Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Agnosticist & Ateist

Agnosticist & Ateist Nje zonė e dedikuar pėr ata qė nuk besojnė nė fuqitė e mbinatyrshme. Tė gjithė janė tė mirėpritur, pasi "Ne jemi tė tėrė ateistė pėr shumicėn e Perėndive qė shoqeritė e ndryshme kanė besuar gjatė historisė. Disa prej nesh kanė njė Perendi mė shumė nė atė listė." - Richard Dawkins

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 22-12-2014, 23:23   #221
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,483
Thanks: 285
Thanked 552 Times in 363 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Dhe e thone ata... E thone...
Si tia bejme Gurax?! Na ngeli flamuri ne dere!

Dhe flamuri na duhej ne...

Une them tu dergojme kete qe na solli flamurin. Le ta mbajne zhveshur ndonje jave andej se nuk e gjen gje. Fundja flamurin e perdor per te bere ndonje jorgan a dyshek, kete qe na e solli, c'ta duham. Ky nuk hyne ne pune per asgje lumadhi. Ky per te prishur pune eshte.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2014, 23:38   #222
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Nuk ngeli ne dere jo. Padija te shtyn te besh cudira. Psh ne kete rast padija e simbolikes ateiste, nje synim i mire per te ndihmuar e kuptoj por sidoqofte i cuar dem dhe i formes "orfoj nje ndihme atje ku nuk ka nevoje per te". Sepse per ata qe nuk e dine (e habitshme se si ka ende njerez qe nuk e kane nje nivel minimal njohurish baze) simbolika e diskutuar eshte jo vetem e percaktuar, por edhe e mirenjohur.


Per me teper qe ne kete nenseksion per te pafete ka nje kryeteme qe sqaron keto gjera me se miri.
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-12-2014, 14:14   #223
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,278
Thanks: 1,539
Thanked 2,129 Times in 1,120 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Klubi Ateisteve.

Eshte nje mal i tere qe ndan Ateistet e vertet dhe viktima rrethanash sic jane edhe shqiptaret te cilet 'fency' fjalen Ateist. Fjale e cila ne vetvete nenkupton perparim, pavaresi ne disa raste iluminim, force. Gjer te cilat mungojne tek shqiptaret teresesht. Komunizmi dhe Ateizmi nuk jane e njejta gje. Ajo qe fitohet me djerese dhe mund eshte mo organime se ajo qe trashegohet. Te quash shqiptarin Ateist eshte njisoj sikur te quash nje qenie indiferente, te civilizuar.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-12-2014, 14:17   #224
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,546
Thanks: 6,923
Thanked 8,181 Times in 5,229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 384
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Eshte nje mal i tere qe ndan Ateistet e vertet dhe viktima rrethanash sic jane edhe shqiptaret te cilet 'fency' fjalen Ateist. Fjale e cila ne vetvete nenkupton perparim, pavaresi ne disa raste iluminim, force. Gjer te cilat mungojne tek shqiptaret teresesht. Komunizmi dhe Ateizmi nuk jane e njejta gje. Ajo qe fitohet me djerese dhe mund eshte mo organime se ajo qe trashegohet. Te quash shqiptarin Ateist eshte njisoj sikur te quash nje qenie indiferente, te civilizuar.
edhe nuk ke pula dhe ben ysh ysh
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-12-2014, 14:21   #225
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,278
Thanks: 1,539
Thanked 2,129 Times in 1,120 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Re: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
edhe nuk ke pula dhe ben ysh ysh
Drague nuk e kuptoj pse kercen gjithmone kur shkruaj gjera te tilla. Duhet ta kuptosh tashme se e kam fjalen per bijet e komunisteve. Jo per njerezit mbar. Sepse edhe ne shqiperi ka patur Ateist perpara komunuzmit. Keta te fundit nuk perkrahen Ateizmin si nje ide e perparuar por e perdoren si nje ide per te zevendesuar Zotin me Kultin e tyre. Ky eshte ndryshimi thelbesor midis nje Ateisti te vertet dhe nje pasardhes I komunisteve..

Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-12-2014, 14:33   #226
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,033
Thanks: 329
Thanked 337 Times in 239 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Si i thone ftonjve ne anglisht? E dija por e kam harruar. .
Ftoi ėshtė 'quince' nė anglisht.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-12-2014, 14:38   #227
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,546
Thanks: 6,923
Thanked 8,181 Times in 5,229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 384
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Drague nuk e kuptoj pse kercen gjithmone kur shkruaj gjera te tilla. Duhet ta kuptosh tashme se e kam fjalen per bijet e komunisteve. Jo per njerezit mbar. Sepse edhe ne shqiperi ka patur Ateist perpara komunuzmit. Keta te fundit nuk perkrahen Ateizmin si nje ide e perparuar por e perdoren si nje ide per te zevendesuar Zotin me Kultin e tyre. Ky eshte ndryshimi thelbesor midis nje Ateisti te vertet dhe nje pasardhes I komunisteve..

Mano ne kete bote ka ateiste ,agnostik dhe besimtare.

ēfare lidhje ka komunizmi me ateizmin?
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-12-2014, 14:41   #228
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,906
Thanks: 151
Thanked 4,655 Times in 2,618 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 334
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Mano, ti ke nevoje per yshtje.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-12-2014, 15:04   #229
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,278
Thanks: 1,539
Thanked 2,129 Times in 1,120 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Mano ne kete bote ka ateiste ,agnostik dhe besimtare.

ēfare lidhje ka komunizmi me ateizmin?
Sepse Kina dhe Shqiperia luftuan fen ne emer te komunizmit me te cilin gjoja do ta perparonin njeriun. Dhe me ane te vrasjeve dhe varjeve te klerikeve ne mes te bulevardit per ti ber shembull instaluan terror . Sa i perparuat eshte shqiptari ne te vertet nga 'ateizmi- i imponuar me dhune eshte shume e qarte edhe ne kete tem si edhe ne shume te e tjera ku ka ferkime idesh. Une flas per komunizmin qe u ushtrua ne shqiperi sepse e jetova vet. Pra feja shihej si prapambetje kurse vrasja dhe persekutimi I njerezve qe mendonin ndryshe nga komunistet Ateist ishte metod e 'perparuar'?
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-12-2014, 15:32   #230
Sunflower
V.I.P
 
Avatari i Sunflower
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: Tek shtepia ime :p
Posts: 952
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Sunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Vertet mendoni se ka ateist absolut? Ne nje moment dhe mund te jesh ateist ama ne njenmoment tjeter. Kur je ne buze te gremines apo hallit te gjithe O Zot thone. Lere ca bejne si te forte kot. Lol
Nejse ju anetaret e ketij klubi, mire se rrini..dhe klm. l
__________________
Be yourself and you will always be in fashion!
Sunflower nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-12-2014, 15:54   #231
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,546
Thanks: 6,923
Thanked 8,181 Times in 5,229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 384
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sunflower Shiko postimin
Vertet mendoni se ka ateist absolut? Ne nje moment dhe mund te jesh ateist ama ne njenmoment tjeter. Kur je ne buze te gremines apo hallit te gjithe O Zot thone. Lere ca bejne si te forte kot. Lol
Nejse ju anetaret e ketij klubi, mire se rrini..dhe klm. l
ēfare do dmth. ateist absolut?
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-12-2014, 05:46   #232
Sunflower
V.I.P
 
Avatari i Sunflower
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: Tek shtepia ime :p
Posts: 952
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Sunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ēfare do dmth. ateist absolut?
Ateist 100%, dmth ne te gjitha situatat apo kohet. Ateist me turne edhe mundet, . psh ka raste kur dyshon ne egzistencen e Zotit dhe e mohon Ate, ama do vij ndonje moment se s'ben kur do besoj qe jo jo, Zot ka ...
__________________
Be yourself and you will always be in fashion!
Sunflower nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-12-2014, 05:57   #233
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,546
Thanks: 6,923
Thanked 8,181 Times in 5,229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 384
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sunflower Shiko postimin
Ateist 100%, dmth ne te gjitha situatat apo kohet. Ateist me turne edhe mundet, . psh ka raste kur dyshon ne egzistencen e Zotit dhe e mohon Ate, ama do vij ndonje moment se s'ben kur do besoj qe jo jo, Zot ka ...
une dhe kalamajt i bera ateiste.me mund dhe djerse po ja dola.

ne familjen time te gjithe meshkujt jane ateiste tre breza.

tani po te me vije ne shtepi Shkendija si deshmitare e jehovait nuk garantoj
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-12-2014, 07:04   #234
Sunflower
V.I.P
 
Avatari i Sunflower
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: Tek shtepia ime :p
Posts: 952
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Sunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarėSunflower ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
une dhe kalamajt i bera ateiste.me mund dhe djerse po ja dola.

ne familjen time te gjithe meshkujt jane ateiste tre breza.

tani po te me vije ne shtepi Shkendija si deshmitare e jehovait nuk garantoj
Jazek te qofte, Lol... (shaka)

C'te te them?? Qofshi te lumtur familjerisht si fillim, e tere brezat tuaja.. Se dyti, mqs vete besoj, uroj qe dhe ju nje dite te ndryshoni mendim, nqs kjo do ishte gjeja e duhur per ju ...
__________________
Be yourself and you will always be in fashion!
Sunflower nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-12-2014, 10:15   #235
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,076
Thanks: 15,630
Thanked 9,261 Times in 6,265 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Wink Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
une dhe kalamajt i bera ateiste.me mund dhe djerse po ja dola.

ne familjen time te gjithe meshkujt jane ateiste tre breza.

tani po te me vije ne shtepi Shkendija si deshmitare e jehovait nuk garantoj
Gjyshja ishte, gjyshi punonte dhe nuk kishte kohe....
Baba jo
Une dihet
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-12-2014, 02:37   #236
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,076
Thanks: 15,630
Thanked 9,261 Times in 6,265 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Une dihet
E ke shume <gabim> se nuk te lejohet te urosh Shqipetaret per krishtlindje,mbasi e quan veten te tille+idiotesira te tjera!
Eshte pakez e komplikuar ju kerkoj ndjese!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-12-2014, 07:10   #237
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,546
Thanks: 6,923
Thanked 8,181 Times in 5,229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 384
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

jane te papame keto besimtaret e mbas 90-tes

hallall ja bofte zoti
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-12-2014, 13:15   #238
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Klubi, shikoni cfare me terhoqi vemendjen sot.

http://www.alternet.org/belief/10-be...f#main-content

Ngaqe pertoj ta perkthej artikullin, ta lexoje kush te doje e kush te mundet. Nje permbledhje te shkurter sidoqofte do e bej se ja vlen.

Flitet per "10 gjerat me te mira e te qenurit ateist ne diten e krishtlindjeve"

1. Fleksibel ne levizje
Te gjithe e dime se per krishtlindje ka mbitrafik dhe dyndje njerezish per te levizur neper vizita apo pushimet speciale te krishtlindjeve. Per ateistet nuk ka asnje problem nese nuk levizin fare kete dite dhe keto pushime i bejne ose disa dite me perpara, ose disa dite me vone, te qete dhe te pabezdisur nga rremujat e turmes me zile neper duar.

2. Nuk ka meshe speciale krishtlindjesh
As qe behet fjale te kalosh kohe ne nje meshe speciale (te merzitshme dhe ku te ze gjumi ne kembe) krishtlindjesh.

3. Seks
Nuk jane te paket njerezit qe e kane siklet te bejne seks ne diten e krishtlindjeve. Ndersa per ateistet jo vetem qe nuk eshte problem fare, por sherben si burim frymezimi qe te veshin kostume seksi babgjyshi dhe te zgjojne nga gjumi tere lagjen.

4. Zbukurime me kreativitet
Nderkohe qe te tere i zbukurojne pemet me lodrat e perhershme dhe yllin maje pemes, zbukurimet mund te jene me cfaredolloj tematike qe te linde deshira. Santa Klausi mund te nderrohet me Fata Morganan, apo me nje pinguin me saksofon, apo me nje skelet me kose ne dore me doren te shtrire perpara per te lypur. Lloj lloj gjerash.

5. Letra te ndryshme paketimi
Letrat e mbeshtjelljes se dhuratave nuk eshte e thene te jene te kuqe me yje dhe me imitim debore. Mund te jene si te kemi qejf.

6. Bjeri ketu dhuratat.
Ka rezultuar se shume te krishtere kane nje tip sikleti ne lidhje me dhuratat per kalamajt e vegjel, sepse shqetesohen qe ideja e marrjes se dhuratave i largon nga Jezusi dhe ju jep nje pershtypje te gabuar per festen, si festa e dhuratave dhe jo festa e lindjes se krishtit. Per ateistet, eshte pikerisht nje feste per dhuratat.

7. Nuk lutesh perpara se te hash.
Te mos lutesh perpara se te hash eshte dicka normale. Lutja eshte lutje, te ushqyerit eshte te ushqyer dhe keto s'kane shume varesi nga njera tjetra.

8. "Gezuar Festat."
Kjo shprehje qe per shume kohe ka qene nje simbol i shprehjes se nje deshire te mire dhe urimesh te perzemerta, po shnderrohet nga shume te krishtere si nje lloj menyre qe ata te dallojne jo vetem ateistet por edhe cdokush qe eshte jo i krishtere. Eshte shume gallate qe po kjo shprehje te mund te perdoret edhe nga ateistet per te perpiluar nje liste te shpejte te atyre njerezve ndaj te cileve nuk jane te detyruar te shfaqen me miresi te pafund fallco.

9. Muzike me e mire
Ne vend qe te degjoni per here te njemilionte "Jingle Bells" apo "Feliz Navidad", mund te degjoni me ze te larte per nder te festave Metallica, Perl Jam, Lords of Acid, Dimmu Borgir, etj.

10. Filma te bukur
Shkruesi i artikullit permend qe ne vend qe te shihte per here te pafund filmin "A wonderful life", per krishtlindje vendosi te shohe "Django Unchained", qe nuk e kishte pare me perpara.


He, si ju duket?
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-12-2014, 13:55   #239
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,076
Thanks: 15,630
Thanked 9,261 Times in 6,265 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gurax Shiko postimin
Klubi, shikoni cfare me terhoqi vemendjen sot.

http://www.alternet.org/belief/10-be...f#main-content

Ngaqe pertoj ta perkthej artikullin, ta lexoje kush te doje e kush te mundet. Nje permbledhje te shkurter sidoqofte do e bej se ja vlen.

Flitet per "10 gjerat me te mira e te qenurit ateist ne diten e krishtlindjeve"

1. Fleksibel ne levizje
Te gjithe e dime se per krishtlindje ka mbitrafik dhe dyndje njerezish per te levizur neper vizita apo pushimet speciale te krishtlindjeve. Per ateistet nuk ka asnje problem nese nuk levizin fare kete dite dhe keto pushime i bejne ose disa dite me perpara, ose disa dite me vone, te qete dhe te pabezdisur nga rremujat e turmes me zile neper duar.

2. Nuk ka meshe speciale krishtlindjesh
As qe behet fjale te kalosh kohe ne nje meshe speciale (te merzitshme dhe ku te ze gjumi ne kembe) krishtlindjesh.

3. Seks
Nuk jane te paket njerezit qe e kane siklet te bejne seks ne diten e krishtlindjeve. Ndersa per ateistet jo vetem qe nuk eshte problem fare, por sherben si burim frymezimi qe te veshin kostume seksi babgjyshi dhe te zgjojne nga gjumi tere lagjen.

4. Zbukurime me kreativitet
Nderkohe qe te tere i zbukurojne pemet me lodrat e perhershme dhe yllin maje pemes, zbukurimet mund te jene me cfaredolloj tematike qe te linde deshira. Santa Klausi mund te nderrohet me Fata Morganan, apo me nje pinguin me saksofon, apo me nje skelet me kose ne dore me doren te shtrire perpara per te lypur. Lloj lloj gjerash.

5. Letra te ndryshme paketimi
Letrat e mbeshtjelljes se dhuratave nuk eshte e thene te jene te kuqe me yje dhe me imitim debore. Mund te jene si te kemi qejf.

6. Bjeri ketu dhuratat.
Ka rezultuar se shume te krishtere kane nje tip sikleti ne lidhje me dhuratat per kalamajt e vegjel, sepse shqetesohen qe ideja e marrjes se dhuratave i largon nga Jezusi dhe ju jep nje pershtypje te gabuar per festen, si festa e dhuratave dhe jo festa e lindjes se krishtit. Per ateistet, eshte pikerisht nje feste per dhuratat.

7. Nuk lutesh perpara se te hash.
Te mos lutesh perpara se te hash eshte dicka normale. Lutja eshte lutje, te ushqyerit eshte te ushqyer dhe keto s'kane shume varesi nga njera tjetra.

8. "Gezuar Festat."
Kjo shprehje qe per shume kohe ka qene nje simbol i shprehjes se nje deshire te mire dhe urimesh te perzemerta, po shnderrohet nga shume te krishtere si nje lloj menyre qe ata te dallojne jo vetem ateistet por edhe cdokush qe eshte jo i krishtere. Eshte shume gallate qe po kjo shprehje te mund te perdoret edhe nga ateistet per te perpiluar nje liste te shpejte te atyre njerezve ndaj te cileve nuk jane te detyruar te shfaqen me miresi te pafund fallco.

9. Muzike me e mire
Ne vend qe te degjoni per here te njemilionte "Jingle Bells" apo "Feliz Navidad", mund te degjoni me ze te larte per nder te festave Metallica, Perl Jam, Lords of Acid, Dimmu Borgir, etj.

10. Filma te bukur
Shkruesi i artikullit permend qe ne vend qe te shihte per here te pafund filmin "A wonderful life", per krishtlindje vendosi te shohe "Django Unchained", qe nuk e kishte pare me perpara.


He, si ju duket?
Hallelujah.....

PS: VOTONI GURAX per te ARDHMEN
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-12-2014, 13:57   #240
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,104
Thanks: 13,150
Thanked 7,260 Times in 4,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 425
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Hahahahahah sa kam qeshe o System
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur