Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Agnosticist & Ateist

Agnosticist & Ateist Nje zonė e dedikuar pėr ata qė nuk besojnė nė fuqitė e mbinatyrshme. Tė gjithė janė tė mirėpritur, pasi "Ne jemi tė tėrė ateistė pėr shumicėn e Perėndive qė shoqeritė e ndryshme kanė besuar gjatė historisė. Disa prej nesh kanė njė Perendi mė shumė nė atė listė." - Richard Dawkins

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 29-07-2016, 20:52   #41
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,090
Thanks: 15,652
Thanked 9,268 Times in 6,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Vetem fjala kush ka ....THERRUR MUA me IRRITON.
Beni.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-07-2016, 22:31   #42
Megian
V.I.P
 
Avatari i Megian
 
Data e antarėsimit: May 2016
Posts: 450
Thanks: 43
Thanked 43 Times in 35 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
Megian ėshtė njė fener i lavdishėmMegian ėshtė njė fener i lavdishėmMegian ėshtė njė fener i lavdishėmMegian ėshtė njė fener i lavdishėmMegian ėshtė njė fener i lavdishėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

.....ne nje pem te vetme qendronte ligesia dhe Zoti i tha njeriut mos ha nga ajo, por qendroi larg.....njeriu hengri dhe ligesia filloi te rritej brenda tij e te perhapej me vet njeriun ne siperfaqen e tokes......Zoti perseri e fali njeriun dhe i solli fjalen e tij permes profeteve ti tregonte njeriut si te pastronte te ligen qe i ishte futur ne gjak.....disa degjuan dhe vepruan .....disa iken nga moskuptimi i asaj qe i kerkohej te benin dhe te bejne......dhe ja ku jemi ne nje bot ku injoranca dominon sepse nuk arrijne te kuptojne dot fjalen....
__________________
https://m.youtube.com/watch?v=drMWD6kOyb4
Megian nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2016, 04:31   #43
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,066
Thanks: 1,854
Thanked 2,032 Times in 1,536 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Megian Shiko postimin
.....ne nje pem te vetme qendronte ligesia dhe Zoti i tha njeriut mos ha nga ajo, por qendroi larg.....njeriu hengri dhe ligesia filloi te rritej brenda tij e te perhapej me vet njeriun ne siperfaqen e tokes......Zoti perseri e fali njeriun dhe i solli fjalen e tij permes profeteve ti tregonte njeriut si te pastronte te ligen qe i ishte futur ne gjak.....disa degjuan dhe vepruan .....disa iken nga moskuptimi i asaj qe i kerkohej te benin dhe te bejne......dhe ja ku jemi ne nje bot ku injoranca dominon sepse nuk arrijne te kuptojne dot fjalen....
Perralla me bret
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2016, 04:32   #44
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,066
Thanks: 1,854
Thanked 2,032 Times in 1,536 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Photoshop Shiko postimin
mamaja te rreh ndonjehere, po nuk te vret kurre...

p.s. qe do te thote qe besimi eshte rruge e veshtire po jo e pamundur
Ste vret me plumb te vret me fjale
Ka "nena" qe vrasin, ka
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2016, 06:58   #45
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,964 Times in 1,328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
Ste vret me plumb te vret me fjale
Ka "nena" qe vrasin, ka

normale qe vjehrrat ta bejne gropen


p.s. vjehrrat --> njejes trajta e shquar
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2016, 08:03   #46
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,033
Thanks: 329
Thanked 337 Times in 239 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Photoshop Shiko postimin
mamaja te rreh ndonjehere, po nuk te vret kurre...

p.s. qe do te thote qe besimi eshte rruge e veshtire po jo e pamundur
Ore, a ėshtė Bibla e Kurani fjala e Zotit dhe historia e marrėdhėnieve tė njerėzve me Zotin? Vetė me ato fjalė tė Zotit, Zoti ka vrarė me dorėn e tij miliona vetė. E kėtu nuk po fusim ata qė janė vrarė nga njerėz tė cilėve u ka thėnė Zoti tė vrasin njerėz. Tani ti po del kundra fjalės sė Zotit apo si?
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2016, 15:47   #47
user010
V.I.P
 
Avatari i user010
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Vendndodhja: Londer
Posts: 300
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
user010 ėshtė njė gur i ēmuaruser010 ėshtė njė gur i ēmuaruser010 ėshtė njė gur i ēmuar
Re: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Sipas logjikes time te dobet zoti eshte kirjues i gjithckaje, dhe me sa thon c'do gje qe ben zoti eshte perfekte ose me e mira per shpyrtin e robit. Pra kur vendosi ta permbyti boten, kjo besoj ishte me e mira per ata njerez qe zoti mori. Ne shikojm vetem kete jet mbi tok, po pranuam se ka zot, ateher ai shikon dhe jeten tjeter e cila si e perhershme ka me shum rendesi se kjo jet.
user010 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2016, 17:28   #48
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,090
Thanks: 15,652
Thanked 9,268 Times in 6,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

..........................................


ahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 147495_TrueStory_1.jpg (20.2 KiloByte, 48 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2016, 18:54   #49
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,964 Times in 1,328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Ore, a ėshtė Bibla e Kurani fjala e Zotit dhe historia e marrėdhėnieve tė njerėzve me Zotin? Vetė me ato fjalė tė Zotit, Zoti ka vrarė me dorėn e tij miliona vetė. E kėtu nuk po fusim ata qė janė vrarė nga njerėz tė cilėve u ka thėnė Zoti tė vrasin njerėz. Tani ti po del kundra fjalės sė Zotit apo si?

Mos bej pyetje kot per fene kur pretendon qe je ateist!
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2016, 19:15   #50
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,033
Thanks: 329
Thanked 337 Times in 239 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Photoshop Shiko postimin
Mos bej pyetje kot per fene kur pretendon qe je ateist!
Jam pagan.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2016, 10:00   #51
Xhuljan
entity
 
Data e antarėsimit: Jun 2015
Vendndodhja: Tirane
Posts: 424
Thanks: 5
Thanked 43 Times in 29 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Xhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Megian Shiko postimin
.....ne nje pem te vetme qendronte ligesia dhe Zoti i tha njeriut mos ha nga ajo, por qendroi larg.....njeriu hengri dhe ligesia filloi te rritej brenda tij e te perhapej me vet njeriun ne siperfaqen e tokes......Zoti perseri e fali njeriun dhe i solli fjalen e tij permes profeteve ti tregonte njeriut si te pastronte te ligen qe i ishte futur ne gjak.....disa degjuan dhe vepruan .....disa iken nga moskuptimi i asaj qe i kerkohej te benin dhe te bejne......dhe ja ku jemi ne nje bot ku injoranca dominon sepse nuk arrijne te kuptojne dot fjalen....
Po ē'jashteqitjen pati zoti qe krijoi nje peme te se liges dhe e vuri afer njeriut? Pse e krijoi ai te ligen, na shpjego iēik
Xhuljan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2016, 10:15   #52
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,779
Thanks: 5,908
Thanked 6,288 Times in 3,128 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Te dy bashke, ( Babe & Bir).... namin kane bere , sa te duash kane vrare.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2016, 10:41   #53
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Nje teme pa kuptim...
Njerezit i kane vrare te gjithe.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2016, 11:24   #54
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,033
Thanks: 329
Thanked 337 Times in 239 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
Nje teme pa kuptim...
Njerezit i kane vrare te gjithe.
Moses falls on his face. (v.4)
The glory of the Lord appears to the congregation.(v.19)
God tells Moses to get out of the way because he's going to kill everyone. (vv.20-21)
Moses and Aaron fall on their faces. (v.22)
Korah, his companions, and their families are buried alive. (vv.27-33)
God burns to death 250 men for burning incense. (v.35)
So, as you might expect, the people who had witnessed all this were pretty freaked out by now.
But on the morrow all the congregation of the children of Israel murmured against Moses and against Aaron, saying, Ye have killed the people of the LORD. (v.41)
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2016, 11:41   #55
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

E ke pare Zotin apo Djallin ti Edvino?
Nqs po shko te pesa ne menyre urgjente..
Sa per njerezit, njerezit vrasin per pasuri per motive te dobeta per fe, per ideologji, pushtet etj etj...

O me fal sillke disa vargje nga nje liber qe si beson as vete si prove te dickaje qe jo qe se beson po as e ke pare as e degjuar ndonjehere.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2016, 11:45   #56
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,033
Thanks: 329
Thanked 337 Times in 239 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
E ke pare Zotin apo Djallin ti Edvino?
Nqs po shko te pesa ne menyre urgjente..
Sa per njerezit, njerezit vrasin per pasuri per motive te dobeta per fe, per ideologji, pushtet etj etj...

O me fal sillke disa vargje nga nje liber qe si beson as vete si prove te dickaje qe jo qe se beson po as e ke pare as e degjuar ndonjehere.
Kjo ėshtė temė ateizmi, dmth ne nuk besojmė nė pėrralla. Meqė fetarėt thonė qė Zoti ėshtė i pagabueshėm, i mirėsisė etj, dhe dreqi ėshtė ai qė po vret e pret, unė i sfidoj me fjalėt e vetė zotit tė tyre.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2016, 11:48   #57
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Kjo ėshtė temė ateizmi, dmth ne nuk besojmė nė pėrralla. Meqė fetarėt thonė qė Zoti ėshtė i pagabueshėm, i mirėsisė etj, dhe dreqi ėshtė ai qė po vret e pret, unė i sfidoj me fjalėt e vetė zotit tė tyre.
Shko te pesa se sje mire me duket.
Mos ki frike se nuk te shtrojne direkt...po edhe nqs e bejne per te miren tende do e bejne.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2016, 12:23   #58
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,033
Thanks: 329
Thanked 337 Times in 239 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
Shko te pesa se sje mire me duket.
Mos ki frike se nuk te shtrojne direkt...po edhe nqs e bejne per te miren tende do e bejne.
Ti ke frikė nga Zoti kėshtu apo si?
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2016, 12:38   #59
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,357
Thanks: 15,084
Thanked 12,897 Times in 8,116 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 687
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
E ke pare Zotin apo Djallin ti Edvino?
Nqs po shko te pesa ne menyre urgjente..
Sa per njerezit, njerezit vrasin per pasuri per motive te dobeta per fe, per ideologji, pushtet etj etj...

O me fal sillke disa vargje nga nje liber qe si beson as vete si prove te dickaje qe jo qe se beson po as e ke pare as e degjuar ndonjehere.
Hello Kitty i ka par tė dy, sipas teje duhet tė shkojė te pesa?!

P.s. Zirco dukesh qė je i pa informuar, ēa pese thua?
Ėshtė bėr spitali nė Vlorė yll, yll fare, ta ka qefi tė shkosh pėr pushime.
Ti s'e ke parė se po ta kishe parė do i kishe prenotuar nja dy muaj pėr periudhėn e plazhit.

P.s.1. njerzit vrasin nė shtysėn e djallit.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2016, 12:55   #60
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Hello Kitty i ka par tė dy, sipas teje duhet tė shkojė te pesa?!

P.s. Zirco dukesh qė je i pa informuar, ēa pese thua?
Ėshtė bėr spitali nė Vlorė yll, yll fare, ta ka qefi tė shkosh pėr pushime.
Ti s'e ke parė se po ta kishe parė do i kishe prenotuar nja dy muaj pėr periudhėn e plazhit.

P.s.1. njerzit vrasin nė shtysėn e djallit.
Kisha nje ne pallat i shkuar ne moshe.
Kshu muhabet normal pershendeste kur na rastiste qe shkembeheshim.
Nje dite pastaj bera cikez muhabet....me iku truri.
Zoteria ne fjale kishte udhetuar ne kohe deri ne fundin e kohes. Ishte takuar edhe me Zotin. Besonte ne nje fe te re. Bibla e kesaj feje ishte zbritur ne menyre te mrekullueshme kur nje makine filloi ta printoj ne menyre vetevetiu...
E pastaj me tregoi se si mund te ndalonte luften ne lindjen e mesme nepermjet nje antene qe do hiqte negativitetin e atij vendi. Po per kete donte 1 miljon dollar. E plot gjera te tilla.

Ky ishte libri qe i besonte..

https://en.m.wikipedia.org/wiki/The_Urantia_Book

Ps: Po mire mo edhe ne Vlore shkojme per pushime. Te gjitha opcionet ne tavolin.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur