Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare

Politika Ndėrkombėtare Ēfarė mendoni mbi politikėn e pėrdorur nga shtete tė ndryshme nė rang ndėrkombėtar? Cilat janė aktualitetet ndėrkombėtare dhe si po ndikojnė ato tek tė gjithė ne?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 25-12-2018, 15:48   #61
Prishtinasi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 1,413
Thanks: 79
Thanked 325 Times in 225 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 52
Prishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: "Xорошие новости" per ata qe jane ne sistem

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
O @prishtinas. Lexoje dhe njehere materialin se nuk ke kuptuar gje. Mos u merr me ruset. C'do i beje serbeve ti pas atyre qe ata i bene Kosoves ne 1999. Te zgjidhim njehere kete se ato perdhunimet e ruseve i kane zgjidhur te tjere para teje. Serbet vrane, prene dhe perdhunuan grate dhe motrat kosovare gjate luftes (sa raste te tilla kane ndodhur?). Dhe cfare bene kosovaret ne lidhje me kete rast. I blene miellin serbeve per 20 vjet.Pranuan te bejne tregeti per 400 milion Euro ne vit me Serbine dhe sot pas 20 vjetesh Serbia nga Kasap i Ballkanit po e shet veten si viktima. Po tani kupton gje apo prap nuk kupton gje ?
Tema asht per ruset, o rroq.
Ti ke cel teme tjeter.
Prishtinasi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 13:18   #62
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,963
Thanks: 15,509
Thanked 9,218 Times in 6,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: "Xорошие новости" per ata qe jane ne sistem

Putin: Nazis werden in manchen Ländern als Idole verehrt.

Die Ereignisse des Zweiten Weltkrieges werden in einigen europäischen Ländern absichtlich falsch dargestellt. Außerdem werden solche, die ihre Würde vergessen und dem Nationalsozialismus gedient haben, zu Idolen erhoben. Das sagte der russische Präsident Wladimir Putin am Donnerstag vor dem Beginn der Siegesparade am Roten Platz in Moskau.

Das Andenken an den Großen Vaterländischen Krieg, die Wahrheit darüber appelliert an unser Gewissen und unser Verantwortungsbewusstsein. Wir können heute sehen, dass in manchen Staaten die Ereignisse des Krieges absichtlich falsch dargestellt und diejenigen, die ihre Ehre und ihre Menschenwürde vergessen und dem Nationalsozialismus gedient hatten, ihre Kinder unverschämt anlügen und ihre Vorfahren verraten, so Putin.

PASTAJ.....Shefi i Shtetit apo Presidenti(se mos e ngaterroni me kete kaptinDARIN e Skraparit) dhe Komandanti Suprem tha: "Ėshtė detyra jonė e shenjtė pėr tė mbrojtur heronjtė e vėrtetė. U pėrkulemi tė gjithė veteranėve nga brezi i fituesve. Ju jetoni nė vende tė ndryshme, por vepra heroike qė keni kryer sė bashku nuk mund dhe nuk duhet tė ndahet. Ne gjithmonė do tju adhurojmė tė gjithėve ju dhe do tė mburremi me fitoren qė ishte dhe mbetet e pandashme pėr tė gjithė.

PS....kjo ben DALLIMIN midis FITUESVE dhe atyre me flamur. Pastaj tju shpjegosh THINAVE se kush ishte AGRESORI dhe cili ne....TRUALLIN e TIJ.

PERSE????

Sepse juve po i SHISNI.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2019, 16:35   #63
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,963
Thanks: 15,509
Thanked 9,218 Times in 6,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: "Xорошие новости" per ata qe jane ne sistem

AN...."Liebe deinen Nächsten wie dich selbst, so tut ihr wohl (oder EBEN nicht). Jakobus 2.8


@duaje si qetrin.

Komentet e shtypit perendimor ti kam lon ty.Ruset e bene....HULUMTIMIN.

Noten....Lutcher.K
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur