Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-06-2019, 17:08   #281
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,397
Thanks: 3,616
Thanked 2,918 Times in 1,976 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Dhe te imagjonosh qe kjo guda ticerrja qe e tha kete ka arsim te larte....

Kjo eshte migma e realitetit tone....duam apo zduam.
Pėrpara nja dy ditėsh mė bėri pėrshtypje fjala qė tha njėri kur po blija diēka nė njė dyqan. Tė thuash se gjėrat janė nė rregull nė kėtė vend, ose je budalla ose je hajdut.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-06-2019, 17:25   #282
Noe
Mi vida
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 4,142
Thanks: 400
Thanked 295 Times in 223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
Noe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėmNoe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Ore tip. Cfare moshe ke ti ? Ti je qorr apo nuk kupton ? Keta te tjeret qe lexojne dhe nuk replikojne jane budallenj dhe ti i zgjuar ? Para se te me replikosh mua, lexo mire e mire. Lexoji postimet e mija me vemendje dje mos i interpreto si do ti po sic jane shkruar. Lexome me kujdes ti @Noellag. Jo vetem ti por dhe te tjeret. Une ate qe kam dashur t'a them e kam thene troc dhe jo me dredha. Nuk kam thene ne asnje vend qe te fajesohet Lule per pislleqet e Edit. E kam thene troc me siper qe Edi ka mekatet e veta qe nga koha qe u be ministrer kulture.Lule or ti miku u cua ne gjykate per shperdorime te 386 milion eurove ne rrugen e kombit apo nuk e mban mend? Mediu dhe te tjere (Saliu dhe i biri) futen ne dhe njerez te fakire dhe te pabuke atje ne Gerdec. Po te rikujtoj Lazaratin. E man mend c'u be apo nuk ke qene ne ate kohe ne Shqiperi?Saliu qe nga 1990 nuk ka lene njeri pa vrare apo dhe helmuar nga ata qe i dolen kundra ( Po keta te PS keshtu kane bere ?) Une nuk kam te bej hic me Enverin, por qe t'a degjosh dhe nje here mire ti dhe te tjeret. Enveri beri shtet. I vuri shqipot ne rrjesht. Pak rendesi ka se ishte shtet si i deshi i deshi palla. Por ai beri shtet. Qe ku ka vdekur ai nuk ka me shtet. Pike. Shteti or ti shoku behet me dhune. Me dhune eshte bere kudo.Le t'a bejen dhe keta. Le t'a bejne dhe shtet diktatorial por vetem le t'a bejne. Nuk ka mundur asnje force poliktike t'a mbaje me shume pushtetin se 8 vjet e shumta (shtet jo e jo)
Lexome mire dhe mos merr kot me kot. Ti do jesh i vogel ore mik. Jo vetem ti por dhe shume te tjere. Une Sali Berishen e kam njohur qe ne 1989. Nuk kam pasur kurre iluzionin se do te bente shtet apo demokraci Saliu , sic nuk kam pasur dhe iluzione se do bente dikush tjeter. E kam thene shume here ne kete forum, por nuk me ke lexuar. Iluzionet e te berit demokraci une i kam hequr qe shume e shume vite me pare. Ndoshta 1993 apo 1994, kur nje miku im i persekutiar nga rregjimi me tha: Nuk behet demokraci me komuniste. Fakteqesia jone eshte se demokracine po e bejne dhe jane ne pushtet jane po ata qe ishin ne pushtet ne kohen e monizmit(si ne PD dhe ne PS). Sa per vjedhjet e sotme te PS,nuk jane ndonje gje e re, sepse kane vazhduar ato qe lane pa vjedhur kur bene rrotacion me PD. Po do te te kujtoj ty dhe plot te tjereve se c'eshte bere ne Shqiperi qe nga 1990 , te ndihmoj une. Po te bej nje pyetje ty dhe te gjithe te tjereve. A ka njeri nga ju bythe dhe mundesi financiare te mos punoje hic dhe te dale e t'i beje sehirllek shtetit jo me minuta e me ore e dite por me vite ? Nuk ke pak llogjike te kuptosh apo te kujtosh se keta jane njesoj ? Pse e ben Luleja kete ? Pse e ben Saliu ? Pse e bente Edi dhe se mund t'a beje te njejten gje qe ben ky sot ? Pse e bente Meta ? Pse Monika e te tjere ? Ku gjenden leket qe paguhen kokepalaret e te dy kraheve te dalin ne mitingje ? Pse nuk e bej une dhe ti ? Po nuk kupton kete do vazhdosh te harxhosh energji kot me mot. Merru me ndjonje gje tjeter shoku. T'a them une qe jam shume me i madh se ty. Mos me repliko as mua dhe mos u merr me muhabete forumesh. Be dicka per veten tende. Shqiptaret te hane mutin . Si ke as per pune dhe as per gje. Trima jo e jo. Shume pak i kane dale zot vetes. Shume pak. Shumica rrine e qahen apo behen aleteat me me te keqin dhe vrasin shoqi shoqin.Kete kane treguar keto 40 vjetet e fundit.
Po e perseris dhe nje here qarte. Shteti do bole. Shteti do kellqe. Shteti do t'i thuash mendjes ik e pirdhu dhe te kesh nje ideal. Shtetin e ben vetem ai qe nuk ka frik se dke cuar sot ne gjykate apo litar duke qe nuk e do shtetin neser do kete te njejtin fat. Do te lutesha te mos replikoje kot as ti dhe as nje tjeter. Lexome mire, po deshe te lexosh ose kuptosh. Po qe se une mund te kem shkruar gjate dhe perton te lexosh atehere eshte me e ndershme te shkruash cfare mendon dhe mos me replikosh mua. Asgje nuk behet me deshire dhe me tabele emulacioni. Raca njerezore eshte bere dhe mbahet nen zap vetem me dhune. Packa se kjo(dhuna), ka forma nga me te ndryshmet. Shqipot e duan vazhdimisht me dru dhe me te varur ne shtylle,se jane njerez qe nuk duan veten, dembele dhe llapaqene. Nuk ka nevoje te shpikesh ujin e ngrohte as ti dhe as une. Shiko historine shqiptareve dhe e ke aty zgjidhjen. Kaq. Uroj qe te me lexosh sic duhet.

Kalofsh mire.
Ne fillim dyshova se ishe enverist por kur the Enveri beri shtet ma hoqe cdo dyshim. Ti nuk je i majte ti je thjesht nostalgjik i komunizmit. Po . E ke pare ata me shall te kuq qe dalin me foton e Enverit? Ashtu je dhe ti.
Kur une flas per situaten e sotme ti i bie rreth e qark historise duke na bere historikun e politikes shqiptare. Kto i dime ne , e dime ca te korruptuar jane, ca kan vjedh kta qe ishin dhe kta qe jane , njeri me hajdut se tjetri, njeri me bastard se tjetri.. por ky eshte produkti jone qe kemi votuar dhe prodhuar keta politikane.. Por kjo eshr ceshtje tjeter, kjo teme behet fjale per situaten e sotme ..
Une solla argumenta pse kjo qeveri eshte kriminalizuar, ti me flet per nostalgjine komuniste Enveri beri shtet .. Po ca shteti leshit beri Enveri? Burgosi, torturoi , pushkatoi, vrau ,internoi mijera shqiptare.. Te denonte per agjitacion propagande. Futi sigurimin e shteti ne cdo shtepi .. te pergjonte dhe ne dhomen e gjumit. Nuk kishte as zgjedhje as mendime ,as liri as demokraci. Varferi ekstreme ...Po ca lesh shteti beri Enveri Na izoloi nga bota e jashtme, na la 100 vjet mbrapa..

Ti mor zoteri te duket vjetja i mencur ? Kujton se shteti behet me bole? j Jo Jo , shteti behet me tru me njerez me integritet, me njerez qe respektojne ligjin. Jo me njerez te krimit dhe droges , as me saliun as me lulin as me pak me modelin Enverist

Kur hyn e diskuton perballu me argumenta, mos u kap personale me mua.. Respekto mendimet e te tjereve. Nuk jemi ne komunizem ktu

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Noe : 11-06-2019 nė 17:35
Noe nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-06-2019, 17:46   #283
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,615
Thanks: 2,891
Thanked 2,885 Times in 1,605 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Noellag Shiko postimin
Ne fillim dyshova se ishe enverist por kur the Enveri beri shtet ma hoqe cdo dyshim. Ti nuk je i majte ti je thjesht nostalgjik i komunizmit. Po . E ke pare ata me shall te kuq qe dalin me foton e Enverit? Ashtu je dhe ti.
Kur une flas per situaten e sotme ti i bie rreth e qark historise duke na bere historikun e politikes shqiptare. Kto i dime ne , e dime ca te korruptuar jane, ca kan vjedh kta qe ishin dhe kta qe jane , njeri me hajdut se tjetri, njeri me bastard se tjetri.. por ky eshte produkti jone qe kemi votuar dhe prodhuar keta politikane.. Por kjo eshr ceshtje tjeter, kjo teme behet fjale per situaten e sotme ..
Une solla argumenta pse kjo qeveri eshte kriminalizuar, ti me flet per nostalgjine komuniste Enveri beri shtet .. Po ca shteti leshit beri Enveri? Burgosi, torturoi , pushkatoi, vrau ,internoi mijera shqiptare.. Te denonte per agjitacion propagande. Futi sigurimin e shteti ne cdo shtepi .. te pergjonte dhe ne dhomen e gjumit. Nuk kishte as zgjedhje as mendime ,as liri as demokraci. Varferi ekstreme ...Po ca lesh shteti beri Enveri Na izoloi nga bota e jashtme, na la 100 vjet mbrapa..

Ti mor zoteri te duket vjetja i mencur ? Kujton se shteti behet me bole? j Jo Jo , shteti behet me tru me njerez me integritet, me njerez qe respektojne ligjin. Jo me njerez te krimit dhe droges , as me saliun as me lulin as me pak me modelin Enverist

Kur hyn e diskuton perballu me argumenta, mos u kap personale me mua.. Respekto mendimet e te tjereve. Nuk jemi ne komunizem ktu
E ke hallall nji Range si ky.
Venom nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-06-2019, 18:08   #284
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,612
Thanks: 0
Thanked 1,586 Times in 1,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Noellag Shiko postimin
Ne fillim dyshova se ishe enverist por kur the Enveri beri shtet ma hoqe cdo dyshim. Ti nuk je i majte ti je thjesht nostalgjik i komunizmit. Po . E ke pare ata me shall te kuq qe dalin me foton e Enverit? Ashtu je dhe ti.
Kur une flas per situaten e sotme ti i bie rreth e qark historise duke na bere historikun e politikes shqiptare. Kto i dime ne , e dime ca te korruptuar jane, ca kan vjedh kta qe ishin dhe kta qe jane , njeri me hajdut se tjetri, njeri me bastard se tjetri.. por ky eshte produkti jone qe kemi votuar dhe prodhuar keta politikane.. Por kjo eshr ceshtje tjeter, kjo teme behet fjale per situaten e sotme ..
Une solla argumenta pse kjo qeveri eshte kriminalizuar, ti me flet per nostalgjine komuniste Enveri beri shtet .. Po ca shteti leshit beri Enveri? Burgosi, torturoi , pushkatoi, vrau ,internoi mijera shqiptare.. Te denonte per agjitacion propagande. Futi sigurimin e shteti ne cdo shtepi .. te pergjonte dhe ne dhomen e gjumit. Nuk kishte as zgjedhje as mendime ,as liri as demokraci. Varferi ekstreme ...Po ca lesh shteti beri Enveri Na izoloi nga bota e jashtme, na la 100 vjet mbrapa..

Ti mor zoteri te duket vjetja i mencur ? Kujton se shteti behet me bole? j Jo Jo , shteti behet me tru me njerez me integritet, me njerez qe respektojne ligjin. Jo me njerez te krimit dhe droges , as me saliun as me lulin as me pak me modelin Enverist

Kur hyn e diskuton perballu me argumenta, mos u kap personale me mua.. Respekto mendimet e te tjereve. Nuk jemi ne komunizem ktu
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Noellag Shiko postimin
Ne fillim dyshova se ishe enverist por kur the Enveri beri shtet ma hoqe cdo dyshim. Ti nuk je i majte ti je thjesht nostalgjik i komunizmit. Po . E ke pare ata me shall te kuq qe dalin me foton e Enverit? Ashtu je dhe ti.
Kur une flas per situaten e sotme ti i bie rreth e qark historise duke na bere historikun e politikes shqiptare. Kto i dime ne , e dime ca te korruptuar jane, ca kan vjedh kta qe ishin dhe kta qe jane , njeri me hajdut se tjetri, njeri me bastard se tjetri.. por ky eshte produkti jone qe kemi votuar dhe prodhuar keta politikane.. Por kjo eshr ceshtje tjeter, kjo teme behet fjale per situaten e sotme ..
Une solla argumenta pse kjo qeveri eshte kriminalizuar, ti me flet per nostaligjine komuniste Enveri beri shtet .. Po ca shteti leshit beri Enveri? Burgosi, torturoi ,vrau internoi mijera shqiptare.. Te denonte per agjitacion propagande. Futi sigurimin e shteti ne cdo shtepi .. te pergjonte dhe ne dhomen e gjumit. Nuk kishte as zgjedhje as mendime ,as liri as demokraci. Varferi ekstreme ...Po ca lesh shteti beri Enveri Na izoloi nga bota e jashtme, na la 100 vjet mbrapa..

Ti mor zoteri te duket vjetja i mencur ? Kujton se shteti behet me bole? j Jo Jo , shteti behet me tru me njerez me integritet, me nerez qe respektojne ligjin. Jo me njerez te krimi dhe droges as me saliun as me lulin as me pak me modelin Enverist

Kur hyn e diskuton perballu me argumenta, mos u kap personale me mua.. Respekto mendimet e te tjereve. Nuk jemi ne komunizem ktu
Mua nuk me duket mendja i mencur por nuk jam budalla. Me thuaj nje shtet ne bote qe eshte bere me mendje dhe jo me bole (me dhune). Ajo qe nuk kupton ti dhe shume te tjere eshte se ceshte shteti. Ai beri shtetin qe donte. E thashe dhe mes siper. I keq ? Diktature ? Po. Por beri shtet dhe e mbajti 40 vjet nen hyqem. S'te pelqen ty ? As mua nuk me pelqen. Por kjo eshte e verteta. Cfare mendimi me kerkon mua ti te respektoj kur ato qe une i shkruaj i lexon mbrapsht ose i interpreton si do ti ? Problemin e shqipetareve une e kam pare qe nga te pakten 1990. Njerez qe bejne viktimen,qe nuk punojne, qe nuk kane ideale, qe mwrrem me llafe , qe vrasin dhe memen e tyre . Kjo eshte e qarte si dita e diellit. Kjo ka ndodhur keto 30 vjet. Une nuk kam frike te pranoj ate qe kam jetuar. Ajo qe ti dhe shume te tjere nuk kuptoni eshte qe nuk ke pse ke frike nga ajo qe ka ikur por nga ajo qe do vije. Nuk iket para me koken pas. Po t'a perseris ty dhe te gjtheve ketu. Me gjeni nje shtet apo disa shtet qe jane bere me njerez dhe nuk jane bere me dhune. Dhe e diskutojme pastaj. Ligjet jane shkruar me gjak dhe respektohen me gjak. Bile sa me shuem gjak te jete derdhur per ato ligje aq me mire mbahen mend. Pse vetem ne shqipot po hiqemi zvarre si krimbat ( ose me sakte) vazhdojme te bejme akoma viktimen nga te gjithe ish vendet socialiste ? Sepse , nuk nuk kemi te krahasuar me ta, as ne kulture dhe as ne arsim por as ne dhunen qe kane kaluar ata. Une dhe mund te mos flas fare ketu ne forum. Ti dhe shume te tjere as nuk me njihni fare dhe po ja u them troc. Nuk zgjidhni asngje me keto kopje gazetash te gazetareve qe nuk kane haur gojen deri me sot. Anje nga keta qe sot bejne te bukurin, nuk kane marre guximin te ngrene padi civile apo penale per asnje politikan deri me sot. As une jo e jo.Por une te pakten nuk kam bere trimin pas kuvendit. Ja u kam thene dhe me pare ne postimet e mija. Po te shikosh historine e shume vendeve , ne te tilla momente kur eshte bere muti kala, kane plasur grushtet e shtetit. Por kjo ka pak gjasa te ngjase ne Shqiperi sepse qe nga 1990 njerez qe kishin skenare per Shqiperine dhe e njihnin mire shqiptarin e carmatosen ushtirne dhe e cuan deri ne kete ushtri letre qe kemi sot. Ne do vuajme ate te ciken prodhojme. As mos kini iluzione per kete. Une nuk e di se ku jeton ti. Mbase ke ikur. Une o mik, nuk mund te shaj jeten time. Nuk me pati faj as mamaja , as babai dhe as perendia qe me linden ne kohen e socializmit. Nuk isha vetem uen qe vura shall pioneri ne qafe. E kane vene te gjithe. Une e kujtoj si pjese te jetes sime. Nuk mund t'a zhbek ate. Kam shume vite qe bej llogari me mendjen time duke pare historine e shqiptareve qe nga fillimi i shekullit te kaluar. Packa se nuk e kam jetuar por analizoj dhe kohen e Zogut. C'beri Zogu per aq kohe sa ihste ne pushtet?Po .. dhe ai beri shtet. Beri si i thishte mendja dhe harriti ato qe mundi.Sjume do thone qe beri shtet te mire, por ka dhe shume qe mund te thone qe beri shtet te keq. Problemi eshte se nuk la vlage.Nuk la gjurme. Pse ? Pse vetem tek shqiptaret nuk le gjurme asgje ? Kjo do kerkuar tek karakteri i shqiptarit dhe menyra se si mbahet ai ne rrjesht. Duke pare ato qe kane ndodhur nuk eshte e veshtire te harrish ne konkluzionin qe vetem dhuna e mban shqiptarin ne rrjesht. Toleranaca dhe demoktacia ???? E kane treguar keto 30 vitet e fundit se ayo jane koncepte teper moderne per shqiptarin, sepse as nuk i njeh dhe nuk i respekton. Ndaj te them qe Enveri beri shtet. Te keq ? Po. Shume te keq. Por beri shtet. Shtet do te thote , pushtet. Vodhi Enveri ? Po. Vrau Enveri . Po. Por prap po t'a them. Beri shtet. Zogu ? Po dhe ai. Por nuk harriti sa dhe si harriti Enver xhahili. Ndaj te them te lexosh ashtu sic duhet ti dhe te tjeret. Nuk ka te beje me nostalgji . por ka te beje me teori shteti. Shteti behet me dhune. Ti qe mendon te kunderten, me jep shembuj qe te kerkova per shtete qe jane bere me frymen e shenjte dhe qe jane mbajtur apo vazhdjne mbahen ne kembe me fb, me twiter apo me tabela emulacioni.

Vazhdon akoma Lule dhe me derdellis. Doli populli ne rruge. Sa vete jane atje ? 100 ? 200? Apo 300 ? Egzekutoji ne rruge si qener, qe te shpetojme. Qe te vije era shtet. Do qajne 300 nena ? Po dhe do qajne. Ne 1997 harroi ky popull sa nena veshi me te zeza PD dhe PS bashke ?
Nje dite duhet filluar, qofte dhe me te vrare. Sepse nuk shkom me kjo pune. Hyr ne cader ha qofte , pi birre dhe shurro tek kryeministria. Zerr ruget ne te 4 anet e Shqiperise. Digje me zjarr e zhgaravit. Nuk ka me ku te shkoje me. Ndaj plumbin ne balle dhe leri si qener aty. Nuk do i behet kujt vone se n'a ka vajtur aty ku nuk mban me. Nuk ka menyre tjeter te te beri shtet pak rendesi se do i ngjaje metodave te Enverit apo te Pinocetit.

Populli shqiptar e ka memorien kolektive shume te shkurter qe shkon deri tek Enveri. Populli shqiptar vazhdin e ben viktimen pa e ditur se kombet e tjera kane prere koka me shekuj. Kane djegur njerez te gjalle. Policite e mbreterve apo te diktatoreve apo dhe te vete kishes kane mbjellur tmerr e dhune per gjenerata te terra. Ja keshtu jane bere shtetet e botes.

Dhe sa per personale.... Ishe ti i pari qe u kape me mua dhe jo une me ty. E bere emrin tim terkuze. E ke te shkruar ne postimin tend. Une rralle ose pothuaj kurre nuk kapem me njerezit me tendence. Ne kete teme te forumit , kam bere replike @par dhe e kam sqaruar sepse. I kam bere replike jo si @par por si replike per temen e hapur dhe nuk u morra me ate por me temen. Ti dhe shume te tjere merreni me mua. Per cfare me kerkon mua te te respektoj ty kur je ti i pari qe nuk me respekton mua ? Ti me kerkon te resoektoj mendimin tend ndryshe nderkohe qe ti merresh personalisht me mua.

@Noellag. Degjo ore mik. Pak rendesi ka ne te pelqen ty apo dikujt tjeter se cfare them une. Pak rendesi ka sa e shajme ne Enverin. Enveri ka vdek me kohe. Po te me lexosh me vemendje ne postimet e djeshme do te kuptosh fare qarte se une nuk e kam problemin tek vetja. Ne jemi ate si na shohin apo n'a gjykojne te tjeret nga jashte. Nuk harrin njeri te konceptoje te ndodhe ne shtetet e tyre budalliqe te tilla huliganeske cdo jave dhe te trumbetohet me krenari.Protesta e 8 , protesta e 9. Do mendimin e tyre ? Ata nisen nga ajo se cfare do bente policia ne vendet e tyre. Do i fuste koqen e plumbit ne balle. Evropa apo e gjithe bota eshte e mbushur me skandale. Plot e perplot. Ka dhe varferi sa te duash...... po nuk j'a mban apo nuk le njeri te dalesh cdo jave e ti vesh flaken cdo gjeje! Shumica e shqiptareve merrem me llogje sepse jane dembele. Mua nuk ma ka gjetur punen kush. Une punoj dhe shh hallin tim. Ata qe sheh verdalle ti neper protesta apo ku di une se ku , nuk punojne sepse nuk duan te punojne. Mos me thuaj se ku te punojne ,sepse dhe mua nuk me pyet njeri se si e qysh punoj. Kush do te punoje, te respektoje ligjet, te paguaje cfare i takon te paguaje dhe te rroje me dinjitet , e gjen menyren.

Mendoj se nuk ja vlen me te harxhojme energji me u be apo nuk u be shtet. Thjesht me kete qe po bejme, as qe kemi per te bere shtet per shume e shume vite.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 11-06-2019 nė 18:15
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-06-2019, 18:20   #285
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,504
Thanks: 8,478
Thanked 6,539 Times in 2,750 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Lion- sa i dhunshem je mėr babė, qeke nxe keq sonte
Jo mer daku se osht gjynof me vra protestuesit n'rruge, as 3 milingona nuk vriten ne rruge kot, jo rob't e Zotit.
Kolltuku i Rames, nuk vlen 3 miza dheu, e jo 300 protestues te vrare.
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-06-2019, 18:28   #286
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,996
Thanks: 2,011
Thanked 2,895 Times in 1,610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Lion- sa i dhunshem je mėr babė, qeke nxe keq sonte
Jo mer daku se osht gjynof me vra protestuesit n'rruge, as 3 milingona nuk vriten ne rruge kot, jo rob't e Zotit.
Kolltuku i Rames, nuk vlen 3 miza dheu, e jo 300 protestues te vrare.
Edhe kur thotė;- shumica e shqiptarėve janė dembel!!!!!!!


Pastaj shteti do K.oqe ; qė o ka Shqipėria K.qe o s'ka vend nė botė kaq shumė tė tillė
Kemi K.qe Kokėdhimin sė pari etj etj
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-06-2019, 18:30   #287
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 802
Thanks: 430
Thanked 457 Times in 266 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Lion- sa i dhunshem je mėr babė, qeke nxe keq sonte
Jo mer daku se osht gjynof me vra protestuesit n'rruge, as 3 milingona nuk vriten ne rruge kot, jo rob't e Zotit.
Kolltuku i Rames, nuk vlen 3 miza dheu, e jo 300 protestues te vrare.
Kam qene mik me Thanon qe boton Gazeta Diten. Thano ishte kryeredaktor te Shekulli. Botuesi i Shekullit, Kokedhima, u nda nga Rama dhe si rezultat Thano u nda nga Kokedhima. I coja opinione Thanos dhe as na e varte me. Shkruante vetem per te mirat e Rames. Rama, para nja tre muajsh, kunatin e Thanos e shpalli armik te popullit ne Fb vetem sepse po bente punen qe i caktonte ligji. Tani ka tre muaj Thano qe shan Ramen...

Qe te mos zgjatem, kur te shajne edhe shoket e ngushte si Kokedhima dhe Thano, cfare pret me nga mileti?

Nuk do te kete gjakderdhje fare nga kjo krize. Per pune javesh PSeja do e kete spastruar vete Ramen. Do qajne ciraket, do qaje Bad Teacher, qo qajne tre ministrat kosovare, por nuk do qaje nje popull i tere per Ramen. PSeja do i jape vete zgjidhje kesaj marrezie...

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Erdhi Dimri : 11-06-2019 nė 18:44
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-06-2019, 18:35   #288
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,615
Thanks: 6,971
Thanked 8,224 Times in 5,262 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 386
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Lion- sa i dhunshem je mėr babė, qeke nxe keq sonte -65zqesh-
Jo mer daku se osht gjynof me vra protestuesit n'rruge, as 3 milingona nuk vriten ne rruge kot, jo rob't e Zotit.
Kolltuku i Rames, nuk vlen 3 miza dheu, e jo 300 protestues te vrare.
Te morsha tė ligat sa i omel je6
drague nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-06-2019, 18:39   #289
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,996
Thanks: 2,011
Thanked 2,895 Times in 1,610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
Kam qene mik me Thanon qe boton Gazeta Diten. Thano ishte kryeredaktor te Shekulli. Botuesi i Shekullit, Kokedhima, u nda nga Rama dhe si rezultat Thano u nda nga Kokedhima. I coja opinione Thanos dhe as na e varte me. Shkruante vetem per te mirat e Rames. Rama, para nja tre muajsh, kunatin e Thanos e shpalli armik te popullit ne Fb vetem sepse po bente punen qe i caktonte ligji. Tani ka tre muaj Thano qe shan Ramen...

Qe te mos zgjatem, kur te shajne edhe shoket e ngushte si Kokedhima dhe Thano, cfare pret me nga mileti?

Nuk do te kete gjakderdhje fare nga kjo krize. Per pune javesh PSeja do e kete spastruar vete Ramen. Do qajne cirraket, do qaje Bad Teacher, qo qajne tre ministrat kosovare, por nuk do qaje nje popull i tere per Ramen. PSeja do i jape vete zgjidhje kesaj marrezie...
Kur e kam thėnė unė nė forum qė gazeta Dita ėshtė zėdhėnsja e Ramės ma merrnin pėr militantizėm por ja qė qėlloj dikush tė mė konfirmoj .
Mbrėmė ishte tek A . SHOW news 24 dhe e dėgjova qė ishte c'vjelur nga militantizmi Ramistan.
Po tė dėgjoje M. Zeqon qė fajin e shpėrndate gjetkė dhe nuk gjente faj tek pushteti.
Kur njerėzit/shqiptarėt tė gjejnė veteveten tė zhveshur nga mendimet marksiste-leniniste do mund tė ndryshoj kahje Shqipėria.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 11-06-2019 nė 18:42
par nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-06-2019, 18:42   #290
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,504
Thanks: 8,478
Thanked 6,539 Times in 2,750 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Te morsha tė ligat sa i omel je6
pse kush jom una, ai xinxifilli Neritan Ceka ?
nigjoje i cik ca thote mer amon:

__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-06-2019, 18:45   #291
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,996
Thanks: 2,011
Thanked 2,895 Times in 1,610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
pse kush jom una, ai xinxifilli Neritan Ceka ?
nigjoje i cik ca thote mer amon:

https://www.youtube.com/watch?v=UyjZ01vgKq8
I ka ngel veshi tjetėr pa ju tėrhequr kėtij.
Kur nuk e morėm zvarrė kėtė palaqo dhe ta kishim dėrguar nė HELL me gjithė bllokun nė 1990.
Do vazhojmė tė merremi me tė tillė nėpėrka brezoresh.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-06-2019, 20:13   #292
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 19,730
Thanks: 15,503
Thanked 9,378 Times in 5,428 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 275
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Edhe kur thotė;- shumica e shqiptarėve janė dembel!!!!!!!


Pastaj shteti do K.oqe ; qė o ka Shqipėria K.qe o s'ka vend nė botė kaq shumė tė tillė
Kemi K.qe Kokėdhimin sė pari etj etj


Fiks e ke gjet
Performer nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-06-2019, 21:15   #293
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,615
Thanks: 6,971
Thanked 8,224 Times in 5,262 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 386
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
pse kush jom una, ai xinxifilli Neritan Ceka ?
nigjoje i cik ca thote mer amon:

https://www.youtube.com/watch?v=UyjZ01vgKq8
paska shku per lesh xhaxhi
drague nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 12-06-2019, 13:21   #294
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,421 Times in 6,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Data e zgjedhjeve lokale, gjermanėt: Shpjegimi ėshtė nė Kushtetutė.

Delegacioni gjerman qė ishin nė Tiranė pėr tė parė nga afėr situatėn politike ishin tė kursyes nė deklaratat e tyre. Nė njė konferencė pėr mediat, pas takimeve qė zhvilluan, ata u pyeturėn pėr vendimin e fundit nga Presidenti Ilir Meta pėr anulimin e datės sė zgjedhjeve. Dhe pėrgjigjja ishte e qartė: pėr kėtė shpjegimi ėshtė nė Kushtetutė!

“Si parlamentarė tė Bundestagut qė mbulojmė ēėshtjet e Ballkanit, vendeve qė nuk janė ende pjesė e BE-sė kemi marrė kėtė turne nė rajon dhe dėshirojmė qė pėrmes kėtij turi tė informohemi rreth gjendjes dhe reformave. Kemi pasur kontakte me pėrfaqėsues tė parlamentit, komisioneve parlamentare, kryeministrin Rama, ministren e Drejtėsisė dhe tė Brendshmin pėr njė panoramė tė plotė tė vendit dhe reformave. Pėr ne ka qenė e rėndėsishme tė mėsojmė ecurinė e reformave pėr tė ditur sa e pėrgatitur ėshtė Shqipėria pėr negociatat. Shqipėria dhe i tėrė rajoni ėshtė oborri i brendshėm i BE-sė dhe duhet tė jetė pjesė e kėtij unioni. Pėr mua, demokracia ėshtė njė komunitet vlerash. Vendimi i presidentit, pėr mua kėto janė punė tė brendshme tė vendit. Por, kam kuptuar se ky vend ka njė Kushtetutė dhe Kushtetuta ėshtė baza e njė vendi. Nė Gjermani, Kushtetuta vlen si baza dhe pėr kėtė arsye kam besim te ajo qė pėrcakton Kushtetuta. Nėse Kushtetuta parasheh qė zgjedhjet duhet tė zhvillohen nė njė moment tė caktuar, ato duhet tė zhvillohen nė kėtė moment. Sepse vetėm nė kėtė mėnyrė, vetėm duke u bazuar nė Kushtetutė… Dhe unė konsideroj qė demokracia pėrfaqėsuese nė formatin e parlamentit ėshtė organi mė i lartė demokratik”, tha kryesuesi i kėtij delegacioni Josip Juratovic, anėtar i Bundestag-ut dhe Kryetar i Grupit Parlamentar (SPD).

Zgjedhjet pėrfaqėsojnė konkurrencėn mes partive politike. Secila parti ka tė drejtėn e saj pėr tė marrė pjesė ose jo, do tė jenė zgjedhėsit se ēfarė ėshtė bėrė mirė apo keq. Zgjedhėsit nė Shqipėri dhe shoqėria ėshtė e informuar mirė se ēfarė do apo nuk do dikush. Situata aktuale do tė luajė njė rol nė vendimmarrjen e Kėshillit dhe duke qenė se nė pjesėn mė tė madhe tė vendeve tė BE-sė janė parlamentet qė vendosin. Jo tė gjithė qytetarėt nė BE janė entuziastė pėr zgjerimin e unionit. Kush pengon procesin e integrimit pengon ata qė besojnė nė vlerat demokratike”, theksoi mė tej Juratovic.

Pjesė e delegacionit ishin dhe Renata Alt, anėtare e Bundestag-ut dhe zv/kryetare e Grupit Parlamentar (FDP) dhe Hansjörg Müller, anėtar i Bundestag-ut dhe anėtar i Grupit Parlamentar (AfD).

PS....tifozet ne stadium....rama ik.Isha me Moldavine por farkeqesisht i mujme.

Relax TASH.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 12-06-2019, 13:26   #295
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,911
Thanks: 881
Thanked 1,669 Times in 979 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Mu mbo pershtypje i dicka ...

Te PD sa ishin ne pushtet vodhen , por edhe bene ndonje pune te tek tuk.
Te PS po ashu kane vjedh , por edhe ndonje atribut pune tek tuk duhet t'ja japim.

Po kto te LSI ca m.tin kane bo qe kane vjedh me shume nga gjithe? lol
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 12-06-2019, 15:21   #296
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 947
Thanks: 35
Thanked 335 Times in 228 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Mu mbo pershtypje i dicka ...

Te PD sa ishin ne pushtet vodhen , por edhe bene ndonje pune te tek tuk.
Te PS po ashu kane vjedh , por edhe ndonje atribut pune tek tuk duhet t'ja japim.

Po kto te LSI ca m.tin kane bo qe kane vjedh me shume nga gjithe? lol
PD dhe PS jane si pantallonat e grisura. LSI arna.
A mund te mbash pantallona te grisura?? Jo! Atehere i arnon. Bythen e mbulon por pantallona te arnuara quhen.
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 12-06-2019, 16:23   #297
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 802
Thanks: 430
Thanked 457 Times in 266 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

AAO,

pyetja duhet t'i drejtohet te sotmes dhe te ardhmes, jo te shkuares. Po te masim te shkuaren, 1 ne 4 shqiptare duhet te futet ne burg ose te pagoje gjobe per njeren apo tjetren shkelje. Eshte muhabet koti me pak fjale dhe as ia vlen me u marr me pyetjen cfare beri njeri apo tjetri.

Persa i perket te sotmes, kemi te bejme me nje skandal me permasa nderkombetare ku drogaxhinjte japin para per blerje votash dhe postesh administrative. Askush nga PS nuk i kerkon te falur popullit per kete skandal, askush ne PS nuk humbet postin, te gjithe socialistet akuzojne Meten dhe Bashen per krizen dhe ne vend se t'i thuhet ndal hajduterise, shpallin votime qe do te mbahen per dy jave, ndonese nuk merren masa konkrete qe tregojne se mafia nuk do perdhunoje me voten e lire.

Per kete jemi duke folur. Cfare beri Iliri dje nuk ka aq shume rendesi sa pyetja cfare po ben filani sot dhe cfare do behet me brezat qe do vijne. E sotjma dhe e ardhmja jane shume me te rendesishme se e djeshmja. Sot PS ka pergjegjesi te madhe, por askush ne PS nuk po tregohet i pergjegjshem (akuzat per kundershtaret nuk tregojne pergjegjesi).
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 12-06-2019, 16:39   #298
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,911
Thanks: 881
Thanked 1,669 Times in 979 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
AAO,

pyetja duhet t'i drejtohet te sotmes dhe te ardhmes, jo te shkuares. Po te masim te shkuaren, 1 ne 4 shqiptare duhet te futet ne burg ose te pagoje gjobe per njeren apo tjetren shkelje. Eshte muhabet koti me pak fjale dhe as ia vlen me u marr me pyetjen cfare beri njeri apo tjetri.

Persa i perket te sotmes, kemi te bejme me nje skandal me permasa nderkombetare ku drogaxhinjte japin para per blerje votash dhe postesh administrative. Askush nga PS nuk i kerkon te falur popullit per kete skandal, askush ne PS nuk humbet postin, te gjithe socialistet akuzojne Meten dhe Bashen per krizen dhe ne vend se t'i thuhet ndal hajduterise, shpallin votime qe do te mbahen per dy jave, ndonese nuk merren masa konkrete qe tregojne se mafia nuk do perdhunoje me voten e lire.

Per kete jemi duke folur. Cfare beri Iliri dje nuk ka aq shume rendesi sa pyetja cfare po ben filani sot dhe cfare do behet me brezat qe do vijne. E sotjma dhe e ardhmja jane shume me te rendesishme se e djeshmja. Sot PS ka pergjegjesi te madhe, por askush ne PS nuk po tregohet i pergjegjshem (akuzat per kundershtaret nuk tregojne pergjegjesi).
O Dimri ,

Nje shprehje thote , "po harrove te kaluaren ska as te ardhme" , dhe ky eshte problem i madh ke Shqiptaret qe harrojne dhe falin shpejt.

Iliri , dhe iliret jane e kaluara , e sotmja dhe do jene e ardhmja nqf se mendojme siē ke shkruar ne paragrafin e fundit.
__________________
Always loud & always proud!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga AAO : 12-06-2019 nė 16:44
AAO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 12-06-2019, 17:03   #299
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,954
Thanks: 1,364
Thanked 2,251 Times in 1,262 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Mu mbo pershtypje i dicka ...

Te PD sa ishin ne pushtet vodhen , por edhe bene ndonje pune te tek tuk.
Te PS po ashu kane vjedh , por edhe ndonje atribut pune tek tuk duhet t'ja japim.

Po kto te LSI ca m.tin kane bo qe kane vjedh me shume nga gjithe? lol
Kanė bo qingjin e mirė...
edlin nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 12-06-2019, 18:49   #300
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,421 Times in 6,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Presidenti anullon dekretim e zgjedhjeve lokale 2019.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
O Dimri ,

Nje shprehje thote , "po harrove te kaluaren ska as te ardhme" , dhe ky eshte problem i madh ke Shqiptaret qe harrojne dhe falin shpejt.

Iliri , dhe iliret jane e kaluara , e sotmja dhe do jene e ardhmja nqf se mendojme siē ke shkruar ne paragrafin e fundit.
Nje popull qe sdi akoma historine apo e ka memorjen ....ZERO.

Per kamunistat CDO DITE...shkrime.Qudi si nuk i harrojne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur