Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Agnosticist & Ateist

Agnosticist & Ateist Nje zonė e dedikuar pėr ata qė nuk besojnė nė fuqitė e mbinatyrshme. Tė gjithė janė tė mirėpritur, pasi "Ne jemi tė tėrė ateistė pėr shumicėn e Perėndive qė shoqeritė e ndryshme kanė besuar gjatė historisė. Disa prej nesh kanė njė Perendi mė shumė nė atė listė." - Richard Dawkins

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 22-02-2015, 11:01   #341
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

drague, per Hello Kitty, Angelisa dhe Zana kam sjelle dhurata. Po lexoja neper disa tema dhe me shkrine fare dhe vendosa t'i falenderoj. Jane femra tolerante.

__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-02-2015, 11:17   #342
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,546
Thanks: 6,923
Thanked 8,181 Times in 5,229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 384
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gurax Shiko postimin
drague, per Hello Kitty, Angelisa dhe Zana kam sjelle dhurata. Po lexoja neper disa tema dhe me shkrine fare dhe vendosa t'i falenderoj. Jane femra tolerante.

ndonjehere nuk mjafton opsioni LIKE

ajo Angelisa ka raste qe me tremb dhe me duket vetja si ateist gjysmak
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-02-2015, 11:48   #343
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,074
Thanks: 15,629
Thanked 9,260 Times in 6,264 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Kam dhe une nje DHURATE per Sorkadhen.....

E <korruptuam > dhe kete dhe m.q-se andej ben ftohte....por me nje dallim.....ja mer kesaj!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-02-2015, 12:10   #344
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,098
Thanks: 13,142
Thanked 7,257 Times in 4,595 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 423
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gurax Shiko postimin
drague, per Hello Kitty, Angelisa dhe Zana kam sjelle dhurata. Po lexoja neper disa tema dhe me shkrine fare dhe vendosa t'i falenderoj. Jane femra tolerante.

Aww thnx
Une Zgjedh The green one
Meqe lexova e para kam te drejten e zgjedhjes
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-02-2015, 12:14   #345
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,546
Thanks: 6,923
Thanked 8,181 Times in 5,229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 384
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Kam dhe une nje DHURATE per Sorkadhen.....
https://www.youtube.com/watch?v=Abara7q2ib8

E <korruptuam > dhe kete dhe m.q-se andej ben ftohte....por me nje dallim.....ja mer kesaj!
plako sorkadhja eshte ortodokse e thekme
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-02-2015, 12:33   #346
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,074
Thanks: 15,629
Thanked 9,260 Times in 6,264 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
plako sorkadhja eshte ortodokse e thekme
Ska shonc mos ta bojm ateiste...kshu LALE
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2015, 12:54   #347
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Aww thnx
Une Zgjedh The green one
Meqe lexova e para kam te drejten e zgjedhjes
Normal. Deri ne momentin qe thuhet per ndonje praktike te ndryshme dhe specifike, keto gjera jane me rregullin "first come, first serve".
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2015, 12:56   #348
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,906
Thanks: 151
Thanked 4,655 Times in 2,618 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 334
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

E imi ku eshte?
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2015, 13:09   #349
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

... s'ka problem, mos u merakosni... ofron klubi.Mos u distrakto nga ajo tipja, Mistrece. Eshte vetem kremastarja e gjalle e fustanit.
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2015, 13:25   #350
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,906
Thanks: 151
Thanked 4,655 Times in 2,618 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 334
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Po ēa t'i distraktohesh asaj. T'i presesh koken se pjesa tjeter qenka thate.

Lejla
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2015, 13:36   #351
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Ngele duke e abuzuar statusin e pronesise se pub-it.Dark red.
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2015, 14:05   #352
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,098
Thanks: 13,142
Thanked 7,257 Times in 4,595 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 423
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ndonjehere nuk mjafton opsioni LIKE

ajo Angelisa ka raste qe me tremb dhe me duket vetja si ateist gjysmak
Ti je ateist frikacak
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2015, 14:07   #353
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,352
Thanks: 4,989
Thanked 3,166 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Selam alejkum Drache Efendi,...


__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2015, 14:09   #354
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,352
Thanks: 4,989
Thanked 3,166 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Ti je ateist frikacak
Nuk ma prish mua, si "arap i forumit"...per ate duket si frikacak...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2015, 14:12   #355
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,098
Thanks: 13,142
Thanked 7,257 Times in 4,595 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 423
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Nuk ma prish mua, si "arap i forumit"...per ate duket si frikacak...
Mos do te thuash qe njef tolerancen fetare
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2015, 14:20   #356
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,352
Thanks: 4,989
Thanked 3,166 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Mos do te thuash qe njef tolerancen fetare
Hahaha....mos kerko me shume nga une...s`them gje mo...

Drachen e kam per zemer....
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2015, 14:22   #357
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,098
Thanks: 13,142
Thanked 7,257 Times in 4,595 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 423
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Hahaha....mos kerko me shume nga une...s`them gje mo...

Drachen e kam per zemer....
Edhe une per zemer e kam, por ky me ka friken
Peace Out
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2015, 14:28   #358
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,352
Thanks: 4,989
Thanked 3,166 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Edhe une per zemer e kam, por ky me ka friken
Peace Out
Tolernacen mendon, jo friken....ai eshte Drague....

Paqe
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2015, 14:28   #359
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,546
Thanks: 6,923
Thanked 8,181 Times in 5,229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 384
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Hahaha....mos kerko me shume nga une...s`them gje mo...

Drachen e kam per zemer....
e pyes djalin dje,a te thone shoket se cfare feje ke?

une i them jam ateist ma kthen ai.po babi ? ai hiē fare

gjyshi me gjyshen pak(iēik e thot ai)
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2015, 14:47   #360
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,352
Thanks: 4,989
Thanked 3,166 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Klubi Ateisteve.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
e pyes djalin dje,a te thone shoket se cfare feje ke?

une i them jam ateist ma kthen ai.po babi ? ai hiē fare

gjyshi me gjyshen pak(iēik e thot ai)

Hahaha...kjo "Hiē fare" po me pelqeka...
Kush eshte profeti?
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur