Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Agnosticist & Ateist

Agnosticist & Ateist Nje zonė e dedikuar pėr ata qė nuk besojnė nė fuqitė e mbinatyrshme. Tė gjithė janė tė mirėpritur, pasi "Ne jemi tė tėrė ateistė pėr shumicėn e Perėndive qė shoqeritė e ndryshme kanė besuar gjatė historisė. Disa prej nesh kanė njė Perendi mė shumė nė atė listė." - Richard Dawkins

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 02-10-2013, 15:41   #21
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,389
Thanks: 2,534
Thanked 2,111 Times in 796 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nėse arsyeja buron nga zoti, ...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Ky eshte krahasimi me miop qe paskam degjuar! E si mund te besh kete krahasim kaq absurd?!

Zemren e prek, e degjon, egzisteca e saj provon egzistencen tende. Ndersa atij te madherishmit tuaj as hijen s'ja kemi pare gjekundi.
...ne nuk kemi sy e as vesh qe ta shofi apo ta ndehjojm Zotin ...
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-10-2013, 15:44   #22
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nėse arsyeja buron nga zoti, ...?

busavata, akoma ti? Kerko brenda vetes dhe do e gjesh. Vere ne pune arsyen.
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-10-2013, 15:51   #23
Fehmikaciu
Saratoga...
 
Avatari i Fehmikaciu
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Prishtinė
Posts: 6,364
Thanks: 231
Thanked 466 Times in 215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
Fehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nėse arsyeja buron nga zoti, ...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gurax Shiko postimin
Per kete jam shume dakord, dhe eshte tjeter gje fare komplet.
I nderuar kerkoj falje ne nderhyrje dua te them edhe kete se gjithkush te ban me vehte fen e vet,,,dikutimet dhe problemet fetare diskutohen ne Xhamija dhe Kisha ...sipas mendimit tim ne ket forum shqipetar nuk kisha ba diskutime fetare kurr!,,kemi diskutime te tjera sa duash ishalla...ketu diskutojme krejt shqipetaret e botes,,,prandaj kemi tema tjera sa te duash duke u nis nga Humori e deri te Shkenca bashkohore.
__________________
VENI VIDI VICI !-Unė nuk luftova 10-vite ne GALI QE SENATORET TE NDERTOJN VILA DHE PALLATE,POR PER LAVDIN E ROMES!!(GAJ JUL CEZARI-44 p.e.s )
Fehmikaciu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-10-2013, 23:37   #24
Borix
Seek truth from facts
 
Avatari i Borix
 
Data e antarėsimit: Sep 2012
Vendndodhja: Vancouver
Posts: 77
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
Borix do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Re: Pėrgjigje e: Nėse arsyeja buron nga zoti, ...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fehmikaciu Shiko postimin
dikutimet dhe problemet fetare diskutohen ne Xhamija dhe Kisha ...sipas mendimit tim ne ket forum shqipetar nuk kisha ba diskutime fetare kurr!
Dy pika:

E para, diskutimet fetare duhen shteruar kudo, sepse jane fete qe nuk na lene te qete me nderhyrjet ne ceshtjet globale dhe ne jeten e gjithesecilit.

E dyta, s'ka lidhje kombesia e anetaresise me diskutime filozofike.
__________________
"The rule is perfect: In all matters of opinion our adversaries are insane." --M. Twain
Borix nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2013, 00:11   #25
Kulpra
A.
 
Avatari i Kulpra
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: Nė syrin e ėndrrave
Posts: 4,876
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Kulpra ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Nėse arsyeja buron nga zoti, ...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Borix Shiko postimin
Dy pika:

E para, diskutimet fetare duhen shteruar kudo, sepse jane fete qe nuk na lene te qete me nderhyrjet ne ceshtjet globale dhe ne jeten e gjithesecilit.

E dyta, s'ka lidhje kombesia e anetaresise me diskutime filozofike.

E para me ka munguar shume hanxhari i mprehte qe perdor.
E dyta, une do te thoja se secili ka te drejten te besoje apo jo. Fete, sic do shprehej Novalis, jane pushtete qe e kane perdorur dhe vazhdojne ta (Sh)perdorin Fuqine e tyre sipas interesave qe kane...
Kulpra nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2013, 00:23   #26
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,066
Thanks: 1,854
Thanked 2,032 Times in 1,536 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nėse arsyeja buron nga zoti, ...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elushe Shiko postimin
Jam kurioze te dij nese keni lexuar librin Pėrtej Fesė nga Dalai Lama? Ai me mjeshtersi shpjegon se etikat dhe feja jane si uji dhe ēaji. Ēaji, shpjegon ai, eshte i ushqyeshem, ndersa uji eshte i domosdoshem. Perberesi kryesor i ēajit eshte uji, e pa uje nuk ben dot ēaj.

Mendoj qe duhet dalluar besimi, nga feja dhe nga institucioni fetar. Besimi eshte ēeshtje mirekuptimi, ne kete rast mirekuptim per te panjohuren (po e quaj keshtu per hir te argumentit qe besojme se Zoti ekziston ndonese kurre nuk e kemi pare). Ndersa dogma fetare eshte tjeter gje. Feja u mireorganizua dhe u perdor nga perandoret e Romes per te mbajtur masat te shtypura, kokeulura dhe pa aspirata, e per fat te keq, e tille vazhdon te jete edhe sot. Eshte nje ndryshim i madh te besosh (mirekuptosh) ne Zot, dhe te jetosh per te adhuruar profete te vetėvepruar dhe vetėshpallur, te cilet me mijera vjet kane abuzuar me besimin (mirekuptimin) e njerezve duke e perdorur ate besim kunder tyre: "ti duhet t'i perulesh profetit se ndryshe do e paguash dhe do vuash ne diten e gjykimit" ose "jeten ti duhet ta jetosh vetem per te adhuruar zotin". Eshte e qarte qe keto te fundit vlejne vetem per te sunduar dhe mposhtur njerezimin ne menyre qe te kontrollohet me lehte nga abuzues e kriminele qe pandehin se jane te perzgjedhur.
Shume bukur, me pelqeu leximi
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2013, 02:45   #27
Borix
Seek truth from facts
 
Avatari i Borix
 
Data e antarėsimit: Sep 2012
Vendndodhja: Vancouver
Posts: 77
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
Borix do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Nėse arsyeja buron nga zoti, ...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kulpra Shiko postimin
E para me ka munguar shume hanxhari i mprehte qe perdor.
E dyta, une do te thoja se secili ka te drejten te besoje apo jo. Fete, sic do shprehej Novalis, jane pushtete qe e kane perdorur dhe vazhdojne ta (Sh)perdorin Fuqine e tyre sipas interesave qe kane...
Te besosh eshte ta filozofosh apo ta ndjesh brenda vetes, me ate kompleks ndergjegjesor qe ke, por jo ta predikosh sikur besimi qe ke dhe qe mund te ndahet nga te tjeret eshte e verteta utopike, sepse kjo e fundit nuk eshte e arritshme me sa duket. Sepse, ne momentin qe ti fillon ta predikosh, atehere duhet te pergatitesh te gjesh mendim ndryshe. Ketu lind dhe debati, qe une jam gati ta bej.
__________________
"The rule is perfect: In all matters of opinion our adversaries are insane." --M. Twain
Borix nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2013, 14:16   #28
Scion
Enraged
 
Avatari i Scion
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 239
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
Scion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nėse arsyeja buron nga zoti, ...?

E drejta themelore per te dyshuar ne c'do gje nuk falet kollaj. Te dyshosh eshte te pyesesh, te pyesesh eshte revolucion
Scion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2013, 14:41   #29
Fehmikaciu
Saratoga...
 
Avatari i Fehmikaciu
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Prishtinė
Posts: 6,364
Thanks: 231
Thanked 466 Times in 215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
Fehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nėse arsyeja buron nga zoti, ...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Scion Shiko postimin
E drejta themelore per te dyshuar ne c'do gje nuk falet kollaj. Te dyshosh eshte te pyesesh, te pyesesh eshte revolucion
Dyshimi eshte armiku me i madhe ,gje qe nuk do ta baj me veti ne lufte kunder SPARTAKUT THRAKASIT,,,,,,
Marko Krasi 72-p,e,s
__________________
VENI VIDI VICI !-Unė nuk luftova 10-vite ne GALI QE SENATORET TE NDERTOJN VILA DHE PALLATE,POR PER LAVDIN E ROMES!!(GAJ JUL CEZARI-44 p.e.s )
Fehmikaciu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2013, 14:53   #30
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,389
Thanks: 2,534
Thanked 2,111 Times in 796 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nėse arsyeja buron nga zoti, ...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gurax Shiko postimin
busavata, akoma ti? Kerko brenda vetes dhe do e gjesh. Vere ne pune arsyen.
flm. qe ma kujtove , arsyen ...
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2013, 15:20   #31
Scion
Enraged
 
Avatari i Scion
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 239
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
Scion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nėse arsyeja buron nga zoti, ...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fehmikaciu Shiko postimin
Dyshimi eshte armiku me i madhe ,gje qe nuk do ta baj me veti ne lufte kunder SPARTAKUT THRAKASIT,,,,,,
Marko Krasi 72-p,e,s
Ne llogjiken e nje ushtaraku, pushtet Top-Down. Master and the Mastered , njelloj si tek religjionet.
Scion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2013, 15:20   #32
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,398
Thanks: 216
Thanked 195 Times in 144 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Nėse arsyeja buron nga zoti, ...?

Arsyja qe buron nga Zoti i ngjan autostrades...ca i pershtaten levizjes duke respektuar kushtet dhe rregullat e kumunikacionit,ca tjer nuk kan frej,goma te balancuara,ca shkojn rruges e ca arave...pore te gjith jon pjesmarres ne kumunikacion.
"Kumunikacioni" nga Zoti kerkon njohuri me te thella ,prandaj edhe gjithqkaje qe duket ,injorantet provojn edhe te preket edhe tia shijojn shijen...provojeni me korent si ju del hesapi,pastaj flisni.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2013, 15:40   #33
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nėse arsyeja buron nga zoti, ...?

Cfare te provojme me korentin dhe pse?
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2013, 16:46   #34
Fehmikaciu
Saratoga...
 
Avatari i Fehmikaciu
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Prishtinė
Posts: 6,364
Thanks: 231
Thanked 466 Times in 215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
Fehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nėse arsyeja buron nga zoti, ...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Scion Shiko postimin
Ne llogjiken e nje ushtaraku, pushtet Top-Down. Master and the Mastered , njelloj si tek religjionet.
Qka ta merr mendja Scion,a i nevoitet nje personalitet i till popullit Shqipetar ne keto rrethana?!,,,,Shkopi apo karrota dikur thonin..
__________________
VENI VIDI VICI !-Unė nuk luftova 10-vite ne GALI QE SENATORET TE NDERTOJN VILA DHE PALLATE,POR PER LAVDIN E ROMES!!(GAJ JUL CEZARI-44 p.e.s )
Fehmikaciu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2013, 17:12   #35
J-W
J-W-R-Unlimited
 
Avatari i J-W
 
Data e antarėsimit: Jun 2010
Posts: 2,965
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
J-W ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Nėse arsyeja buron nga zoti, ...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Borix Shiko postimin
Besimtaret thone se, nder atributet me te spikatura, apo me te vecanta, qe zoti i ka dhene njeriut eshte arsyeja, aftesia per te qene nje qenie racionale. Dhene kjo aftesi teper e vecante, deri me sot ka qene e pamundur qe, me ane te kesaj arme, mendja njerezore te arrije te pranoje (racionalisht) zotin dhe ekzistencen e tij. Pra, eshte e pamundur logjikisht (si rezultat i perdorimit te arsyes) qe te arrihet tek nje qenie e mbinatyrshme, burim i asaj arsyeje. Nese arsyeja buron nga zoti, dhe eshte e pamundur njohja e burimit (zotit) me ane te arsyes, a nuk ju duket ekzistenca e tij nje dukuri kontradiktore me mendjen racionale, dhene pohimi kontradiktor se zoti dhuron arsyen? (Tema nuk ka burime cinicizmi dhe as nuk eshte per ciniket.)
Kush dreqin tha qe njeriu e ka arritur maksimumin e arsyetimit ?!! Sa % e trurit eshte ven ne pune nga njeriu ? Apo u ben nja dy shpikje dhe njeriu tani eshte gati te dale ne definicione apsolute ! Shiko, e di si ta bejme me mire ? Flasim pas 10.000 vitesh lol
__________________
Nuk ėshtė shenjė e mirė kur je keq !!
J-W nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2013, 17:54   #36
Scion
Enraged
 
Avatari i Scion
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 239
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
Scion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nėse arsyeja buron nga zoti, ...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gurax Shiko postimin
Cfare te provojme me korentin dhe pse?
Kjo eshte nje nga te "famshmet" argumenta in-analog qe bejne kreacionistet per ti ikur "barres se proves". Si kjo ka dhe shume te tjere, psh:

Ajri - Ti nuk e shef por e di qe eshte aty
Gjalpin ne qumesht - Ti nuk e shef por e di qe eshte aty
Fusha Magnetike - Ti nuk e shef por e di qe eshte aty

etj. etj.

Te gjitha keto, per fatin e keq te Ganimetit, kalojne barren e proves pa piken e lodhjes ne raport me hipotezen "Zot"
Scion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2013, 18:56   #37
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,398
Thanks: 216
Thanked 195 Times in 144 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Nėse arsyeja buron nga zoti, ...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gurax Shiko postimin
Cfare te provojme me korentin dhe pse?
arsyja Zot ,veq paska dhen frytet e arsyjes me kete Pse-n.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2013, 19:02   #38
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,389
Thanks: 2,534
Thanked 2,111 Times in 796 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nėse arsyeja buron nga zoti, ...?

nese kerkon arsye te besosh ne egzistencen e Zotit , d.m.th. nuk beson ne Zot .
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-10-2013, 00:59   #39
Borix
Seek truth from facts
 
Avatari i Borix
 
Data e antarėsimit: Sep 2012
Vendndodhja: Vancouver
Posts: 77
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
Borix do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Nėse arsyeja buron nga zoti, ...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga busavata Shiko postimin
nese kerkon arsye te besosh ne egzistencen e Zotit , d.m.th. nuk beson ne Zot .
Nese dicka eshte e vertete, duhet ta besosh. Pohimi qe ekziston zana e maleve nuk mund te besohet ashtu kot.
__________________
"The rule is perfect: In all matters of opinion our adversaries are insane." --M. Twain
Borix nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-10-2013, 01:32   #40
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,389
Thanks: 2,534
Thanked 2,111 Times in 796 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nėse arsyeja buron nga zoti, ...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Borix Shiko postimin
Nese dicka eshte e vertete, duhet ta besosh. Pohimi qe ekziston zana e maleve nuk mund te besohet ashtu kot.
..nuk mundet ta krahaso'sh Zotin me babadimrin , asht padrejt'si ..
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur