Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Agnosticist & Ateist

Agnosticist & Ateist Nje zonė e dedikuar pėr ata qė nuk besojnė nė fuqitė e mbinatyrshme. Tė gjithė janė tė mirėpritur, pasi "Ne jemi tė tėrė ateistė pėr shumicėn e Perėndive qė shoqeritė e ndryshme kanė besuar gjatė historisė. Disa prej nesh kanė njė Perendi mė shumė nė atė listė." - Richard Dawkins

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-11-2018, 15:20   #41
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Adam, po pres te vazhdosh.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-11-2018, 20:49   #42
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adam Kadmon Shiko postimin
Magji ka si qellim ngritjen e njeriut ne nivelet me te larta te egzistences deri ne bashkim me Atin ose njeshin dhe ndjek misjonin e illuminimit te shpirtit.

Magjia nuk eshte nje fe por eshte nje filozofi e cila synon ne modifikimin e botes ku jetojme per nje ngritje shpirterore. Magjia thyen barrjerat tokesore e ben te pamunduren te mundur. E ben viktimen te jet zot i vetvetes dhe te vendose se si ta jetoje jeten sipas deshires se zemres se vet. Magjia nuk eshte moraliste nuk nuk e njeh dualitetin e mire dhe e keqe sepse arrin te transformoje gjithcka ne dashuri dhe lumturi.

Por prej saj shume pak veta do perfitojne per fatin e keq por brezat e rinj qe do te vine ne te ardhmen do te jene me te hapur dhe me te afte te jetojne nje jete shume here me te mire.
meqenese jemi tek forumi Agnosticist & Ateist....
ti thua qe magjia nuk eshte fe, ti pranon atin, dhe ekzistencen e zotit, pra je nje teist.

ti thua qe magjia eshte filozofi, gje e cila nuk eshte e vertete.
do te sjell nje citat nga nje filozof i lashte, dhe komentoje, por kujdes, nuk ka asnje teolog, mason, stermason, pape, mullah, hoxhe, magjistar apo fetar qe te jape nje pergjigje te sakte... jam i bindur se as ti s'ke cfar ti besh Epikurit, gjithsesi le te shohim, ca do thuash.


“Is God willing to prevent evil, but not able? Then he is not omnipotent.
Is he able, but not willing? Then he is malevolent.
Is he both able and willing? Then whence cometh evil?
Is he neither able nor willing? Then why call him God?” Epicurus
----------------------------------------------------------------
"A do zoti te ndaloje te keqen, por nuk mundet? Atehere ai nuk eshte i gjithfuqishem. A mund ta ndaloje, por nuk ka deshire? Atehere ai eshte dashakeq. Qe te dyja ai ka deshire dhe mundet? Ateher prej nga vjen e keqja? As nuk mundet as nuk ka deshire? Atehere pse ta quajme Zot?" Epikuri
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-11-2018, 22:51   #43
Adam Kadmon
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Oct 2018
Vendndodhja: Amsterdam
Posts: 92
Thanks: 12
Thanked 35 Times in 26 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Adam Kadmon do tė bėhet i njohur mjaft shpejtAdam Kadmon do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Ne artet ezoterike dhe okulte gjithesia universi apo vet egzistenca eshte entiteti kryesor apo sic e shohim ne me Numrin 1. Egzistenca ne vetvete eshte energji informative e ngjashme si nje vale zanore qe valezon me frekuenca te ndryshme ne formen e nje muzike.

Egzistenca ne vetvete nuk ka as kohe as hapsire ndaj pershtatet shume mire dhe shpjegohet me fiziken kuantike. Dhe vet universi nuk ka as kohe dhe as hapsire por ne mundemi ti perjetojme keto dukuri sepse shqisat tona per te zberthyer matriksin perdorin kete iluzjon. Njesoj sic shikojme nje filem ne nje monitor 3D ku per nje moment na duket sikur vertet jemi pjese e ngjarjes edhe pse iluzjoni optik eshte ndricimi i matriksit ne pixels te monitorit digital

Sipas filozofise okulte egzistenca eshte koshience supreme e cila per te njohur me mire vetveten dhe per arsye te evolimit ergon embrione te shpirtit njerezor ne toke ne cdo njeri qe lind. Keto embrijone zhvillohen ne toke e cila ne vetvete eshte nje shkolle apo nje vend qe vet egzistenca e perdor per tu perfeksionuar per tu evoluar per tu vetnjohur per te eksperimentuar.

Engjejt djajt alienet apo cdo forme entiteti tjeter qe bashketon me ne ne toke nuk perdor dimensionin material por ate astral dhe qellimet e tyre jane te ndryshme dhe te njejta ne te njejten kohe na ndihmojne te evolojme ne formen shpirterore duke na ndihmuar por edhe duke na ndaluar ne nje lufte dhe ne nje paqe.

Perdor fjalen Zot apo Ati per arsye sepse e kam te veshtire te shprehem dhe te jem i kuptueshem.

Shumica nga ju nuk do me kuptoje sepse nuk duhet apo nuk eshte gati te kuptoje kete filozofi por nje gje duhet te dini qe niveli mental dhe intelektual njerezor veshtire se mund ti kuptoje nese njeriu nuk arrin te jete ne harmoni dhe ne frekuence me fushat e influences te koshiences.

Trupi njerezor eshte nje makine biologjike e paisur me nje tru apo sistem nervor i programuar per mbijetese dhe ndjenja te cilat i sherbejne trupit tu pergjigjet situatave imagjinare te mbijeteses panikut dhe frikes qe vet truri i krijon. Frika nga papunesia pasiguria ne rrethin shoqeror paniku nga semundjet pa permendur hakmarjen si nje forme justifikimi apo gjykimin si nje forme fajesimi.

Ndersa rizgjimi i shpirtit ( soul ose anima ) njeriun si qenie e thjeshte biologjike e con ne nje nivel tjeter te koshiences dhe te vibrimit egzistencial dhe shpirti embrional fillon te rritet e te zhvillohet njekohesisht kemi akses ne inteligjencen egzistenciale dhe dhuntite mbinatyrore sic e sheh nje njeri i thjeshte si psh aftesia te behesh i padukshem nga vemendja e publikut apo te behesh teheqes te seksin e kundert ne menyren e dashurise me shikim te pare.

Jezusi pershembull ishte nje njeri shpirteror i arritur nje shpirt i plotesuar ne te gjitha nivelet egzistenciale jo sepse ishte djale biologjik i atit por sepse ai arriti te perfeksiononte diturine dhe te fitonte aftesine e rizgjimit te shpirtit dhe ngritjes ne nivelet me te larta jo si nje i privilegjuar por si nje mesues si nje dijetar si jje shkencetar si nje filozof si nje njeri suprem i gjithanshem i cili e filloj jeten si nje njeri i thjeshte edhe pse ishte i pasur dhe familja i siguroj mesimin nga mjeshterit me te mire te kohes ne artet antike te shkences dhe te filozofise qe te mos them te tjera sepse do fillojne te me kundervihen ndjekesit e tij te krishtere. Psh ringjallja e tij eshte e vertete nga okultizmi sepse niveli i tij ishte aq i larte sa vdekja trupore nuk luan asnje rol. Qellimi i tij u krye sepse arriti te behet mesuesi i gjithe botes ne mijra breza u be epiqendra e besimit se njeriu eshte i afte te permiresohet deri ne nivelet superiore te te pamundures ku dhe ligjet e universit ndryshohen ne prani te tij.

Por shembujt e njerezve ka me mijra psh Nicola Tesla apo Leonardo Davinci, Luter Luterking, Dalaj Lama, nene Tereza etj etj. Disa i quajne shkencetar disa shenjtor disa magjistare disa alkimistenpor te gjithe kane nje te perbashket. Te gjithe kane kaluar ne nje nivel me te larte shpirteror dhe bejne pjese ne koshiencen globale.

Por brezat e rinj qe po vine duke filluar qe nga ky i joni kane dhunti dhe avantazhe te nje shvillimi me te larte shpirteror sepse vet toka po kalon ne nje nivel me te larte te vibrimit qe mbas vitit 2012. Nuk do kete permbysje te botes por eshte thjeshte nje fillim i ri epoke e cila nuk do sjelle vuajtje apo luftra por njerez te afte dhe te ndritur ne te gjithe aspektet dhe kete mund ta shihni ne syte e femijve. Ne syte e tyre do ndjeni dashurine lumturine dhe pafuqine tuaj dhe mjerimin tuaj. Femijet e sotem rezatojne shume energji superiore shumica jane te ndritur ne kuptimin e mire te fjales shumica do jene njerez me koshience me supreme se ne dhe ne do mbahemi mend si brezi i fundit i majmunve te evolucionit darvinian.

Une nuk besoj ne Zot une perpiqem te jem Zot i vetvetes duke fituar fuqi mbinjerzore sepse njerzit e thjeshte nuk kane njohuri ti perdorin nuk duan te mesojne te jetojne duan te jene viktima dhe te akuzojne boten qe i rrethon per vuajtjet e tyre kane zgjedhur qellimisht dhe ne menyre mendore te jene skllever te ndjenjave te tyre inferiore.

Ju uroj lumturi ne jetet tuaja !

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Adam Kadmon : 01-11-2018 nė 23:03
Adam Kadmon nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-11-2018, 23:18   #44
Adam Kadmon
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Oct 2018
Vendndodhja: Amsterdam
Posts: 92
Thanks: 12
Thanked 35 Times in 26 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Adam Kadmon do tė bėhet i njohur mjaft shpejtAdam Kadmon do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
Kjo me duket gje e mire per ushqimin e shpirtit dhe menyren e pasur se si ndihet nje shpirt i mbushur me kaq njohuri. Problemi fillon kur keto qe ky person ndjen ne cfare i sherbejne ne ditet e perditshme?

Jeta na ka dhene si mesim qe ne ēerdhe, kopesht e me pas ne klase te pare se, nqs nuk meson librat nuk mund te jesh nxenes i mire.. kur ke keto arritje dhe me pas dipllomohesh ath keto i ve ne funksion te nje pune me te ardhura.. pra, fitoren e lekut dhe e dime mire se me leke blen gjithcka qe ka ne treg.

Nuk njoh ndonje une deri me tani qe te fitoj leke duke qene i pasur ne shpirt.
ndoshta e mira vjen vetem nese i ve keto ne sherbim te dickaje.. si psh, te behesh fizikant, psikolog, etc.. ath po keto te hyjne ne pune.. kurse ne te tjerve sna hyn me ne pune se po plakemi
Per dike pasuria eshte primare per lumturine e mendjes se vet sepse shpirti nuk lumturohet nga pasuria materiale.

Per dike shendeti eshte primar per ndjenjat e veta te ulta sepse shpirti semundjen mund ta shmang ne cast nese do por ai nuk vuan.

Per dike primare eshte dashuria tek partneri por shpirti nuk ndikohet nga ndjenjat e frikes se braktisjes nga partneri keshtu qe dashuria e tij nuk ka kufizime.

Nuk e kuptoj ke ju quani pasuri sepse ka shume lloje pasurishe por une po mar parane si me banalen.

Une nuk jam i pasur dhe as i varfer sepse parane e perdor si nje mjet jo si nje qellim kam dhe krijoj mjaftueshem per nevojat e mia nuk me ze paniku edhe kur i shperdoroj nuk merzitem edhe kur me grabisin nuk mendoj edhe kur skam asnje leke ne xhep sepse di nje gje shume te thjeshte paraja sme ben te lumtur por nuk me ben as te vuaj eshte thjeshte nje krijim njerezor dhe mund te kem mjaftueshem aq sa me duhet. Kur nuk kam para nuk i krijoj me shkop magjik thjeshte ato vine te plotesojne nevojat e mia.

Magjistaret punojne me shume se nje njeri normal preferojne punet qe kane lidhje me artet dhe punen e bejne me aq shume dashuri sa mezi presin te zgjohen te punojne ndaj argetohen dhe jane ne nje ndjenje kenaqesie sepse ne te vertete ata luajne duke punuar dhe ne fund te muajt marrin rrogen ose shesin veprat e tyre.

Nivelet e larta te koshiences zhvillojne shume ndjenjen e arteve dhe te se bukures ndjenjen e prodhimit dhe te zejtarise. Nje magjistar argetohet kur mbjell nje peme kur krijon nje pikture kur nderton nje shtepi jane njerez te plotesuar nuk e shikojne punen si rutine te merzitshme ata jane krijues edhe ne punet me te rendomta. Shume prej tyre punojne pastrues sepse kane ndjenjen e sherbimit apo mjeke sepse kane ndjenjen e sherimit disa jane shkrimtar disa aktore dhe dallohen lehte sepse jane te lumtur dhe rezatojne kenaqesi dhe konfort.

Magjistaret jane shume te rralle por nese do hasnit nje ne rruge do ndeni fuqine terheqese dhe ndjenjat qe do ju shfaqen vetvetiu ne zemer ndersa ai eshte i vetedijshem thjeshte do behet i padukshem jo per syte por per mendjen tuaj sepse magjistaret nuk e duan famen nuk duan mburrjen jane njerez te dashur dhe te perulur qe mund te luajne me nje femije dhe te ulen te flasin me nje plak edhe pse ne moshe te re kane nje urtesi qe vihet re.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Adam Kadmon : 01-11-2018 nė 23:26
Adam Kadmon nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-11-2018, 23:33   #45
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adam Kadmon Shiko postimin
Ne artet ezoterike dhe okulte gjithesia universi apo vet egzistenca eshte entiteti kryesor apo sic e shohim ne me Numrin 1. Egzistenca ne vetvete eshte energji informative e ngjashme si nje vale zanore qe valezon me frekuenca te ndryshme ne formen e nje muzike.

Egzistenca ne vetvete nuk ka as kohe as hapsire ndaj pershtatet shume mire dhe shpjegohet me fiziken kuantike. Dhe vet universi nuk ka as kohe dhe as hapsire por ne mundemi ti perjetojme keto dukuri sepse shqisat tona per te zberthyer matriksin perdorin kete iluzjon. Njesoj sic shikojme nje filem ne nje monitor 3D ku per nje moment na duket sikur vertet jemi pjese e ngjarjes edhe pse iluzjoni optik eshte ndricimi i matriksit ne pixels te monitorit digital

Sipas filozofise okulte egzistenca eshte koshience supreme e cila per te njohur me mire vetveten dhe per arsye te evolimit ergon embrione te shpirtit njerezor ne toke ne cdo njeri qe lind. Keto embrijone zhvillohen ne toke e cila ne vetvete eshte nje shkolle apo nje vend qe vet egzistenca e perdor per tu perfeksionuar per tu evoluar per tu vetnjohur per te eksperimentuar.

Engjejt djajt alienet apo cdo forme entiteti tjeter qe bashketon me ne ne toke nuk perdor dimensionin material por ate astral dhe qellimet e tyre jane te ndryshme dhe te njejta ne te njejten kohe na ndihmojne te evolojme ne formen shpirterore duke na ndihmuar por edhe duke na ndaluar ne nje lufte dhe ne nje paqe.

Perdor fjalen Zot apo Ati per arsye sepse e kam te veshtire te shprehem dhe te jem i kuptueshem.

Shumica nga ju nuk do me kuptoje sepse nuk duhet apo nuk eshte gati te kuptoje kete filozofi por nje gje duhet te dini qe niveli mental dhe intelektual njerezor veshtire se mund ti kuptoje nese njeriu nuk arrin te jete ne harmoni dhe ne frekuence me fushat e influences te koshiences.

Trupi njerezor eshte nje makine biologjike e paisur me nje tru apo sistem nervor i programuar per mbijetese dhe ndjenja te cilat i sherbejne trupit tu pergjigjet situatave imagjinare te mbijeteses panikut dhe frikes qe vet truri i krijon. Frika nga papunesia pasiguria ne rrethin shoqeror paniku nga semundjet pa permendur hakmarjen si nje forme justifikimi apo gjykimin si nje forme fajesimi.

Ndersa rizgjimi i shpirtit ( soul ose anima ) njeriun si qenie e thjeshte biologjike e con ne nje nivel tjeter te koshiences dhe te vibrimit egzistencial dhe shpirti embrional fillon te rritet e te zhvillohet njekohesisht kemi akses ne inteligjencen egzistenciale dhe dhuntite mbinatyrore sic e sheh nje njeri i thjeshte si psh aftesia te behesh i padukshem nga vemendja e publikut apo te behesh teheqes te seksin e kundert ne menyren e dashurise me shikim te pare.

Jezusi pershembull ishte nje njeri shpirteror i arritur nje shpirt i plotesuar ne te gjitha nivelet egzistenciale jo sepse ishte djale biologjik i atit por sepse ai arriti te perfeksiononte diturine dhe te fitonte aftesine e rizgjimit te shpirtit dhe ngritjes ne nivelet me te larta jo si nje i privilegjuar por si nje mesues si nje dijetar si jje shkencetar si nje filozof si nje njeri suprem i gjithanshem i cili e filloj jeten si nje njeri i thjeshte edhe pse ishte i pasur dhe familja i siguroj mesimin nga mjeshterit me te mire te kohes ne artet antike te shkences dhe te filozofise qe te mos them te tjera sepse do fillojne te me kundervihen ndjekesit e tij te krishtere. Psh ringjallja e tij eshte e vertete nga okultizmi sepse niveli i tij ishte aq i larte sa vdekja trupore nuk luan asnje rol. Qellimi i tij u krye sepse arriti te behet mesuesi i gjithe botes ne mijra breza u be epiqendra e besimit se njeriu eshte i afte te permiresohet deri ne nivelet superiore te te pamundures ku dhe ligjet e universit ndryshohen ne prani te tij.

Por shembujt e njerezve ka me mijra psh Nicola Tesla apo Leonardo Davinci, Luter Luterking, Dalaj Lama, nene Tereza etj etj. Disa i quajne shkencetar disa shenjtor disa magjistare disa alkimistenpor te gjithe kane nje te perbashket. Te gjithe kane kaluar ne nje nivel me te larte shpirteror dhe bejne pjese ne koshiencen globale.

Por brezat e rinj qe po vine duke filluar qe nga ky i joni kane dhunti dhe avantazhe te nje shvillimi me te larte shpirteror sepse vet toka po kalon ne nje nivel me te larte te vibrimit qe mbas vitit 2012. Nuk do kete permbysje te botes por eshte thjeshte nje fillim i ri epoke e cila nuk do sjelle vuajtje apo luftra por njerez te afte dhe te ndritur ne te gjithe aspektet dhe kete mund ta shihni ne syte e femijve. Ne syte e tyre do ndjeni dashurine lumturine dhe pafuqine tuaj dhe mjerimin tuaj. Femijet e sotem rezatojne shume energji superiore shumica jane te ndritur ne kuptimin e mire te fjales shumica do jene njerez me koshience me supreme se ne dhe ne do mbahemi mend si brezi i fundit i majmunve te evolucionit darvinian.

Une nuk besoj ne Zot une perpiqem te jem Zot i vetvetes duke fituar fuqi mbinjerzore sepse njerzit e thjeshte nuk kane njohuri ti perdorin nuk duan te mesojne te jetojne duan te jene viktima dhe te akuzojne boten qe i rrethon per vuajtjet e tyre kane zgjedhur qellimisht dhe ne menyre mendore te jene skllever te ndjenjave te tyre inferiore.

Ju uroj lumturi ne jetet tuaja !
nuk eshte filozofi kjo qe thua me siper, keto jane hajvanlleqe.
ore je ne vete ca shkruan ti a jo???

nuk ekzistoka, hapesira dhe koha sipas fizikes kuantike, sipas teje. ti ske iden minimale ca eshte fizika kuantike. eshte ajo qe quhet quantum space time, ke ndonje ide cfar eshte???? lesht, ti thua nuk ekziston

i ndake njerezit ne te thjeshte dhe te perbere dhe ti na qenke ai i perberi qe kupton.

ti nuk kupton asgje, zero nul, na shfaqesh ktu si ubermensch-i i nices, lesh me qime, nuk ekziston super njeriu, ka vetem homo sapiens sapiens, ti nuk me dukesh aq sapiens, se nga njohurite qenke bloze fare.

magjia nuk ekziston

okulti eshte bullshit.

ti nuk je i zoti te besh asgje, pervecse nje mashtrues i rendomte, dyshoj se do gjesh shume budallenj te mashtrosh.


nuk ka aliene daku, ne vend te lexosh idiote te tipit zecharia sitchin, perpiqu te mesosh shkence te mirefillte, te hapesh ndonje liber fizike, astronomie apo kimie, te kuptosh se cfare eshte unversi, ne vend qe te na shkruash ketu hajvanlleqe.


vjen ketu gjoja na hiqesh i iluminuar

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 01-11-2018 nė 23:46
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-11-2018, 23:47   #46
Adam Kadmon
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Oct 2018
Vendndodhja: Amsterdam
Posts: 92
Thanks: 12
Thanked 35 Times in 26 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Adam Kadmon do tė bėhet i njohur mjaft shpejtAdam Kadmon do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
E dija qe jeta modifikohet vec me pune,qe ta kesh me te lehte ate.

Ne c'stad dije duhet te kem ta modifikoj me mire kete rrjedhen e jetes (pa lodhje shume) ?
Duhet te jesh ne stadin spiritual dhe te shkeputesh nga mendimi racional.

Njeriu nuk ka nje Un ne vetvetebqe e identifikon ka shume Une po te jap nje shembull. Njerzit perdorin shume maska psh kur flasin me te dashuren jane te embel ku flasin me shoket jane gazmore kur flasin me te panjohurit jane agresive dhe te gjitha keto siellje jane Une qe ne i perdorim qellimisht per tu vetembrojtur nga gjykimet sepse kemi frike te sillemi me dashuri memnje te panjohur sepse kemi frike te sillemi ashper me te dashuren sepse kemi frike te bejme shaka me shefin e nxehur ne pune.

Sdadi spiritual do te thote qe ti nuk identifikohesh me me Unet dhe maskat e zakonshme te sjelljes por je i qenderzuar ne nje siellje te qete te vetedijshme dhe jo morale dhe as gjykuese. Por si do te te ndihmoje kjo gje.

Nese e sheh qe shefi ta nxin ne pune nuk do kesh merzitje apo stres nuk do kesh ndrojtjenapo frike te flasesh. Thjeshte do veje tek zyra e tij i qete dhe do ti shpjegoje se nuk mundesh te besh ate punendhe do ti kerkoje ndihme qe ose do te lehtesonte punen ose te tebriste pagen donflisje me te njesojnsikurnta kishe shok duke empare ne sy e duke i falur buzeqeshje. Ky eshte qendersynimi i sjelljes dhe niveli spiritual i Soul.

Kjo siellje do te ishte hipnotike per shefin tend ne pune ai do te cuditej aq shume sa do tebte ndihmonte vertete sepse ndjenjat e tua do kene ndikuar ne subkoshiencen e tij.

Por nese ai thjeshte do te te pushonte nga puna atehere duhet te lumturoesh sepse do e kuptoje me mire te gjesh nje pune tjeter sesa nje skllav i poshteruar. Do kuptojendhendo ishe i sigurtbqe ajo pune nuk bente per ty.

Ne te dyja varjantet do ishe i fituar por 95 % ndodh varjanti i pare.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Adam Kadmon : 01-11-2018 nė 23:50
Adam Kadmon nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2018, 08:14   #47
Adam Kadmon
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Oct 2018
Vendndodhja: Amsterdam
Posts: 92
Thanks: 12
Thanked 35 Times in 26 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Adam Kadmon do tė bėhet i njohur mjaft shpejtAdam Kadmon do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ron Shiko postimin
nuk eshte filozofi kjo qe thua me siper, keto jane hajvanlleqe.
ore je ne vete ca shkruan ti a jo???

nuk ekzistoka, hapesira dhe koha sipas fizikes kuantike, sipas teje. ti ske iden minimale ca eshte fizika kuantike. eshte ajo qe quhet quantum space time, ke ndonje ide cfar eshte???? lesht, ti thua nuk ekziston

i ndake njerezit ne te thjeshte dhe te perbere dhe ti na qenke ai i perberi qe kupton.

ti nuk kupton asgje, zero nul, na shfaqesh ktu si ubermensch-i i nices, lesh me qime, nuk ekziston super njeriu, ka vetem homo sapiens sapiens, ti nuk me dukesh aq sapiens, se nga njohurite qenke bloze fare.

magjia nuk ekziston

okulti eshte bullshit.

ti nuk je i zoti te besh asgje, pervecse nje mashtrues i rendomte, dyshoj se do gjesh shume budallenj te mashtrosh.


nuk ka aliene daku, ne vend te lexosh idiote te tipit zecharia sitchin, perpiqu te mesosh shkence te mirefillte, te hapesh ndonje liber fizike, astronomie apo kimie, te kuptosh se cfare eshte unversi, ne vend qe te na shkruash ketu hajvanlleqe.


vjen ketu gjoja na hiqesh i iluminuar
Ron une e kuptoj tronditjen tende dhe nuk te kundershtoj sepse sipas kendveshtrimit tend te botes per ty universi egziston dhe funksionon sipas skemes qe ti ke ne mendje dhe per kete ke te drejte. Ke te drejte sepse gjithkush mund ti shohe gjerat ne nje kendveshtrim dhe te mos shohe me tej, dhe kjo nuk quhet injorance por kufizim i perceptimit, nje kufizim i qellimshem dhe i vetedijshem nga egoja emocionet dhe truri yt. Njesoj kur shohim ne televizor nje skene kriminale dhe nderojme kanal ne menyre te kufizojme informacionin qe te mos ndikohemi por kjo nuk do te thote se ky akt kriminal nuk egziston diku ne bote.

Sdo kishte kuptim te krijoja nje teme te tille ne kete forum e me pas te bija dakort me ty duke pergenjeshtruar veten. Je ti qe me sherben mua duke mu kundervene. Egoja jote e shkencetarit i duket sikur me lufton ne fushen intelektuale piken tende me te forte sipas kendveshtrimit tend por ne realitet ti po ngre pyetje te pavetedijshme te subkoshiences rreth kesaj teme qe te interesojne. Si simpantizantet dhe kundershtaret jane e njejta gje vetem se kundershtaret jane me besnike me te dashur me armikun e tyre ata bejne maksimumin dhe ky eshte nje vleresim. Ndaj te falenderoj per perkushtimin tend dhe per kurajon. Sepse shume njerez nuk kane kurajo dhe vullnet te reagojne dhe ky eshte problemi i pare planetar ne fushen e spiritualitetit.

Shprehjet e tua ironike dhe krahasimin me nje gomar me bene te qeshja sinqerisht me shume gezim dhe pse jo ne kete forum te kishte nje sektor apostafat ku te gjithe gomeret budallenjt injorantet dhe psikopatet te shkruanin temat dhe mendimet e tyre pa maska pa personalitete fallco dhe te shprehin sinqerisht ate qe mendojne ate qe ndjejne ne zemer. Une nuk do kisha frike te shktuaja sepse nuk ndikohem nga gjykimet dhe nuk kam frike te shprehem.
Po ti Ron do mundeshe te shkruash ? Pyete veten mundesh te renditesh midis njerezve qe nuk perdorin trurin por vetem zemren. A mundet dikush prej jush te hedhe nje foto te dale keq ne facebook apo instagram ? Jo nuk mundeni se ju te gjithe perdorni maska dhe tregoni njeriun qe doni te jeni jo ate qe vertet jeni.

Shume veta thone qe dine jane inteligjent me nje bagazh te pasur por fatkeqesisht mjaftohen me disa njohuri te fituara rastesisht nepermjet televizorit apo nga ndonje burim i ceket ne web. Nuk ju gjykoj sepse eshte e drejta juaj por ju kerkoj te mos genjeni sepse genjeni veten demtoni shpirtin tuaj qe eshte i paster zhgenjeni zemren. Une ndihem injorant perpara koshiences dhe inteligjences planetare dhe perpiqem me vullnet te mesoj dhe te asimiloj informacionin e nevojshem dhe kur te vdes nga pleqeria prane meje do kem librin tim te fundit qe isha duke lexuar. Nuk jam me i zgjuari ne kete bote as me i dituri por me shume prej jush as nuk krahasohem dot fare dhe nuk e them per mburje por po jua them me perulje qe po shkateroni jetet tuaja duke qendruar ne madheshtine e vetekenaqesise se injorances tipike nje sjellje e nje viktime te trembur nga gjykimi.

Nuk e kerkon mesuesi nxenesin por nxenesi mesuesin. As une nuk i njoh personalisht mesuesit e mi atyre nuk ju intereson te me njohin, mua me intereson te njoh mesimet e tyre dhe ti praktikoj ne jeten time.

Mos u beni skllever te Egos personale viktima te ndjenjave vegel e injorances. Degjoni zemren tuaj detyroni mendjen tju sherbeje vendosni te jeni njerez te permbushur dhe permbushuni me sinqeritet duke kenaqur shpirtin dhe ndjenjat tuaja.
Adam Kadmon nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2018, 08:33   #48
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,249
Thanks: 1,423
Thanked 2,359 Times in 1,338 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Italia Uno ka pas dhėnė dikur njė program me Adam Kadmon... ka kohė qė s'e bėn mė.

edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2018, 09:24   #49
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 20,823
Thanks: 16,290
Thanked 10,066 Times in 5,784 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 282
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Nje gje skuptoj ...pse e ka mbuluar ate pjese te fytyres ...ka ndonjefar kuptimi apo kot ...
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2018, 09:26   #50
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,970
Thanks: 5,188
Thanked 5,765 Times in 3,039 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Nje gje skuptoj ...pse e ka mbuluar ate pjese te fytyres ...ka ndonjefar kuptimi apo kot ...
Po te lexosh te wikipedia e shpjegon arsyen shume qarte perse.

Eshte shume e cuditshme cfare servir.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2018, 09:27   #51
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 20,823
Thanks: 16,290
Thanked 10,066 Times in 5,784 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 282
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Do e lexoj lol po qe esht interesant esht
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2018, 10:46   #52
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,249
Thanks: 1,423
Thanked 2,359 Times in 1,338 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Do e lexoj lol po qe esht interesant esht
Ka dhe muzikė pėr tė dėgjuar

https://m.youtube.com/watch?v=OhaKWL...outu.be#dialog
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2018, 12:46   #53
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adam Kadmon Shiko postimin
Ron une e kuptoj tronditjen tende
pse kaq lehte tronditem une?!
Citim:
dhe nuk te kundershtoj sepse sipas kendveshtrimit tend te botes per ty universi egziston dhe funksionon sipas skemes qe ti ke ne mendje dhe per kete ke te drejte.
Menyra si funksionon universi, e kane vertetuar astofizikane te medhenj, si Einstein, Stephen Hawking, Carl Sagan, Kip Thorne, Frank Drake, Freeman Dyson, Edwin Hubble etj etj, s'po i permend te gjithe.Dhe sic e sheh nuk eshte ceshtje kendveshtrimi, nese nuk e di, shkencat ekzakte, matematika, fizika, gjeometria nuk jane opinione dhe as kendveshtrime.
Citim:
Ke te drejte sepse gjithkush mund ti shohe gjerat ne nje kendveshtrim dhe te mos shohe me tej, dhe kjo nuk quhet injorance por kufizim i perceptimit, nje kufizim i qellimshem dhe i vetedijshem nga egoja emocionet dhe truri yt. Njesoj kur shohim ne televizor nje skene kriminale dhe nderojme kanal ne menyre te kufizojme informacionin qe te mos ndikohemi por kjo nuk do te thote se ky akt kriminal nuk egziston diku ne bote.
vazhdon te kembengulesh si thiu ne lluc, nuk ka te beje kendveshtrimi dhe as kufizimi i perceptimit tek 1+1=2, aq bejne dhe pike...menjefjale kur te shkrova qe nuk ka antifoton negativ, fotonet/antifotonet nuk kane ngarkese, kjo eshte e vertetuar.

Citim:
Sdo kishte kuptim te krijoja nje teme te tille ne kete forum e me pas te bija dakort me ty duke pergenjeshtruar veten. Je ti qe me sherben mua duke mu kundervene.
Se pari, ke hapur temen ne n/forumin e gabuar, ate ateist. Se dyti, je duke ja futur kot, se une te sherbekam ty harroje .
Citim:
Egoja jote e shkencetarit i duket sikur me lufton ne fushen intelektuale piken tende me te forte sipas kendveshtrimit tend por ne realitet ti po ngre pyetje te pavetedijshme te subkoshiences rreth kesaj teme qe te interesojne.
Perseri je gabim, nuk jam shkencetar, megjithse cfar po shkruaj ne kete teme kane lidhje te drejtperdrejte me profesionin tim, do te thote se jam profesionist, jo amator.
Citim:
Si simpantizantet dhe kundershtaret jane e njejta gje vetem se kundershtaret jane me besnike me te dashur me armikun e tyre ata bejne maksimumin dhe ky eshte nje vleresim. Ndaj te falenderoj per perkushtimin tend dhe per kurajon. Sepse shume njerez nuk kane kurajo dhe vullnet te reagojne dhe ky eshte problemi i pare planetar ne fushen e spiritualitetit.
e ke teknike rekrutimi kete si deshmitaret e jehovait???!!!

Citim:
Shprehjet e tua ironike dhe krahasimin me nje gomar me bene te qeshja sinqerisht me shume gezim dhe pse jo ne kete forum te kishte nje sektor apostafat ku te gjithe gomeret budallenjt injorantet dhe psikopatet te shkruanin temat dhe mendimet e tyre pa maska pa personalitete fallco dhe te shprehin sinqerisht ate qe mendojne ate qe ndjejne ne zemer. Une nuk do kisha frike te shktuaja sepse nuk ndikohem nga gjykimet dhe nuk kam frike te shprehem.
Po ti Ron do mundeshe te shkruash ?
Ti mendon se une kam frike te shprehem.
Citim:
Pyete veten mundesh te renditesh midis njerezve qe nuk perdorin trurin por vetem zemren. A mundet dikush prej jush te hedhe nje foto te dale keq ne facebook apo instagram ? Jo nuk mundeni se ju te gjithe perdorni maska dhe tregoni njeriun qe doni te jeni jo ate qe vertet jeni.
Mesa duket flet nga eksperienca personale, jo shoku, nuk perdorin te gjithe maska, vetem nje pakice, une nuk jam tip maskash.

Citim:
Shume veta thone qe dine jane inteligjent me nje bagazh te pasur por fatkeqesisht mjaftohen me disa njohuri te fituara rastesisht nepermjet televizorit apo nga ndonje burim i ceket ne web.
Tashi, meqe me ke cituar mua, nenkupton qe une jam tek ata shum veta! jo shoku, cfar shkruaj ketu i kam nga librat e shkolles.
Citim:
Nuk ju gjykoj sepse eshte e drejta juaj por ju kerkoj te mos genjeni sepse genjeni veten demtoni shpirtin tuaj qe eshte i paster zhgenjeni zemren.
ishte njehere e nje kohe shekuj me pare nje pseudoshkence e mbushur me genjeshtra, e cila pretendonte te kthente metale ne ar, dhe gure filozofike, ajo quhej alkimia dhe ajo kohe quhej dark ages, kohe e mbushur plot me mashtrime e genjeshtra.
Citim:
Une ndihem injorant perpara koshiences dhe inteligjences planetare dhe perpiqem me vullnet te mesoj dhe te asimiloj informacionin e nevojshem dhe kur te vdes nga pleqeria prane meje do kem librin tim te fundit qe isha duke lexuar.
koshienca dhe inteligjenca eshte gjithmone personale.
Citim:
Nuk jam me i zgjuari ne kete bote as me i dituri por me shume prej jush as nuk krahasohem dot fare dhe nuk e them per mburje por po jua them me perulje qe po shkateroni jetet tuaja duke qendruar ne madheshtine e vetekenaqesise se injorances tipike nje sjellje e nje viktime te trembur nga gjykimi.
Nuk e kam me ty personalisht se nuk te njoh, dhe sme ke bere dhe as te kam bere asgje, ty ketu te duket vetja si ubermensch-i i nices, mbinjeriu, Por une gjithmone i kam menduar "magjistaret", si sharlatane, sepse magjia nuk ekziston, ne gjykimin tim jane thjesht persona, mashtrues te rendomte...eshte rasti te te kujtoj Vanna Marchi-n kolegen tende magjistare, nese nuk e di cila eshte, google-oje, dhe e kupton ku e kam fjalen.

Citim:
Nuk e kerkon mesuesi nxenesin por nxenesi mesuesin. As une nuk i njoh personalisht mesuesit e mi atyre nuk ju intereson te me njohin, mua me intereson te njoh mesimet e tyre dhe ti praktikoj ne jeten time.

Mos u beni skllever te Egos personale viktima te ndjenjave vegel e injorances. Degjoni zemren tuaj detyroni mendjen tju sherbeje vendosni te jeni njerez te permbushur dhe permbushuni me sinqeritet duke kenaqur shpirtin dhe ndjenjat tuaja.
Po kjo ca eshte? moral alla magjistari


ps. Sinqerisht uroj te mos jesh pjese e ndonje sekti, dhe nese je te jap nje keshille, braktisi urgjentisht, perndryshe shkaterrohesh monetarisht dhe menderisht.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 02-11-2018 nė 12:54
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2018, 13:01   #54
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

ups. lol

totalisht i zhgenjyer per nja dy tre persona qe te kane dhene like.

hej mos u ngaterro, nuk ka te beje me xhelozi, pse sme dhane mua like dhe te dhane ty, nuk jam aq meskin.

thjesht me vjen keq se perfundimisht kuptova qe keta persona jane ne nivelin tend.

i dija shume me larte.

cfar zhgenjimi???? e vlereson shume nje person per vite me radhe, dhe ne fund kupton qe ai beson tek magjite.

bobo
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2018, 13:14   #55
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 20,823
Thanks: 16,290
Thanked 10,066 Times in 5,784 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 282
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ron Shiko postimin

totalisht i zhgenjyer per nja dy tre persona qe te kane dhene like.

ai e tha qe ne fillim qe 3 shpirtra po presin per te , lere te beje punen e vete lol

ti ron je shume skeptic sepse vete shkenca eshte e tille ndaj ketyre fenomeneve por nuk esht e vertete qe nuk ekzistojn vetem se ne nuk arrijme ti shohim ...
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2018, 13:59   #56
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,970
Thanks: 5,188
Thanked 5,765 Times in 3,039 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Poseidon nje fare fuqie mendimi i tij Land.Mynyren si e trajton ,jam i bind qe e ty te pelqen ai gjykimi i tij i ftohte ,ne sensin dashamires (pozitiv),gje we bie ndesh me termin magjji.

Botkuptimi i Zet e Rex eshte i gjere,e mund t'a argumentojne vet se si e shohin.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2018, 14:08   #57
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 22,119
Thanks: 10,349
Thanked 9,731 Times in 4,777 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 322
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ron Shiko postimin
ups. lol

totalisht i zhgenjyer per nja dy tre persona qe te kane dhene like.

hej mos u ngaterro, nuk ka te beje me xhelozi, pse sme dhane mua like dhe te dhane ty, nuk jam aq meskin.

thjesht me vjen keq se perfundimisht kuptova qe keta persona jane ne nivelin tend.

i dija shume me larte.

cfar zhgenjimi???? e vlereson shume nje person per vite me radhe, dhe ne fund kupton qe ai beson tek magjite.

bobo

Une po i dhashe like sepse ai me shume qetesi diti te argumetoj disa pika thelbesore.. sic eshte gjakftohtesia ne momente te veshtira..

une do shkoja pak me larg sepse edhe une si ty jam anoj nga shkenca.. ath, per mua ne linja te medha eshte vetem ēeshtje perceptimi ajo qe thote kadom dhe asnjehere e verteta absolute.

qe do te thote, ajo qe ndryshon ne trurin tone sdo te thote qe ndryshon realiteti jone.

pra, kush me thote mua se duke u sjell une mire personi perballe do me sillet njesoj?!

ne sillemi ne baze te asaj qe na meson shtepia, shoqeria, jeta, puna, etc.

Keto do te ishte mire t’i mesonin politikanet se ndoshta atyre do u bente mire, te jepinin ca miliona nga te tyret dhe te silleshin me me modesti.. ky po qe do ishte mesimi me i mire qe do merrte populli.

mua me duhen gjera konkrete. ndaj dhe jam skeptike me keto gjera te padukshme.
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2018, 14:29   #58
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,249
Thanks: 1,423
Thanked 2,359 Times in 1,338 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Ja dhe nje interviste tjeter....

Nuk e di pse me kujton Nadirin... qe mblidhte teorira konspirative ne internet dhe i hidhte tek programi "Enigma"
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2018, 14:31   #59
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,513
Thanks: 15,939
Thanked 13,460 Times in 8,526 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 718
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin

Nuk e di pse me kujton Nadirin... qe mblidhte teorira konspirative ne internet dhe i hidhte tek programi "Enigma"
Ore edlin ky Nadiri sikur do hidhej nga 15 katėshi, u hodh gjė?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2018, 14:34   #60
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,249
Thanks: 1,423
Thanked 2,359 Times in 1,338 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Ore edlin ky Nadiri sikur do hidhej nga 15 katėshi, u hodh gjė?
Keshtu thonė po unė s'di gjė... S'isha aty
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur