Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare > Figurat e shquara

Figurat e shquara Gjithēka mbi figurat e ndritura Kombėtarė Shqipėtare...

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 30-11-2013, 21:33   #41
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,298
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: ALI AJETI DHE 'ĒETA E LLAPIT' - ISHIN NISMĖTARĖT E PARĖ T Ė KRIJIMIT TĖ

http://www.youtube.com/watch?v=3kJxK...ature=youtu.be


Vellezerit Duraku - Deshmori Mentor Ratkoceri
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-12-2013, 23:20   #42
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,298
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: ALI AJETI DHE 'ĒETA E LLAPIT' - ISHIN NISMĖTARĖT E PARĖ T Ė KRIJIMIT TĖ

Llapashtica 1998 - 1999 Krenaria e Kosovės-dhjetori i 1998 i dha zemėr FITORES

http://www.youtube.com/watch?v=IkjAaTwgsn0
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-01-2014, 00:40   #43
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,298
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: ALI AJETI DHE 'ĒETA E LLAPIT' - ISHIN NISMĖTARĖT E PARĖ T Ė KRIJIMIT TĖ

http://www.youtube.com/watch?v=zz1xNFv7KwQ
UCK-ja KENDON BEQIR GASHI DHE MUJ KRASNIQI
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-02-2016, 23:03   #44
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,298
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: ALI AJETI DHE 'ĒETA E LLAPIT' - ISHIN NISMĖTARĖT E PARĖ T Ė KRIJIMIT TĖ

Tanka sėrbe e Shkatėrruar nga Ushtria Ēlirimtare e Kosovės nė vitin 1999__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-03-2016, 16:17   #45
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,298
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: ALI AJETI DHE 'ĒETA E LLAPIT' - ISHIN NISMĖTARĖT E PARĖ T Ė KRIJIMIT TĖ
Shkatėrrohet pėrmendorja e Ali Ajetit Foto/29/02/2016

Ėshtė shkatėrruar pėrmendorja e dėshmorit llapjan, Ali Ajetit e cila ishte e vendosur nė njėrėn nga arat e fshatit Shtedim tė Podujevės, raporton Llapi.info. Guri qė ėshtė vendosur nga iniciativa e qytetarėve tė Shtedimit nė qershor tė vitit 1989 dhe qė shėnonte vendin ku Ali Ajeti ra dėshmor, tani ėshtė thyer.

Njė gjė tė tillė, vėllau i Ali Ajetit, Sami Ajeti, nuk e di se kush e ka bėrė. Prandaj, nuk ka ngre as padi, pasi sipas tij, ai ėshtė informuar tre ose katėr muaj me vonesė prej qė kur ka ndodhur rasti.

“Unė e kam marrė vesh qe tre ose katėr muaj. Ajo ka ndodhur shumė mė herėt. Policia ka kėrkuar nga unė qė tė ngre njė padi nėse dyshoj nė dikė. Por, nuk kam mundur tė dyshoj nė askėnd, pasi e kam marr vesh shumė vonė. Pėr kėtė nuk kam ngritur as padi”, ka thėnė Sami Ajeti pėr Llapi.info.

Se kush e ka shkatėrruar atė gurė, sipas Ajetit nuk e di as pronari i tokės, Ismeti. Ndėrsa, familja Ajeti nuk e ka ndėrmend qė ta rregulloj atė gurė.

“Unė kam biseduar me pronarin e arės, Ismetin dhe mė ka thėnė qė nuk e ka ditur as ai qė e kanė thyer, sepse atėherė kur e kanė marrė lejen prej tij pėr me qit gurin, Ismeti ka thėnė qitne se unė nuk jam duke e punuar atė arė. Ajo ka mbetur qashtu. Ne si familje nuk e kemi ndėrmend me e rregullu, sepse edhe po tė e rregullojmė prapė do e prishin”, ka shtuar Ajeti, duke thėnė se nėse dikush merr iniciativėn tė e rregulloj gurin, familja Ajeti nuk do e pengojė.

“Me marrė iniciativėn dikush, unė nuk e pengoj se s’kam aryse me pengu. Alia mė nuk ėshtė veē i familjes. Nėse dėshiron dikush me marrė iniciativėn me rregullu neve nuk na pengon, veē duhet tė konsulltohemi”, ka thėnė Ajeti.

Lidhur me kėtė rast, Llapi.info javėn e kaluar (tė hėnėn) ka kontaktuar edhe me Zėdhėnsen e Policisė sė Stacionit tė Podujevės, Antigona Ēitaku- Dibrani, e cila ka thėnė se atė ditė ėshtė informuar pėr kėtė rast dhe nuk mund tė jap asgjė pėr pa dalur me njė raport zyrtar. Raporti ėshtė thėnė se do tė na dėrgohet, por njė gjė e tillė nuk ka ndodhur tash e njė javė.

“Sot nė takim tė mėngjesit jemi informuar prej njė shefit tė njė sektori edhe i kam angazhuar njė njėsi me shku me i bėrė disa fotografi, se ankesė prej qytetarėve as prej kėrkuj nuk kemi pasur. Sot, i kam dėrguar njėsit me shiku a ėshtė prej erės qė ka qenė apo dyshohet prej diēka tjetėr. Raport zyrtar nuk kam ende, sepse sot kemi dėgjuar. Nė momentin kur tė kem njė raport zyrtar ta dėrgoj ose me shkrim ose ndėgjohemi”, ka thėnė Ēitaku- Dibrani.

Nė vendin ku ka rėnė dėshmor Ali Ajeti kanė qenė dy gurė. Njė gurė i vogėl qė ėshtė ndėrtuar nga Ibrahim Behluli me qytetarė tė Shtedimit nė qershor tė vitit 1989, njė muaj pas rėnies sė Ali Ajetit dhe njė gur i madh qė e kishte ndėrtuar PDK nė vitin 2010./Llapi.info__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-01-2017, 09:22   #46
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,298
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: ALI AJETI DHE 'ĒETA E LLAPIT' - ISHIN NISMĖTARĖT E PARĖ T Ė KRIJIMIT TĖ

Tanka sėrbe e Shkatėrruar nga Ushtria Ēlirimtare e Kosovės nė vitin 1999

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-10-2018, 23:07   #47
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,796
Thanks: 11,203
Thanked 6,103 Times in 2,880 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: ALI AJETI DHE 'ĒETA E LLAPIT' - ISHIN NISMĖTARĖT E PARĖ T Ė KRIJIMIT

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin

Ushtria Ēlirimtare e Kosovės i tha prerazi armikut xhelat:


" Ma ngadalė o ujku plak
se ta laj trupin me gjak,
se edhe baba i pat qendisė
krahėrorin osmanlisė!


( S.Zhitia)

Eu c'ma humbe natėn Llap djali. Tema mė pėlqeu deri kėtu, kėtu hasi sharra nė gozhdė, sepse kėto vargje janė tė poemės sė njohur "Herojt e Vigut" e Kolė Jakovės.

Pėr temėn, angazhimi ynė pėr clirimin e Kosovės nuk ka ndalur kurrė dhe herė pas here, nė perioda tė ndryshme janė paraqitur individė e grupe, tė cilėt edhe i pėrfaqėsojnė etapat; pra kemi trimat 45-tės, 68-tėr 81, e kėshtu me radhė derisa emėrtimi i gjithė kėtyre patriotėve u kurorėzua me bashkimin e tyre nė njė vend e qė u quajt UCK (duke u paraprirė nga FARK-u)
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2018, 08:36   #48
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,298
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Re: ALI AJETI DHE 'ĒETA E LLAPIT' - ISHIN NISMĖTARĖT E PARĖ T Ė KRIJIMIT

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Eu c'ma humbe natėn Llap djali. Tema mė pėlqeu deri kėtu, kėtu hasi sharra nė gozhdė, sepse kėto vargje janė tė poemės sė njohur "Herojt e Vigut" e Kolė Jakovės.

Pėr temėn, angazhimi ynė pėr clirimin e Kosovės nuk ka ndalur kurrė dhe herė pas here, nė perioda tė ndryshme janė paraqitur individė e grupe, tė cilėt edhe i pėrfaqėsojnė etapat; pra kemi trimat 45-tės, 68-tėr 81, e kėshtu me radhė derisa emėrtimi i gjithė kėtyre patriotėve u kurorėzua me bashkimin e tyre nė njė vend e qė u quajt UCK (duke u paraprirė nga FARK-u)
mos na e flliq temen me farka tu o dai
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2018, 09:26   #49
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,796
Thanks: 11,203
Thanked 6,103 Times in 2,880 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: ALI AJETI DHE 'ĒETA E LLAPIT' - ISHIN NISMĖTARĖT E PARĖ T Ė KRIJIMIT

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llokumi Shiko postimin
mos na e flliq temen me farka tu o dai
Hahhaaaa. Ma mori mendja qe ka per te te djegur pak kur ta permendi FARK-un.

Faktet dine shpesh te jene kryenece!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2018, 17:15   #50
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,298
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Re: ALI AJETI DHE 'ĒETA E LLAPIT' - ISHIN NISMĖTARĖT E PARĖ T Ė KRIJIMIT

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Hahhaaaa. Ma mori mendja qe ka per te te djegur pak kur ta permendi FARK-un.

Faktet dine shpesh te jene kryenece!
po qysh nuk ta ka marr mendja qe do te me djeg veq jo vetem mue por qdo shqiptari do ti djeg kur e cek farkun qe e formoi serbia per ta luftue UĒK-ne dhe UDB-en qe ka qen famkeqe per popullin tim ndersa ti ke qen i rekrutuar dhe paguar nga kjo e tash provokon dhe nai flliq temat ketu me pas ti nji troh ftyr marre duhet me te ardh
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-05-2019, 07:31   #51
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,298
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: ALI AJETI DHE 'ĒETA E LLAPIT' - ISHIN NISMĖTARĖT E PARĖ T Ė KRIJIMIT TĖKomandant Remi: Drejtuesit e UĒK-sė nuk e kanė lėnduar tė drejtėn ndėrkombėtare

Diana Bunjaku Nga Diana Bunjaku Mė 30 prill 2019 Nė ora: 15:14
Rrustem Mustafa
Intervistė me ish deputetin dhe zyrtarin e lartė tė PDK-sė, Rrustem Mustafa

Ish deputeti i Kuvendit tė Kosovės nga radhėt e PDK-sė, Rrustem Mustafa nė njė Intervistė ekskluzive pėr “Bota sot”, ka thėnė se Gjykata Speciale ka ardhur si pasojė e gjithė propagandės pėrtej politikave armiqėsore tė shtetit mbi tė cilin u fitua lufta.

Ai beson se kjo gjykatė sė shpejti do tė pėrfundojė punėn e saj, dhe do tė ketė vendime ku do tė dėshmohet se drejtuesit e UĒK-sė nuk e kanė lėnduar tė drejtėn ndėrkombėtare.

Nga kėndi i nėnkryetarit tė PDK-sė, Mustafa ka folur edhe pėr qeverisjen aktuale me AAK-nė, ku sipas tij, vendi nuk ka asnjė interes pėr qeveri kaq tė madhe dhe tė pa dobishme.

“Bota sot”: z. Mustafa tė hėnėn ėshtė mbajtur takimi i lartė nė Berlin me udhėheqėsit e shteteve tė Ballkanit Perėndimor, cilat janė pritjet e juaja nga ky takim?

Rrustem Mustafa: Ėshtė shumė mirė qė edhe vendet e rėndėsishme evropianė po bėjnė angazhimin e duhur pėr zhvillimet e reja nė Ballkanin Perėndimor e veēanėrisht presim qė Gjermania dhe shtetet tjera me ndikim tė angazhohen nė pėrfundimin e dialogut tė vendit tonė me Serbinė. Megjithatė unė pres zhvillime normale dhe unifikim tė tė gjithė faktorėve rreth njė modeli i cili nė mėnyrė tė suksesshme do tė mundėsojė zhvillime tė reja dhe avancim drejt njohjes reciproke tė dy vendeve nė mes veti.

“Bota sot”: Kosova do tė pėrfaqėsohet nga Kryeministri Haradinaj dhe Presidenti Thaēi, a prisni tė jenė unik nė qėndrimet e tyre nė kėtė samit?

Rrustem Mustafa: Po, pėrfaqėsimi ėshtė i njėjtė me pėrfaqėsimin e tė gjitha shteteve pjesėmarrėse dhe qėndrimi domosdo se do tė jetė unik.

“Bota sot”: Ka pasur mjaft kundėrthėnie rreth taksės ndėrmjet partnerėve tė koalicionit qeverisės. Cili ėshtė pozicioni real i PDK dhe a do tė mbijetojė ky koalicion pėr shkak tė pikėpamjeve tė ndryshme?

Rrustem Mustafa: PDK-ja ėshtė parti qė udhėheq me koalicionin dhe domosdo ėshtė partia qė pėrbėn masėn mė tė rėndėsishme tė politikave sistemore nė qeveri dhe gjithė organet shtetėrore. E di se mundet dhe ka mendime tė ndryshme, por duhet ditur se Kryeministri Haradinaj ėshtė Kryeministėr dhe pėrfaqėson ato politika dhe vendime qeveritare. Ne nuk kemi vėrejtje serioze dhe nuk jemi nė pozitė qė tė kėrkojmė ndryshime nė qasje apo diēka mė zhvillimore. Personalisht nuk do tė doja nė vendin tonė tė ketė njė qeveri kaq tė madhe me performanca tė dobėta, jo kompetente, jo krijuese dhe jo zhvillimore nė raport me interesat publike dhe shoqėrore. Vendi nuk ka asnjė interes pėr qeveri kaq tė madhe dhe tė pa dobishme.

“Bota sot”: Njė nga problemet mė tė mprehta vazhdon tė jetė ēėshtja e veteranėve tė rrejshėm. Ju keni qenė njė nga komandantėt. Si do tė pastrohen kėto lista dhe kush ėshtė pėrgjegjės pėr kėtė?

Rrustem Mustafa: Tanimė kjo ēėshtje ėshtė nė duart e organeve shtetėrore, dhe e di se ekzistojnė tė gjitha mundėsitė qė tė gjenden regjistrat e cilės do kohė pėr numrin e ushtarėve tė UĒK-sė si dhe njerėzve qė kanė qenė nė njėsi pėrcjellėse, apo ekzistojnė regjistra nėpėr arkivat e shtetit si nė TMK, FSK, si dhe shumė organizata jo qeveritare. Me sa po shohim, mė shumė ėshtė problem ligji pėr kategoritė e dalura nga lufta, sa sa problemi i atyre qė kane aplikuar nė bazė tė ligjit.

“Bota sot”: A ėshtė e vonuar ēėshtja e ngritjes sė krimeve serbe tė luftės, e cila ėshtė ri aktualizuar pas 20 viteve?

Rrustem Mustafa: Jam i sigurt se kombi ynė ėshtė nė rrugėn e duhur, duke e siguruar vendin nė krah me kombet e qytetėruara, pėr ta shndėrruar atė nė territor ku do tė ketė siguri pėr njerėzit, pronėn dhe ndėrmarrėsin e lirė. Tani kur lirinė dhe zhvillimin e sigurojnė vet shqiptarėt nė rend tė parė nėn kujdesin e NATO-s (SHBA) dhe miqve tanė, me tė cilėt po ndėrtojmė siguri pėr rajonin dhe mė gjerė, mė e mira pėr ne dhe vendin tonė ėshtė ndjeshmėria e zyrtarėve ndaj tė mirave shtetėrore dhe respektimi i tė drejtave sistemore e kushtetuese. Mendoj se vonesat nė dėnimin meritor tė krimeve serbe, vjen pėr shkak tė mos funksionimit efikas tė drejtėsisė ndėrkombėtare, e cila nė mėnyrė ekskluzive ėshtė marrė qoftė nėn UNMIK-un, qoftė EULEX-i me gjykimin e krimeve tė luftės nė Kosovė.

“Bota sot”: Pse ky hezitim i institucioneve tona?

Rrustem Mustafa: Mendoj se ky hezitim e ka burimin nė traditėn qė e ka instaluar dhe imponuar bashkėsia ndėrkombėtare, pas ēlirimit tė vendit nė pengimin e gjykatave ne Kosovė qė tė trajtojnė nė mėnyrė sistematike krimet monstruoze, tė bėra nga forcat serbe gjatė luftės nė Kosovė.

"Bota sot" : Ndėrkombėtaret kanė kėrkuar heqjen taksės, kurse kryeministri jo. Si e komentoni ju kėtė?

Rrustem Mustafa: Pothuajse ka ardhur momenti kur taksa nuk ėshtė mė e rėndėsishme dhe nuk po shihet pengesė pėr askėnd. Unė nuk e shoh relevancėn se a mbahet tutje apo jo, sido qė tė jetė vendimet e qeverisė i pėrfaqėson Kryeministri dhe ne e pėrkrahim nė udhėheqjen e politikave tė Koalicionit qeveritar.

“Bota sot”: Disa nga analistė e kanė ndėrlidhur punėn e Gjykatės Speciale me procesin e bisedimeve duke aluduar nė presionin qė mund ti bėhet liderėve tė lartė institucional. Sa realisht mund tė ketė kjo ndėrlidhje?

Rrustem Mustafa: Gjykata Speciale ka ardhur si pasojė e gjithė propagandės pėrtej politikave armiqėsore tė shtetit mbi tė cilin fituam luftėn. UĒK nė fund shekull ka prishur planet e shteteve jo mike tonat dhe shteteve jo demokratike, kėshtu qė UĒK-ja krijoi ambient ku u involvua bota e qytetėruar dhe ktheu gjithė regjionin me sy nga Perėndimi, u krijua ambient pėr vendosjen e NATO-s dhe organizatave tjera, dhe mu pėr kėtė u zhvillua propagandė e koordinuar nga qarqe tė shumė shteteve dhe si pasojė lindi dhe u votua raporti i quajtur 'DIK MARTY" dhe nė fund si rrjedhojė e kemi Gjykatėn Speciale. Unė besoj se kjo gjykatė shpejt do tė pėrfundojė punėn e saj, dhe do tė ketė vendime ku do tė dėshmohet se drejtuesit e UĒK-sė nuk e kanė lėnduar tė drejtėn ndėrkombėtare.

“Bota sot”: Si mund tė hiqet “njolla e zezė” mbi luftėtarėt e Kosovės z. Mustafa?

Rrustem Mustafa: Shume lehtė, s’kemi asgjė ēfarė tė fshehim, do t’ia dalim qė t’i bėjmė tė besojnė tė gjithė ngase e vėrteta lehtė sqarohet.

“Bota sot”: Si ėshtė gjendja nė PDK, pas fillimit tė procesit zgjedhor?

Rrustem Mustafa: PDK-ja ėshtė nė procesin zgjedhor, dhe unė personalisht nuk jam i pėrfshirė nė kėtė proces, por jam i informuar se po zhvillohen gara nėpėr gjitha komunat e vendit tonė. Kėshtu qė presim qė ky proces tė pėrfundoj mirė dhe sa mė shpejt. Po ashtu presim nga ky proces qė tė dalim mė tė organizuar dhe mė tė vendosur nė mision tė ri pėr Dekadėn e Re.

“Bota sot”: z. Mustafa a ka pėrēarje brenda partisė suaj?

Rrustem Mustafa: Jo nuk ka.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-06-2019, 18:37   #52
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,298
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: ALI AJETI DHE 'ĒETA E LLAPIT' - ISHIN NISMĖTARĖT E PARĖ T Ė KRIJIMIT TĖ


Mustafa thotė se UĒK-ja ėshtė e arritura mė e madhe nė fundshekullin e kaluar


qershor 08, 2019 - 17:55

Kėshilltari i Presidentit Thaēi, Rrustem Mustafa, ka marrė pjesė sot nė shfaqjen e filmit dokumentar “Kujtojmė mos me harrue”, e cila u mbajt nė Kukės.

Nė njė fjalė rasti nė emėr tė Presidentit, Rrustem Mustafa, para tė pranishmėve tha se jemi nė prag tė 20 vjetorit tė lirisė sė vendit tonė.

“Nė fund tė shekullit tė kaluar, shqiptarėt, intelektualėt shqiptar politik dhe ushtarak i sollėn vendit ndėrmarrjen mė tė madhe historike, ndėrmarrjen pėr ēlirimin e njė pjese tė vendit, qė quhet Kosovė”, ka thėnė Mustafa.

Rrustem Mustafa, ka shtuar mė tej se Ushtria Ēlirimtare e Kosovės ėshtė e arritura mė e madhe nė fundshekullin e kaluar.

“Ushtria Ēlirimtare e Kosovės ėshtė e arritura mė e madhe nė fundshekullin e kaluar, ku tė gjithė bashkėrisht, secili nė mėnyrėn e vet ishte organizuar pėr tė dhėnė kontribut pėr ēlirimin e vendit tonė”, ka thėnė ai.

Ai tha se nė saje tė bashkėpunimit tė mirė gjithėshqiptarė organizuam dhe morėm nė krah miqtė mė tė mėdhenj tė qytetėruar tė gjithė globit nė krye me NATO-n, tė udhėhequr nga Shtetet e Bashkuara tė Amerikės.

“Ndėrmarrja e njohur pėr lirinė e njė pjese tė vendit do tė kujtohet jo sot, po edhe nė tė ardhmen”, ka thėnė Mustafa.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-06-2019, 18:45   #53
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,504
Thanks: 8,478
Thanked 6,539 Times in 2,750 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: ALI AJETI DHE 'ĒETA E LLAPIT' - ISHIN NISMĖTARĖT E PARĖ T Ė KRIJIMIT TĖ

tashti pas ketij lajmi qe ne Kukes , keshilltari i Thacit paska cfaq nje film dokumentar, do na zere gjumi top, sepse vertet Ishim ne hall te madh, as nuk na haej dhe as nuk na pihej gjo, gjumi na ishte prish, endrra me kucedra gjithandej....
flm shume !
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-06-2019, 20:07   #54
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,298
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: ALI AJETI DHE 'ĒETA E LLAPIT' - ISHIN NISMĖTARĖT E PARĖ T Ė KRIJIMIT TĖ

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
tashti pas ketij lajmi qe ne Kukes , keshilltari i Thacit paska cfaq nje film dokumentar, do na zere gjumi top, sepse vertet Ishim ne hall te madh, as nuk na haej dhe as nuk na pihej gjo, gjumi na ishte prish, endrra me kucedra gjithandej....
flm shume !
ty qe nuk te pelqen kjo eshte pun per ty ndersa neve shqiptarve normal se na interesojn edhe filmat edhe dokumentaret se si e fituam luften dhe e ēliruem vendin nga serbi kur kan kalue 20 vite nga kjo luft gjeneratat e reja kan nevoj me dit gjithqka per ket luft ndersa ty e pengon shife sa larg je ti me shqiptarin me vjen keq prej teje qe te paska shqetsue ky film edhe paraqitja e njerit nder komandantet me te njoftun te UĒK-se me fal qe e kam siell ket postim qe ty te ka shqetsue kaq shum po te kshilloi qe mos me lexo mua kurr se une kurr nuk sjelli postime qe i urrejn keta qe na qliruan dhe po e qevrisin vendin per mrekulli siq po bajn disa shqipfolsa ketu
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-06-2019, 20:12   #55
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,421 Times in 6,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: ALI AJETI DHE 'ĒETA E LLAPIT' - ISHIN NISMĖTARĖT E PARĖ T Ė KRIJIMIT TĖ

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
tashti pas ketij lajmi qe ne Kukes , keshilltari i Thacit paska cfaq nje film dokumentar, do na zere gjumi top, sepse vertet Ishim ne hall te madh, as nuk na haej dhe as nuk na pihej gjo, gjumi na ishte prish, endrra me kucedra gjithandej....
flm shume !
Hmmmm....

SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-06-2019, 19:44   #56
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,298
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: ALI AJETI DHE 'ĒETA E LLAPIT' - ISHIN NISMĖTARĖT E PARĖ T Ė KRIJIMIT TĖRemi tregon planin: Ishim tė gatshėm t’i sulmonim rusėt

Gazeta Express
10 Qershor 2019 19:45

20 vite nga hyrja e UĒK-sė nė Prishtinė, Rrustem Mustafa, i njohur si Remi, tregon prapaskenat e kėsaj ngjarje

Kishte ėndėrruar gjatė momentin kur Ushtria Ēlirimtare e Kosovės do tė hynte si fituese nė Prishtinė.

Dhe ai moment pėr ish Komandantin e Zonės Operative tė Llapit po shkonte drejt finalizimit me 10 qershor 1999, raporton T7.

Sot 20 vite pas, Komandant Remi, tregon momentin kur u kishte dhėnė urdhėr ushtarėve tė tij pėr tė niseshin pėr tė ēliruar kryeqytetin.

Eprorin e lartė tė UĒK-sė kishte befasuar pritja e prishtinasve bėrė UCK-sė.

E pak para hyrjes sė UĒK-sė nė Prishtinė, nė kryeqytet ishin futur edhe njė kontingjent rus.

Ata kishin festuar sė bashku me ushtarėt serb siē shihet nė kėto pamje.

E pėr kėtė njohuri kishte edhe UĒK-ja.

Komandant Remi tregon se si i vėzhgonin trupat ruse.

Ish komandanti i ZO tė Llapit tregon se ai refuzoi kėrkesėn pėr vendosjen e trupave ruse nė rajonin e Prishtinės.

Pas largimit tė tyre dhe futjes sė ushtarėve tė NATO-s, pjesėtarėt e UĒK-sė hynė nė Prishtinė.

Nė kujtimet e Rrustem Mustafės ky do tė jetė momenti mė i mirė nė jetėn e tij. /Mirlind Behluli, T7
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2019, 22:24   #57
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,298
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: ALI AJETI DHE 'ĒETA E LLAPIT' - ISHIN NISMĖTARĖT E PARĖ T Ė KRIJIMIT TĖKomunikata zyrtare qė njofton ēlirimin e Prishtinės:JU FLET PRISHTINA E LIRĖ
Prishtinė, 11 qershor 1999

Komanda Ushtarake e Zonės Operative tė Llapit dhe Njėsitė e saj Gardiste, tė cilat sė bashku me guerilen BIA, qe tash e njė kohė tė gjatė veprojnė nė kryeqytet, qė nga mėngjesi i sotėm edhe zyrtarisht kanė adresė nė Prishtinė.
Nėn intonimin e himnit kombėtar , gardistėt kanė ngritur herėt nė mėngjes flamurin, i cili po valon lirshėm nga ballkoni i objektit ku ėshtė vendosur Komanda e Zonės Operative tė Llapit.
I pari mysafir qė ka vizituar komandėn dhe i ka uruar mirėseardhje UĒK-sė nė kryeqytet ėshtė krenaria kombėtare Adem Demaēi, njeriu i flijimeve tė mėdha, i cili as nė ditėt tragjike pėr asnjė ēast nuk e lėshoi Prishtinėn.

Baca Adem ka mbėrritur nė Komandė rreth orės 8 tė mėngjesit i pritur me nderimet me tė larta ushtarake nga komandanti i zonės, Rrustem Mustafa dhe Garda Kombėtare e Zonės Operative tė Llapit.

Nė bisedėn e ngrohtė qė zhvilloi me pas me Komandant Remin dhe ushtarakėt tjerė Baca Adem rikonfirmoj edhe njė herė rolin historik tė UĒK-sė dhe luftės sė saj dhe shprehu bindjen se kėtė djem trima do tė dinė t’i japin vulėn edhe proceseve nė vazhdim.

Komandat Remi e ka falėnderuar Bacėn Adem pėr vizitėn dhe duke vlerėsuar lartė aktin e tij pėr tė qėndruar i palėkundur nė Prishtinė ka theksuar se emri i tij ishte dhe mbetet forca morale e UĒK-sė.
Rreth orės 14:00 nė Komandė e Zonės Operative tė Llapit , e cila tashmė ka adresė nė Prishtinė, kanė ardhur pėrfaqėsuesit e Komandės sė NATO-s pėr Prishtinėn, nė kuadėr tė misionit tė KFOR-it.

Gjatė takimit me Komandant Remin pėrfaqėsuesit e NATO-s kanė theksuar nevojėn e bashkėpunimit dhe tė dyja palėt janė pajtuar qė duhet tė punohet qė sa mė shpejt tė krijohen kushtet pėr kthimin e sigurt tė tė zhvendosurve.Ky ėshtė vetėm fillimi i njė procesi tė gjatė, nė tė cilin UCK-ja do tė ketė rol tė rėndėsishėm.

Pėrfaqėsues ushtarakė tė NATO-s kanė zbritur sot edhe nė Brigadėn 151 “Zahir Pajaziti” dhe me drejtuesit e kėsaj komande kanė biseduar pėr modalitetet e bashkėpunimit.

Me rastin e ēlirimit tė Prishtinės, komanda e Zonės Operative tė Llapit dhe komandant Remi ju dėrgojnė pėrshėndetje nga kryeqyteti i ēliruar duke i siguruar tė gjithė tė zhvendosurit nga lufta se shumė shpejt do tė kthehen nė Kosovėn dhe nė Prishtinėn e lirė qė bashkėrisht tė fillojmė ndėrtimin e njė jetė tė re.
Botuar sot ne Epoka e Re, nga ish zyrtari pėr informim i ZOLl-it Muharrem Mahmutaj
Fotografia e Rrustem Mustafa
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2019, 22:43   #58
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,298
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: ALI AJETI DHE 'ĒETA E LLAPIT' - ISHIN NISMĖTARĖT E PARĖ T Ė KRIJIMIT TĖValon Murati“Vendimi pėr tė hyrė nė mėnyrė masovike nė Prishtinė (njėsitė e gueriljes “BIA” me detyra defansive kanė qenė tėrė kohėn nė shumė lagje tė Prishtinės), ishte njė vendim i drejtė dhe unė e pėrmbajta qė nga fillimi. Kjo hyrje filloi qė mė 9 qershor, ndėrsa mė 11 qershor do tė hyjmė edhe Agimi (Kuleta), Baci (Fatmir Humolli), Cali (Sali Mustafa, komandanti i “BIA-s”, unė dhe tė tjerėt. Tė njėjtėn ditė erdhi edhe Remi dhe e vendosi komandėn nė Kolovicė, pėrderisa baza e “BIA-s” ku valonte flamuri qė mė 11 qershor, ishte vetėm 300-400 metra nga baza e njėsive tė SAJ-it (njėsitė speciale antiterroriste tė Ushtrisė Jugosllave, qė ishin njėsitė e saj mė elite).
Hyrja nė Prishtinė ishte njė vendim gjithashtu i rėndėsishėm politik, sepse kur hynė trupat e NATO-s ne veē ishim nė Prishtinė. Kjo dėshmonte organizimin dhe forcėn tonė. Pėr ne nė aspektin shpirtėror ishte e rėndėsishme pritja qė na e bėnė qytetarėt e Prishtinės, tė cilėt me muaj kishin jetuar nėn ankthin e vrasjeve, masakrave dhe terrorit psikik permanent. Kjo ishte njė pritje e ngrohtė, ashtu siē populli i pret bijtė e vet ēlirimtarė.”
Pjesė nga ditari dhe kujtimet e luftės (vetėm pjesėrisht e botuar).
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur