Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Agnosticist & Ateist

Agnosticist & Ateist Nje zonė e dedikuar pėr ata qė nuk besojnė nė fuqitė e mbinatyrshme. Tė gjithė janė tė mirėpritur, pasi "Ne jemi tė tėrė ateistė pėr shumicėn e Perėndive qė shoqeritė e ndryshme kanė besuar gjatė historisė. Disa prej nesh kanė njė Perendi mė shumė nė atė listė." - Richard Dawkins

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-08-2017, 16:40   #21
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,090
Thanks: 15,652
Thanked 9,268 Times in 6,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Malajzia fillon gjuetinė ndaj ateistėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Karl Marks ka qenp pederast i pasur qė propagandonte barazinė ekonomike. Me sa di unė nuk njihet pėr bamirės e ta shkrinte pasurinė dhe t'ja shpėrndante tė varfėrve.
Nuk jam ekonomist qe ta dij vleren apo mbivleren.
Apropo....jude human nuk ka .
I ke atje ku banon.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2017, 17:11   #22
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,561 Times in 921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Malajzia fillon gjuetinė ndaj ateistėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Nuk jam ekonomist qe ta dij vleren apo mbivleren.
Apropo....jude human nuk ka .
I ke atje ku banon.
Ajo shprehja e Marksit pėr fenė ėshtė epitomė e Marksizmit. Marksizmi ėshtė opium pėr mėndjen dhe helm pėr masat sepse i bėnė tė mendojnė se janė tė gjith njėsoj. E pa vėrtetė dhe e parealizueshme. Nuk ėshtė nevoja tė jesh ekonomist tė kuptosh se Marksizmit ėshtė mė utopik se Zarathustra e Nitche-s. Marksizmi kthehet shumė shpejt nga Utopia ne Distopia ashtu siē ndodhi vėrtet kudo qė u mundua tė aplikohet. Mbinjeriu i Marksit (komunisti) ishte e kundėrta e mbinjeriut tė Nitches. I ngjizur me veset mė tė kėqia tė mundshme sepse despotėve qė zgjodhėn t'ju sevirin masave ēorbėn Marksiste kishin plane djallėzore.

Pra i bie qė Feja dhe Marksizmi nuk janė shumė.larg nga njėra tjetra.

Ti nuk je ateist. Ateistė kanė idhull Ajnshtajnin jo Putinin
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2017, 17:17   #23
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,090
Thanks: 15,652
Thanked 9,268 Times in 6,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Malajzia fillon gjuetinė ndaj ateistėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Ajo shprehja e Marksit pėr fenė ėshtė epitomė e Marksizmit. Marksizmi ėshtė opium pėr mėndjen dhe helm pėr masat sepse i bėnė tė mendojnė se janė tė gjith njėsoj. E pa vėrtetė dhe e parealizueshme. Nuk ėshtė nevoja tė jesh ekonomist tė kuptosh se Marksizmit ėshtė mė utopik se Zarathustra e Nitche-s. Marksizmi kthehet shumė shpejt nga Utopia ne Distopia ashtu siē ndodhi vėrtet kudo qė u mundua tė aplikohet. Mbinjeriu i Marksit (komunisti) ishte e kundėrta e mbinjeriut tė Nitches. I ngjizur me veset mė tė kėqia tė mundshme sepse despotėve qė zgjodhėn t'ju sevirin masave ēorbėn Marksiste kishin plane djallėzore.

Pra i bie qė Feja dhe Marksizmi nuk janė shumė.larg nga njėra tjetra.

Ti nuk je ateist. Ateistė kanė idhull Ajnshtajnin jo Putinin
Marksin ti dhe une nuk do e jetojme.
Putini eshte PRESIDENTI me IDEAL per trojet....sepse eshte jud.
Te majte dhe te djathte i krijuan judet.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2017, 17:23   #24
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,561 Times in 921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Malajzia fillon gjuetinė ndaj ateistėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Marksin ti dhe une nuk do e jetojme.
Putini eshte PRESIDENTI me IDEAL per trojet....sepse eshte jud.
Te majte dhe te djathte i krijuan judet.
Edhe Putinin jud ėshtė? Unė e dija se Lenini dhe Trocki ishin tė fundit! Marksi he Engelsi po e po.
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2017, 19:50   #25
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,964 Times in 1,328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Malajzia fillon gjuetinė ndaj ateistėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Ajo shprehja e Marksit pėr fenė ėshtė epitomė e Marksizmit. Marksizmi ėshtė opium pėr mėndjen dhe helm pėr masat sepse i bėnė tė mendojnė se janė tė gjith njėsoj. E pa vėrtetė dhe e parealizueshme. Nuk ėshtė nevoja tė jesh ekonomist tė kuptosh se Marksizmit ėshtė mė utopik se Zarathustra e Nitche-s. Marksizmi kthehet shumė shpejt nga Utopia ne Distopia ashtu siē ndodhi vėrtet kudo qė u mundua tė aplikohet. Mbinjeriu i Marksit (komunisti) ishte e kundėrta e mbinjeriut tė Nitches. I ngjizur me veset mė tė kėqia tė mundshme sepse despotėve qė zgjodhėn t'ju sevirin masave ēorbėn Marksiste kishin plane djallėzore.

Pra i bie qė Feja dhe Marksizmi nuk janė shumė.larg nga njėra tjetra.

Ti nuk je ateist. Ateistė kanė idhull Ajnshtajnin jo Putinin
ku i ke lexuar keto brockulla or qyq...se qe ketu e kuptoj qe t'i as ja ke haberin e Teorise se Ajnshtajnit dhe ne fizike je TAPE...por si ajo e shampanjes....Edhe teorine e te ashtuquajturit te Tij eshte ne fakt ajo e gruas se tij te varfer qe te rriste djalin e saj skizofren e trasheguar kjo semundje nga vet ai EINSTEIN...kur ky jepte mesim si dekan larte e poshte (qe s'kishte kohe te studionte) e shoqja Mileva Maric (serbe--kusherire e larget e Putin ) studionte e plaste koken qe te dergonte idiotin e Einstein te fitonte cmimin Nobel si ai pretenduesi Kakareja yne...

p.s. teoria e carcafit eshte mendje femre se ajo e rregullon shtratin...ky barboni nuk kish aq fantazi...tepke si e ytja
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2017, 20:03   #26
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,561 Times in 921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Lightbulb Pėrgjigje e: Malajzia fillon gjuetinė ndaj ateistėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
ku i ke lexuar keto brockulla or qyq...se qe ketu e kuptoj qe t'i as ja ke haberin e Teorise se Ajnshtajnit dhe ne fizike je TAPE...por si ajo e shampanjes....Edhe teorine e te ashtuquajturit te Tij eshte ne fakt ajo e gruas se tij te varfer qe te rriste djalin e saj skizofren e trasheguar kjo semundje nga vet ai EINSTEIN...kur ky jepte mesim si dekan larte e poshte (qe s'kishte kohe te studionte) e shoqja Mileva Maric (serbe--kusherire e larget e Putin ) studionte e plaste koken qe te dergonte idiotin e Einstein te fitonte cmimin Nobel si ai pretenduesi Kakareja yne...

p.s. teoria e carcafit eshte mendje femre se ajo e rregullon shtratin...ky barboni nuk kish aq fantazi...tepke si e ytja
Hajd miremengjes, diten e mire dhe po nuk u pame me naten e mire.E=MC*2


The more you know!

p.s kurse teoria e relativitetit shpjegohet shume thjeshte. Je aty ti? Jam une ketu? ne mes nje qean dhe sere vargmalesh. Forca atmosferike ku je ti eshte ndryshe nga ajo qe kam une afer. Prandaj valet elektromagnetike dhe valet mikro qe kalojne nepermjet vargmalit 'who gives a shit' dobesohen shume kur hasin ne rrymat atmosferike te ftohta. Po ashtu edhe presioni dhe temperatura objektit te lengezuar ndryshon po ashtu! The more you Know
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg einsteinblackboard2.jpg (22.9 KiloByte, 25 shikimet)
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2017, 20:09   #27
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,964 Times in 1,328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Malajzia fillon gjuetinė ndaj ateistėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Hajd miremengjes, diten e mire dhe po nuk u pame me naten e mire.E=MC*2


The more you know!
kot hiqesh si kulak...je nje cik kshu si pak marksist
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2017, 20:14   #28
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,561 Times in 921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Malajzia fillon gjuetinė ndaj ateistėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
kot hiqesh si kulak...je nje cik kshu si pak marksist
Une jam me Marksist se pjesa me e madhe e njerzve qe te cajne veshet me te. Une e praktikoje ne jeten e perditshme.
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2017, 20:17   #29
Demo Labi
Hajdut Zemrash!
 
Avatari i Demo Labi
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Vendndodhja: Ne Kerkim... Kerkohet per vjedhje zemrash.
Posts: 1,254
Thanks: 114
Thanked 315 Times in 210 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Demo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Malajzia fillon gjuetinė ndaj ateistėve

Sa analfabet qe je a mavri Shpatar!!!
Ca ke katranosur a mavri. Se nuk di asgje prandaj flet e mendon brockulla.

Ty cfare te shpjegosh me pare, ti i ke katranosur te tera.
__________________
Bij cobanesh kemi qene, kemi ruajtur edhe dhene!
Here me duar, here me dhembe dhe mish ujku kemi ngrene!
Demo Labi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur