Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-07-2019, 14:47   #1
Puhiza
E mėngjesit
 
Avatari i Puhiza
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Posts: 3,884
Thanks: 1,598
Thanked 1,466 Times in 699 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 96
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm
Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Ne ikim shpejt.. pas 2-3 javė..
Nėse bėjmė trazira me vetura na falni..
Erdhėm me i’u pa.. na duroni pak”

Disa fjalė para se me ardh nė Vendlindje..

“Pushimi” jonė nuk fillon me ditėn qė mbėrrimė nė Vendlindje. Ai fillon shumė mė herėt… fillon kah shkurti-marsi duke bėrė plane nė punė me kolegė se kush kur shkon… duke u munduar tė marrim ditėt kur axha, halla, tezja apo daja marton apo fejon djalin apo vajzėn, qė siq na takon nderi tė jemi aty dhe ti shohim tė gjithė bashkė.

Mė pas duhet marr me tė mirė shefin nė zyre qė tė miratoj pushimin e kėrkuar… plotėsojmė afro 3 formularė, miratohen pas 2-3 jave.. nė pritje po apo jo?

Tani vazhdojnė para-pregaditjet, dhuratat etj.. dhe ja mė nė fund erdhi dita.. vie rruga jonė e largėt mbi 1600 km.. disa me aeroplanė, disa me veturė apo autobus.. nxehtėsi e madhe.. rraskapitje… pritje me orė tė shumta.. disa marrin rrugėn e armikut pėr tė parė miqtė..dhe ja mė nė fund tabela: “Mirė se vini nė Republiken e ILIRIDĖS”.

Ē’ndjenje.. mall por edhe lot gėzimi..eh sa mundi.. sa koha.. sa shpenzimet.. pėr kėtė moment tė vetėm. Nėse thonė qė dita e mirė shihet nė mėngjes, poashtu unė them se njė vend shihet tek hyrja e tij, tek kufiri.. disa metra pas tij shihet flamuri kuq e zi.. varrezat.. por edhe xhamia shihet.. objekte qė pėrshkruajnė shumė mirė historinė e kėtij populli.

Jetėn tonė siq e rregulluam e lamė pas, pėr njė moment ajo u shtangua.. gjithė ato tė mira i lamė dhe erdhėm tė kalojmė “pushimin” nė njėrin ndėr vendet mė tė varfėra ekonomikisht.. por jo shpirtėrisht dhe moralisht, jo kurrė!

Derisa kolegėt na dėrgojnė foto nga detet e bukura ne ē’mallemi me familjet tona.. jo se nuk kemi mundėsi edhe ne, por ne sėrish vendosėm familjen para kėnaqėsisė personale. Vimė sepse e duam atdheun, e kemi familjen e farefisin kėtu.. vimė pėr ato nipa e mbesa qė nga largėsia i shohim pėrmes fotove duke u rritur.. e zemra na dhemb, por nuk e shprehim..vimė nė shenjė respekti pėr dėshmorėt qė dhanė jetėn pėr kėtė tokė.. t’iu tregojmė se nuk u harrua vepra tyre..

Po ashtu ne nuk vimė me shit mend me tesha e me Red Bulla, njejt edhe kėtu kėshtu jetojmė pasi punojmė ēdo ditė pėr to…
…andaj njė lutje: Ne ikim shpejt.. 2-3 javė.. nėse bėjmė trazira me vetura na falni.. erdhėm me i’u pa..na duroni pak.

Erdhėm me i hargju ato para qė i mblodhėm me mund qė sa muaj.. me ato para qė nė Dubai 2 javė do na hapnin dyert e hoteleve luksoze, por.. ne nuk e shesim vendin tonė pėr asgjė tjetėr nė kėtė botė.

Sė paku na respektoni, e mos na ofendoni. Disa etiketime do i injorojmė, por mos mendoni se nuk na dhembin.. Ndoshta jemi rritur ndryshe, mendojmė ndryshe.. por edhe ne jemi shqiptar sikur ju.

Edhe njė gjė: Mos na vlerėsoni nga veshja apo pamja e jashtme. Por nga veprat, karakteri dhe ana njerėzore.
Paqja e Zotit qoftė mbi ju! #Shpėrndaje

Shkroi: Kosovar Kollani
__________________
Buzėqesh se e tėra u bė pėr njeriun, por njeriu nuk ėshtė e tėra!!
Puhiza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 18:41   #2
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,911
Thanks: 881
Thanked 1,671 Times in 980 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Mirėardhshi. Do bejme si do bejme 2 jave

Ps.. Pertej shakase deri ke flamuri kuqezi ishte mire , kur permendi xhamine dhe lidhjen historike me te ndalova se lexuari.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 18:53   #3
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 3,345
Thanks: 675
Thanked 812 Times in 547 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
B.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Mirėardhshi. Do bejme si do bejme 2 jave

Ps.. Pertej shakase deri ke flamuri kuqezi ishte mire , kur permendi xhamine dhe lidhjen historike me te ndalova se lexuari.
Ku xhamia? Une nuk lexova .
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 18:59   #4
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,024
Thanks: 15,474
Thanked 13,173 Times in 8,317 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 704
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Mirėardhshi. Do bejme si do bejme 2 jave

Ps.. Pertej shakase deri ke flamuri kuqezi ishte mire , kur permendi xhamine dhe lidhjen historike me te ndalova se lexuari.
Nuk e ka pėr ne kėtej, e ka me tė vetėt nė ILIRIDĖ, ē'ėshtė kjo "mirėardhshi do bėjmė si do bėjmė 2 javė" ?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 19:01   #5
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,911
Thanks: 881
Thanked 1,671 Times in 980 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Nuk e ka pėr ne kėtej, e ka me tė vetėt nė ILIRIDĖ, ē'ėshtė kjo "mirėardhshi do bėjmė si do bėjmė 2 javė" ?
Ne kuptimin qe do i durojme 2 jave me te mirat dhe te kqijat e tyre
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 19:43   #6
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,961
Thanks: 1,365
Thanked 2,252 Times in 1,262 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Ne kuptimin qe do i durojme 2 jave me te mirat dhe te kqijat e tyre
Bėni si tė bėni.... kusur e keni...
Pastaj mbani fort qėndrėn e Tiranės se rrethet dhe periferitė do bien prapė nė gjumė letargjik me dy tre pleq nė 10 shtėpi...
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 20:11   #7
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,911
Thanks: 881
Thanked 1,671 Times in 980 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Gjithe periferite e mesdheut dhe ballkanit me pleq i ke o Edlin. Nuk eshte fenomen vetem i yni.

Ps..Emigrantet shyqyr qe jane , se pa kontributin e tyre ky vend do kishte vdekur.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 20:14   #8
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 10,322
Thanks: 23
Thanked 3,014 Times in 1,872 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 196
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

__________________
“Shikoj nga te dyja anet para se te kaloj nje rruge me 1 sens levizje.Kjo ndodh sepse kaq besim me ka ngelur per Njerzimin,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 20:16   #9
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,042
Thanks: 1,561
Thanked 8,871 Times in 3,921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Shume patriote keto kosovaret. Bravo ju qofte, kur thote dhe cuni im. Lol ( e ka mesu ket bravo t’qoft e perdor vend e pa vend )
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 20:27   #10
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,961
Thanks: 1,365
Thanked 2,252 Times in 1,262 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Gjithe periferite e mesdheut dhe ballkanit me pleq i ke o Edlin. Nuk eshte fenomen vetem i yni.

Ps..Emigrantet shyqyr qe jane , se pa kontributin e tyre ky vend do kishte vdekur.
Kam qėnė nė periudha tė ndryshme tė vitit dhe e kam parė, nė dimėr tė vjen keq kur sheh lagje tė tėra gati tė braktisura
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 21:35   #11
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,817
Thanks: 6,753
Thanked 8,357 Times in 3,992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Mua sme rrihet me shume se 10 dite ne Shqiperi kohet e fundit.
Tani kam menduar, nje vizite 4/5 dite ne pranvere, nje ne vjeshte dhe kaq.

Eshte e vertete Bad qe jane shume me patriote, 5/6 jave cdo vere i bejne ne Kosove keto qe njof une! Lol te forte jane!!
__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 21:43   #12
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,157
Thanks: 6,136
Thanked 6,585 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Ne pranvere nuk kam qene ndonjehere se gjithmone iki ne vjeshte and it’s the perfect season .. ama motra Ishte ne pranvere edhe me tha qe I must go , it’s like heaven all green with birds singing , beautiful relaxing scenery ( P.O. fliste per ne fshat tek gjyshja ) se qyteti nuk te ofron gje andej .

Ps... ndersa ne lidhje me Kosovaret e rrugen per andej , me sa kam pare k’tej ku jam une shumica shkojne nga presioni i mentalitetit , jo qe jane patriote kaq te medhenj.. shkojne e vuajne duke u ngritur heret c’do mengjes e duke i bere caj tere lāgjes.. e vijne e ankohen k’tej pastaj .. jane gallate ne pergjithesi k’to Kosovaret ( old mentality ones clashing with their kids , new generation )
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 21:47   #13
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,686
Thanks: 5,579
Thanked 11,523 Times in 3,888 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Shkrimi ishte mese i vertete. Ka saktifica sidomos nga ne qe vijme nga larg. Ndonese edhe ofendimet e terthorta per ne po aq te medhaja jane. Qofte edhe ne nje fjali te vetme “ te forte jeni qe jetoni andej... une 5 dite e me shume me mungon Tirona ime”. Kunja vijne edhe kur ne shprehim patriotizem. Mbaj mend njehere isha me pushime ne bregdet e zakonisht ne shkojme shoqeri e madhe... e kish koncert Ylli Baka. Goca ime e madhe kish qef me shku.. femijet e atyre te atjeshmeve e nenqeshen. Njera nga mamate me tha “ Ja me nje kenge patriotike ju fusin ne thes ju emigranteve” . Buzeqesha ... ne vertet , mendova, kemi mundesi te shohim Justen Beiber e te tjere live ne koncerte, por kur i japim femijeve ndjenjen e bukur te atdhetarise , edhe pse jane te lindur mijra km larg memedheut, ndihemi shume me mire qe ata te kercejne pogonishten apo vallen Tropojane .

Ehhh.... te pavend ngelem ne emigrantet se edhe memedheu duket sikur s’na mirpret...

(Nota nostalgjie te perziera me keqardhje mumentalisht)
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 21:49   #14
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,371
Thanks: 162
Thanked 4,830 Times in 2,724 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 338
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Une per vete shkoj te pakten 4 here ne vit ne Shqiperi, nje here, pak a shume, per cdo stine.

Nuk e di c’do behet me vone por prania e prindit me eshte ende e domosdoshme dhe sa here gjej mundesine, marr e nisem.
Por edhe pushimet me pelqen te kaloj ne Shqiperi, ka shume per te permiresuar por edhe shume eshte bere.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 21:56   #15
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,686
Thanks: 5,579
Thanked 11,523 Times in 3,888 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Une kur shkoj nuk nisem per pak jave. Zakonisht gjithe veres ose heren e fundit me shume se nje vit jetova atje . Ushqimet ( produktet) shqiptare jane te pashoq. Adhuroj shetitjet neper vende historike sidomos ne veri e Kosove se me ka munguar ajo pjese e vendlindjes. Dua te kaloj me shume kohe tek halla ime ne fshat e me mungon e me merr malli te gjej traditen e veryete origjinale Permetare. Me pelqen te shoh peizazhe e te rri me ore nen pranine e tyre ne syte e mi. Nje apo dy muaj eshte pak mendoj. Cdo tre-4 -5vjet shkoj e kaq mundem jo se kaq dua.
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 22:06   #16
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,817
Thanks: 6,753
Thanked 8,357 Times in 3,992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Bukur e ke pershkrujt o Leaf, por te njejtat gjera cdo here...
__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 22:11   #17
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,157
Thanks: 6,136
Thanked 6,585 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Edhe une si Jolene max 10-dite nuk e shtyej dot me gjate andej , kur isha ndenja dy muaj, sikur filloi te me zvogelohet truri dhe motivimi, te njentet njerez , te njentat mendime, lodhje dhe presion i madh psikologjik.. such a shame in a way .

Megjithate nese iken kaq rralle dhe je shume larg, te duhen
Ca jave te mira , qe ta kompensosh ...perndryshe what’s the point .
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 22:13   #18
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,911
Thanks: 881
Thanked 1,671 Times in 980 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
Shkrimi ishte mese i vertete. Ka saktifica sidomos nga ne qe vijme nga larg. Ndonese edhe ofendimet e terthorta per ne po aq te medhaja jane. Qofte edhe ne nje fjali te vetme “ te forte jeni qe jetoni andej... une 5 dite e me shume me mungon Tirona ime”. Kunja vijne edhe kur ne shprehim patriotizem. Mbaj mend njehere isha me pushime ne bregdet e zakonisht ne shkojme shoqeri e madhe... e kish koncert Ylli Baka. Goca ime e madhe kish qef me shku.. femijet e atyre te atjeshmeve e nenqeshen. Njera nga mamate me tha “ Ja me nje kenge patriotike ju fusin ne thes ju emigranteve” . Buzeqesha ... ne vertet , mendova, kemi mundesi te shohim Justen Beiber e te tjere live ne koncerte, por kur i japim femijeve ndjenjen e bukur te atdhetarise , edhe pse jane te lindur mijra km larg memedheut, ndihemi shume me mire qe ata te kercejne pogonishten apo vallen Tropojane .

Ehhh.... te pavend ngelem ne emigrantet se edhe memedheu duket sikur s’na mirpret...

(Nota nostalgjie te perziera me keqardhje mumentalisht)
Kunja ka edhe mes vllezerve dhe motrave o Leaf , e jo mes Shqiptarve . Une sdo i kushtoja kaq rendesi.
Edhe une kur isha per vizite ne USA , te njejten gje me thoshin ,"i forte je qe jeton ne Shqiperi" , "Une sdo jetoja asnji sekond atje".
Kjo ishte diten e pare...
Diten e dyte pastaj fillonte hapja sparkate e arritjeve te tij/saj ne USA lol , who cares!
Nejse mu me duket muhabet kot me thon te drejten kjo letra...
Emigrantet vijne dhe sakrifikojne per familjet e tyre qe kane knej , sepse te ishte per atdhe dashurine ndaj memedheut sdo vinin kurre sepse ky vend nuk i ka ofruar asgje emigranteve , perkundrazi i ka perzene.
Une kam qene vete emigrant dhe e di si ndihesh ne toke te huaj , por kur kthehesha ne Shqiperi gjeja plot njerez te mire qe me benin te ndihesha vertet ne shpi , dhe kto cingla minglat e vogla as nuk i vija re.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 22:15   #19
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,042
Thanks: 1,561
Thanked 8,871 Times in 3,921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Me shume se 2 jave nuk rri dot une. Njehere ndejta 3 jave ate javen e 3te doja te ikja. E tepert. 2 jave eshte perfect. Pa tu neverit gjerat e njerezit
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 22:17   #20
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,042
Thanks: 1,561
Thanked 8,871 Times in 3,921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Ne ikim shpejt…pas 2-3 javė…!

Ah se harrova, te jem e sinqert shkoj rralle, lol.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur