiderohej, siē dhe katėr gjuhet e huaja dhe personaliteti im i sprovuar artistik do vlenin nė atdhe! Por Rilindja m’i mbylli tė gjitha dyert ndryshe nga ē’kisha besuar dhe ē’na ishte premtuar!” shkruan ai ndėr tė tejra.

Letra e plotė e Hushit drejtuar Majkos

Letėr e Hapur Ministrit tė Diaspores Z. Pandi

Meqė ju shkrova personalisht dhe s’moret mundimin te me pergjigjeshit po ju shkruaj publikisht qe ta dijne dhe shqiptaret se ē’qeveri kane dhe perse diaspora s’duhet ti bjere dajreve te Rilindjes!

Po ju shkruaj me zhgenjim nga Sydney por i lumtur ne thelb qe sme ftuat dhe su bera pjese e teatrit tuaj.

Natyrisht, jo vetem qe sdo tju vija tju shihja ne sy por do tjua kisha qendisur dhe nje kartoline te rastit sic e meritoni!

Me 2005 bera me te miren per PS dhe kontribuova si qytetar i lire ku shpalosa nje kulture politike qe edhe sot pas 14 vitesh veshtire ta degjosh ne te dy kampet!

Me 2013 me bindje te plote, me ze dhe figure perkraha Rilindjen i bindur se rregjimi i kohes duhej larguar nje ore e me pare bashke me fitoret e garave te tij tragjike te notit kur kishte humbur te gjitha garat me qeverisjen!

Jam larguar me familjen me 1992 per studime dhe e kisha enderr si te gjithe te larguarit te kthehesha ne atdheun qe me mungonte aq shume!

Te martoja djalin me nje shqiptare, te behesha gjysh, te pija kafen e mengjesit me komshijt dhe miqt e mije te mrekullueshem dhe krushkun tim te shkelqyer Gacin!

Lash Vjenen ku drejtova per 12 vite departamentin e Operas ne Viena Konservatorium per Tiranen me bindjen se eksperienca ime neper bote, si artist dhe akademik do konsideroheshin sic dhe kater gjuhet e huaja dhe personaliteti im i sprovuar artistik do vlenin ne atdhe!

Por Rilindja mi mbylli te gjitha dyert ndryshe nga ckisha besuar dhe cna ishte premtuar!

Mirela Kumbaro as nuk denjoi ta lexonte projektin tim per TKOB dhe pas nje farse “konkurs” qe me zhgenjeu me imoralitetin dhe unprofesionalizmin u riciklua nje person pa asnje lidhje me operan dhe edukimin klasik, nje ish e larguar me ceremoni per abuzim detyre dhe ceshtje fondesh!

U largova i detyruar perseri nga atdheu me dhimbje.

Ma shkulen me force deshiren per te kontribuar dhe jetuar ne atdheun tim qe kisha 20 vjet qe e kisha lene jo nga deshira por per studimet dhe karrieren!

Shtoj ketu se me vete solla dhe djalin tim, i rritur dhe edukuar me dashurine per atdheun, i cili ka kryer studimet ne Universitetin Schiller te Parisit dhe i specializuar ne Sorbone per Mardhenie Nderkombetare!

Por per djalin tim ishte naive ta mendoja se do ti afrohej ndonje mundesi!

Isha larguar me familjen me 1992 per studime dhe deshiroja te kthehesha ne atdhe

Por bashke me dhimbjen e ikjes nuk do harroj kurre baltosjen qe “patriotet” e rilindjes, fjaleve te mia qe keta politikane me bejn te me vije turp qe flasin gjuhen time i kthyen ne: ” me vjen turp qe jam shqiptar”

Natyrisht keta “patriote” dhe gazetare rilindas qe rivrane endrren time te kthimit ne atdhe, dhe udhehoqen kaq paturpesisht fushaten e baltosjes time me shpifje do ti shihni ne sallen e gjygjit diten e pare qe do te jem ne Shqiperi!

Por gjygjin Rilindjes mund tja bejne vetem njerez te moralshem te PS dhe qytetare te ndershem qe e njohin mire Rilindjen dhe timonierin e saj!

Si Minister i Diaspores me la shije te hidhur heshtja juaj kur vizituat Sydneyn dhe iket sic erdhet: si hije, pa asnje vlere per diasporen.

Ose diaspora per ju jane vetem ata qe duartrokasin deshtimin tuaj spektakular dhe sukseset e teatrit tuaj qeverises!

Por sikur su mjaftuat me cfare me keni borxh tani qe keni mbledhur diasporen keni vendosur edhe te me cbeni!

Sa qesharake dhe mjerane!

Une jam jo vetem diaspore por jam i bindur se jam ne pjesen me dinjitoze te saje!

Jo vetem si artisti i pare shqiptar qe u kontraktova si solist ne nje opera te huaj me 1993 por nga viti 2002 deri ne 2005 kam qene kryetar i komunitetit shqiptar ne South Australia ku jane perqendruar emigracioni shqiptar pas Melbournit.

Kam ngritur radion dhe shkollen shqipe ne Adelaide dhe sot jam pedagog ne nje nga shkollat me te mira nderkombetare e artit ne Australi!

Ju bej thirrje per mos tu tallur me diasporen dhe dashurine, dhimbjen e saj per atdheun!

Turp per qeverine tuaj qe krijoni percarje mes nesh!

Nese sme ftoni eshte turpi juaj se kjo nuk eshte dasma e djalit te Edi Rames por mbledhja e diaspores!

Turp! Turp! Turp!

Qe ndani shqiptaret ne tanet dhe jo tanet!

Kete as Enver Hoxha se ka bere kaq paturpesisht!

Sme harrohet dita kur solla plackat e shtepise nga Vjena dhe Arben Ahmetaj, me taksoi rrobat e trupit.

Ka qene kthimi im me i keq ne jete !

Kam nderruar shume shtete dhe kufij po rrobat e trupit askund, askush nuk mi kishte taksuar vec shtetit tuaj!

Kam kaq shume per te thene por po e mbyll me lutjen: mos luani me ne dhe ndjenjat tona te shenjta, se atdheu nuk eshte i juaji dhe as i pushtetit tuaj me police dhe gaz lotsjelles, qe po merr pergjigjen e popullit cdo dite e me shume!

Sinqerisht

Agim Hushi
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-03-2019, 13:37   #32
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,417
Thanks: 0
Thanked 1,063 Times in 923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samit Diaspore? Emigrantėve jepuni tė drejtėn e votės dhe ndėrtoni njė m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
Hej baba, me cudit nje rast i paprecedent ne bote, dhe mesaduket atje ne shqiperi nuk i ben asnjerit pershtypje, i duket tejet normale.
Me gjej ne bote ndonje diktator, apo diktatoruc apo kryeminister a president te kete ne TV me emrin e tij, pervec ketij zgjebarakut edi rama???
Megjithse kishte nje tvsh krejt ne dizpozicion te propagades se tij, diktatori enver hoxha dilte nje here ne 6 muaj ne TV.
kim jong un nuk ka tv personal, as erdogani, as putini, kurse diktatoruci shqiptar po.
dhia e zgjebosur bishtin perpjete, thone. vlen dhe e anasjellta: bishti perpjete, eshte i dhise se zgjebosur.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-03-2019, 16:00   #33
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,011
Thanks: 2,014
Thanked 2,906 Times in 1,617 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Samit Diaspore? Emigrantėve jepuni tė drejtėn e votės dhe ndėrtoni njė m

http://m.albeu.com/lexo.php?kat=102&nr=449889
Dje ishte samiti i manipulimit te diaspores nepermjet ERTV ndersa sot u zhvilluan zgjedhjet e Komunitetit Mysliman.

Akuza tė rėnda nga myftiu i Tiranės: Kreu i ri i Komunitetit Mysliman u imponua nga gylenistėt


Myftiu i Tiranės Ylli Gurra, i cili ishte njė nga 3 kandidatėt pėr kreun e ri tė KMSH ka thėnė se kreu i ri i KMSH Bujar Spahiu u imponua nga organizma okultė, por pa e specifikuar se kujt i referohej.

“Kėrkova shtyrjen e votimit pėr arsye tė takimeve dhe ankesave tė qytetarėve. U vėrtetua se pėrkundėr dėshirės time tė zjarrtė pėr tė tė drejtuar njė KMSH pėr shqiptarėt sot jemi para njė fakti tė njė kapje tė institucionit. Mė lejoni tė flas me shqipen e Naim Frashėrit. Kryetari i KMSH nuk mund tė zgjidhet nga organizma okultė. U imponua njė titullar qė nuk ka bėrė asgjė nė komunitet. Humbje tė tėra pronėsie”- tha ai.

Sipas Myftiut tė Tiranės Gylenistėt apo Kemalistėt nuk janė pa ndikime dhe sipas tij nė ditėt e ardhshme do ketė zhvillime.

“Ajo cka pėrmenda, organizėm okult, ata tė cilėt i kanė imponuar komunitetit mėnyrėn e zgjedhjes sė anėtarėve dhe disa myftinive dhe Shoqėrisė Civile dje katapultuan titullarin. Kjo organizatė dihet publikisht. Gylenistėt apo Kemalistėt nuk janė pa ndikime nė kėtė rrjedhė ngjarje dhe tė tilla katapultime nė krerėt myslimanė tė kėtij vendit. Komuniteti nuk ėshtė peng i askujt, as i ndonjė qeverie. Nė ditėt e ardhshme do tė ketė zhvillime. Nuk kam arsye qė tė jap dorėheqjen nga pozicioni i myftiut tė Tiranės. Unė jam shqiptar, jam mysliman, ushtari i askujt, as nė Anadoll as nė njė vend. I shėrbej vendit tim pa asnjė ndikim nga okultėt”-tha Ylli Gurra
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 02-03-2019 nė 16:16
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-03-2019, 16:03   #34
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,011
Thanks: 2,014
Thanked 2,906 Times in 1,617 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Samit Diaspore? Emigrantėve jepuni tė drejtėn e votės dhe ndėrtoni njė m

Samiti i Dytė i Diasporės/ Pėrpjekje serioze apo fasadė nė retorikėn e radhės


Nė Tiranė janė mbledhur me qindra pėrfaqėsues tė mėrgatės shqiptare pėr tė marrė pjesė nė Samitin e Dytė tė Diasporės. Intelektualė paralajmėrojnė pėr politizimin e diasporės.

S(ulltan H)amiti e quan me ironi shkrimtari gjuhėmprehtė Agron Tufa Samitin e Dytė tė Diasporės qė po zhvillohet nė datat 1 dhe 2 mars nė Tiranė. Ironia pasqyron paksa edhe pakėnaqėsinė qė ndjehet tek gjithnjė e mė shumė qytetarė tė Shqipėrisė prej tashmė disa muajsh ndaj politikės aktuale nė vend e qė Tufa e pėrmbledh me fjalėt: “fasadė, propagandė, korrupsion”. Shkrimtari nga Tirana, i njohur pėr gjuhėn e tij polemizuese, nuk ėshtė i vetmi qė pėrdor fjalė kaq tė ashpra ndaj samitit.

As Ardian Vehbiu nga Nju Jorku, shkrimtar dhe administrator i blogut “Peizazhe tė Fjalės”, nuk heziton ta quajė samitin njė “shaka tė shpėlarė”. Ndėrsa Tufa bėn analogji me periudhėn osmane, Vehbiu sjell nė kujtesė njė periudhė mė tė afėrt nga e kaluara e Shqipėrisė, nisur dhe nga motoja e samitit “E gjithė vėmendja pėr diasporėn”, qė sipas Vehbiut, rimerr njė moto tė Partisė Socialiste: “E gjithė vėmendja pėr ju.” Pėr mua, ky “samit” ėshtė diēka midis karnavalit dhe festivalit folklorik – njė festė me kostume dhe buzėqeshje tė subvencionuara. Ndoshta pushteti nė Shqipėri ka nevojė pėr vaki tė tilla – shqiptarėt qė jetojnė anembanė botės dhe qė nuk kontribuojnė pėr kėtė klasė politike jo”, pėrfundon Vehbiu pėr DW. Ai vetė, megjithėse tashmė njė figurė e njohur ndėr intelektualėt e diasporės, nuk ėshtė ftuar nė kėtė samit. Blogu i drejtuar prej tij nuk i ka kursyer kritikat ndaj politikave nė vend, sidomos nė fushėn e kulturės dhe mjedisit.

Shumė fjalė e pak vepra

Por nuk janė vetėm tė paftuarit ata qė janė kritikė ndaj Samitit tė Dytė tė Diasporės. Rando Devole, sociolog dhe ekspert nė fushėn e migracionit, ka marrė pjesė nė samitin e kaluar dhe madje pėr kėtė samit ėshtė propozuar pėr Kėshillin e Kombėtar tė Diasporės, por pa dijeni te tij. Por ai e vėzhgon pėr sė largu, nga Roma, tubimin e dytė madhėshtor tė mėrgatės nė atdhe. Edhe ai i thotė DW-sė se sheh njė rrezik qė Samiti i Dytė tė shndėrrohet nė “njė fasadė pėr retorikėn e radhės”. Devole konstaton se pėrparimet e bėra nga samiti i parė i diasporės, nė nėntor tė vitit 2016, janė shumė tė vogla: Deri tani janė ngritur Agjencia Kombėtare tė Diasporės. Fondi i Zhvillimit tė Diasporės dhe Qendra e Botimit pėr Diasporėn, por sipas Devoles, aktiviteti i tyre ėshtė minimal.

“Diaspora ka vite qė i kėrkon shtetit shqiptar akte konkrete, tė prekshme, fundja tė realizojė atė qė ai vetė deklaron e premton me tė madhe nė dokumente zyrtare, por, nė thelb, jemi ende nė nivelin e fjalėve dhe njoftimeve”, i tha Devole Deutsche Welle-s. I pakėnaqur ėshtė Devole edhe me pėrgatitjet pėr Samitit tė Dytė. Rando Devole kėrkonte kėto ditė me dėshpėrim nė rrjet listėn e folėsve nė panel, e cila u bė e njohur vetėm njė ditė para samitit, pėr tė njė mangėsi qė flet pėr mungesėn e seriozitetit nė lidhje me ēėshtjet e diasporės.

Mendime dhe plane

Nė katėr panelet e sė premtes (01.03.) qė zhvillohen pas panelit hyrės ėshtė paraparė tė flitet pėr votat, identitetin, ekonominė dhe turizmin. Veē konferencės qė zhvillohet tė premten, ėshtė paraparė nė mbrėmje edhe njė mbrėmje gala ku do tė jepen ēmime dhe tituj, si dhe njė aktivitet tjetėr tė shtunėn qė parasheh festimin nė Lezhė tė 575-vjetorit tė Besėlidhjes sė Lezhės. Se ēfarė pritet tė dalė konkretisht nga kėto panele, kjo nuk ėshtė shumė e qartė.

Anduena Stephan, konsulle nderi e Shqipėrisė nė Dyseldorf tė Gjermanisė, dhe presidente e Shoqatės Integrative Gjermano-Shqiptare (IDEAL), e cila, nga emigrantėt qė pyeti DW, ishte ndėr tė paktat aktiviste tė Diasporės qė do tė shkonte sėrish nė samit, nuk e konkretizon pritshmėrinė e saj: “Pres qė tė strukturohen nė njė plan veprimi pėr dy vitet e ardhshme rezultatet e Kuvendit 2019. Pres njė ndėrveprim proaktiv me aktore tė diasporės, tė shoqatave tė saj, me propozime tė tyre, me projekte e iniciativa qė tė ndėrthuren, rrjetėzohen dhe tė kenė efekte veprimi si ne vendet ku ėshtė diaspora, ashtu dhe nė ndėrrjetėzime mes shtetesh e kontinentesh. Po kaq e rėndėsishme ėshtė edhe pėrgatitja dhe ndjekja e njė plani pune nė nivel projektesh konkrete nė tė mirė tė vendeve te origjinės, e cila ne fund te ditės prodhon efekte pozitive ne te mire te familjeve te diasporės qė jetojnė e punojnė aty”, thotė ajo pėr DW.

Artur Elezi, profesor matematike dhe aktivist i kahershėm nė Uashington, i cili ka marrė pjesė gjithashtu nė samitin e parė ėshtė mirėkuptues qė pritshmėritė ndaj Samitit tė Dytė nuk jan aq konkrete. “Pa pasur njė strukturė bashkėbisedimi nuk mund tė bėhet gjė,” thotė ai dhe vė nė dukje se organizimi i miliona shqiptarėve nė diasporė ėshtė njė punė shumė e vėshtirė. “Me kė do tė flasė qeveria? Ka milionė emigrantė dhe kushedi sa zėra! Duhet njė strukturė si fillim, qė tė jetė pėrfaqėsuese e Diasporės, nė bisedim me qeverinė pėr hartimin e njė strategjie afatgjate”, thotė Elezi. I cili sheh disa , duke pėrmendur si arritje pozitive “bashkėpunimin deri diku tė mirė midis qeverisė dhe diasporės pėr mbarėvajtjen e shkollave shqipe.”

Shumė para pėr pak punė

Por njė gjė ia vret sytė shumė vetėve nė kėtė samit, dhe kjo jo vetėm Elezit: Kostoja qė ai do t’i kushtojė tatimpaguesit shqiptar. Nė rrjetet sociale qarkullon njė listė me shpenzimet e samitit qė nė total janė 67 milionė lekė (afro 500 mijė euro) qė do tė thotė, mė shumė se dyfishi i samitit buxhetit vjetor tė paraparė pėr projekte me diasporėn. Ndėrkohė qė vetė vizitorėt vijnė me shpenzimet e tyre. Kostot janė vetėm pėr eventin, transportin, kancelari dhe dekor etj., shuma kėto, qė nė Shqipėrinė e varfėr konsiderohen tepėr tė majme.

Pėrfaqėsuesit e shoqatės GERMIN, Liza Gashi nga Prishtina dhe Mark Kosmo nga Bostoni, i kanė nisur prej kohėsh njė letėr ministrit tė diasporės, Pandeli Majko, ku ndėr tė tjera i luten qė t’i ulė shpenzimet e samitit dhe, ē’ėshtė mė e rėndėsishmja, qė shpenzimet nė lidhje me politikat e Diasporės tė bėhen transparente. Por, Mark Kosmo i thotė DW-sė se deri tani nuk ka marrė ende pėrgjigje. “Ndoshta e merr kolegia ime Liza Gashi, e cila ėshtė njė nga folėset nė program”, sqaron ai mė tej. Edhe Deutsche Welle u pėrpoq nė disa mėnyra tė merrte njė pėrgjigje nga Ministria e Diasporės pėr buxhetin e samitit, por pa sukses.

Rrezik politizimi dhe instrumentalizimi

Nė letrėn nė fjalė, kėrkohet edhe qė qeveria tė mos ketė njė rol kaq ndikues mbi diasporėn, por qė diaspora ta bėjė vetė organizimin e saj. Kosmo dhe Gashi kritikojnė se diaspora ėshtė “mysafire, dhe jo partnere”. Sepse, me gjithė organizimin e madh dhe shumė tradicional tė shqiptarėve nė diasporė, samiti ėshtė organizuar direkt nga qeveria, dhe tė ftuarit janė pėrzgjedhur nga ambasadat pėrkatėse nė kėto vende. Po ashtu, ambasadat kanė perzgjedhur edhe kandidatėt pėr Kėshillin Koordinues tė Diasporės. Artur Elezi, megjithatė, mendon se kush ka dashur tė shkojė nė samit, nuk ka pasur nevojė pėr ftesė speciale. Mjafton tė shprehje dėshirėn. Ai tėrheq vėmendjen se gjėrat nuk duhen parė ose bardhė ose zi.

As Jozef Radi, president nderi i shoqatės “Aquila” tė Anconės, i cili me anė tė blogut tė tij radiandradi ėshtė kthyer nė njė tjetėr pėrēues tė rėndėsishėm tė diskursit intelektual tė shqiptarėve brenda dhe jashtė vendit, nuk ka marrė ftesė. Nė bisedė me DW ai thotė se parimisht e pėrkrah idenė e njė samiti, nėse ky do tė ishte i vėrtetė. Por sipas Radit, ajo qė do tė sjellė tubimi ėshtė pėr “tė ndarė mallin e tė mėrguarve me vendin”. Radi e sheh me skepticizėm edhe projektin e votės sė diasporės, pėrsa kohė qė demokracia nė Shqipėri nuk ėshtė konsoliduar ende. “Politizimi i diasporės ėshtė njė manovėr qė s’mund tė prodhojė ndonjė efekt pozitiv, por vetėm sa do ta pėrēajė mė tej atė,” thotė ai.

Njė pėrēarje e parė vihet re edhe nga pritja qė po i bėn diasporės elita vendore: Nė samit janė ftuar tė mbajnė fjalime presidenti i Kosovės, Hashim Thaēi, por jo ai i Shqipėrisė, Ilir Meta, kryeministri i Shqipėrisė, Edi Rama, por jo ai Kosovės, Ramush Haradinaj. I ftuar ka qenė edhe Lulzim Basha, kryetar i opozitės, i cili para pak fillimit bėri tė ditur nėpėrmjet njė mesazhi nė Twitter-it se nuk do tė shkonte nė samit.

Kjo pėrēarje e diasporės ėshtė pasojė e pėrēarjes politike si nė Shqipėri ashtu edhe nė Kosovė, dhe po vazhdoi kėshtu, vetėm sa do ta degradojė diasporėn, paralajmėron Tufa. Pėr tė qė tani ky samit nuk ėshtė gjė tjetėr, veēse “rekrutim i diasporės, nė mėnyrė qė kur tė pėrfshihen nė zgjedhje votat e emigrantėve ta kenė infrastrukturėn tė ngritur e nėn kontroll”. Tufa, i cili ėshtė tashmė i mllefosur nga “stili autokratik drejtues i Ramės”, kujton se mekanizma tė tillė janė pėrdorur edhe nga Erdogani dhe Putini, tė cilėt ndėrkohė “e kanė hemogjenizuar diasporėn dhe kanė instaluar nė tė njė rrjet tė fortė propagandistik”. /DW
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2019, 11:04   #35
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,635
Thanks: 6,990
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samit Diaspore? Emigrantėve jepuni tė drejtėn e votės dhe ndėrtoni njė m

Show nga Samiti i Diasporės/ Kush ėshtė brunja qė i bėrtiti ‘I LOVE YOU’ kryeministrit RamaKryeministri Edi Rama ka publikuar vetė nė Instagram njė video epike nga Samitit i Diasporės.

Ndėrsa mori fjalėn, dikush nga mesi i sallės i tha Ramės me tė madhe “I Love you”.
Salla u shkri gazit ndėrsa kryeministri ia ktheu me mikrofon: I love you too.
Mirėpo, kamera fikson nė kėtė moment njė vajzė simpatike brune e cila bėhet ‘xheloze’. Ose tė paktėn kėshtu thuhet nė videon e publikuar nga vetė Rama.

Neėsbomb.al mėson se brunia simpatike ėshtė Alida Mici, drejtoreshė nė njė prej ministrive tė qeverisė Rama 2. Mesa duket, kryeministrit i ka pėlqyer ky moment “flirti” aq shumė, sa e ka ndarė vetė nė rrjetet sociale.

ps. diaspore e papame
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2019, 11:15   #36
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,643
Thanks: 4,302
Thanked 4,609 Times in 3,065 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samit Diaspore? Emigrantėve jepuni tė drejtėn e votės dhe ndėrtoni njė m

ndalu te ja qedhoj une, a eshte Badja e Voskopojes ?
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2019, 11:28   #37
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,545
Thanks: 4,296
Thanked 7,073 Times in 2,423 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samit Diaspore? Emigrantėve jepuni tė drejtėn e votės dhe ndėrtoni njė m

E ta lumsha moj demokraci.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2019, 11:41   #38
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 950
Thanks: 35
Thanked 339 Times in 230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samit Diaspore? Emigrantėve jepuni tė drejtėn e votės dhe ndėrtoni njė m

Ca behet te ky samiti? Nuk me ka ftuar njeri mua!
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2019, 11:55   #39
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,635
Thanks: 6,990
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samit Diaspore? Emigrantėve jepuni tė drejtėn e votės dhe ndėrtoni njė m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Smokkie Shiko postimin
Ca behet te ky samiti? Nuk me ka ftuar njeri mua!
eshte samit per militantet e thek
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2019, 12:17   #40
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 950
Thanks: 35
Thanked 339 Times in 230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samit Diaspore? Emigrantėve jepuni tė drejtėn e votės dhe ndėrtoni njė m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
eshte samit per militantet e thek
Paguhet bileta vajtje ardhje? Po e marim ndonje jave pushim..
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur