Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Agnosticist & Ateist

Agnosticist & Ateist Nje zonė e dedikuar pėr ata qė nuk besojnė nė fuqitė e mbinatyrshme. Tė gjithė janė tė mirėpritur, pasi "Ne jemi tė tėrė ateistė pėr shumicėn e Perėndive qė shoqeritė e ndryshme kanė besuar gjatė historisė. Disa prej nesh kanė njė Perendi mė shumė nė atė listė." - Richard Dawkins

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-08-2016, 12:18   #21
Fehmikaciu
Saratoga...
 
Avatari i Fehmikaciu
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Prishtinė
Posts: 6,364
Thanks: 231
Thanked 466 Times in 215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
Fehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tj Tweedle Shiko postimin
Faleminderit per keshillen... biseda me miqte eshte nje nga kenaqesite e jetes.
Nese kjo bote eshte per te gjallet ather perse ta mendojm per te vdekurit!!!...tan kan me vdek Tj Tweedle!!!,si ateisti si besimtari ,ashtu me rradh deri ne pafundesi..ajo qka eshte me rendesi mendoj se asht qellimi i jetes son!!!!...pse jetojm?!!!..
Un mendoj qe njerzit ndahen ne te mire dhe te kqinje!!!..ata qe ndertojn boten dhe ata qe shkatrrojn...

PS.pak mahitemi i nderuar,sa per tu argetue nga kjo tem e ftohet!!!
__________________
VENI VIDI VICI !-Unė nuk luftova 10-vite ne GALI QE SENATORET TE NDERTOJN VILA DHE PALLATE,POR PER LAVDIN E ROMES!!(GAJ JUL CEZARI-44 p.e.s )
Fehmikaciu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2016, 15:26   #22
Xhuljan
entity
 
Data e antarėsimit: Jun 2015
Vendndodhja: Tirane
Posts: 424
Thanks: 5
Thanked 43 Times in 29 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Xhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Re: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tj Tweedle Shiko postimin
Une e identifikoj veten time me koshiencen time. Nese ajo nderpritet atehere une kam mare fund.
Shkenca mund te beje shume perpara dhe une mund te kem zemer mekanike, kembe e duar mekanike, kocka prej titani etj. Une vazhdoj te jem une edhe pse 90% e trupit eshte metal. Per sa kohe mbaj mend femijerine time, apo cfare bera para 1 viti, une vazhdoj te jem une.
Anasjelltas, dikush edhe mund te me klonoje ne nje epoke tjeter dhe vend tjeter, fara te ri-mbije, rastesia kozmike te me ri-krijoje. Mund te jete trupi im 100%, por nese koshienca e atij individi nuk ka kontinuitet me timen, atehere ai eshte individ tjeter.
Kur thua koshiencen ēka ke parasysh ? Aftesine per te kuptuar qe po mendon dhe je apo diēka me shume ?
Xhuljan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2016, 15:29   #23
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tj Tweedle Shiko postimin
Une e identifikoj veten time me koshiencen time. Nese ajo nderpritet atehere une kam mare fund.
Shkenca mund te beje shume perpara dhe une mund te kem zemer mekanike, kembe e duar mekanike, kocka prej titani etj. Une vazhdoj te jem une edhe pse 90% e trupit eshte metal. Per sa kohe mbaj mend femijerine time, apo cfare bera para 1 viti, une vazhdoj te jem une.
Anasjelltas, dikush edhe mund te me klonoje ne nje epoke tjeter dhe vend tjeter, fara te ri-mbije, rastesia kozmike te me ri-krijoje. Mund te jete trupi im 100%, por nese koshienca e atij individi nuk ka kontinuitet me timen, atehere ai eshte individ tjeter.
Ti Xhej, oh sa i varfer dhe i pergjysmuar qenka mendimi yt! Perbehesh/perbehemi jo vetem nga koshienca, por edhe nga subkoshienca. Nqs konshienca zhduket/shperbehet, atehere subkoshienca (aka energy) ngelet e perjetshme. In a way, you're still "alive". Nothing disappears forever. Ja kjo eshte eternity!
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2016, 15:40   #24
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tj Tweedle Shiko postimin
Edhe zjarri reaksion kimik eshte, po fillon e mbaron dhe ngel hiri. Ka jete tek hiri?
Vazhdon reaksioni edhe me hirin, por i nje natyre tjeter. Hirin e perthith toka, shperbehet perfundimisht. Jeta nderkohe jo vetem qe ka mbaruar me kohe, por eshte edhe harruar. Ky fat na pret te gjitheve.
Perderisa vici ka ngordhur, pse e ha mishin e vicit "te vdekur" ti atehere? Sepse energjia eshte akoma aty. Indet ne menyre individuale jane akoma te gjalla. Jo te ringjallin vicin, por enough te jetojne edhe ca me tutje. Te pakten ruajne nje fare energjie. Kur kete energji e uzurpojne bakteriet, atehere s'ngelet me gje per ty.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2016, 16:07   #25
Εmilη
~summer~
 
Avatari i Εmilη
 
Data e antarėsimit: May 2015
Posts: 858
Thanks: 110
Thanked 241 Times in 165 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Εmilη ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėΕmilη ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėΕmilη ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėΕmilη ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėΕmilη ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėΕmilη ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Ehhh,neuronet kur na len ne momentin qe vdes trupi, jemi mire,tregon qe kemi vdekur shendetshem.
Por kur fillojne e te braktisin kur je gjalle,vaj halli
Εmilη nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2016, 18:21   #26
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tj Tweedle Shiko postimin
Jeta ne pergjithsi sigurisht qe vazhdon, por jeta individuale ka nje fillim dhe nje fund.
When you will be on your deathbed, tell (and insist) to your conscious mind, to tell to your subconscious mind, that you want to attend your own funeral...and voila that miracle can happen!

Vetem atehere do e kuptosh, se ka jete pas vdekjes. It is so certain, its like recognizing Italy by its shape alone.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2016, 18:26   #27
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Xhuljan Shiko postimin
Kur thua koshiencen ēka ke parasysh ? Aftesine per te kuptuar qe po mendon dhe je apo diēka me shume ?
Citim:
“In this world, nothing can be said to be certain, except death and taxes,” Benjamin Franklin once quipped. If some scientists and businessmen are to be believed, Franklin’s assertion is now only half true. For the sum of $200,000, you can pay to have your whole body saturated in antifreeze and placed in a giant refrigerator in Scottsdale, Arizona. (To shave down the price to $80,000, you can let your flesh rot and preserve your brain alone.) So far, around 1,000 people have signed up for the service in the hope that they will one day be defrosted to live a second life.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2016, 19:04   #28
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,685
Thanks: 5,850
Thanked 6,234 Times in 3,104 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 267
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Re: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Pse e keni kaq veshtire ta kuptoni? Yeah, fundi i nje reaksioni kimik, sjell zanafillen e nje tjetre.

Does chain reaction means anything to you?
Ateistet e vertete , k'te mendojne .... ne te kundert, kot ju thuan ateiste
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2016, 03:33   #29
Tj Tweedle
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2015
Posts: 837
Thanks: 89
Thanked 99 Times in 71 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Tj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Re: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Ti Xhej, oh sa i varfer dhe i pergjysmuar qenka mendimi yt! Perbehesh/perbehemi jo vetem nga koshienca, por edhe nga subkoshienca. Nqs konshienca zhduket/shperbehet, atehere subkoshienca (aka energy) ngelet e perjetshme. In a way, you're still "alive". Nothing disappears forever. Ja kjo eshte eternity!
He pra si me paska shpetuar subkoshienca, aty ku fleka identiteti i nje personi.
Ti thua kisha nje unaze, ia shita nje goldsmith i cili e shkriu dhe nje pjese e perzjeu me tunxh dhe e beri medalje per Rio, nje pjese perfundoi tek dhembet e Snoop Dog, unaza ime vazhdon te ekzistoje thua ti. Pelliizz..
Vici ngordhi. Qelizat e tij u shpebene, proteinat u ri-perdoren tek organizmi i ngrenesit. Keshtu do ngordhi dhe ngrenesi kur t'i vije dita.

Kushedi si qeshin besimtaret e fese me kete diskutim. Per ta jeta vazhdon ne nje realm jo fizik. Fantazi e kote edhe kjo e atyre, po hajt mo ka te drejte njeriu te besoje qe edhe gomari fluturon.
__________________
.. they're all one girl to me
Tj Tweedle nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2016, 04:04   #30
Tj Tweedle
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2015
Posts: 837
Thanks: 89
Thanked 99 Times in 71 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Tj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Re: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Xhuljan Shiko postimin
Kur thua koshiencen ēka ke parasysh ? Aftesine per te kuptuar qe po mendon dhe je apo diēka me shume ?
Po kete kam parasysh. Ose me fjale te tjera aftesine qe ka njeriu per te ditur ekzistencen e tij (jo rastesisht ne shqip quhet vetedije). Ose me fjale te tjera akoma, ta shohesh veten prej se jashtmi, me syte e nje personi te tjeter.
__________________
.. they're all one girl to me
Tj Tweedle nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2016, 04:21   #31
Oqeani
V.I.P
 
Avatari i Oqeani
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,639
Thanks: 2,209
Thanked 1,233 Times in 822 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Athua keta nuk po mendojkan qe nga 10 bukuroshe i sillen rreth e rrotull - te gjoret
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2016, 04:28   #32
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tj Tweedle Shiko postimin
He pra si me paska shpetuar subkoshienca, aty ku fleka identiteti i nje personi.
Ti thua kisha nje unaze, ia shita nje goldsmith i cili e shkriu dhe nje pjese e perzjeu me tunxh dhe e beri medalje per Rio, nje pjese perfundoi tek dhembet e Snoop Dog, unaza ime vazhdon te ekzistoje thua ti. Pelliizz..
Vici ngordhi. Qelizat e tij u shpebene, proteinat u ri-perdoren tek organizmi i ngrenesit. Keshtu do ngordhi dhe ngrenesi kur t'i vije dita.

Kushedi si qeshin besimtaret e fese me kete diskutim. Per ta jeta vazhdon ne nje realm jo fizik. Fantazi e kote edhe kjo e atyre, po hajt mo ka te drejte njeriu te besoje qe edhe gomari fluturon.

Ore Xhej, mos kerko te me besh lemsh, pelliz! No, no energjia nuk nderron hands, as shape or size. Nqs energjia eshte unaze, po prape unaze ngelet, psh.

Jeta vazhdon ne nje realm jo fizik - Exactly! Kjo eshte e gjitha - Jeta vazhdon ne nje realm jo fizik - qe do te thote energjia e trupit tend, ne momentin qe shkeputet nga trupi, eshte duke mbrujtur e ruajtur te njejten energji, your nose, your thoughts, your memories, your shoes at the time of the death, me sepate ne koke (nqs e kane vrare), me pushke ne dore nqs ka qene ushtar, me kravate te kuqe nqs e kane varrosur me ate, a mole in your face nqs e ke pasur nje te tille, emer, mbiemer, exact sic e ke pasur...etj etj.
Eshte pak a shume si call or mail forwarding. Kjo energji eshte shendruar ne formatin e trupit tend fizik. Has everything the same except the matter. Dmth materia eshte shendruar vetem ne image, por image with life on its own, with its own energy.

If they want to touch you, you can feel it - if they want to kiss you, you can feel that too - if they want to talk to you, you can have a full conversation with them - if they want to throw a plate at you, it can happen - if they want to choke you, they can do that..

...even if they want to have sex with you, they can do that too, but in this case, in order to execute that, first they enter a real physical body (they possess the person) and they rape you, they impregnate you through them. The person who is possessed, it is a marionette at their hands aka victim by himself.

...even if they want to kill you, they use 2 different ways - ose perdorin direkt energjine e tyre, qe te duket si aksident (car accident, set up fire, etc);
Ose, ose nqs eshte toooooooo personal (straight up, they gain something from your death), atehere ata possess nje person real dhe e bejne ate te te vrasi ty. Me duart e njeriut real te vrasin, por satisfaction e ndjen ai qe fshihet mbas ketyre duarve. Ne kete rast flitet per Devil himself.

If you want something done, do it yourself - Kjo eshte moto e Devil vete.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2016, 04:41   #33
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

@Tj Tweedle, nje pietje kam: Why the Dying See Their Deceased Relatives Before They Go?

Kete gje nuk e mohon dot, right?
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2016, 04:43   #34
Tj Tweedle
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2015
Posts: 837
Thanks: 89
Thanked 99 Times in 71 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Tj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

He pra shkrepe te shkreten, c'na ben lemsh me qelizat e vicit.
__________________
.. they're all one girl to me
Tj Tweedle nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2016, 04:45   #35
Tj Tweedle
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2015
Posts: 837
Thanks: 89
Thanked 99 Times in 71 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Tj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
@Tj Tweedle, nje pietje kam: Why the Dying See Their Deceased Relatives Before They Go?

Kete gje nuk e mohon dot, right?
They don't. The brain is dying. Neurons are misfiring. Illusions, illusions.
__________________
.. they're all one girl to me
Tj Tweedle nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2016, 04:51   #36
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,660
Thanks: 1,242
Thanked 775 Times in 484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Me pyesni nese jam ateist? Me pelqen me shume vera qe pihet ketu se ajo qe pihet ne jeten e pertejme...
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2016, 05:22   #37
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tj Tweedle Shiko postimin
They don't. The brain is dying. Neurons are misfiring. Illusions, illusions.
Illusion of what? Of their own mother? Of their own daughter if she was deceased before them?

Nooooooooooooooooo, it is real conversation! Kam qene present ne 4 vdekje - te ish-vjerrit tim; te komshiut; te babait tim dhe nje plaku ne Greqi. E njejta scenario, i njejti rit, e njejta story. Cdo person fliste me te vdekurit duke i lene edhe oren EXACT, se kur do vinin ta merrnin.

Pikerisht ne ate ore (rendezvous) ata jepnin shpirtin.

Ndersa im'vella pati aksident te rende me makine. Ra ne koma dhe pa fundin e tunelit. Pa arritur mire ne fund te tunelit j'u afrua babi dhe i tha: c'kerkon ketu ti? S'te ka ardhur akoma koha. Ik, marsh, ktheu mbrapa! Urdher si oficer qe ka qene. Ate kohe hapi syte im vella duke dale nga koma.

Ime me qe ishte ateiste e flakteeeeee, kur erdhi koha e pleqerise nuk donte te vinte me mua ne Kanada, se ne momentin qe do vdiste, kush do vinte "ta mirrte". Aq shume i jam lutur sa me doli fryma. Bile i lutesha qe do ta benim ne kete menyre: kur te te vije koha e vdekjes, do marrim nje bilete urgjent dhe do te coj ne shtepi te vdesesh. Nuk e pranoi, qe nuk e pranoi.

Vellai i saj (dajo) nuk e jepte shpirtin, deri sa te vinte e motra (mamaja) t'ja mbyllte syte.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2016, 05:35   #38
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murik Shiko postimin
Me pyesni nese jam ateist? Me pelqen me shume vera qe pihet ketu se ajo qe pihet ne jeten e pertejme...
Kam pare shtrigen/shtrigat me syte e mi ne jeten reale; kam pare Djallin e Demons me syte e mi ne jeten reale; kam pare ghosts me syte e mi ne jeten reale

Born and raised ateiste... dhe i bej pyetje vetes, ne jam ateiste apo jo? Se nuk di, se ne cfare kategorie futem.

Ngushelloj veten duke thene se: ne conscious mind jam (I want to be) ateiste, ne subconscious mind, I totally believe, that something is out there.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2016, 08:16   #39
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,883
Thanks: 759
Thanked 461 Times in 276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

*

Kujt i hyn ne pune mendimi, qofte i ateistit qofte i "fetarit". Me rendesi eshte te dihet e verteta. Kurse e verteta vlene per te gjithe njesoj, nese i intereson dikujt.


*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2016, 17:18   #40
Tj Tweedle
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2015
Posts: 837
Thanks: 89
Thanked 99 Times in 71 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Tj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin

Born and raised ateiste... dhe i bej pyetje vetes, ne jam ateiste apo jo?
Nuk je jo. Ndoshta nuk beson ne zot ne kuptimin tradicional por beson ne derivatet e tij, ne djaj, energji okulte etj.
__________________
.. they're all one girl to me
Tj Tweedle nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur