Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-04-2019, 13:22   #141
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,813
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Albin Kurti


Pushteti dhe hipokrizia e Albin Kurtit!


Mjafton tė jesh nė pushtet qė Albin Kurti tė tė shpallė “hajn”, “kriminel”, “tradhtar” madje edhe “ARGAT i SERBISĖ”!
Sapo tė “zbresėsh” nga pushteti ku ke “vjedhė”, ku “ke tradhtuar interesat e vendit duke bėrė Argatin e Serbisė”, ai tė vjen nė shtėpi dhe tė ofron PARTNERITET pėr tė ardhur sė bashku nė pushtet!
Hipokrizia nuk ka brirė!
Bilall Sherifi
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2019, 16:42   #142
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,199
Thanks: 342
Thanked 604 Times in 446 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kashta Shiko postimin

Pushteti dhe hipokrizia e Albin Kurtit!


Mjafton tė jesh nė pushtet qė Albin Kurti tė tė shpallė “hajn”, “kriminel”, “tradhtar” madje edhe “ARGAT i SERBISĖ”!
Sapo tė “zbresėsh” nga pushteti ku ke “vjedhė”, ku “ke tradhtuar interesat e vendit duke bėrė Argatin e Serbisė”, ai tė vjen nė shtėpi dhe tė ofron PARTNERITET pėr tė ardhur sė bashku nė pushtet!
Hipokrizia nuk ka brirė!
Bilall Sherifi
Cili politikan n'Kosove vepron ndrysh nga Albini, se n"Shqypni kjo sjellje eshte tipike e gjithperfshirse per politikan e "shtetara".
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-04-2019, 17:01   #143
Oqeani
V.I.P
 
Avatari i Oqeani
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,572
Thanks: 2,117
Thanked 1,180 Times in 802 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Kurti eshte koka e shqipetareve !
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-04-2019, 13:14   #144
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,813
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Cili politikan n'Kosove vepron ndrysh nga Albini, se n"Shqypni kjo sjellje eshte tipike e gjithperfshirse per politikan e "shtetara".
Une do te kisha pyet se cili politikan eshte kunder ēdo gjeje qe eshte ne interes te shtetit e popullit e miqve tan perpos Albinit
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-04-2019, 11:16   #145
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,813
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angel69 Shiko postimin
Sot nė Lėvizjen VETĖVENDOSJE! u anėtarėsuan tre profesorė universitarė:

Prof.Asoc.Dr. Sulejman Meta, inxh. i dipl. i industrisė sė drurit, Universiteti i Shkupit, Universiteti i Shkencave tė Aplikuara, Ferizaj; Prof.Dr.Sc. Muhamet Avdyli, inxh. i dipl. i Elektroteknikės, profesor nė Kolegjin UBT dhe drejtor i kampusit nė Ferizaj; dhe, Prof.Dr.Sc. Shefki Luma, Fakulteti Filologjik nė Prishtinė, Gjuhė dhe Letėrsi Frėnge, Gjuhė Shqipe nė Universitetin e Tetovės.

Biseduam pėr situatėn politike nė Kosovė por edhe pėr ēėshtjet e arsimit dhe zhvillimit nė vendin tonė. Na presin punė e angazhime tė pėrbashkėta nė Lėvizje drejt rezultateve dhe sukseseve tė reja.
qe edhe nji njeri shume i njohur ne serbi dhe shum i dashur ne vetfundosje qe ju ka bashkangjit profesorve ne vetvendosje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kashta Shiko postimin


Mehmet Loci, ish pjesėtar i UDB’sė i bashkohet Vetėvendosjes!?​Mehmet Loci, ish pjesėtar i UDB’s duket se ka gjetur strehė dhe mbėshtetje nėn ombrellėn e Vetėvendosjes. Nė njė fotografi tė realizuar gjatė njė tubimi tė Lėvizjes Vetėvendosje shihet edhe prezenca e Mehmet Locit, ish punėtor i Shėrbimit tė Sigurimit tė Shtetit (UDB).

Pas daljes nė publik tė Mehmet Locit nė emisionin Rubikon tė KTV’sė ku tė ftuar ishin dy ish pjestarė tė shėrbimeve sekrete, njėri i kohės sė ish Jugosllavisė, dhe tjetri i LDK-sė sė viteve 90-tė, kanė vazhduar reagimet nga tė gjitha anėt, duke vlersuar se po tentohet tė amnistohen figurat qė i shkaktuan dėme Kosovės./Dita Press/
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-04-2019, 12:33   #146
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,954
Thanks: 790
Thanked 3,071 Times in 1,706 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 329
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Vrejtje : Mos lejoni Kashten apo Llapaqenin me shkaterru temen e Albin Kurtit, ky qe sjell teme per Albin Kurtin eshte nje spermatozoid shkine apo nje produk incesti, ku edhe paguhet per propaganda anti Vetvendosje.
Ose mund te jet edhe produkt i masturbimit te ndonje rrugaqi ku nga meshira e ndokujt eshte perpunu ne spitalet tona dhe eshte ardhe ky specie Kashta.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Ragnar : 09-04-2019 nė 13:36
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-04-2019, 13:55   #147
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,813
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Vrejtje : Mos lejoni Kashten apo Llapaqenin me shkaterru temen e Albin Kurtit, ky qe sjell teme per Albin Kurtin eshte nje spermatozoid shkine apo nje produk incesti, ku edhe paguhet per propaganda anti Vetvendosje.
Ose mund te jet edhe produkt i masturbimit te ndonje rrugaqi ku nga meshira e ndokujt eshte perpunu ne spitalet tona dhe eshte ardhe ky specie Kashta.
ma mire ish kan me siell naj argument per te kunderten qe kam siell une ne paq kun po ne munges te argumenteve me shan e kerkon qe mos ta them te verteten dhe me thue se jam nga sperma serbe

po sill diqka qe nuk eshte keshtu per albinin vall une te kam faj ty qe ky spiuni i UDB-es qe vet ky Mehmet Loci e ka pranue ne TV qe ka qen me vite e vite argat i shkieve e tash albin-rusi e ka pranue ne partin e ti e ti nga inati don me plas e ske qka i ban albinit qe siq po shifet koke idhnue shum ne te e hajde ketu sham e ofendom mue po te till ini ju te gjith qa e kini koken ne serbi e rusi e bytht ne kosove po spojau rras ma askush e kini met vejana e vejushka e ini qart pa asish
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-04-2019, 14:36   #148
Oqeani
V.I.P
 
Avatari i Oqeani
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,572
Thanks: 2,117
Thanked 1,180 Times in 802 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Thaēi Kurtit vetem se mundet te ia pastroje kepucet !
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-04-2019, 15:16   #149
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,813
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oqeani Shiko postimin
Thaēi Kurtit vetem se mundet te ia pastroje kepucet !
do tia percielli ket Thaqit por kam frig se albini nuk do ta pranoi as per ket pun hehehe
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-04-2019, 00:51   #150
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,813
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Albin Kurti


Dardan Molliqaj

Molliqaj: Tė premten nė Kuvend do tė dėshmojė se Konjufca ishte pjesė e SHIK-ut

Mė: 11 prill 2019 Nė ora: 23:31


Deputeti i Kuvendit tė Kosovės nga radhėt e Partisė Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka treguar se nesėr nė Kuvendin e Kosovės do tė dėshmojė se Glauk Konjufca ishte pjesė e SHIK.

“Nesėr nėse mbahet seanca, unė do t’i shpalosi faktet se Glauk Konjufca ka qenė pjesė e SHIK. Nė pikėn pėr deklarime publike do tė tregojė atė qė ėshtė e vėrtetė. Nė deklarime publike unė nuk them gjėra tė pavėrteta. Kemi hy me njė debatė qė unė nuk e kam zgjedh. Por, meqė kjo po ndodh unė tash duhet ta them tė vėrtetėn. E vėrteta do tė dalė nesėr nė shesh”.

Molliqaj nė emisionin “DPT Te Fidani”, ka thėnė se Konjuvcėn nuk do ta shpėtojė askush nga e vėrtetė qė ka qenė pjesė e SHIK

“Nga kjo e vėrtetė Glaukun nuk do ta shpėtoj as Kadrushi e as Burdushi”.
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-04-2019, 08:30   #151
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,813
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Albin KurtiAktivizmi politik i Albin Kurtit nė Kumanovė, “Made in China”

Insajderi

Aktivizmi politik i Albin Kurtit nė Kumanovė, “Made in China”

Albin Kurti dhe Blerim Reka, janė dy figura qė nuk pėrkojnė fare me njėri tjetrin. Albini shquhet si bartės i idesė sė bashkimit kombėtar, kurse Blerim Reka mė tepėr i ngjanė njė kozmopoliti politik. Tė paktėn nė bazė tė shkrimeve e qėndrimit tė tij politik, kjo i kishte mundėsuar edhe qė tė jetė ambasador i Maqedonisė sė Veriut nė Bruksel pėr disa kohė. Ēka do tė thotė Albin Kurti pėr Blerim Rekėn, intelektual i madh, patriot e veprimtarė i devotshėm i ēėshtjes shqiptare apo do tė flas pėr simbolikėn e Kumanovės e ‘pėr betejėn’ nė Lagjen e Trimave dhe tė burgosurit e kėsaj ngjarje.

Shkruan, Bexhet Musliu – Drejtor i Agjencisė sė Lajmeve Zhurnal.mk

Shkup, 7 prill– Lideri i Lėvizjes Vetėvendosje Albin Kurti disa muaj nuk ishte edhe aqė aktiv nė jetėn politike, shkaku i problemeve shėndetėsore. Ky lloi pushimi siē po duket e ka motivuar Albinin qė tė ashpėrsoi veprimet politike, me gjasė duke qėndruarit nė vetmi Albin Kurti motivohet pėr veprim politik.

Po sa ju kthye jetės politike Kurti nė Kosovė shpalli protesta masive kundėr qeverisė aktuale nė Kosovė, pėr njė zbulim tė ri i aktivizmit politik “MADE IN” Albin Kurti.

Por i pakėnaqur me pjesėmarrjen qytetare dhe i motivuar pėr veprim politik pa ide, ka vendosur qė tė jetė akter edhe nė fushatėn elektorale pėr zgjedhjen e presidentit nė Maqedoni e Veriut, nė pėrkrahje tė kandidatit shqiptar Blerim Rekės.

Ēka do tė thotė Albin Kurti pėr Blerim Rekėn, intelektual i madh, patriot e veprimtarė i devotshėm i ēėshtjes shqiptare apo do tė flas pėr simbolikėn e Kumanovės e ‘pėr betejėn’ nė Lagjen e Trimave dhe tė burgosurit e kėsaj ngjarje.

Albin Kurti dhe Blerim Reka janė dy figura qė nuk pėrkojnė fare me njėri tjetrin. Albini shquhet si bartės i idesė sė bashkimit kombėtar, kurse Blerim Reka mė tepėr i ngjanė njė kozmopoliti politik. Tė paktėn nė bazė tė shkrimeve e qėndrimit tė tij politik, kjo i kishte mundėsuar edhe qė tė jetė ambasador i Maqedonisė nė Bruksel pėr disa kohė.

Megjithatė kjo nuk i bėnė shumė pėrshtypje Kurtit me rėndėsi ėshtė qė ai tė jetė akter nė ēdo ngjarje shqiptare, sepse deri tani Kurti nuk ka arritur qė tė bashkėjetoi politikisht me asnjė parti politike nė trevat shqiptare. Pėrkrahjen dhe bashkėpunimin e ka pasur gjithnjė sezonal.

Kėshtu ndodhi edhe me Lėvizjen Besa gjatė fushatės elektorale nė vitin 2017. Pėr kėtė lloi bashkėpunimi tė Albin Kurtit me Lėvizjen Besa pėr ata qė nuk e dinė ka pasur debat dhe kundėrshtime bukur tė mėdha brenda Vetėvendosjes, duke e konsideruar gabim tė madh kombėtar njė pėrkrahje tė tillė. Por Kurti nuk i dėgjoi kėshillat dhe kundėrshtimet e bashkė partiakėve tė tij, mjaftohej me faktin qė tė jetė akter politik dhe nuk i interesonte fare kush janė pėrfaqėsuesit e kėsaj Lėvizje.

Kėshtu do tė ndodh nė tė ardhmen edhe me raportet e Kurtit me Rekėn. Nėse Blerim Reka i fiton zgjedhjet, bashkėpunimi mė Albin Kurtin do tė jetė shumė i shkurtėr e nėse del humbės do tė jetė nė vullnetin e Rekės a do tė qėndroi afėr politikisht me Kurtin apo jo.

Nė Maqedoninė Veriore kohėve tė fundit kanė ndodhur zhvillime tė mėdha edhe sa i takon ēėshtjes shqiptare por edhe sa u takon zhvillimeve gjeopolitike nė rajon. Albin Kurti ka nisur njė veprim politik nė Kosovė dhe nuk ėshtė dashur fare tė pėrzihet nė zgjedhjet pėr presidentin e Maqedonisė Veriut.

Kjo pjesėmarrje e Kurtit nė fushatėn elektorale tė Blerim Rekės nė Kumanovė para sė gjithash ėshtė njė ngacmim i raporteve shqiptaro- maqedone qė kohėve tė fundit janė relaksuar bukur shumė. Kurti ėshtė lideri i vetėm politik qė bėhet akter e protagonist tė fushatave zgjedhore aty ku ka shqiptarė. Asnjė lider tjetėr politik nuk e praktikon njė gjė tė tillė edhe ky ėshtė njė fakt qė synimi i Kurtit nuk ėshtė pėrkrahja por protagonizmi vetiak.

Pse po sillet politikisht nė kėtė mėnyrė Albin Kurti, kur nė rrethanat aktuale politike nė Maqedoninė Veriut pothuaj se ėshtė e pamundur qė zgjedhjet pėr kryetar tė shtetit ti fitoi njė shqiptar.

Nėse, Albini se ka kėtė tė qartė, nė vijim po ia zbėrthej shifrat e zgjedhjeve presidenciale qe nga viti 1999

– Zgjedhjet presidenciale 1999
1. Muarem Nexhipi PDSH : 155.978 vota
2. Muhamed Halili PPD : 45.731 vota

– Zgjedhjet presidenciale 2004
1. Gėzim Ostreni BDI : 134.208 vota
2. Zudi Xhelili PDSH : 78.714 vota

– Zgjedhjet presidenciale 2009
1. Imer Selmani DR : 147.547 vota
2. Agron Buxhaku BDI : 73.629 vota
3. Mirushe Hoxha PDSH : 30.225 vota

– Zgjedhjet presidenciale 2014
1. Ilaz Halimi PDSH : 38.966 vota

Pse nuk i mjafton Kurtit fushata e protestave qė ka nisur nė Kosovė, por bėhet pjesė e njė fushate elektorale nė Maqedoninė Veriore. Kjo do tė thotė se Albin Kurti nuk ka nisma politike qė i ēon deri nė fund, as protestat kundėr Qeverisė sė Kosovės, nuk i ka seriozisht, as pėrkrahjen ndaj Blerim Rekės si kandidat, thjeshtė po pėrpiqet qė tė krijoi imazh dhe protagonizėm politik.

Sepse nė ide ėshtė politikan dogmatik, por po del qė edhe bindjet politike si social demokrat i ka tė rrejshme dhe nuk i intereson fare pėrcaktimi ideologjik, i majtė apo i djathtė nė raport me partitė politike shqiptare dhe as me individėt si nė kėtė rast me Blerim Rekėn.

A e ka menduar Albin Kurti, se po sikur Blerim Reka tė fitoi numėr tė konsiderueshėm tė votave dhe nė raundin e dytė, Blerim Reka tu bėjė thirrje votuesve tė tij qė ta votojnė kandidatin e VMRO-sė pėr shkak tė inateve dhe pėrplasjeve politike qė ka partia e Ziadin Seles me LSDM-nė e Zaevit dhe kėshtu ta rikthej nė skenėn politike sėrish VMORO-nė, parti kjo e cila nė krye me Gruevskin e Ivanovin me vite tė tėra e mbajti peng mos zgjidhjen e emrit me Greqinė, anėtarėsimin e Maqedonisė nė NATO, mos zyrtarizimin e gjuhės shqipe…etj., si do ndjehet atėherė Albin Kurti ?

Apo Kurtit nuk i intereson rezultati final, sepse ėshtė mėsuar qė tė mos mbaj pėrgjegjėsi pėr veprimet e tij tė dėmshme nė disa raste sa i takon ēėshtjes shqiptare.

Albin Kurti nuk e ka synim qė ta ndihmoi Blerim Rekėn synimi i tij ėshtė protagonizmi politik dhe me ēdo kusht pjesėmarrja pėr ta forcuar asociimin e tij se ėshtė njė lider mbarėkombėtar dhe se shqiptarėt nė Maqedoninė Veriut janė qytetarė tė rendit tė dytė e ky ėshtė misionari qė po e bartė Gurin e Sizifit pėr ēėshtjet e pazgjidhura tė shqiptarėve nė Ballkan.

Albin, mos harro se me ikjen e VMRO-sė nga pushteti, Maqedonia Veriut ka avansuar shumė edhe sa u takon marrėdhėnieve me Bashkimin Evropian, por edhe nė raport me Kosovėn.
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-04-2019, 09:11   #152
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,813
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Albin Kurti


Dardan Molliqaj dhe Glauk Konjufca

Molliqaj nė Kuvend: Glauk Konjufca punoi nė SHIK gjatė vitit 2000-2001, paguhej 150 marka

Mė: 12 prill 2019 Nė ora: 10:54


Dardan Molliqaj nė fjalėn e tij nė Kuvendin e Kosovės, siē ka deklaruar mbrėmė nė emisionin DPT te Fidani, ka prezantuar fakte pėrmes tė cilave pretendon se Glauk Konjuca ka punuar nė SHIK gjatė pėriudhės kohore 2000-2001 dhe ėshtė paguar 150 marka.

Ai thotė se ėshtė rekrutuar nga Fadil Lepaja, dhe ka punuar nė pozitėn e pėrpunimi tė tė dhėnave.

“Pas shumė tė pavėrtetave, siē e kemi thėnė edhe mė herėt. Na duhet tė ballafaqohemi me tė vėrteta dhe jo shpifje. Deklarata qė njė nga kolegėt e mi, Glauk Konjufca, do t;iu jap info tjera. Viti 2000-2001 ai ka punuar nė SHIK.Paga 150 marka.

Rekurtimin e ka bo Fadil Lepaja

Sektori: Perpunimi i tė dhėnave

Njė prej letrave qė e ka nda: Ishte tė dhėnat qė vinin nga Lugina e Preshevės.

Tė gjithė ato letra ai i pėrpunonte dhe i fuste tek te dhėnat e SHIKut

Paga e ult ishte arsye e largimit.

Kėto dhe shumė fakte tė tjera, tregojnė qė Glauk Konjufca ka qenė shėrbyes nė SHIK

E kam pare qė Glauku po hezitojnė me u ballafaqu me tė vėrtetėn.

Unė besoj qė SHIK-u ka kry veprime kriminale.

Glauk nuk tė pshton Kadrija, tė pshton vec e vėrteta”, ka deklaruar Molliqaj.
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-04-2019, 11:13   #153
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,481
Thanks: 15,092
Thanked 9,023 Times in 6,087 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Albin Kurti: Hashim Thaēi shtetrrėnues, Ramush Haradinaj zhvatės.

Kryetari i Vetėvendosjes, Albin Kurti, ka thėnė korrupsioni nė Kosovė kurrė nuk ka qenė mė transparent, njofton Klan Kosovės.

Ai ka thėnė se nė shtetrrėnimin e Kosovės po kontribuon Presidenti Hashim Thaēi, ndėrsa zhvatjen e tij Kryeministri Ramush Haradinaj.

Pėr President dhe Kryeministėr ka dy bajraktar fisesh, janė tė ndryshėm, por janė tė njėjtė, ka thėnė Kurti nė seancėn plenare tė Kuvendit.

Pazar me Specialen, pazar me tokėn e Kosovės, pazar me asfaltin. Nuk na bėjnė as shtetin, as zhvillimin, pėr atė nuk e duan as shtetin, as zhvillimin.

11:06, 12 Prill 2019.

PS....Brothers and sisters!

Public Statement of the Holy Synod of the Serbian Orthodox Church.

Artemije as a <defender of Kosovo and Metohija>,but he did not hesitate to shake hands and sit at the same table with Hashim Thaci called the Snake.

FZ....Rrofte Alban Kurti....idu na picku materu xасхим tхаци.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 2_sa_tacijem_odmah_posle_rata_1999b.jpg (14.2 KiloByte, 35 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-04-2019, 11:57   #154
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,813
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Struga.M Shiko postimin
Albin Kurti: Hashim Thaēi shtetrrėnues, Ramush Haradinaj zhvatės.

Kryetari i Vetėvendosjes, Albin Kurti, ka thėnė korrupsioni nė Kosovė kurrė nuk ka qenė mė transparent, njofton Klan Kosovės.

Ai ka thėnė se nė shtetrrėnimin e Kosovės po kontribuon Presidenti Hashim Thaēi, ndėrsa zhvatjen e tij Kryeministri Ramush Haradinaj.

Pėr President dhe Kryeministėr ka dy bajraktar fisesh, janė tė ndryshėm, por janė tė njėjtė, ka thėnė Kurti nė seancėn plenare tė Kuvendit.

Pazar me Specialen, pazar me tokėn e Kosovės, pazar me asfaltin. Nuk na bėjnė as shtetin, as zhvillimin, pėr atė nuk e duan as shtetin, as zhvillimin.

11:06, 12 Prill 2019.

PS....Brothers and sisters!

Public Statement of the Holy Synod of the Serbian Orthodox Church.

Artemije as a <defender of Kosovo and Metohija>,but he did not hesitate to shake hands and sit at the same table with Hashim Thaci called the Snake.

FZ....Rrofte Alban Kurti....idu na picku materu xасхим tхаци.
ju thoni qfar te doni shani urreni e knaqne veten per ndryshe SHIK-u u ka ne dor o njerz as me hanger as me pi nuk guxoni pa lejen e SHIK-ut
__________________
Lirinė s’mund ta gjykojė askush!

Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-04-2019, 23:00   #155
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,813
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin

Dardan Molliqaj dhe Glauk Konjufca

Molliqaj nė Kuvend: Glauk Konjufca punoi nė SHIK gjatė vitit 2000-2001, paguhej 150 marka

Mė: 12 prill 2019 Nė ora: 10:54


Dardan Molliqaj nė fjalėn e tij nė Kuvendin e Kosovės, siē ka deklaruar mbrėmė nė emisionin DPT te Fidani, ka prezantuar fakte pėrmes tė cilave pretendon se Glauk Konjuca ka punuar nė SHIK gjatė pėriudhės kohore 2000-2001 dhe ėshtė paguar 150 marka.

Ai thotė se ėshtė rekrutuar nga Fadil Lepaja, dhe ka punuar nė pozitėn e pėrpunimi tė tė dhėnave.

“Pas shumė tė pavėrtetave, siē e kemi thėnė edhe mė herėt. Na duhet tė ballafaqohemi me tė vėrteta dhe jo shpifje. Deklarata qė njė nga kolegėt e mi, Glauk Konjufca, do t;iu jap info tjera. Viti 2000-2001 ai ka punuar nė SHIK.Paga 150 marka.

Rekurtimin e ka bo Fadil Lepaja

Sektori: Perpunimi i tė dhėnave

Njė prej letrave qė e ka nda: Ishte tė dhėnat qė vinin nga Lugina e Preshevės.

Tė gjithė ato letra ai i pėrpunonte dhe i fuste tek te dhėnat e SHIKut

Paga e ult ishte arsye e largimit.

Kėto dhe shumė fakte tė tjera, tregojnė qė Glauk Konjufca ka qenė shėrbyes nė SHIK

E kam pare qė Glauku po hezitojnė me u ballafaqu me tė vėrtetėn.

Unė besoj qė SHIK-u ka kry veprime kriminale.

Glauk nuk tė pshton Kadrija, tė pshton vec e vėrteta”, ka deklaruar Molliqaj.

Dardan Molliqaj, Glauk Konjufca


Veprimtari i LDK-sė: 5 veta qė ikėn nga VV-ja nė PSD janė pjesė e SHIK-ut, ja kur do t’i publikoj emrat


Nga: Bota sot Mė: 13 prill 2019 Nė ora: 21:42


Veprimtari i LDK-sė dhe publicisti Xhevat Rexhaj, ka komentuar pėr akuzat e Dardan Molliqajt se Glauk Konjufca ishte nė SHIK nė vitet 2000-2001.

Ai nė njė postim nė Facebook, ka thėnė se nė Lėvizjen Vetėvendosje, nė kuadėr tė deputetėve dhe organeve drejtuese, janė 26 njerėz tė SHIK-ut.

Sipas tij, nga deputetėt dhe anėtarėt qė dolėn nga VV-ja vitin e kaluar dhe formuan PSD-nė, janė 5 njerėz tė SHIK-ut.

Ai ka premtuar se herėn tjetėr, kur tė flas pėr kėtė temė, do tė publikojė edhe emrat e kėtyre personave.

Postimi i plotė i Xhevat Rexhajt pa ndėrhyrjen e redaksisė:

Se di pse befasohen kinse, disa media e nji pjese e miletit per SHIK ne VV. Paj ne VV jane ne kuader te deputeteve dhe organet drejtuese 26 njerez te SHIK-ut. Pse quditen trutredhunit kur dihet se organizata qe ka themelue SHIK-Un ne vitin 2010 ka aderue ne VV, pra LPK ja.

Nga te ikurit e VV se sot PSD, njerez te SHIK ut jane 5 veta...

Heren tjeter me emna....
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-04-2019, 23:07   #156
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,342
Thanks: 3,998
Thanked 4,357 Times in 2,935 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti

pigjimugjii i Hushimit perseri undhajne
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
🖤 (1)
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2019, 12:51   #157
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,813
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sevda Shiko postimin

Dardan Molliqaj, Glauk Konjufca


Veprimtari i LDK-sė: 5 veta qė ikėn nga VV-ja nė PSD janė pjesė e SHIK-ut, ja kur do t’i publikoj emrat


Nga: Bota sot Mė: 13 prill 2019 Nė ora: 21:42


Veprimtari i LDK-sė dhe publicisti Xhevat Rexhaj, ka komentuar pėr akuzat e Dardan Molliqajt se Glauk Konjufca ishte nė SHIK nė vitet 2000-2001.

Ai nė njė postim nė Facebook, ka thėnė se nė Lėvizjen Vetėvendosje, nė kuadėr tė deputetėve dhe organeve drejtuese, janė 26 njerėz tė SHIK-ut.

Sipas tij, nga deputetėt dhe anėtarėt qė dolėn nga VV-ja vitin e kaluar dhe formuan PSD-nė, janė 5 njerėz tė SHIK-ut.

Ai ka premtuar se herėn tjetėr, kur tė flas pėr kėtė temė, do tė publikojė edhe emrat e kėtyre personave.

Postimi i plotė i Xhevat Rexhajt pa ndėrhyrjen e redaksisė:

Se di pse befasohen kinse, disa media e nji pjese e miletit per SHIK ne VV. Paj ne VV jane ne kuader te deputeteve dhe organet drejtuese 26 njerez te SHIK-ut. Pse quditen trutredhunit kur dihet se organizata qe ka themelue SHIK-Un ne vitin 2010 ka aderue ne VV, pra LPK ja.

Nga te ikurit e VV se sot PSD, njerez te SHIK ut jane 5 veta...

Heren tjeter me emna....


Shef, a po ma rrite rrogen boma 200 marka
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2019, 12:54   #158
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,906
Thanks: 7,702
Thanked 3,549 Times in 1,858 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
pigjimugjii i Hushimit perseri undhajne
Ka ardh me bo sevda kashtumi !
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2019, 21:46   #159
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,813
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Albin Kurti
Kajtazi: Edhe Rexhep Selimi ka qenė i lidhur me SHIK
Botapress 17 Prill- Gazetari Vehbi Kajtazi thotė se menjėherė pas luftės, deputeti i Vetėvendosjes, Rexhep Selimi, ka qenė i lidhur me Shėrbimin Informativ tė Kosovės.

Kajtazi nė emisionin ka komentuar debatin qė ka nisur nga zyrtarė dhe ish-zyrtarė tė VV’sė se kush ka qenė nė SHIK nga ta e kush jo.

Gazetari thotė se deputeti Selimi ka qenė i lidhur me Shėrbimin e Veselit, kur ka qenė ministėr i Brendshėm nė Qeverinė e pėrkohshme, por edhe mė vonė.

“Ka ka qenė e lidhur fort me SHIK’un. Por, kjo organizatė nuk ėshtė veē e PDK. Edhe Rexhep Selimi ka qenė i lidhur me SHIK”, ka thėnė Kajtazi.

“Rexhep Selimi ka qenė i lidhur me SHIK pėrmes [policisė sė pėrkohshme qė ka vazhdu edhe mė gjatė”, ka shtuar ai.

Ai thotė se Selimi ėshtė larguar nga njerėzit e SHIK’ut ‘nė momentin qė i ka nda interesi”.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2019, 21:52   #160
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,813
Thanks: 30
Thanked 88 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Albin Kurti

Po normal qe pasi KGB+UDB tash BIA e sollen Albin Kurtin ne krye te nji organizate terroriste e antishqiptare qe quhet vetevendosje edhe SHIK-u i shperndajti njerzit e vet neper te gjitha partit politike ne mnyr qe ti kunderpergjigjet serbis e rusis keshtu ma mire me qen me SHIK-un-Ēlirimtar te Kosoves se me UDB-BIA gjakpirse e shqiptarve
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur