Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 26-09-2019, 12:54   #41
HTFengineer
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jun 2018
Posts: 240
Thanks: 3
Thanked 50 Times in 40 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
HTFengineer ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

NUk e di per ca e ben flale miko po bej pak research nqs te duken prralla ose pysni verdalle, flas per ca po flisja.
Ose vashdoni spekulloni, te vashdojme offtopic. Ndryshe qendroni ne teme.
__________________
The beast from the east, only has brought death and destruction, corruption, monopoly, slavery. From tyrany of Judas and ottomans, never has humanity suffered as much as in the hand of them.
HTFengineer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 12:57   #42
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,469
Thanks: 268
Thanked 446 Times in 344 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elushe Shiko postimin


S’eshte e nevojshme t’me bindesh, ti ishalla ben miliona me forex.

Une kursimet e mia do i ruaj nen jastek.
Me forex ben mijra ose qindra mijra ne disa vite kohe.

Miliona eshte veshtire.

Atehere hidhi parate ne investment funds.

Ne investment funds qe kane 100 vite operim ne Amerike.

Veten ki kujdes se disa nuk te lejojne e terheqesh para per 5 vite ndonjehere.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 12:59   #43
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,469
Thanks: 268
Thanked 446 Times in 344 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga HTFengineer Shiko postimin
NUk e di per ca e ben flale miko po bej pak research nqs te duken prralla ose pysni verdalle, flas per ca po flisja.
Ose vashdoni spekulloni, te vashdojme offtopic. Ndryshe qendroni ne teme.
Leje ketu kete teme se nuk eshte per injorantet shaipfoles.

Plus qe shumica jane moshe e mesme dhe nuk do i futen kesaj pune tani.

Mos u lodh kot, mos shkruaj me.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Kastrioti1443 : 26-09-2019 nė 13:04
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 13:04   #44
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,643
Thanks: 4,302
Thanked 4,610 Times in 3,065 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Question Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Me shajte s‘ka se tani po folim me bo leka shume.

Edhe per ate Bitcojnen qe ju harrua edhe emri, thoshin qashtu, i fut nje 10000 leke te reja dhe pas nje viti merre traktorin me rimorkio te marresh leket, se makinja nuk i zene.

Nuk kam degjuar me per bitconsa pazaregjite me.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 13:05   #45
HTFengineer
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jun 2018
Posts: 240
Thanks: 3
Thanked 50 Times in 40 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
HTFengineer ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

NUk e mor vesh pse keni kte manine te beni debate me logical fallcies apo kush jam une kush je ti, apo te merreni me indivuale, re coni temen Offtopic.

Gjithe emigrantete e tjere e ndihmojne njeri tjetrin sidomos fillestaret me informacjone, ne vazhdojme...

Nqs keni informajon rreth shkollimet te ktyre profesjoneve mund ti informoni ndryshe... pa kuptim. JU lutem qendroni ne teme.
__________________
The beast from the east, only has brought death and destruction, corruption, monopoly, slavery. From tyrany of Judas and ottomans, never has humanity suffered as much as in the hand of them.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga HTFengineer : 26-09-2019 nė 13:08
HTFengineer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 13:10   #46
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,643
Thanks: 4,302
Thanked 4,610 Times in 3,065 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Shume ne rregull deri ke ajo momentja ku tha, financat e juropes ndryshojne nga ato te juesit, aty e aty e pashe qe po flet per diēka sikur nuk ja ke haberin, sorry a !
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 13:10   #47
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,081
Thanks: 15,543
Thanked 13,193 Times in 8,334 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 707
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Me shajte s‘ka se tani po folim me bo leka shume.

Edhe per ate Bitcojnen qe ju harrua edhe emri, thoshin qashtu, i fut nje 10000 leke te reja dhe pas nje viti merre traktorin me rimorkio te marresh leket, se makinja nuk i zene.

Nuk kam degjuar me per bitconsa pazaregjite me.
Ky gjithollogu qė ka mbaruar shkollė prestigjoze ėshtė njė nga ata qė thoshte do mbushni tren jo trktor.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 13:16   #48
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,469
Thanks: 268
Thanked 446 Times in 344 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga HTFengineer Shiko postimin
NUk e mor vesh pse keni kte manine te beni debate me logical fallcies apo kush jam une kush je ti, apo te merreni me indivuale, re coni temen Offtopic.

Gjithe emigrantete e tjere e ndihmojne njeri tjetrin sidomos fillestaret me informacjone, ne vazhdojme...

Nqs keni informajon rreth shkollimet te ktyre profesjoneve mund ti informoni ndryshe... pa kuptim. JU lutem qendroni ne teme.
Shumica derruese nuk ja kane idene.

Eshte nivel teper i ulet ketu qe e kam paralajmeruar me kohe.

Keta eshe mbas 20 vitesh nuk do e marrin vesh cfare do te thote te investosh ne aksione apo exchange.

Edhe mosha ben te veten.

Mos u lodh kot.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 13:19   #49
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,469
Thanks: 268
Thanked 446 Times in 344 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Me shajte s‘ka se tani po folim me bo leka shume.

Edhe per ate Bitcojnen qe ju harrua edhe emri, thoshin qashtu, i fut nje 10000 leke te reja dhe pas nje viti merre traktorin me rimorkio te marresh leket, se makinja nuk i zene.

Nuk kam degjuar me per bitconsa pazaregjite me.
Bitcoini eshte tjeter fushe mjeshter, po ngaterron domatet me makaronat.

Edhe Bitcoini nga 1 dollar qe ishte para 3 vitesh shkoi 17,000 dollare, me pas shkoi der e 3,000 e me pas ne 13,000 dollare.

Kush e kapi lojen ne fillim doli super i fituar.

Ka edhe monedha te tjera elektronike tani si etherum, ripple etj.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 13:19   #50
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 835
Thanks: 438
Thanked 466 Times in 274 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga HTFengineer Shiko postimin
Desha te thoja nja dy gjera shume shqiptart qe vijne ne NY mos rrini ne bronx apo brooklyn sepse eshte humbje kohe. Mos u ndikoni nga njerzit qe keni aty.

Eshte me mire te shkoni ne lagjet Greke/Italjane evropjane si Astoria dhe 30 ave sepse keni me afer trenat dhe lagjet jane shume me te mira dhe te sigurta.

Nqs keni mundesi me vone kaloni ne Celsa ne Manhattan.


Shkollohuni per Finiance dhe Mjeksi dhe avokateria jane deget me te mira. Mos u fusni informatikes kot se eshte backoffice dhe rrogat jane qesharake deri 100k max, dhe ka shume pak mundesi ka per tu rritur mbasi ka shum neoptism dhe office politics. Per programime puro shkoni ne California aty i jepet prioritet . Kam pare shume shqiptare ne NY qe puojne me indjane po livele pordhe dhe madje jane dhe kalamaj politiknesh por loqe nga truri punojn me livel skllavi
Nqs doni te studjoni programim merreni me dual bachelor finance ose quant trading jeni tjeter livel dhe ka pune sa te duash,
https://www.indeed.com/q-High-Freque...neer-jobs.html

dhe mund ta merreni me mend nga emri pse e them. Shkollat me te mira per finance eshte NY univesity dhe colombia. Pastaj vjen Zicklin School of Business e Baruch College's business school qe mund te arrihet nga shume nqs keni pak notat e mira.
Megjithate bacelori ne shkollat shtretrore si Suni eshte falas perdersa nuk hikni nga shteti i NY, kshuqe ja keshilloj edhe kte mundesi dhe me vone mund te merrni MBA ne universitete me te specjalizuara sic ato qe lart permenda

https://www.ny.gov/programs/tuition-...or-scholarship

Eshte me mire te fokusoheni ne kto tre fushat te lartpermendura se te hallakateni kot dhe femijet fokusohini ne kto fusha nqs doni te jetoni ne NYStudjoni per finance se ne NY vetem financa dhe mjeksia hajne buke pa frike gjithashtu dhe avokateria qe nuk ngelet me pas.
Sa vjet ke qe jeton ne NY ti lale? Keshilla me koti qe kam degjuar ndonjehere.

Ne Nju Jork nuk behesh doktor pa u bere 40 vjec (dmth. prit te pasurohesh kur te jane thare herdhet dhe nuk te ngrefet me). Me mire eshte te jesh bere mjek ne Pakistan apo Indi perpara se te vish ketu. Ata nga Shqiperia jane te gjithe rrota, as provimin e infermierise nuk e kalojne kur vijne ne NYS... kam 10 vjet qe punoj ne zyren e profesioneve te NYS dhe e di mire se cfare ju them.

Sa per financat, ne 2010ten te gjithe ata qe mbeten pa pune ne NYC, financa kishin mbaruar.

Nga pervoja personale kam vene re se njerezit me te suksesshem ne NY jane ata qe kane ardhur te vegjel fare nga Shqiperia/Kosova, ose ata qe nuk kane bere fare shkolle te larte andej.

Kush ka bere shkolle te larte ne Shqiperi/Kosove dhe erdhi kendej afer moshes 30 vjecare, nuk ka arritur asgje te hajrit ne NYC.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Erdhi Dimri : 26-09-2019 nė 13:23
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 13:23   #51
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 4,205
Thanks: 1,862
Thanked 2,066 Times in 887 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 173
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Shumica derruese nuk ja kane idene.

Eshte nivel teper i ulet ketu qe e kam paralajmeruar me kohe.

Keta eshe mbas 20 vitesh nuk do e marrin vesh cfare do te thote te investosh ne aksione apo exchange.

Edhe mosha ben te veten.

Mos u lodh kot.
O Kastriot mos ja fut kot edhe ti tani. Dakort paske mbaruar shkolle prestigjoze ne SHBA po edhe ne te tjeret e kemi ca shkolle. Kemi edhe nja 10 e kusur vite qe punojme ne investment banks edhe hedge funds. Madje manaxhojme fonde pensionesh te SHBA-se, Anglise, Europes, Kines, shteteve Arabe.

Kemi edhe investime personale qe sherbejne per pensione, per te shkolluar femijet, etj etj etj.

Si edhe, ajo me kryesore, nuk ofendojme askend! Sepse nje diskutim i mirefillte nuk duhet te kete ofendime. Shendet, e me te mira!
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 13:35   #52
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 835
Thanks: 438
Thanked 466 Times in 274 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Ky HTFengineer nuk ka me shume se dy vjet ne NYC. Nese kishte ndejtur pak me gjate do e shikonte vete se shqiptaret me te pasur ne NYC jane te gjithe njerez qe nuk u ka shkelur kemba ne shkolle te larte.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Erdhi Dimri : 26-09-2019 nė 13:40
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 13:38   #53
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,077
Thanks: 1,568
Thanked 8,894 Times in 3,928 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga HTFengineer Shiko postimin
NUk e mor vesh pse keni kte manine te beni debate me logical fallcies apo kush jam une kush je ti, apo te merreni me indivuale, re coni temen Offtopic.

Gjithe emigrantete e tjere e ndihmojne njeri tjetrin sidomos fillestaret me informacjone, ne vazhdojme...

Nqs keni informajon rreth shkollimet te ktyre profesjoneve mund ti informoni ndryshe... pa kuptim. JU lutem qendroni ne teme.
Qellimi jot mund te jete i mire por keto info per ke Po i jep?? Sa kohe ke ne Usa ti?? Nje qe eshte gati per shkolle nuk kane ci duhen info e tua.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 13:39   #54
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 19,938
Thanks: 15,626
Thanked 9,457 Times in 5,478 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 277
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Mos tju duket cudi po nese di cben me kto day trading etc behesh i pasur overnight por ka dhe streset e veta normalisht , bravo qe ke gjetur te work smart not hard.
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 13:41   #55
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 835
Thanks: 438
Thanked 466 Times in 274 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Une tre milionere shqiptare qe njoha personalisht atje, dy u merrnin me real estate, njeri me restorante... pa shkolla fare.

Keta qe merreshin me shkolla, u merrte shume gjate nje diplome ne NYC (se jeta ishte e shtrenjte, shkolla e shtrenjte, mami dhe babi nuk pagonin, shteti u jepte bursa latineve, zezakeve dhe kinezeve). Keto dhjete vite qe kam ikur ne qytet tjeter, miqte atje ose i kam ne shkolle akoma (diploma plus) ose kane rroga jo me shume se 50k ne vit.
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 13:42   #56
dallas
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 123
Thanks: 18
Thanked 71 Times in 42 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
dallas ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Nuk eshte bixhoz kur investon parate e tjerve. HTFengineer paska zgjedhur profesionin me fitimprures ne boten kapitaliste sot dhe ndjehem i penduar tmerrsisht qe nuk i kam degjuar keshillat qe me jepnin amerikant falas para 20 vjetve te stjudjoja finance ose te mesoja me shume per boten e tradings.
Ke 22 vjecar sot qe bejn 1million plus ne vit pa rreziku aspak parate e tyre.
Kam punuar une ne trading afersisht 2vjet, fitoja mire, por u lodha duke i bere brain wash klienteve, dhe duke i mashtruar per hesap te kompanise. Mashtrimi fillonte qe nga prezantimi, Dr Fritz, nuk e di pse aksenti im i anglishtes duket gjerman.
Nuk kam studiuar fare as ekonomi as finance, profesioni im eshte krejt tjeter.
Mos u pendo qe s'ke filluar, nuk eshte good job tja fusesh te tjereve. Ky HTF qenka inxhinjer si une
dallas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 13:43   #57
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 19,938
Thanks: 15,626
Thanked 9,457 Times in 5,478 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 277
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Esht vertet qe trading esht all made up? Dmth qe i bindin kot njerezit me investu
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 13:46   #58
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 950
Thanks: 35
Thanked 339 Times in 230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Ka ndonje hile si te shkosh ne amerike? Se ketu qendron problemi. Kush vjen andej e gjen vet rrugen!
Mos eshte i njejti person qe i bente rreklame bitcoin ketu ne forum??
Une them futjuni punes reale se me siguri del dicka. Keto punet e stoqeve nuk mesohen neper forume.
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 13:46   #59
ThegreatGatsby
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 2,560
Thanks: 986
Thanked 594 Times in 363 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
ThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Nuk e besoj aspak qe trading eshte all made up. Po nga sa njohuri kam, duhet me ju fut me themel gjerave nqs do me investu ne burse. Dhe duhet te mundohesh te investosh ne terma afatgjate, jo ditor.
__________________
G.R Lucrative Innovations & CO.
ThegreatGatsby nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2019, 13:48   #60
ThegreatGatsby
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 2,560
Thanks: 986
Thanked 594 Times in 363 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
ThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Hedge funds ne mendimin tim jane investimet me te besueshme. Po zakonisht ne hedge funds duhet te investosh nga 100 mije dollar e larte.
__________________
G.R Lucrative Innovations & CO.
ThegreatGatsby nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur