Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Agnosticist & Ateist

Agnosticist & Ateist Nje zonė e dedikuar pėr ata qė nuk besojnė nė fuqitė e mbinatyrshme. Tė gjithė janė tė mirėpritur, pasi "Ne jemi tė tėrė ateistė pėr shumicėn e Perėndive qė shoqeritė e ndryshme kanė besuar gjatė historisė. Disa prej nesh kanė njė Perendi mė shumė nė atė listė." - Richard Dawkins

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-05-2014, 19:11   #21
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,779
Thanks: 5,908
Thanked 6,288 Times in 3,128 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pyetje qe kanė munduar njerėzimin nė mijėvjeēare

Nese ke studjuar fizike dhe biologji ,I ke pergjigjet e qarta
Nese jo ,shko hap librat
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-06-2018, 13:24   #22
ciarli
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 207
Thanks: 0
Thanked 19 Times in 16 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
ciarli ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Pyetje qe kanė munduar njerėzimin nė mijėvjeēare

...nga asgjeja vjen asgje por misteri, misteri biri im apo asgjeja e larte, e fshehte, humb bashke me njeriun dhe askush nuk duhet ta zbuloje misterin!
ciarli nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2018, 22:31   #23
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,989
Thanks: 14,776
Thanked 9,019 Times in 5,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje qe kanė munduar njerėzimin nė mijėvjeēare

https://www.youtube.com/channel/UCTx...L7i9T0g/videos
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-09-2018, 10:57   #24
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,964 Times in 1,328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje qe kanė munduar njerėzimin nė mijėvjeēare

Tani qe nuk do te nderrohet me ora nderroni edhe pyetjet
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2018, 09:43   #25
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 612 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje qe kanė munduar njerėzimin nė mijėvjeēare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ciarli Shiko postimin
...nga asgjeja vjen asgje por misteri, misteri biri im apo asgjeja e larte, e fshehte, humb bashke me njeriun dhe askush nuk duhet ta zbuloje misterin!
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2018, 09:46   #26
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 612 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje qe kanė munduar njerėzimin nė mijėvjeēare

The darkest dark of my days.

Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2018, 09:58   #27
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,964 Times in 1,328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje qe kanė munduar njerėzimin nė mijėvjeēare

sorella morte datemi il tempo
di terminare il mio testamento
datemi il tempo di salutare
di riverire di ringraziare
tutti gli artefici del girotondo
intorno al letto di un moribondo

p.s. mua s'me ka munduar asnje pyetje deri me sot
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2018, 10:04   #28
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 612 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje qe kanė munduar njerėzimin nė mijėvjeēare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Gurax kam disa pyetje per ty, kuptohet nese deshiron te pergjigjesh, nese jo atehere s'ka problem :

Cfare eshte shpirti ? Beson qe egziston shpirti ? Nese beson, sqaro pse beson, nese jo, sqaro pse jo ?

Po kjo bote si u krijua, apo rastesisht ishte krijuar ?, Si u formua njeriu i pare ne planet ?

Cfare eshte erresira ? , po dhimbja ?

Po nese e beson qe njeriu i pari ishte mashkull apo ishte femer, si erdh njeriu i dyte ?

Po enderra si sqarohet nga vjen, pse nuk mundemi ta kontrollojm ?

Po mendimet negative apo pozitive, pse nuk mundemi t'i kontrollojm ?

Do te kete edhe pyetje tjera me rralle.

Imagjino nje campfire.


Degeve te pemes se vdekur u hedhim benzine siper dhe bejme nje zjarr bubulak. Ngjyra e zjarrit eshte blu dhe e kuqe deri sa ngjyra e zeze e degeve te perzhitura vihet ne pah. Mbetet e kuqa dhe e zeza ose prushi. Ne kete zjarr mahnites te kampit te ze gjumi, dhe enderrat e tua do te turbullohen. Agimi i dites se re do te zbuloje se ajo qe ka mbetur prej pemes eshte hiri. Shpesh e cilesojne si te hirte ose gri. Mua me thene te drejten me duket i bardhe.


Nese dielli eshte i verdhe ose portokall a i bardhe, kjo do te thote se ka nje mosperputhje brenda-jashte. Llava e vullkanit eshte e nxehte dhe e kuqe.

Qe une te marr medaljen e kuqe ose te zoteroj nen-boten me duhet te bej nje sakrifice te tille. Imagjino Konstandinin ne ferr.

Erresira totale eshte edhe drita totale.


Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2018, 10:24   #29
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,964 Times in 1,328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje qe kanė munduar njerėzimin nė mijėvjeēare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Imagjino nje campfire.


Degeve te pemes se vdekur u hedhim benzine siper dhe bejme nje zjarr bubulak. Ngjyra e zjarrit eshte blu dhe e kuqe deri sa ngjyra e zeze e degeve te perzhitura vihet ne pah. Mbetet e kuqa dhe e zeza ose prushi. Ne kete zjarr mahnites te kampit te ze gjumi, dhe enderrat e tua do te turbullohen. Agimi i dites se re do te zbuloje se ajo qe ka mbetur prej pemes eshte hiri. Shpesh e cilesojne si te hirte ose gri. Mua me thene te drejten me duket i bardhe.


Nese dielli eshte i verdhe ose portokall a i bardhe, kjo do te thote se ka nje mosperputhje brenda-jashte. Llava e vullkanit eshte e nxehte dhe e kuqe.

Qe une te marr medaljen e kuqe ose te zoteroj nen-boten me duhet te bej nje sakrifice te tille. Imagjino Konstandinin ne ferr.

Erresira totale eshte edhe drita totale.


Adea
po ti hedhesh benzine i ve flaken vetes si deget e kalbura (vdekura)...nese i hedh nafte ndryshon puna (a fantazia)
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2018, 10:27   #30
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 612 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pyetje qe kanė munduar njerėzimin nė mijėvjeēare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
po ti hedhesh benzine i ve flaken vetes si deget e kalbura (vdekura)...nese i hedh nafte ndryshon puna (a fantazia)
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur