Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Agnosticist & Ateist

Agnosticist & Ateist Nje zonė e dedikuar pėr ata qė nuk besojnė nė fuqitė e mbinatyrshme. Tė gjithė janė tė mirėpritur, pasi "Ne jemi tė tėrė ateistė pėr shumicėn e Perėndive qė shoqeritė e ndryshme kanė besuar gjatė historisė. Disa prej nesh kanė njė Perendi mė shumė nė atė listė." - Richard Dawkins

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-05-2016, 01:14   #21
COB
IllyrianMuslim
 
Avatari i COB
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 885
Thanks: 34
Thanked 82 Times in 55 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
COB ka njė atmosferė spektakolareCOB ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Ka shumė ateistė/agnostikė nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga broken_smile Shiko postimin
ne nje vend te varfer ateistet do jene gjithnje te pakte ne numer. normalisht ne rrethana te veshtira njeriu do kerkoje gjithmone mbeshtetje tek dicka qe largon pergjegjesine nga vetja. e ku me mire se tek nje qenie e mbinatyrshme per te mbajtur gjalle shpresen?
Gabim.

Korea Veriore ka shumė Ateist dhe janė tė varfėr, Kina, Kuba dhe Estonia gjithashtu. Emiratet, Arabia, Katari janė shumė tė pasur por pėrqindja e ateistėve nuk ėshtė as 0.02%.

Mė shumė varet prej ideologjisė (komuniste-laike). Nė shtetet komuniste ka plot ateista, ndėrsa nė vendet demokratike numri i
ateistėve gjithmonė ėshtė mė i ulėt.

7% tė qytetarėve tė Bashkimit Evropian deklarohen si Ateist nė bazė tė njė anketimi tė Eurobarometrit mė vitin 2012.
COB nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2016, 09:51   #22
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,060
Thanks: 342
Thanked 343 Times in 243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Ka shumė ateistė/agnostikė nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga COB Shiko postimin
Gabim.

Korea Veriore ka shumė Ateist dhe janė tė varfėr, Kina, Kuba dhe Estonia gjithashtu. Emiratet, Arabia, Katari janė shumė tė pasur por pėrqindja e ateistėve nuk ėshtė as 0.02%.

Mė shumė varet prej ideologjisė (komuniste-laike). Nė shtetet komuniste ka plot ateista, ndėrsa nė vendet demokratike numri i
ateistėve gjithmonė ėshtė mė i ulėt.

7% tė qytetarėve tė Bashkimit Evropian deklarohen si Ateist nė bazė tė njė anketimi tė Eurobarometrit mė vitin 2012.
Korea e Veriut nuk janė me dėshirė ateistė, por sepse Kimi u ka thėnė qė tė besojnė Kimin e jo Allahun. Edhe Kuba gjithshtu. Ndėrsa nė Kinė , megjithėse partia nuk e favorizon fenė, mbi 80% e kinezėve janė fetarė ose besojnė. Vende ateiste janė vendet nordike, baltike, Ēekia. Dhe nėse pėr ty kėto janė vende tė varfėra e vendet e tjera besimtare janė tė pasura, atėherė ndoshta po shkruan nga njė univers paralel tjetėr.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2016, 09:44   #23
COB
IllyrianMuslim
 
Avatari i COB
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 885
Thanks: 34
Thanked 82 Times in 55 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
COB ka njė atmosferė spektakolareCOB ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Ka shumė ateistė/agnostikė nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Korea e Veriut nuk janė me dėshirė ateistė, por sepse Kimi u ka thėnė qė tė besojnė Kimin e jo Allahun. Edhe Kuba gjithshtu. Ndėrsa nė Kinė , megjithėse partia nuk e favorizon fenė, mbi 80% e kinezėve janė fetarė ose besojnė. Vende ateiste janė vendet nordike, baltike, Ēekia. Dhe nėse pėr ty kėto janė vende tė varfėra e vendet e tjera besimtare janė tė pasura, atėherė ndoshta po shkruan nga njė univers paralel tjetėr.
Nė asnjė vend baltik (ndoshta vetėm Estonia) numri i ateistėve nuk ėshtė mė i lartė se sa numri i njerėzve me pėrkatėsi fetare. Nė Ceki nuk e di.

Jo unė tė dhash shembullin e Katarit dhe Emiratėve, gati as 0.02% ateist nuk ka po janė shtete me standarde ndoshta mė tė larta nė botė.

Andaj jo gjithmonė ateizmi tė bėn tė pasur e feja tė varfėr.
COB nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2016, 21:23   #24
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,060
Thanks: 342
Thanked 343 Times in 243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Ka shumė ateistė/agnostikė nė Shqipėri?

Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-08-2017, 05:00   #25
Darkblonde
Darkblonde
 
Avatari i Darkblonde
 
Data e antarėsimit: Jul 2017
Vendndodhja: Prishtina
Posts: 229
Thanks: 404
Thanked 202 Times in 104 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Darkblonde ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ka shumė ateistė/agnostikė nė Shqipėri?

Po shtohet nr i tyre,ndjehem mire qe kane fillu njerzit te zgjohen nga gjumi i thelle...
Darkblonde nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-08-2017, 08:50   #26
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,060
Thanks: 342
Thanked 343 Times in 243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Ka shumė ateistė/agnostikė nė Shqipėri?

Agnostikėt nė Republikėn e Shqipėrisė janė shumica. Ateistėt ndoshta diku te 20% a mė tepėr. Fetė pushtuese tė Lindjes sė Mesme po derdhin qindra miliona dollarė nė vit pėr tė fetarizuar sa mė shumė nė kėtė republikė. Fatmirėsisht deri tani paratė u kanė shkuar dėm, por kanė mbjellur farėn e abrahamizmit mizor e pushtues. Lufta pėr ēlirim ėshtė e shumėanshme, si nga tė huajt qė na sundojnė, ashtu dhe nga veglat e tyre mizore, qė janė fetė pushtuese abrahamike.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur