Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Agnosticist & Ateist

Agnosticist & Ateist Nje zonė e dedikuar pėr ata qė nuk besojnė nė fuqitė e mbinatyrshme. Tė gjithė janė tė mirėpritur, pasi "Ne jemi tė tėrė ateistė pėr shumicėn e Perėndive qė shoqeritė e ndryshme kanė besuar gjatė historisė. Disa prej nesh kanė njė Perendi mė shumė nė atė listė." - Richard Dawkins

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 30-05-2014, 14:54   #1
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,470
Thanks: 280
Thanked 765 Times in 247 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Ateisti Yll Rugova: Nėse zgjidhem deputet do bėhem mysliman

Numri 2 i Partisė sė Fortė, Yll Rugova, i cili ėshtė njė nga ateistėt e rrallė tė dalė publikisht ka thėnė se nėse zgjedhjet deputet do tė bėhet mysliman dhe do tė falet 5 herė nė ditė.

Ai me kėtė premtim po dėshiron qė t’i jap njė mundėsi komunitetit myslimanė tė cilėt e kanė krituar shumė pėr bindjet e tij qė ta kthejnė atė nė “Rrugėn e Zotit”, duke e votuar si deputet. “

Nėse marr mjaftueshėm vota qė tė bėhem deputet premtoi publikisht se do tė kthehem nė myslimanė dhe do tė falem pesė herė nė ditė”, ka thėnė Rugova, transmeton Zėri.

I rritur nė njė familje ateiste, ai ka thėnė se me kėtė premtim dėshiron qė tu jap mundėsinė “pėrndjekėsve” tė tij mysliman, qė ta rikthejnė atė nė rrugėn e drejtė.
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-05-2014, 16:10   #2
IronMan
Kindda Hero
 
Avatari i IronMan
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: Marvel Universe
Posts: 1,249
Thanks: 125
Thanked 252 Times in 132 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
IronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ateisti Yll Rugova: Nėse zgjidhem deputet do bėhem mysliman

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legjenda Shiko postimin
Numri 2 i Partisė sė Fortė, Yll Rugova, i cili ėshtė njė nga ateistėt e rrallė tė dalė publikisht ka thėnė se nėse zgjedhjet deputet do tė bėhet mysliman dhe do tė falet 5 herė nė ditė.

Ai me kėtė premtim po dėshiron qė t’i jap njė mundėsi komunitetit myslimanė tė cilėt e kanė krituar shumė pėr bindjet e tij qė ta kthejnė atė nė “Rrugėn e Zotit”, duke e votuar si deputet. “

Nėse marr mjaftueshėm vota qė tė bėhem deputet premtoi publikisht se do tė kthehem nė myslimanė dhe do tė falem pesė herė nė ditė”, ka thėnė Rugova, transmeton Zėri.

I rritur nė njė familje ateiste, ai ka thėnė se me kėtė premtim dėshiron qė tu jap mundėsinė “pėrndjekėsve” tė tij mysliman, qė ta rikthejnė atė nė rrugėn e drejtė.
Ky qeka ftof n'tajare! Ama keq fare! Nese ky eshte niveli i kandidateve per deputet te Partise se Forte, vari trajsen kryesia qe i paska zgjedh!
Ti thote nenjoni ktij qe besimi nuk blihet me vota mer!
__________________
I'm IronMan!
IronMan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-05-2014, 16:15   #3
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ateisti Yll Rugova: Nėse zgjidhem deputet do bėhem mysliman

E cfare nuk perdorin, vetem e vetem te ulen ne nje karrik qe nuk kane byth per to !
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-05-2014, 16:18   #4
IronMan
Kindda Hero
 
Avatari i IronMan
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: Marvel Universe
Posts: 1,249
Thanks: 125
Thanked 252 Times in 132 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
IronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ateisti Yll Rugova: Nėse zgjidhem deputet do bėhem mysliman

Ky mendon se ka te boje me elektorat te trashe se menyre tjeter ska per me thon keto llafe! Shif kur te dale me gjysem hene, kryq e yll 6 cepsh ene icik keshtu te pakten me nanjonin do kapi nei vote!
__________________
I'm IronMan!
IronMan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-05-2014, 16:29   #5
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ateisti Yll Rugova: Nėse zgjidhem deputet do bėhem mysliman

Une vras mendjen cfare ndodh nese do fitoje. Kush do e kete zerin me te larte, ata qe do e kritikojne per mashtrues te elektoratit, ata qe do e kritikojne per mashtrues te zotit, ata qe do kritikojne elektoratin per delellik, ata qe do kritikojne te tere ata qe mendojne se zoti mund te mashtrohet... It will be fun.
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-05-2014, 16:57   #6
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,965
Thanks: 7,819
Thanked 3,589 Times in 1,886 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ateisti Yll Rugova: Nėse zgjidhem deputet do bėhem mysliman

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gurax Shiko postimin
Une vras mendjen cfare ndodh nese do fitoje. Kush do e kete zerin me te larte, ata qe do e kritikojne per mashtrues te elektoratit, ata qe do e kritikojne per mashtrues te zotit, ata qe do kritikojne elektoratin per delellik, ata qe do kritikojne te tere ata qe mendojne se zoti mund te mashtrohet... It will be fun.
"...ata qe mendojne se zoti mund te mashtrohet...", mendoj une.
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-05-2014, 17:29   #7
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,883
Thanks: 759
Thanked 461 Times in 276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ateisti Yll Rugova: Nėse zgjidhem deputet do bėhem mysliman

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga IronMan Shiko postimin
Ky qeka ftof n'tajare! Ama keq fare! Nese ky eshte niveli i kandidateve per deputet te Partise se Forte, vari trajsen kryesia qe i paska zgjedh!
Ti thote nenjoni ktij qe besimi nuk blihet me vota mer!

S'di sa je ne rrjedha por kjo partia e pordhte eshte parti humoristiko-satiristo-sarkastike...apo, s'di si ta quaj me ndryshe por jo serioze.

Megjithate, kjo ide s'eshte fare e keqe. Sepse tek shqiptari vlene gjithnje e kunderta: beje te kunderten nese don ta fitosh te kunderten apo, sic themie neve kendej, "per inati t'vjehrres...".

Kurse guraxi duhet ta shqyrtoje se ku do ta vendose kete teme, meqe ka te beje kryesisht me humor.
Ose le ta fshije fare, sikur qe veproi atje poshte ku e fshiu tekstin mbi gjenetiken tek tema e gjenetikes

***
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-05-2014, 18:40   #8
IronMan
Kindda Hero
 
Avatari i IronMan
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: Marvel Universe
Posts: 1,249
Thanks: 125
Thanked 252 Times in 132 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
IronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ateisti Yll Rugova: Nėse zgjidhem deputet do bėhem mysliman

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin

...kjo partia e pordhte eshte parti humoristiko-satiristo-sarkastike...apo, s'di si ta quaj me ndryshe por jo serioze.

***
Nuk kisha pike dyshimi per kete!
__________________
I'm IronMan!
IronMan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-05-2014, 22:17   #9
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,398
Thanks: 216
Thanked 195 Times in 144 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Ateisti Yll Rugova: Nėse zgjidhem deputet do bėhem mysliman

po na genjeni me premtime dhe s'duam te ju besojm mė.
Behu musliman,i zellshem ,i sinqert ,pastaj vota vjen vet.
Lloj lloj marifetlleqesh po perdorin disa nga partit dhe individet e pa moral e pa begran,pa namuz e t'pa parime..pa dinjitet e te pa vler..idioter e bij k.urvash.

Sot isha ne nji manifestim elektoral ne Vushrri.
Mere me mend deri ku ka vajt hipokrizia shqiptare -idioteske te individve e te klaneve ,qe jon vet shejtani.

Ishte nji tubim vertet madheshtor.
Ne fillim ne pjesen lindore te salles verehej qart nji grup qe dukej shum entuziast qe binte ne sy per dallim nga pjesa tjeter e salles.Vertet aplaudimet Vetvendosje,Albini Albini, fitore, fitore.. ishin te zgjarrta brohoritjet sa ska mė.
Ishin te ninj krysisht dhe me shkaktuan emocione ,e thash lum ne per ket rini te mrekullueshme,por qesh i gabuar e kuptova me pastaj.
per ca momente pritej fjalimi i z.Albinit,pasi disa nga zyrtaret veq mbaruan me fjalimet e tyre ,kur papritmas u krijua nji qetsi dhe u duk nji grup i vogel pikrisht nga ai grupi i zjarrt tek po e leshonte sallen,pastaj filluan grupe grupe c'po vazhdonte ajo pjes te rrallohej dukshem.
Me von e kuptova nga nji arsimtar qe me rrefeu ne bes se ishte skenar i pregatitur per te i dhen nji imazh te keq manifestimit dhe u kuptua 'triku' i depsuzave te partis rivale.Por gjithsesi ishte nji tubim i zjarrt ,dhe me nji mesazh kuptimplot,bindes dhe mjaftueshem per tu kuptuar ,se me ne fund po fryn nji 'er' e re shpresdhense.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2014, 01:46   #10
Xhebraili
El Pistolero
 
Avatari i Xhebraili
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Peja
Posts: 4,028
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Xhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ateisti Yll Rugova: Nėse zgjidhem deputet do bėhem mysliman

Lingua llapsus
__________________
Mixhok..
Xhebraili nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2014, 01:50   #11
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ateisti Yll Rugova: Nėse zgjidhem deputet do bėhem mysliman

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Xhebraili Shiko postimin
nese fiton ky une skom koment per kurrqoo cili numri 2 i vetevendosjes ky fyell as i 100ti nuk oshte ky hajvan albini fisi rexhepi florinio dardani etj e ky vjen vone
Po nuk eshte ky ne vetvendosje o xhebro, ky eshte tek partia e forte.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2014, 01:56   #12
Xhebraili
El Pistolero
 
Avatari i Xhebraili
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Peja
Posts: 4,028
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Xhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ateisti Yll Rugova: Nėse zgjidhem deputet do bėhem mysliman

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lumi Shiko postimin
Po nuk eshte ky ne vetvendosje o xhebro, ky eshte tek partia e forte.
flm per korigjimin se thash kur u bo kly qorri nr dy ne vetevendosje se paskam lexu mire
__________________
Mixhok..
Xhebraili nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2014, 01:58   #13
Xhebraili
El Pistolero
 
Avatari i Xhebraili
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Peja
Posts: 4,028
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Xhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ateisti Yll Rugova: Nėse zgjidhem deputet do bėhem mysliman

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga IronMan Shiko postimin
Ky qeka ftof n'tajare! Ama keq fare! Nese ky eshte niveli i kandidateve per deputet te Partise se Forte, vari trajsen kryesia qe i paska zgjedh!
Ti thote nenjoni ktij qe besimi nuk blihet me vota mer!

Iron man keta perdorin parodin me tall partite tjera qe jane en gjendje me bo qdo gje per vote se ka seriozisht kete deklarate ky qorrii
__________________
Mixhok..
Xhebraili nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2014, 15:15   #14
IronMan
Kindda Hero
 
Avatari i IronMan
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: Marvel Universe
Posts: 1,249
Thanks: 125
Thanked 252 Times in 132 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
IronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėmIronMan i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ateisti Yll Rugova: Nėse zgjidhem deputet do bėhem mysliman

Nese duan me u tall te tallen, pune per ato, po skane pse te perfshijne ēeshtjen e fese e aq me teper ne kete menyre te fyeje edhe muslimanet!
__________________
I'm IronMan!
IronMan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-05-2014, 15:44   #15
Xhebraili
El Pistolero
 
Avatari i Xhebraili
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Peja
Posts: 4,028
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Xhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ateisti Yll Rugova: Nėse zgjidhem deputet do bėhem mysliman

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga IronMan Shiko postimin
Nese duan me u tall te tallen, pune per ato, po skane pse te perfshijne ēeshtjen e fese e aq me teper ne kete menyre te fyeje edhe muslimanet!
po budallenje hesapi shfrytezojne ironin pa krip demek kishem po bojme diqka pse jo kur e certifikon KQZ e i merr pareet aty me bo fushate e me lu qoke me shqiptar
__________________
Mixhok..
Xhebraili nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 01:44   #16
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ateisti Yll Rugova: Nėse zgjidhem deputet do bėhem mysliman

Partia e Fortė: Pejėn do ta bėjmė zonė tė “Counter Strike”Partia e Fortė vazhdoi ekspeditėn okupuese sot edhe nė Pejė. E shumė tė mira u ka premtuar kėtij qyteti, madje qytetarėve nė rrugė, Visar Arifaj, kryetar i kėsaj partie u ka premtuar rroga deri nė 2 mijė euro.


Arifaj i cili edhe vetė ėshtė me prejardhje nga ky qytet, ka thėnė qė Partia e Fortė kėtė qytet e konsideron si bastion tė saj.

E pasi qė Arifaj ndihet i sigurt nė fitoren e tij nė Pejė, thotė se kėtij qyteti do tė ja sjell edhe autostradėn

“Siē kemi premtuar, autostrada qė ka me shku pėr Shkup do tė bie edhe nga Peja dhe jam i sigurt qė kjo do tė ndikojė qė ta rris turizmin edhe nė Pejė”, ka thėnė Arifaj.

E si aktivitet tė parė qė do ta bėjė kjo parti nė kėtė qytet, ėshtė ngrėnia e qebapėve nė njėrin prej lokaleve mė tė famshėm nė kėtė qytet. Ndėrsa pas kėsaj radhėn do ta ketė ngritja e flamurit nė vendin mė strategjik tė kėtij qyteti.

E si vend problematik qė njihet Peja, Arifaj ka menduar edhe pėr kėtė. Ai thotė se ky qyte t ka njė infrastrukturė tė mirė pėr njė lojė kompjuterike.

“Vetė qytetarėt e Pejės kanė propozuar qė Peja tė shndėrrohet edhe njė hartė tė konterstrike qė ėshtė edhe njė sport i rinisė, i organizuar. Dhe nė kėtė mėnyrė qė tė pėrfitojmė edhe nga dhuna. Sepse partia e fortė gjithmonė e sheh rastin pėr ta kthyer atė nė pozitivitet. Ne mendojmė qė si zonė e Konterstrike, Peja ėshtė e shkėlqyeshme. Ka infrastrukturė tė mirė dhe ēdo gjė ėshtė e pėrkryer vetėm pėr tė ja filluar punės”, ka thėnė Arifaj.

Premtime ka ndarė edhe pėr qytetarėt qė i ka vizituar nė rrugė dhe nėpėr kafiteri. 2 mijė euro rrogė dhe njė herė nė deti kanė qenė premtimet e kryetarit Visar Arifaj. Ai tha se gjithēka ėshtė nė gjendje tė bėjė pėr votė.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 11:07   #17
Xhebraili
El Pistolero
 
Avatari i Xhebraili
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Peja
Posts: 4,028
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Xhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ateisti Yll Rugova: Nėse zgjidhem deputet do bėhem mysliman

Visar arifaj partia e forte vllau i tioj ardian arifaj pdk pernjemend zone e konterstrike eshte bere
__________________
Mixhok..
Xhebraili nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 13:58   #18
Scion
Enraged
 
Avatari i Scion
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 239
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
Scion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėmScion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ateisti Yll Rugova: Nėse zgjidhem deputet do bėhem mysliman

Kam pershtypjen qe shumica, nuk kupton ose nuk arrin te kuptoje qarte mesazhin satirik te PF. Vete partia eshte nje Satire politike - Pra jo nje parti e mirefillte politike, ngritur ad-hoc kunder alternativate idiote te partive te tjera. Lexoni premtimet e partive "Main Stream" qe te kuptoni sa e holle dhe e miremenduar eshte pozicioni qe mban PF.
Scion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 14:30   #19
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,470
Thanks: 280
Thanked 765 Times in 247 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Ateisti Yll Rugova: Nėse zgjidhem deputet do bėhem mysliman

me kete thirje ai mendon ta bidn komunitet musliman ne kosove te votoj zgjedhim ni ateist deputet
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 16:07   #20
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ateisti Yll Rugova: Nėse zgjidhem deputet do bėhem mysliman

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Scion Shiko postimin
Kam pershtypjen qe shumica, nuk kupton ose nuk arrin te kuptoje qarte mesazhin satirik te PF. Vete partia eshte nje Satire politike - Pra jo nje parti e mirefillte politike, ngritur ad-hoc kunder alternativate idiote te partive te tjera. Lexoni premtimet e partive "Main Stream" qe te kuptoni sa e holle dhe e miremenduar eshte pozicioni qe mban PF.
Shume mire e ke kuptuar, bile ta kam zili sepse e ke kuptuar me heret se une, por ja shiqo se si legjenda e ka kuptu hahahahahaha.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur