Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Agnosticist & Ateist

Agnosticist & Ateist Nje zonė e dedikuar pėr ata qė nuk besojnė nė fuqitė e mbinatyrshme. Tė gjithė janė tė mirėpritur, pasi "Ne jemi tė tėrė ateistė pėr shumicėn e Perėndive qė shoqeritė e ndryshme kanė besuar gjatė historisė. Disa prej nesh kanė njė Perendi mė shumė nė atė listė." - Richard Dawkins

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-08-2016, 14:28   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,196
Thanks: 6,877
Thanked 3,189 Times in 1,310 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?Ateistėt, domethėnė ata qė nuk besojnė nė ekzistencėn e njė Zoti, pohojnė se njeriu ėshtė i bėrė nga mishi, duke mohuar kėshtu ekzistencėn e njė shpirti, i cili i mbijeton trupit.​ Kėshtu qė, ata refuzojnė edhe dimensionin e jashtėzakonshėm tė pėrtejvdekjes.
Pėr ta, vdekja pėrbėn vijėn ndarėse tė jetės, pas tė cilės ėshtė asgjėja.

Me vdekjen, aktiviteti elektrik i neuroneve pushon dhe bashkė me tė, merr fund edhe jeta jonė. Pra, vdekja pėrfaqėson fundin e pakthyeshėm tė individit.

Ndėrkohė, pėr besimtarėt, jeta mbi Tokė ėshtė vetėm njė kalim drejt pėrjetėsisė qiellore.

Nė kėtė kuptim, jeta pėr ateistėt duhet tė jetohet pėr kėnaqėsinė qė tė ofron pėr aq sa zgjat.

Gazetaexpress
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2016, 14:32   #2
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,372
Thanks: 162
Thanked 472 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin


Nė kėtė kuptim, jeta pėr ateistėt duhet tė jetohet pėr kėnaqėsinė qė tė ofron pėr aq sa zgjat.

Gazetaexpress
fiks.....
edhe nese do ekzistonte bota tjeter do jetoja jeten per aq sa zgjat.
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2016, 15:23   #3
Helena
awake
 
Data e antarėsimit: Jun 2016
Vendndodhja: Albania
Posts: 748
Thanks: 194
Thanked 163 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Helena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Une pergjigjen nese ka zot apo jo e kam marre nepermjet ketij libri ... te cilin e kam blere dhe lexuar 1 vit me pare ...
https://books.google.al/books?id=VW5...nation&f=false
Helena nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2016, 15:33   #4
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 11,689
Thanks: 169
Thanked 1,302 Times in 972 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 129
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Helena Shiko postimin
Une pergjigjen nese ka zot apo jo e kam marre nepermjet ketij libri ... te cilin e kam blere dhe lexuar 1 vit me pare ...
https://books.google.al/books?id=VW5...nation&f=false
Me sa duket flet mbi idene e universit apo botes qe eshte e ndetuar ngjashem me parimin ehologrames.

Eshte shume interesante si ide edhe pse une kam paknjohuri per te.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2016, 15:36   #5
Helena
awake
 
Data e antarėsimit: Jun 2016
Vendndodhja: Albania
Posts: 748
Thanks: 194
Thanked 163 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Helena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kanina Shiko postimin
Me sa duket flet mbi idene e universit apo botes qe eshte e ndetuar ngjashem me parimin ehologrames.

Eshte shume interesante si ide edhe pse une kam paknjohuri per te.
yes holographic universe ... por shkon me thelle se aq ... ne link e google books mund te lexosh pjese te librit prandaj e vura dhe link ...
Helena nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2016, 15:54   #6
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 11,689
Thanks: 169
Thanked 1,302 Times in 972 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 129
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Helena Shiko postimin
yes holographic universe ... por shkon me thelle se aq ... ne link e google books mund te lexosh pjese te librit prandaj e vura dhe link ...
vite me pare me ka rastisur kjo lloj teorie.
isha duke kerkuar materiale mbi organizata dhe dola te organizatat ne te ndertuara ne parimin e trurit dhe hologrames.

jepej ideja e trurit holografik dhe pastaj si koncept lidhej me nje forme organizate.

per te mos e bere te gjate atu hidhej ideja se edhe truri funksionon ne kete parim.
kujtesa eshte me e vecanta e cila eshte e shperndare e tera ne te terin dhe e tera kudo ne te(tru).
pastaj duke kerkuar infoamcion rashe ne nje ide me te pergjithshme me parimin e hologrames ate te universit holografik.
dhe per aq sa mesova ishte vertete shume interesante.

librin me pjese se kam qejf ta lexoj por ndoshta e gjej te plote.

ti rrofsh qe e solle dhe me risolle ndermend.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2016, 16:02   #7
Helena
awake
 
Data e antarėsimit: Jun 2016
Vendndodhja: Albania
Posts: 748
Thanks: 194
Thanked 163 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Helena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

ke te drejte persa i perket trurit ne fakt gjithe trupit tone ... si BEF (biologically engineered form ) qe funksionon ne ate menyre por qe pas tij duhet te jete nje controler aka the soul , energy system , consciousness principle ... edhe pse jo gjithe humans e kane ...ca jane clones

anyways duhet lexuar qe te kuptohet me mire ... po e deshe librin e kam une
Helena nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2016, 18:16   #8
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin


Ateistėt, domethėnė ata qė nuk besojnė nė ekzistencėn e njė Zoti, pohojnė se njeriu ėshtė i bėrė nga mishi, duke mohuar kėshtu ekzistencėn e njė shpirti, i cili i mbijeton trupit.​ Kėshtu qė, ata refuzojnė edhe dimensionin e jashtėzakonshėm tė pėrtejvdekjes.
Pėr ta, vdekja pėrbėn vijėn ndarėse tė jetės, pas tė cilės ėshtė asgjėja.

Me vdekjen, aktiviteti elektrik i neuroneve pushon dhe bashkė me tė, merr fund edhe jeta jonė. Pra, vdekja pėrfaqėson fundin e pakthyeshėm tė individit.

Ndėrkohė, pėr besimtarėt, jeta mbi Tokė ėshtė vetėm njė kalim drejt pėrjetėsisė qiellore.

Nė kėtė kuptim, jeta pėr ateistėt duhet tė jetohet pėr kėnaqėsinė qė tė ofron pėr aq sa zgjat.

Gazetaexpress
Mando ke hedhur benzinen dhe spithen e zjarrit e ke lene gati...ahahaha

Le qe gjerat jane te katranosura keq ketu, po keq fare ama. Ateistet of course qe mohojne egsistencen e zotit, por si member te shkences qe jane, nuk mohojne dot egzistencen e energjise.

There is more to life, than a cheap explanation...
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2016, 18:19   #9
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 3d1 Shiko postimin
fiks.....
edhe nese do ekzistonte bota tjeter do jetoja jeten per aq sa zgjat.

Ne Toke jeta zgjat 100 vjet (nqs je lucky). Po kohezgjatjen tjeter qe eshte ETERNITY, si do e shijosh/kalosh?

Pak si te shkurtra i ke future plans...
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2016, 21:12   #10
Tj Tweedle
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2015
Posts: 837
Thanks: 89
Thanked 99 Times in 71 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Tj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Jeta e ka nje fillim. E pse qenka kaq e papranueshme te kete dhe nje fund!
Sa hap e mbyll syte eshte. Nje shkendije ne erresire.
__________________
.. they're all one girl to me
Tj Tweedle nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2016, 00:30   #11
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tj Tweedle Shiko postimin
Jeta e ka nje fillim. E pse qenka kaq e papranueshme te kete dhe nje fund!
Sa hap e mbyll syte eshte. Nje shkendije ne erresire.
Pse e keni kaq veshtire ta kuptoni? Yeah, fundi i nje reaksioni kimik, sjell zanafillen e nje tjetre.

Does chain reaction means anything to you?
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2016, 00:40   #12
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,387
Thanks: 2,526
Thanked 2,107 Times in 794 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

nese krahasohet jeta me reaksionin kimik , at'here del se egziton prap jeta pas vdekjes se : materja nuk shtohet e as nuk humbet , vetemse e ndron formen e sajė ..
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2016, 00:42   #13
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Ti Xhej, do te referoja nje quick experiment, por prape heq dore dhe nuk do ta rekomandoja dot kurre: Ouija board.

1000000000000000......00000 % qe dikush do te te "pergjigjet" right away......vecse ai qe do te pergjigjet fast, quick and very powerful is the Devil himself, or too many dark forces....and along with him/them do jete edhe ndonje ghost tjeter qe nuk ka mundur to cross over (earth bounded ghost)

Edhe, edhe, edhe nqs e merr guximin ta besh kete gje, te pakten duhet doemos ta besh ne prani te nje professional person. Never mos e merr guximin ta besh vete(m)!
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2016, 07:37   #14
Tj Tweedle
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2015
Posts: 837
Thanks: 89
Thanked 99 Times in 71 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Tj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Re: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Pse e keni kaq veshtire ta kuptoni? Yeah, fundi i nje reaksioni kimik, sjell zanafillen e nje tjetre.

Does chain reaction means anything to you?
Edhe zjarri reaksion kimik eshte, po fillon e mbaron dhe ngel hiri. Ka jete tek hiri?
Vazhdon reaksioni edhe me hirin, por i nje natyre tjeter. Hirin e perthith toka, shperbehet perfundimisht. Jeta nderkohe jo vetem qe ka mbaruar me kohe, por eshte edhe harruar. Ky fat na pret te gjitheve.
__________________
.. they're all one girl to me
Tj Tweedle nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2016, 10:43   #15
Xhuljan
entity
 
Data e antarėsimit: Jun 2015
Vendndodhja: Tirane
Posts: 424
Thanks: 5
Thanked 43 Times in 29 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Xhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tj Tweedle Shiko postimin
Edhe zjarri reaksion kimik eshte, po fillon e mbaron dhe ngel hiri. Ka jete tek hiri?
Vazhdon reaksioni edhe me hirin, por i nje natyre tjeter. Hirin e perthith toka, shperbehet perfundimisht. Jeta nderkohe jo vetem qe ka mbaruar me kohe, por eshte edhe harruar. Ky fat na pret te gjitheve.
Toka me hi behet djep i nje fare e cila do jape nje peme te re, nga e cila nje zjarr i ri do te ndizet serish. Dhe keshtu deri ne fund te egzistences. Nese kjo e ka nje fund.
Gallate kur e mendon keshtu. Te jep ndenjen e perjetesise.
Xhuljan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2016, 11:45   #16
Tj Tweedle
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2015
Posts: 837
Thanks: 89
Thanked 99 Times in 71 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Tj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Xhuljan Shiko postimin
Toka me hi behet djep i nje fare e cila do jape nje peme te re, nga e cila nje zjarr i ri do te ndizet serish. Dhe keshtu deri ne fund te egzistences. Nese kjo e ka nje fund.
Gallate kur e mendon keshtu. Te jep ndenjen e perjetesise.
Jeta ne pergjithsi sigurisht qe vazhdon, por jeta individuale ka nje fillim dhe nje fund.
__________________
.. they're all one girl to me
Tj Tweedle nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2016, 11:54   #17
Fehmikaciu
Saratoga...
 
Avatari i Fehmikaciu
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Prishtinė
Posts: 6,364
Thanks: 231
Thanked 466 Times in 215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
Fehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Qka kan me menu?!!...kaq ishte!!!...kush do ta paguaj taksistin deri te destinacioni i fundit!!!
__________________
VENI VIDI VICI !-Unė nuk luftova 10-vite ne GALI QE SENATORET TE NDERTOJN VILA DHE PALLATE,POR PER LAVDIN E ROMES!!(GAJ JUL CEZARI-44 p.e.s )
Fehmikaciu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2016, 11:58   #18
Tj Tweedle
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2015
Posts: 837
Thanks: 89
Thanked 99 Times in 71 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Tj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Une e identifikoj veten time me koshiencen time. Nese ajo nderpritet atehere une kam mare fund.
Shkenca mund te beje shume perpara dhe une mund te kem zemer mekanike, kembe e duar mekanike, kocka prej titani etj. Une vazhdoj te jem une edhe pse 90% e trupit eshte metal. Per sa kohe mbaj mend femijerine time, apo cfare bera para 1 viti, une vazhdoj te jem une.
Anasjelltas, dikush edhe mund te me klonoje ne nje epoke tjeter dhe vend tjeter, fara te ri-mbije, rastesia kozmike te me ri-krijoje. Mund te jete trupi im 100%, por nese koshienca e atij individi nuk ka kontinuitet me timen, atehere ai eshte individ tjeter.
__________________
.. they're all one girl to me
Tj Tweedle nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2016, 12:04   #19
Fehmikaciu
Saratoga...
 
Avatari i Fehmikaciu
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Prishtinė
Posts: 6,364
Thanks: 231
Thanked 466 Times in 215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
Fehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tj Tweedle Shiko postimin
Une e identifikoj veten time me koshiencen time. Nese ajo nderpritet atehere une kam mare fund.
Shkenca mund te beje shume perpara dhe une mund te kem zemer mekanike, kembe e duar mekanike, kocka prej titani etj. Une vazhdoj te jem une edhe pse 90% e trupit eshte metal. Per sa kohe mbaj mend femijerine time, apo cfare bera para 1 viti, une vazhdoj te jem une.
Anasjelltas, dikush edhe mund te me klonoje ne nje epoke tjeter dhe vend tjeter, fara te ri-mbije, rastesia kozmike te me ri-krijoje. Mund te jete trupi im 100%, por nese koshienca e atij individi nuk ka kontinuitet me timen, atehere ai eshte individ tjeter.
Pse pe mundon veten aq shum Tj Tweedle,mere shtruar ket tem..hello kiti tha diqka po me duket?!!!..shijoje jeten sa te kesh takat!!!!...se kur plakesh Tasterat e lshojn si gomat e autobusit te qamilit!!!...shijoje jeten deri ne maksimum
__________________
VENI VIDI VICI !-Unė nuk luftova 10-vite ne GALI QE SENATORET TE NDERTOJN VILA DHE PALLATE,POR PER LAVDIN E ROMES!!(GAJ JUL CEZARI-44 p.e.s )
Fehmikaciu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2016, 12:09   #20
Tj Tweedle
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2015
Posts: 837
Thanks: 89
Thanked 99 Times in 71 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Tj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Re: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fehmikaciu Shiko postimin
Pse pe mundon veten aq shum Tj Tweedle,mere shtruar ket tem..hello kiti tha diqka po me duket?!!!..shijoje jeten sa te kesh takat!!!!...se kur plakesh Tasterat e lshojn si gomat e autobusit te qamilit!!!...shijoje jeten deri ne maksimum
Faleminderit per keshillen... biseda me miqte eshte nje nga kenaqesite e jetes.
__________________
.. they're all one girl to me
Tj Tweedle nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur