Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-08-2019, 10:30   #201
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,770
Thanks: 29
Thanked 85 Times in 74 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Albin Kurti

Hajni i vrarė dje nė Shtime, ishte aktivist i Vetėvendosjes (FOTO)

Hajni i cili u vra dje nė Shtime gjatė njė vjedhje qė po kryente nė shtėpinė e njė mėrgimtari nga Zvicra ėshtė Fehmi Gashi.

Siē shihet nė profilin e tij nė Facebook, hajni i vrarė gjatė vjedhjes, Fehmi Gashi, ishte mbėshtetės dhe anėtar i Vetėvendosjes.
Sipas njoftimeve zyrtare tė Policisė sė Kosovės, ky person ishte emėr i njohur pėr forcat e rendit edhe pėr disa vepra tė tjera tė mėhershme.

Deri nė ditėn qė u vra duke vjedhur, Fehmi Hashi, ishte mjaft aktiv nė Facebook, duke shpėrndarė foto dhe aktivite tė idolit tė tij, Albin Kurti.

Madje nė profilin e tij ai ka tė postuara disa thirrje nė mbėshtetje tė Kurtit, por po ashtu ka edhe fotografi me qen tė rrezikshėm.

Fehmi Gashi mbeti i vrarė gjatė njė vjedhje qė po kryente bashkė me 3 shokė tė tjerė tė tij nė shtėpinė e njė mėrgimtari nga Zvicra, nė Shtime.

Edhe njė grabitės tjetėr i vrarė para pak kohėsh nė Istog, Kamer Metaj, ishte aktivist i Vetėvendosjes teksa po tentonte tė kryente vjedhje nė njė bankė.

Madje nė odėn e tij, Albin Kurti, kishte mbajtur edhe takime elektorale.
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2019, 22:19   #202
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,770
Thanks: 29
Thanked 85 Times in 74 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Albin KurtiAlbin Kurti, tregojė popullit ēfarė pėrmbante zarfi qė ta ka dėrguar vajza e Sokolovicit???! A tė ka vizituar kjo vajzė edhe kur ishe nė burg, gjatė luftės???!

Me datė 28.09.2011 nėpėrmjet linjės Beograd - Prishtinė, Lidija Sokolovic, vajza e Zoran Sokolovicit, ish Ministėr i Punėve tė Brendshme nė kohėn e Milloshevicit, i ka dėrguar Albin Kurtit njė zarf, tė cilin e ka pranuar Dardan Molliqaj. Molliqaj kėtė zarf e ka pranuar nė hyrje tė stacionit tė autobusėve nė Prishtinė dhe nė veturėn e tij ishin edhe dy persona tė tjerė.

Dėshmitarėt qė e dijnė kėtė fakt, kanė qenė tė gatshėm tė dėshmojnė edhe nė gjykatė, apo AKI, kurėdo qė i kėrkohet, ka thėnė deputeti i Kuvendit tė Kosovės.

Albin Kurti edhe kur ishte nė burg ishte i privilegjuar. Tė vetmit tė cilit i ka organizuar konferencė pėr media Serbia, ishte Albin Kurti. Poashtu Kurti ėshtė liruar nga burgu, kur Ukshin Hoti dhe tė tjerėt janė malltretuar e rrahur brutalisht.

Dje publikuam dhe dėshmuam me fakte lidhjet e Kurtit me BIA-n serbe.

Kurti duhet t'i tregojė popullit pėr kėto lidhje sekrete tė tij.
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur