Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Agnosticist & Ateist

Agnosticist & Ateist Nje zonė e dedikuar pėr ata qė nuk besojnė nė fuqitė e mbinatyrshme. Tė gjithė janė tė mirėpritur, pasi "Ne jemi tė tėrė ateistė pėr shumicėn e Perėndive qė shoqeritė e ndryshme kanė besuar gjatė historisė. Disa prej nesh kanė njė Perendi mė shumė nė atė listė." - Richard Dawkins

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-08-2016, 19:20   #41
Helena
awake
 
Data e antarėsimit: Jun 2016
Vendndodhja: Albania
Posts: 748
Thanks: 194
Thanked 163 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Helena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tj Tweedle Shiko postimin
He pra si me paska shpetuar subkoshienca, aty ku fleka identiteti i nje personi.
.
Identiteti eshte engineered too , eshte egoja , dhe ne personifikojme veten me te por ne te vertete jemi vec operator ...genes(bio dna) eshte ajo qe na drejton , qe i kemi inbuild mechanism...

cfare eshte identiteti tamam ... e di njeri?
Helena nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2016, 20:08   #42
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,964 Times in 1,328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

hahahaha...ateistet qenkan shume shakaxhinj...ta mesojne astronomine dhe kimine me zor...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2016, 21:01   #43
Xhuljan
entity
 
Data e antarėsimit: Jun 2015
Vendndodhja: Tirane
Posts: 424
Thanks: 5
Thanked 43 Times in 29 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Xhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Helena Shiko postimin
Identiteti eshte engineered too , eshte egoja , dhe ne personifikojme veten me te por ne te vertete jemi vec operator ...genes(bio dna) eshte ajo qe na drejton , qe i kemi inbuild mechanism...

cfare eshte identiteti tamam ... e di njeri?
Po pra, per kete punen e identitetit. Per mua identiteti eshte teresia e eksperiencave qe nje njeri merr gjate gjithe jetes. Keto eksperienca shenderrohen ne kujtime, njohuri dhe pastaj ne baze te ketyre eksperiencave formohen ndjesite e secilit dhe menyra se si ky njeri i percepton gjerat. Eshte diēka qe fillon nga 0 dhe vazhdon te zhvillohet deri ne vdekje.
Xhuljan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2016, 21:24   #44
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tj Tweedle Shiko postimin
Nuk je jo. Ndoshta nuk beson ne zot ne kuptimin tradicional por beson ne derivatet e tij, ne djaj, energji okulte etj.

Nje ngjarje qe e ke perjetuar vete, again and again, nuk quhet BESIM, por FAKT i pakundershtueshem.

Ky eshte ndryshimi ndaj kulteve, feve, dhe besimtareve. Ne te gjitha keto "clubs" cdo gje j'u ofrohet ne plate dhe j'u duhet ta gelltisin sipas instruksioneve. Ata shkojne qorrazi, si derri ne thes.

Mine is genuine, e pamohueshme, unique in my own way, me deshmi, me prova, etc., etc,.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2016, 01:06   #45
Oqeani
V.I.P
 
Avatari i Oqeani
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,640
Thanks: 2,210
Thanked 1,235 Times in 823 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

E paska perzier kjo "vdekjen me ringjalljen" - shqip ingilizēe - kendejne i thone bozė - edhe pse me shume perdoret ka Shkupi e Tetova
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2016, 23:27   #46
Semiku
Style & Substance
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,414
Thanks: 20
Thanked 752 Times in 482 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Vdekja eshte gje natyrore,gjindet gjithkund,ne cdo kohe ... munde te vdesim ne cdo moment,askush nuk ta garanton minuten tjeter (teper depresive per njeriun).
Por vdekja nuk duhet te jete ne interesin tone primar,duhet te shijohet ate qe e ke,jeten.
Po mendove ne menyre intenzive per vdekjen,zgjidhje nuk do te gjesh ... do te behesh anksioz dhe shume lehte munde te perfundosh ne shizofreni.

Mendoj qe vdekjen si te tille me lehet munde ta pranojne besimtaret e bindur,per ta duhet te jete si kur perfundon shkollen fillore dhe kalon ne shkollen e mesme ... gjasme kjo jete eshte e rrejshme,jeta e vertet eshte mbas vdekjes (!) kush e pertyp kete bravo i qofte,do ta kete me te lehte te ik nga kjo bote.
Nga kjo del qe te jetosh si ateist,eshte shume me veshtire.
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2016, 16:47   #47
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

According to David Kessler, author and expert on death and dying, the following things often happen, when a person is about to die.

1- The dying are often visited by their dead mothers and relatives.
2- They are having a cohesive conversation with dead relatives
3- Their hands often reach up toward a force that can’t be seen.
4- Family members and friends of the dying can’t see their visions or participate in conversations.
5- Visions often occur hours to weeks before they die.


Dr. Martha Twaddle, chief medical officer of the Midwest Palliative & Hospice CareCenter, explains further: “You can write it off and say it’s a hallucination, they’re not getting enough oxygen in their brain, but no, it doesn’t apply to many people in these situations. I have to believe they are transitioning; they are in a phase we don’t understand physically or metaphysically. And it is profoundly reassuring to see it happen.”
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2016, 18:48   #48
Helena
awake
 
Data e antarėsimit: Jun 2016
Vendndodhja: Albania
Posts: 748
Thanks: 194
Thanked 163 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Helena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Kitty... there is also something beyond the world of the dead (astral plane) . that is the planetary , stellar and galactic level which is beyond our perception reach for now ...
Helena nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2016, 19:30   #49
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,033
Thanks: 329
Thanked 337 Times in 239 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Ateistėt nuk para mendojnė pėr vdekjen, se janė tė zėnė me jetėn. Fetarėt nga tjetėr tė ēajnė kohėn me punėn e vdekjes. E gjithė jeta e tyre ėshtė me temė vdekje dhe pėrgatitje pėr vdekje. Prandaj nuk i honeps fare, se vetėm pėr vdekje, kiamet e kob flasin. NUk i kuptoj, kur e duan kaq shumė vdekjen dhe zotin e tyre, pse nuk vrasin veten, kėshtu shkojnė mė shpejtė te zoti i tyre, e na lirojnė edhe vend neve qė nuk duam tė mendojmė fare pėr vdekjen.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2016, 14:50   #50
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Helena Shiko postimin
Kitty... there is also something beyond the world of the dead (astral plane) . that is the planetary , stellar and galactic level which is beyond our perception reach for now ...
Beyond our reach is even the Earthly plane, imagine the astral plane...

Teknollogjia per te capture ghosts dhe spirits eshte shume primitive.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2016, 19:14   #51
Helena
awake
 
Data e antarėsimit: Jun 2016
Vendndodhja: Albania
Posts: 748
Thanks: 194
Thanked 163 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Helena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

well we dont have to use techonology but we can see it if we develop our sixth sense , for example you have thats why you are able to see it .
Helena nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2016, 21:17   #52
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Helena Shiko postimin
well we dont have to use techonology but we can see it if we develop our sixth sense , for example you have thats why you are able to see it .

Helena, for myself I have the sixth sense. I can see dead people and spirits, in a broad day light, or night time. Technology - what I am writing here, is to help others to see the unseen, or the invisible, not for me.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2016, 03:01   #53
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,660
Thanks: 1,242
Thanked 775 Times in 484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Kam pare shtrigen/shtrigat me syte e mi ne jeten reale; kam pare Djallin e Demons me syte e mi ne jeten reale; kam pare ghosts me syte e mi ne jeten reale

Born and raised ateiste... dhe i bej pyetje vetes, ne jam ateiste apo jo? Se nuk di, se ne cfare kategorie futem.

Ngushelloj veten duke thene se: ne conscious mind jam (I want to be) ateiste, ne subconscious mind, I totally believe, that something is out there.
Are you sure you been seeing things? Or maybe it is just a state o mind that makes you believe you are seeing things? I am sure there are things out there that our brain doesn't comprehend,but we should concentrate on leaving the life that we have rather then worry about wahat might come after we are gone. Dust,nothing but dust
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2016, 03:59   #54
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murik Shiko postimin
Are you sure you been seeing things? Or maybe it is just a state o mind that makes you believe you are seeing things? I am sure there are things out there that our brain doesn't comprehend,but we should concentrate on leaving the life that we have rather then worry about wahat might come after we are gone. Dust,nothing but dust
My brain is sturdy as a titanium, minus some bad short term memory ...

Me ben pershtypje vetem nje gje: cdo njeri thote "Jo, s'ka mundesi s'ke pare gje"; nderkohe asnje nuk thote "Si e ke pare? Pa he? Po me tej?"

I bie qe goja, na del me e fuqishme se veshi.

I am not here to brag around - I am here to share my experiences with you guys.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2016, 15:39   #55
Tj Tweedle
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2015
Posts: 837
Thanks: 89
Thanked 99 Times in 71 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Tj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin

Nje ngjarje qe e ke perjetuar vete, again and again, nuk quhet BESIM, por FAKT i pakundershtueshem.
Absolutisht jo. Fakt eshte ai qe vertetohet edhe nga vezhgues te tjere ne menyre te pavarur. Madje duhen sa me shume vezhgues.
Nuk diskutohet qe per ty jane eksperienca te jetuara, por jane eksperienca personale te tuat dhe per te tjeret nuk ka domethenie.
__________________
.. they're all one girl to me
Tj Tweedle nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2016, 16:34   #56
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tj Tweedle Shiko postimin
Absolutisht jo. Fakt eshte ai qe vertetohet edhe nga vezhgues te tjere ne menyre te pavarur. Madje duhen sa me shume vezhgues.
Nuk diskutohet qe per ty jane eksperienca te jetuara, por jane eksperienca personale te tuat dhe per te tjeret nuk ka domethenie.
Ti Xhej, ti thua qe eshte "experienca" jote personale - jam shume dakord me kete - pra ne fund te fundit ti nuk mohon, qe dicka fizikale ka ndodhur. Pikerisht kete dua te POHOJ edhe une - dicka fizikale ka ndodhur - it does exist - pavaresisht se nuk mund te dallohet me sy te lire (nga te gjithe) dhe te vertetohet me kete teknollogji primitive, qe kemi ne kete field.

Ne fillim edhe une jam frikesuar deri ne palce, e llahtarisur fare bile, se do me merrnin per te cmendur, prandaj nuk kam mundur te shprehem dot me pare. Une ishja e sigurte (million perqind e sigurte) ne ato "qe pashe e perjetova", por si do e merrte pala tjeter, ky ishte problemi. Se ne fund te fundit s'do beja gje tjeter, pervecse te coja uje ne burimin of my worst enemy.

I am telling you, it is just a matter of time, to bring solid proof.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2016, 16:49   #57
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Sa me shume lexoj ketu, aq me shume ndihem e privilegjuar se kam dhunti, qe shumica nuk e ka.

@Tj, ke degjuar ate shprehjen "wrong time, wrong place"? Me lere te ta pershtas ty ne kete situate: Ghosts and spirits are everywhere. They lurk especially at dark places. It just happen, qe ti nuk ke qene aty, at "the right time or the right place"

...unless, you're asking for that.

Ask and it will be given - My favorite quote.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2016, 17:01   #58
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murik Shiko postimin
Me pyesni nese jam ateist? Me pelqen me shume vera qe pihet ketu se ajo qe pihet ne jeten e pertejme...


__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2016, 22:30   #59
Tj Tweedle
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2015
Posts: 837
Thanks: 89
Thanked 99 Times in 71 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Tj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Kitty une gjendem ne dark places all the time, ne te shumten e rasteve vetem. Nuk shoh gje e nuk degjoj gje.
Po nuk vijne tek une ato jo. S'kane shanc qe ato te hyjne ne mendjen time.
__________________
.. they're all one girl to me
Tj Tweedle nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2016, 00:25   #60
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tj Tweedle Shiko postimin
Kitty une gjendem ne dark places all the time, ne te shumten e rasteve vetem. Nuk shoh gje e nuk degjoj gje.
Po nuk vijne tek une ato jo. S'kane shanc qe ato te hyjne ne mendjen time.
Tj, that's exactly the attitude!

Kjo eshte arsyeja qe edhe te duan spirits and ghosts te te shfaqen, ti ke vene murin e Berlinit si shield. Do vije koha qe do rrezohet edhe ky mur.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur