Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Agnosticist & Ateist

Agnosticist & Ateist Nje zonė e dedikuar pėr ata qė nuk besojnė nė fuqitė e mbinatyrshme. Tė gjithė janė tė mirėpritur, pasi "Ne jemi tė tėrė ateistė pėr shumicėn e Perėndive qė shoqeritė e ndryshme kanė besuar gjatė historisė. Disa prej nesh kanė njė Perendi mė shumė nė atė listė." - Richard Dawkins

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 28-09-2011, 02:03   #21
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 62 Times in 56 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga busavata Shiko postimin
me bo vaki pahiri , mu regjistrue Zoti ne forumin - AL.com , edhe mi lexue postimet e tua , Ti nuk ki me pa parajsen kurr ...
E para, me u regjistru Zoti ne forum,ti ke per ta perjashtu...se je moderator i keq.(Edhe as ne ferr nuk ka per tet ēu.)
E dyta,Zoti e kupto,qe nuk eshte faji im,se ne besimtaret jemi te pafajshem.Ja kom shpegu,qe me ka fut nje ateist ne rruge te keqe.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2011, 02:14   #22
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,387
Thanks: 2,526
Thanked 2,107 Times in 794 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
E para, me u regjistru Zoti ne forum,ti ke per ta perjashtu...se je moderator i keq.(Edhe as ne ferr nuk ka per tet ēu.)
E dyta,Zoti e kupto,qe nuk eshte faji im,se ne besimtaret jemi te pafajshem.Ja kom shpegu,qe me ka fut nje ateist ne rruge te keqe.
mir ki bo shpijunazhė , dihet se ti i diktatures je .. shkon i fol Zotit keq per mu ... ani , a te besoj kur ja spjegove ?
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2011, 02:25   #23
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 62 Times in 56 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga busavata Shiko postimin
mir ki bo shpijunazhė , dihet se ti i diktatures je .. shkon i fol Zotit keq per mu ... ani , a te besoj kur ja spjegove ?
Tashti Zotit duhet me i tregu te verteten.Edhe kur boj nai spiunllik te vogel,e boj per te miren tate.Qe te mos shkosh ne parajs.Po shkoj une ne vendin tat...Zene sikur do ikesh dhe ti.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2011, 02:27   #24
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,387
Thanks: 2,526
Thanked 2,107 Times in 794 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
Tashti Zotit duhet me i tregu te verteten.Edhe kur boj nai spiunllik te vogel,e boj per te miren tate.Qe te mos shkosh ne parajs.Po shkoj une ne vendin tat...Zene sikur do ikesh dhe ti.
edhe xhaxhin Enverin e ki atje , ne parajse
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2011, 02:36   #25
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 62 Times in 56 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga busavata Shiko postimin
edhe xhaxhin Enverin e ki atje , ne parajse
Xhaxhin Enver,qe te roje sa malet,po pret rradhen per tu futur ne parajs.Do ta fusin kur parajsa te mbyllet.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-04-2012, 09:13   #26
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-04-2012, 11:12   #27
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gurax Shiko postimin
Peshku i Babelit eshte i vogel, i verdhe, i ngjan nje shushunje dhe eshte ndoshta gjeja me e cuditshme ne univers. Ushqehet me valet qe gjenerohen nga truri, duke absorbuar frekuencat e pavetedijes dhe si jashteqitje ka nje matrice telepatike ne zonen e frekuencave te vetedijshme dhe te sinjaleve qe mund te kapen nga nervat e zones se te folures ne tru. Nga ana praktike kjo do te thote qe nese fusim ne vesh nje Peshk Babeli, menjehere mund te kuptojme cdo lloj gjeje te folur ne cfaredolloj gjuhe.

-- Douglas Adams, "The Hitchhiker's Guide to the Galaxy"
Oh, tani e morrem vesh cfare eshte peshku babel!
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-04-2012, 13:33   #28
shamantrix
Keshilltar i Imhotepit.
 
Avatari i shamantrix
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Posts: 77
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 10
shamantrix do tė bėhet i njohur mjaft shpejtshamantrix do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

Si reagojne meshkujt (ne raport me preferencat e tyre religjioze,politike),kur gruaja e tij me kufer ne dore i thote qe e braktise per nje tjeter:

Ateisti: Nuk besoj.
Muslimani:Nje me pak.
Katoliku: Une e kam fajin.
Agnostiku:Nuk mund te jetosh me te dyte ?
Pesimisti: E kam ditur.
Optimisti: Merre celsin-per cdo rast.
Naivi: Kur kthehesh ?
Skeptiku: A je e sigurt ?
Te gjelbertit: Shko me bicikel.
Melankoliku: Do te vritem.
Racionalisti: Nuk ke argumente.
Komunisti: Jam i detyruar qe te ndaj me tjeret.
Realisti: Ai eshte kuferi im.
Filozofi: Pse bash ne kete dite ?
shamantrix nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-04-2012, 13:42   #29
shamantrix
Keshilltar i Imhotepit.
 
Avatari i shamantrix
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Posts: 77
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 10
shamantrix do tė bėhet i njohur mjaft shpejtshamantrix do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

Zoti dhe besimtari musliman Palestinez

Vie Palestinezi te zoti dhe fillon te ankohet:
- "E Allahu im sa je i padrejte,edhe pse besojme te ti,Hebrejve i ke dhene shtet e neve asgje."
Zoti i pergjigjet:
-"Une ja kam dhurruar ate qe mbani mes kembesh dhe e keni sakatosur,paramendo cka do i beni shtetit."
shamantrix nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-04-2012, 13:50   #30
lenci
::
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,666
Thanks: 160
Thanked 948 Times in 479 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

Ja qe edhe humori ka ato limitet e veta,brenda te cilave ēdonjeri vizaton kufijte e padukshem te lirise qe i mundesohet ēdo personi.
Humor fetar shkruhet nga hapesi i temes,me te cilen nje person para se te lexoje,parapergatitet per ate qe do te gjeje ne nje teme.
Fillojme me krishterimin,vazhdojme me krishterimin e perfundojme me krishterimin.
Tek tuk ne menyre sporadike ndonje aludim,por shume i zbehet e pa koordinata mbi fene islame.
Edhe humori qenka rracist ne formulen e satires e cila ne 360 gradizmin e saj te kualifkuar,nuk len asnje aspekt pa prekur.
Nuk ekziston subjekt qe mund te mbrohet nga petku i paprekshmerise,kur humori dhe satira e gjejne ne rrugen e tyre.
Nje bibel e subtitulluar bestseller,gelltitet me kollaj se nje kuran i titulluar libri i muajit,dhe duke e vendosur ne altarin e klasifikimit te librave me te lexuar.
Ku qendron humori nese ti prek kryepeshkopin e nje komuniteti,dhe qe e drejta e zgjedhjes qendron ne duart e ketij komuniteti.
Behet humor me biblen dhe fene e krishter,jeta hecen perpara me hapat e saj.
Kur behet satire me fene myslimane rrezikon te digjet gjysma e botes.
Pra nenkuptohet qe edhe satira ka limite,po ja qe sduhet te kete.
E drejtojme satiren ne drejtimin ku nuk na sjell kokeēarje,dhe evitojme si djalli temjanin,te prekim interesat e fese e cila nuk koncepton humorin.
Humorist te moralshem,ja termi me i pershtatshem.
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-04-2012, 15:10   #31
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,080
Thanks: 5,650
Thanked 11,819 Times in 4,138 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 354
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gurax Shiko postimin
lol.
ahahaahahahhaahhahahhahahahahahahhahahahahah plaē se qova komshit
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-04-2012, 18:08   #32
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

“Kur njeriu ka marrėdhėnie seksuale me gruan, e qė para kėsaj nuk e ka kėnduar (thėnė) Bismilahin, vjen xhini dhe bashkė me tė kryen marrėdhėnie me gruan e tij” haha
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-04-2012, 18:11   #33
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

..................
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-04-2012, 18:18   #34
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

Ne foto:Aishja, Zenepja,Merjemja, Hatixhja dhe Fatimjaa hahahaha
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-04-2012, 18:27   #35
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
..................
haha haha Aman nga i gjen keto foto? Per ty kur hapet nje teme e tille ka ardhur mengjezi i dates 26 dhjetor, kur femijet shkojne poshte pemes te gjejne cfare dhurate ju ka lene Santa Claus...
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-04-2012, 10:24   #36
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Oh, tani e morrem vesh cfare eshte peshku babel!
E pata permendur edhe me pare tek mesazhet e profilit te anetarit. Peshku i Babelit eshte legjende herojsh tashme.

Dhe per te qene ne teme...

Te tere e dime se sa i perdorshem eshte interneti sot, email ne vecanti. Megjithate duhe te jemi te tere te pergjegjshem qe ta perdorim drejt dhe te mos gabojme sepse gabime te tilla mund te cojne ne pasoja dramatike. Kjo fare mire mund te ilustrohet me nje cift qe banonin ne zona malore dhe kishin planifikuar pushime ne jug. Burri shkon nje dite me pare sepse gruaja e tij ishte jashte qytetit per pune dhe do te mberrinte nje dite me vone.
Sapo mberriti, burri hyri ne hotel dhe u kenaq shume kur te tera gjerat ishin sic i kishte planifikuar. I gezuar, ne darke vendosi t'i shkruaje email te shoqes.
Por ne shpejtesi e siper, ne adresen e email qe nisi, gaboi me nje shkronje, dhe per ironi te fatit ajo adrese email qe rezultoi i perkiste nje vejushe, burri i te ciles kishte vdekur para dy diteve. Kur vejusha lexoi emailin, bertiti me nje ze te deshperuar dhe pesoi nje infarkt. Familjaret te shqetesuar iu afruan per ndihme, por ajo kishte vdekur. Dhe kur familjaret u afruan ne ekranin e kompjuterit, te tmerruar lexuan:
"Grua e shtrenjte. Une sapo mberrita. Situata eshte sic e prisja dhe cdo gje eshte gati kur ti te vish neser.

PS: S'e ke idene sa nxehte qe eshte ketu ne cdo moment."
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-04-2012, 12:08   #37
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gurax Shiko postimin
E pata permendur edhe me pare tek mesazhet e profilit te anetarit. Peshku i Babelit eshte legjende herojsh tashme.

..."
Ncuq, nuk kam pare/marre ndonje mesazh te tille. Mos ndoshta ke bere ndonje shkronje gabim dhe eshte dengdisur gjekundi tjeter...haha

Sa per temen no comment. Kenaqem vetem kur lexoj.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-06-2012, 10:06   #38
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

Mojsiu, vici i arte, dhe 10 komendamentet.

"Thou shalt not covet thy neighbour's ox."
http://www.youtube.com/watch?v=B17efMEWyAc
Hilarious.
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2013, 18:42   #39
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

Temperatura e Parajses mund te llogaritet ne menyre te sakte.

Duke ju referuar fillimisht Isait,30:26, "Drita e Henes do te jete si drita e Diellit dhe drita e Diellit do te jete shtate here me e madhe dhe si drita e shtate diteve." Parajsa merr nga Hena po aq rrezatim sa ne marrim nga Dielli. Ne shtese te kesaj, merr 7*7=49 here me teper sesa Toka merr nga Dielli, per nje total prej 50 heresh me teper.
Nderkohe, per ne ketu ne Toke, nga Hena marrim 1/10000 e drites qe marrim nga Dielli, dhe per thjeshtesi mund edhe ta injorojme si vlere...

Parajsa do te ngrohet deri ne momentin kur energjia e rrezatuar ne menyre spontane prej saj do te jete e barabarte me energjine e rrezatimit te pershkruar me lart. Kjo do te thote qe Parajsa ne gjendjen e stabilizuar rrezaton 50 here me teper energji sesa Toka. Duke perdorur ligjin e rrezatimit Stefan-Bolcman, shkruajme (P/T)^4=50. (T)oka ka temperature absolute -300K, dhe nga ky ekuacion del se (P)arajsa ka temperature 798K, ose 525C.

Temperatura e sakte e Ferrit nuk eshte e mundur te llogaritet. Megjithate, kjo eshte e shprehur ne menyre indirekte sipas Zbulimeve 21:8 ku thuhet: "Por te frikesuarit, dhe ata qe nuk besojne... ata do te kene vendin e tyre ne nje liqen qe digjet nga flaket dhe nga squfuri." Nje liqen me squfur te shkrire eshte i mundur vetem kur squfuri eshte me temperature me te ulet apo te barabarte me temperaturen e vlimit, 444.6C.

Si rrjedhim, Parajsa ka nje temperature prej 525C dhe Ferri prej 445C.

-- From "Applied Optics" vol. 11, A14, 1972
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-04-2013, 10:52   #40
bindi
dolcinio
 
Avatari i bindi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Ne bregdet
Posts: 1,884
Thanks: 5
Thanked 11 Times in 9 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 20
bindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gurax Shiko postimin
Sidomos ne njeren nga fete abrahamike, ja cfare ju presin ne parajse.Po konvertimit pra.
Mos!Pse kaq bukur qenka ne parajs,duhet te filloj te besoj se s,bene...
bindi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur