Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Agnosticist & Ateist

Agnosticist & Ateist Nje zonė e dedikuar pėr ata qė nuk besojnė nė fuqitė e mbinatyrshme. Tė gjithė janė tė mirėpritur, pasi "Ne jemi tė tėrė ateistė pėr shumicėn e Perėndive qė shoqeritė e ndryshme kanė besuar gjatė historisė. Disa prej nesh kanė njė Perendi mė shumė nė atė listė." - Richard Dawkins

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 22-07-2016, 00:03   #21
Oqeani
V.I.P
 
Avatari i Oqeani
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,640
Thanks: 2,210
Thanked 1,235 Times in 823 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Le te vrasin te dyte, edhe ashtu jemi te pertrt !
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-07-2016, 06:46   #22
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,964 Times in 1,328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Ke ngatėrruar nėnforum lale. Kėtu je te ata qė e dinė qė nuk ka 'zot'. Thjesht po tallemi me logjikėn e IQ e fetarucave.
e kam shkruar me lart qe Zoti eshte perendi dhe Djalli njeri...meqe nuk e njeh Zotin tashme e di se ku i bie te jesh d.m.th. une s'te mohova nenforumin e besoj se jam ne rregull...

p.s. Zoti eshte nje tallje qe duhet ta marresh seriozisht
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-07-2016, 06:56   #23
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,883
Thanks: 759
Thanked 461 Times in 276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

*

Teze goxha interesante.
Si mund te vrase dicka/dikush qe nuk ekziston (sipas nenforumit). Meqe Zoti nuk ekziston, rrjedhimisht nuk ekziston as djalli. E si mund te evidentohet dic qe nuk ekziston???


*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-07-2016, 09:50   #24
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,117
Thanks: 13,167
Thanked 7,273 Times in 4,604 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 426
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Isis Ka vrare me shum
Kush e motivon Isis ? Gjejeni vet
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2016, 16:40   #25
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,561 Times in 921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Vallaj ksi temash vetem shqiptaret I gjen te hapin e te diskutojne.

Budallalleqe!
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2016, 17:42   #26
Tj Tweedle
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2015
Posts: 837
Thanks: 89
Thanked 99 Times in 71 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Tj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėm
Re: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Kush ka shpetuar me shume jete njerezish, Batman apo Superman.
__________________
.. they're all one girl to me
Tj Tweedle nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2016, 19:47   #27
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,561 Times in 921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tj Tweedle Shiko postimin
Kush ka shpetuar me shume jete njerezish, Batman apo Superman.
Eshte veshtire ta percaktosh perfundimisht sepse te dy kan anen e tyre te erret. Por me sa di une Superman sepse Batman eshte pergjegjes vetem per Gotham City kurse Superman per gjith boten. Kshu them une tani nu ke di cfar thone statistikat
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-07-2016, 21:08   #28
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,228
Thanks: 345
Thanked 613 Times in 450 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti abrahamik apo Djalli? Pėrgjigjja do t'i befasojė fetarėt. Zoti gjatė periudhės Biblike ka bėrė njė gjenocid tė vėrtetė, me 2 476 633 njerėz tė vrarė nga ai, kurse Djalli/Dreqi ka vrarė vetėm 10 gjatė periudhės Biblike...

http://dwindlinginunbelief.blogspot....an-or-god.html
Perendia ka lejuar te vriten edhe ata qe Djalli/Dreqi ka vrare. Krijuesi jep jete, eshte ai qe edhe merr jete.

Thomas Aquinas: Atij qe ka besim, nuk ka nevoje ti behen spjegime. Atij qe nuk ka besim, nuk ka spjegim te mundshem.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2016, 18:54   #29
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,090
Thanks: 15,652
Thanked 9,268 Times in 6,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Pyetja me e thjeshte per besimtaret?
Cfar mendoni per te ardhmen?
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2016, 18:56   #30
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,090
Thanks: 15,652
Thanked 9,268 Times in 6,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Perendia ka lejuar te vriten edhe ata qe Djalli/Dreqi ka vrare. Krijuesi jep jete, eshte ai qe edhe merr jete.

Thomas Aquinas: Atij qe ka besim, nuk ka nevoje ti behen spjegime. Atij qe nuk ka besim, nuk ka spjegim te mundshem.
Atehere krijuesi qenka KRIMINEL,kur merr jete dhe le te tjeret te vriten.
Ku e ka shkopin magjik????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2016, 19:11   #31
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,964 Times in 1,328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

ehuuuu sa ka vrare Mandi ne forum djalli dhe Zoti ja mbathin vrapit
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-07-2016, 08:45   #32
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,964 Times in 1,328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Atehere krijuesi qenka KRIMINEL,kur merr jete dhe le te tjeret te vriten.
Ku e ka shkopin magjik????
krijues dhe kriminel njekohesisht?

Ty te ka lindur mamaja jote (krijuesi).
Ti vete drogohesh apo ben aksident apo te vrasin dhe "humb jeten".
Fajin ta ka mamaja pse nuk te mbrojti meqe te ka krijuar?!?!
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-07-2016, 08:46   #33
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,964 Times in 1,328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Pyetja me e thjeshte per besimtaret?
Cfar mendoni per te ardhmen?

po i bie shkurt fare:

Do behen me te vetedijshem per dinjitetin e tyre, per lirine e tyre dhe misionin e dimensionin e tyre fetar.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-07-2016, 18:16   #34
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,033
Thanks: 329
Thanked 337 Times in 239 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Photoshop Shiko postimin
krijues dhe kriminel njekohesisht?

Ty te ka lindur mamaja jote (krijuesi).
Ti vete drogohesh apo ben aksident apo te vrasin dhe "humb jeten".
Fajin ta ka mamaja pse nuk te mbrojti meqe te ka krijuar?!?!
Po kur mamaja tė vret me dorėn e vet? Dhe kur vret me miliona?
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-07-2016, 18:17   #35
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,066
Thanks: 1,854
Thanked 2,032 Times in 1,536 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Ku eshte ndryshimi?
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-07-2016, 18:31   #36
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,090
Thanks: 15,652
Thanked 9,268 Times in 6,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Photoshop Shiko postimin
krijues dhe kriminel njekohesisht?

Ty te ka lindur mamaja jote (krijuesi).
Ti vete drogohesh apo ben aksident apo te vrasin dhe "humb jeten".
Fajin ta ka mamaja pse nuk te mbrojti meqe te ka krijuar?!?!
1-MAMAJA IME nuk u krijua nga hici apo shpikesi.
2-Per te paren HICI gjen LLOSHA dhe i DROGON me frymen e shenjte ndersa per te dyten eshte e shkruar ne JETE.
3-DETYRA e MAMAVE apo asaj qe me ka bere KOKEN mua,ishte qe me LINDI apo me solli ne JETE mbasi me polli FIZIKISHT,ndersa edhe KAFSHET kane LIGJET e TYRE apo nje AFAT te CAKTUAR me INSTINKT.
PS: nuk besoj ma merre personale,thjesht nje sqarim si e mendoj une.Ndersa DJALLIN e krijoi HIQI per te mbuluar DESHTIMIN e tij.
Statistikat i gjej kollaj se kush ka vrare me shume.
Se e kam shkruar disa here: ne shtetin me demokratik te botes(sipas disave) 95% te KRIMEVE i bejne besimtaret e LESHIT.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-07-2016, 18:32   #37
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,090
Thanks: 15,652
Thanked 9,268 Times in 6,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Photoshop Shiko postimin
po i bie shkurt fare:

Do behen me te vetedijshem per dinjitetin e tyre, per lirine e tyre dhe misionin e dimensionin e tyre fetar.
Kur nuk jane bere me mijera vjet nuk behen KURRE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-07-2016, 18:45   #38
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,090
Thanks: 15,652
Thanked 9,268 Times in 6,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Si perfundim....po mos te ishte <DJALLI> do kishim edhe SOT gjueti SHTRIGASH.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-07-2016, 20:06   #39
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,964 Times in 1,328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Po kur mamaja tė vret me dorėn e vet? Dhe kur vret me miliona?

mamaja te rreh ndonjehere, po nuk te vret kurre...

p.s. qe do te thote qe besimi eshte rruge e veshtire po jo e pamundur
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-07-2016, 20:13   #40
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,964 Times in 1,328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
1-MAMAJA IME nuk u krijua nga hici apo shpikesi.
2-Per te paren HICI gjen LLOSHA dhe i DROGON me frymen e shenjte ndersa per te dyten eshte e shkruar ne JETE.
3-DETYRA e MAMAVE apo asaj qe me ka bere KOKEN mua,ishte qe me LINDI apo me solli ne JETE mbasi me polli FIZIKISHT,ndersa edhe KAFSHET kane LIGJET e TYRE apo nje AFAT te CAKTUAR me INSTINKT.
PS: nuk besoj ma merre personale,thjesht nje sqarim si e mendoj une.Ndersa DJALLIN e krijoi HIQI per te mbuluar DESHTIMIN e tij.
Statistikat i gjej kollaj se kush ka vrare me shume.
Se e kam shkruar disa here: ne shtetin me demokratik te botes(sipas disave) 95% te KRIMEVE i bejne besimtaret e LESHIT.
Besimtar me besimtar kriminel apo besimtar leshi jane komplet te kunderta. Vete feja e ndalon krimin ne emer te zotit. Problemi qendron se besimi eshte personal dhe nuk po te imponoj te besosh apo jo. Eshte zgjedhja jote personale dhe kaq, por nuk mund te mohosh dot kurre te tjeret ne besimin e tyre. Edhe besimi qe ke ti te statistikat (qe une e kam shpjeguar pse-ne) quhet besim apo jo? Pra te gjithe besojne diku...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur