Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Agnosticist & Ateist

Agnosticist & Ateist Nje zonė e dedikuar pėr ata qė nuk besojnė nė fuqitė e mbinatyrshme. Tė gjithė janė tė mirėpritur, pasi "Ne jemi tė tėrė ateistė pėr shumicėn e Perėndive qė shoqeritė e ndryshme kanė besuar gjatė historisė. Disa prej nesh kanė njė Perendi mė shumė nė atė listė." - Richard Dawkins

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-10-2015, 17:46   #1
J-W
J-W-R-Unlimited
 
Avatari i J-W
 
Data e antarėsimit: Jun 2010
Posts: 2,965
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
J-W ka mbyllur reputacionin
Relax and think !!

__________________
Nuk ėshtė shenjė e mirė kur je keq !!
J-W nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2015, 10:36   #2
rolex
V.I.P
 
Avatari i rolex
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Tirane
Posts: 578
Thanks: 214
Thanked 246 Times in 126 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
rolex ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Relax and think !!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga J-W Shiko postimin
Video e jashtezakonshme por se kuptoj pse ne kete nenforum?
__________________
A goal without a plan is just a wish
rolex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2015, 16:31   #3
J-W
J-W-R-Unlimited
 
Avatari i J-W
 
Data e antarėsimit: Jun 2010
Posts: 2,965
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
J-W ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Relax and think !!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rolex Shiko postimin
Video e jashtezakonshme por se kuptoj pse ne kete nenforum?
Sepse vetėm pjesmarrėsit e kėtij nėnforumi mendojnė.
__________________
Nuk ėshtė shenjė e mirė kur je keq !!
J-W nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2015, 16:40   #4
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,676
Thanks: 11,429
Thanked 9,437 Times in 6,035 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Relax and think !!

sa te vegjel e sa te medhej jemi......po me teper sa te paditur.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2015, 02:54   #5
rolex
V.I.P
 
Avatari i rolex
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Tirane
Posts: 578
Thanks: 214
Thanked 246 Times in 126 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
rolex ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Relax and think !!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga J-W Shiko postimin
Sepse vetėm pjesmarrėsit e kėtij nėnforumi mendojnė.
Sinqerisht , duke pare videon mendoja vetem per madheshtine e zotit.

Nga planetet , yjesite e galaktikat ne mikro-organizmat ne toke. I gjithe ky perfeksion i krijuar dhe kontrolluar ne menyre te persosur te detyron ne menyre te pavetdijshme te thuash ...wow...o zot , ti je me i madhi.
__________________
A goal without a plan is just a wish
rolex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2015, 15:51   #6
J-W
J-W-R-Unlimited
 
Avatari i J-W
 
Data e antarėsimit: Jun 2010
Posts: 2,965
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
J-W ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Relax and think !!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rolex Shiko postimin
Sinqerisht , duke pare videon mendoja vetem per madheshtine e zotit.

Nga planetet , yjesite e galaktikat ne mikro-organizmat ne toke. I gjithe ky perfeksion i krijuar dhe kontrolluar ne menyre te persosur te detyron ne menyre te pavetdijshme te thuash ...wow...o zot , ti je me i madhi.
Ore se nuk po pėrqėndrohem dot mė. E kam parė 20 herė rrjesht videon pas postimit tėnd dhe nuk arrijė dot ta shoh Zoti-n ... Tė ishte i vogėl, bėn vaki edhe nuk e shoh se nuk jam mirė me shikimin.. po ti thua " Zot i madh" e unė prapė nuk e shoh.

Ku ishte mor burr ?!
__________________
Nuk ėshtė shenjė e mirė kur je keq !!
J-W nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2015, 16:01   #7
Puhiza
E mėngjesit
 
Avatari i Puhiza
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Posts: 3,879
Thanks: 1,588
Thanked 1,453 Times in 691 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Relax and think !!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga J-W Shiko postimin
Ore se nuk po pėrqėndrohem dot mė. E kam parė 20 herė rrjesht videon pas postimit tėnd dhe nuk arrijė dot ta shoh Zoti-n ... Tė ishte i vogėl, bėn vaki edhe nuk e shoh se nuk jam mirė me shikimin.. po ti thua " Zot i madh" e unė prapė nuk e shoh.

Ku ishte mor burr ?!
nuk eshte e thene qe nuk egzistojne gjerat qe syri yt nuk i sheh,
__________________
Buzėqesh se e tėra u bė pėr njeriun, por njeriu nuk ėshtė e tėra!!
Puhiza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2015, 16:05   #8
J-W
J-W-R-Unlimited
 
Avatari i J-W
 
Data e antarėsimit: Jun 2010
Posts: 2,965
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
J-W ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Relax and think !!

Po pra, kėtė po mendoja edhe unė..

elektriciteti, erėrat e qofteve etj
__________________
Nuk ėshtė shenjė e mirė kur je keq !!
J-W nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2015, 16:44   #9
Puhiza
E mėngjesit
 
Avatari i Puhiza
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Posts: 3,879
Thanks: 1,588
Thanked 1,453 Times in 691 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Relax and think !!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga J-W Shiko postimin
Po pra, kėtė po mendoja edhe unė..

elektriciteti, erėrat e qofteve etj
mos shko me larg. Mund te nisesh nga vetja. Mendja jote psh.
__________________
Buzėqesh se e tėra u bė pėr njeriun, por njeriu nuk ėshtė e tėra!!
Puhiza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2015, 17:16   #10
J-W
J-W-R-Unlimited
 
Avatari i J-W
 
Data e antarėsimit: Jun 2010
Posts: 2,965
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
J-W ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Relax and think !!

Unė e postova videon nė kėtė "qoshe" tė forumit qė mos t'i zėrė kjo qoshe e vogėl njerzit e mėdhej, dmth ata njerėz qė Zoti i ka reveluar tė fshehtat hyjnore. Tani kur lexoj postimet e njerėzve tė mėdhej nė kėtė qoshe, bindem edhe mė shumė se kjo qoshe e vogėl nuk i zė tėrsisht kėta njerėz, por pjesėrisht. Fatkeqsisht vetėm prapanicėn e tyre e cila nuk shkruan ose nuk hedh dot mendime te cilat kėta njerėz vėrtet posedojnė nė samarėt e tyre.

Po jua kėrkoj nė mėnyrė qytetare dhe tė kulturuar siē i'u ka hije: A ka mundėsi tė zhdukeni nga ky nėnforum dhe sidomos nga temat e mija ?!! Faleminderit.
__________________
Nuk ėshtė shenjė e mirė kur je keq !!
J-W nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2016, 16:06   #11
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,279
Thanks: 1,542
Thanked 2,133 Times in 1,123 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Relax and think !!

Mos e lini pa pare sidomos #3 dhe #2.

Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2016, 16:44   #12
jarigas
Vete zot, vete shkop
 
Avatari i jarigas
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Napoli,Italy
Posts: 509
Thanks: 96
Thanked 13 Times in 11 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
jarigas ėshtė njė fener i lavdishėmjarigas ėshtė njė fener i lavdishėmjarigas ėshtė njė fener i lavdishėmjarigas ėshtė njė fener i lavdishėmjarigas ėshtė njė fener i lavdishėmjarigas ėshtė njė fener i lavdishėm
Pėrgjigje e: Relax and think !!

Sam Harris bashke me Douglas Murray, jane mendjet me razionale qe kane mbetur mbi dhe pas vdekjes se gjigandit Christopher Hitchens!!
jarigas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur