Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-11-2010, 07:48   #21
Tironcja_BLN
Anėtar i ri
 
Avatari i Tironcja_BLN
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Berlin City
Posts: 29
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Tironcja_BLN ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Shqipėtarėt nė Gjermani!

ein Hallo an alle die heute frei haben....all die, die arbeiten müssen tjaaaaaaaaaaa so ist das Leben
__________________
Zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac
Tironcja_BLN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2010, 15:10   #22
Linda
❤❤❤❤
 
Avatari i Linda
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,119
Thanks: 3,778
Thanked 1,417 Times in 822 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Linda ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqipėtarėt nė Gjermani!

Hallo Leute

Ich wünsche euch ein schönen wochenende

__________________
Nehmen Sie die Menschen, wie sie sind, andere gibt's nicht.
Linda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2010, 17:20   #23
dbh
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2010
Posts: 607
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
dbh ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Shqipėtarėt nė Gjermani!

Hallo gjermont e forumit?

Si e keni Merkel me shnet?

dbh nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2010, 17:22   #24
dbh
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2010
Posts: 607
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
dbh ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Shqipėtarėt nė Gjermani!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tironcja_BLN Shiko postimin
ein Hallo an alle die heute frei haben....all die, die arbeiten müssen tjaaaaaaaaaaa so ist das Leben
Mein Kalendar zeigt morgen als Samstag... haben wir den gleichen?
dbh nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2010, 19:26   #25
Linda
❤❤❤❤
 
Avatari i Linda
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,119
Thanks: 3,778
Thanked 1,417 Times in 822 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Linda ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqipėtarėt nė Gjermani!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dbh Shiko postimin
Hallo gjermont e forumit?

Si e keni Merkel me shnet?

Top e kemi Merkelin

Do me ta fal?
__________________
Nehmen Sie die Menschen, wie sie sind, andere gibt's nicht.
Linda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2010, 21:26   #26
alem_de
V.I.P
 
Avatari i alem_de
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Gjermani.
Posts: 1,010
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
alem_de ėshtė vėrtetė talentėalem_de ėshtė vėrtetė talentėalem_de ėshtė vėrtetė talentėalem_de ėshtė vėrtetė talentėalem_de ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Shqipėtarėt nė Gjermani!

Nein mein schatz!!!!!!!!

Une kam votuar per te .....................
__________________
Alles in der Welt läßt sich ertragen, Nur nicht eine Reihe von schönen Tagen.
alem_de nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2010, 21:53   #27
dbh
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2010
Posts: 607
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
dbh ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Shqipėtarėt nė Gjermani!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga schatz Shiko postimin
Top e kemi Merkelin

Do me ta fal?
Jo. po deshe e nderrojme.
dbh nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2010, 21:56   #28
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,817
Thanks: 6,753
Thanked 8,359 Times in 3,992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqipėtarėt nė Gjermani!

Sa e shemtut me duket kjo gjermanishtja..!!
__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2010, 22:50   #29
dbh
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2010
Posts: 607
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
dbh ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Shqipėtarėt nė Gjermani!

Ashtu me duket dhe mua!

Meqe ra llafi gjermanishtja eshte gjuha qe perdoret nga pjsea me e madhe e zbutesve te kafsheve t'egra.
Urdherat dhe filmat me lufte gjermanisht pershtaten.
dbh nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-11-2010, 11:42   #30
Linda
❤❤❤❤
 
Avatari i Linda
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,119
Thanks: 3,778
Thanked 1,417 Times in 822 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Linda ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqipėtarėt nė Gjermani!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dbh Shiko postimin
Jo. po deshe e nderrojme.
Me ke?

Me ty?
__________________
Nehmen Sie die Menschen, wie sie sind, andere gibt's nicht.
Linda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-11-2010, 12:55   #31
dbh
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2010
Posts: 607
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
dbh ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Shqipėtarėt nė Gjermani!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga schatz Shiko postimin
Me ke?

Me ty?
Larg qoft! Une mezi i shpetova Dushmanland-it ti thua te kthehem prap qoft edhe duke i zene vendin Merkelit.

Kam nje komshie topalle po deshe ta nderrojme.

Ps. Duke i lene shakat menjane Merkeli doli goxha grua e zonja. Mezi u zgjodh por tani i ka ngulur rrenjet thelle... Margeret Thatcher dhe Angela Merkel do i kujtoj Europa per nje kohe te gjate.
dbh nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-11-2010, 21:34   #32
Linda
❤❤❤❤
 
Avatari i Linda
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,119
Thanks: 3,778
Thanked 1,417 Times in 822 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Linda ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqipėtarėt nė Gjermani!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dbh Shiko postimin
Larg qoft! Une mezi i shpetova Dushmanland-it ti thua te kthehem prap qoft edhe duke i zene vendin Merkelit.

Kam nje komshie topalle po deshe ta nderrojme.

Ps. Duke i lene shakat menjane Merkeli doli goxha grua e zonja. Mezi u zgjodh por tani i ka ngulur rrenjet thelle... Margeret Thatcher dhe Angela Merkel do i kujtoj Europa per nje kohe te gjate.
Te ishte komshi,edhe mund te mu ndrronte mendja
__________________
Nehmen Sie die Menschen, wie sie sind, andere gibt's nicht.
Linda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-11-2010, 22:00   #33
Barnaba
Anėtar
 
Avatari i Barnaba
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Tirone
Posts: 83
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
Barnaba ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Shqipėtarėt nė Gjermani!

n'fillim gjuha gjermone mu dukte sikur hajshin xhoma kur fitcin haha

Ja ja das is gut

ps. Guten abend gjermona
__________________
Against all odds
Barnaba nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-11-2010, 22:30   #34
HELEN OF TROY
Jeta vazhdon
 
Avatari i HELEN OF TROY
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: prane teje
Posts: 1,315
Thanks: 11
Thanked 38 Times in 25 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
HELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Shqipėtarėt nė Gjermani!

SCHATZ
gute nacht, und träum etqs schönes

schöne Träume, mein Schatz
__________________
Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...
HELEN OF TROY nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-11-2010, 07:36   #35
dbh
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2010
Posts: 607
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
dbh ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Shqipėtarėt nė Gjermani!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga schatz Shiko postimin
Te ishte komshi,edhe mund te mu ndrronte mendja
Naja mein Schatz, dan opfere ich fuer Dich freiwillig!

dbh nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-11-2010, 07:39   #36
SEa
I Miss You
 
Avatari i SEa
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: marina di massa
Posts: 1,546
Thanks: 0
Thanked 9 Times in 9 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
SEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Shqipėtarėt nė Gjermani!

ööö ngela ne klas hahaha
SEa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-11-2010, 20:01   #37
Linda
❤❤❤❤
 
Avatari i Linda
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,119
Thanks: 3,778
Thanked 1,417 Times in 822 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Linda ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqipėtarėt nė Gjermani!

Abend Leute

Wie geht es Euch heute??

ich wünsche Euch einen schönen Abend


ps.dbh ich brauch keine opfer............LOL
__________________
Nehmen Sie die Menschen, wie sie sind, andere gibt's nicht.
Linda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-11-2010, 21:33   #38
dbh
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2010
Posts: 607
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
dbh ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Shqipėtarėt nė Gjermani!

Hallo Schatzi,

Wie du moechtest! Es war ein schwieriges vorschlag fuer mich. Du hast mir gerettet.
dbh nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-11-2010, 21:42   #39
Linda
❤❤❤❤
 
Avatari i Linda
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,119
Thanks: 3,778
Thanked 1,417 Times in 822 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Linda ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqipėtarėt nė Gjermani!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dbh Shiko postimin
Hallo Schatzi,

Wie du moechtest! Es war ein schwieriges vorschlag fuer mich. Du hast mir gerettet.
Ja ich habe es auch gesehen

Warum?????????????

Abend alle
__________________
Nehmen Sie die Menschen, wie sie sind, andere gibt's nicht.
Linda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-11-2010, 21:53   #40
dbh
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2010
Posts: 607
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
dbh ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Shqipėtarėt nė Gjermani!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga schatz Shiko postimin
Ja ich habe es auch gesehen

Warum?????????????

Abend alle
Naja, meinte ich das nicht so...

Schlaf schoen und bis morgen!
dbh nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur