Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-06-2019, 21:33   #61
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,355
Thanks: 162
Thanked 4,820 Times in 2,719 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 338
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Ej po vėrte nuk ja dha dorėn Edit Billi ?
Edi nuk ja dha Billit. Nuk hoqi syzet dhe keshtu Billi i shkrete i nisi pershendetjet nga Veseli e sipas radhes.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2019, 21:41   #62
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,613
Thanks: 4,271
Thanked 4,590 Times in 3,051 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Bill Clinton: Kamarieri shqiptar u ul nė gjunjė pėr tė mė falenderuar.

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, teksa ka mbajtur fjalimin e tij me rastin e 20-vjetorit tė ēlirimit tė Kosovės nga forcat serbe, ka ndarė njė moment tė veēantė qė i kishte ndodhur teksa qėndronte nė njė hotel.

Clinton ka thėnė se kudo e ndalojnė pėr fotografi, por njė kamerier shqiptar, ishte ulur nė gjunjė pėr ta falėnderuar pėr gjithēka qė kishte bėrė pėr Kosovėn, duke e cilėsuar veprimin e tij si njė nga gjėrat mė tė mrekullueshme qė i kishte ndodhur 19 vite pasi ishte larguar nga Shtėpia e Bardhė.

“Prej 19 vitesh, qė prej kur jam larguar nga Shtėpia e Bardhė, gjėja mė e mrekullueshme qė mė ndodh, ėshtė qė mė ndalojnė nė New York, apo diku tjetėr nė botė, pėr tė bėrė njė fotografi, apo kur isha nė njė hotel, njė kamerier shqiptar erdhi dhe mė ra nė gjunjė pėr tė mė falėnderuar. Kjo ėshtė njė gjė e mrekullueshme”, ka thėnė Clinton i emocionuar.

Opinion.al

PS...ka hulumtime qfar gjinie ishte kamarieri???
Beso jam brenda rregullave.

Falemderrit.

Tung.
Kamajeri doli te kete qene Hashimi bile Bidhi ishte ēartur dhe i kishte bertitur: what wrong you faking men what du ju dujing with my lollipops llokoqiten you liberleshen kumandatore bastard

Thane tani kur erdhi ne Prishtine i tha: aj em sorry, se nuk te kam njohur atehere
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2019, 21:57   #63
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,397
Thanks: 3,616
Thanked 2,919 Times in 1,976 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Edi nuk ja dha Billit. Nuk hoqi syzet dhe keshtu Billi i shkrete i nisi pershendetjet nga Veseli e sipas radhes.
Sa e pabese eshte Gjuha Shqipe.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2019, 22:02   #64
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,615
Thanks: 6,971
Thanked 8,224 Times in 5,262 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 386
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Sa e pabese eshte Gjuha Shqipe.

drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2019, 22:04   #65
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,355
Thanks: 162
Thanked 4,820 Times in 2,719 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 338
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Sa e pabese eshte Gjuha Shqipe.
E te thuash qe kete pabesi nuk do e kisha vene re fare sikur te mos ma thoshe ti!
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2019, 23:18   #66
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,113
Thanks: 147
Thanked 936 Times in 540 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Bill Clinton: Kamarieri shqiptar u ul nė gjunjė pėr tė mė falenderuar.

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, teksa ka mbajtur fjalimin e tij me rastin e 20-vjetorit tė ēlirimit tė Kosovės nga forcat serbe, ka ndarė njė moment tė veēantė qė i kishte ndodhur teksa qėndronte nė njė hotel.

Clinton ka thėnė se kudo e ndalojnė pėr fotografi, por njė kamerier shqiptar, ishte ulur nė gjunjė pėr ta falėnderuar pėr gjithēka qė kishte bėrė pėr Kosovėn, duke e cilėsuar veprimin e tij si njė nga gjėrat mė tė mrekullueshme qė i kishte ndodhur 19 vite pasi ishte larguar nga Shtėpia e Bardhė.

“Prej 19 vitesh, qė prej kur jam larguar nga Shtėpia e Bardhė, gjėja mė e mrekullueshme qė mė ndodh, ėshtė qė mė ndalojnė nė New York, apo diku tjetėr nė botė, pėr tė bėrė njė fotografi, apo kur isha nė njė hotel, njė kamerier shqiptar erdhi dhe mė ra nė gjunjė pėr tė mė falėnderuar. Kjo ėshtė njė gjė e mrekullueshme”, ka thėnė Clinton i emocionuar.

Opinion.al

PS...ka hulumtime qfar gjinie ishte kamarieri???
Beso jam brenda rregullave.

Falemderrit.

Tung.
Do t'i isha ulur edhe une ne gjunje nga mirenjohja per jetet dhe enderrat shqiptare qe ka shpetuar ne ato momente kur dukej se bota bente jeten e saj te qete pa care koken se cfare ngjante ne Shqiperi/Kosove.
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2019, 23:25   #67
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,296
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ēNė Ditėn e Ēlirimit tė Kosovės, Xhavit Haliti kujton Adem Demaēin

12 qershor 19:05

Nė Ditėn e Ēlirimit tė Kosovės, Xhavit Haliti, nėnkryetar i Kuvendit tė Kosovės dhe njėri nga themeluesit e UĒK-sė, i ka pėrkujtuar pėrpjekjet dhe sakrificat e panumėrta tė popullit tonė, falė tė cilave Kosova i ka arritur tė ēlirohet nga Serbia.

Nė profilin e tij nė “Facebook”, ai ka kujtuar me pietet tė posaēėm Adem Demaēin, themeltarin e kėsaj dite historike, siē e ka cilėsuar ai.

Postimi i plotė i Halitit:

Dita e sotme e Ēlirimit tė Kosovės, e 20-ta me radhė, shėnon njė nga ngjarjet mė madhore tė Kosovės dhe pėrgjithėsisht Kombit tonė.
Kujtim, nderim dhe respekt tė pakufishėm tė gjitha pėrpjekjeve tona mbi njėshekullore, sakrificave dhe gjakut tė derdhur pėr ta jetėsuar kėtė ditė.
Nderim tė posaēėm themeltarit tė kėsaj dite historike, Bacės Adem Demaēi, i cili organizoi, drejtoi dhe frymėzoi gjenerata tė tėra liridashėsish tė Kosovės.
Njėkohėsisht falenderim dhe mirėnjohje tė posaēme pėr Aleancėn Veriatlantike (NATO), tė prirė nga partneri stretegjik i Kombit tonė, SHBA-tė.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2019, 23:30   #68
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,296
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē19:12 / 12.06.2019
Veseli takon gjeneralin Wesley Clark

Pas takimit me ish-presidentin amerikan Bill Clinton, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ėshtė takuar sot edhe me ish-komandantin e Forcave Aleate tė NATO-s nė Evropė, gjeneralin Wesle​y Clark, i cili udhėhoqi operacionet ushtarake tė Aleancės Veriatlantike kundėr Jugosllavisė mė 1999.

Kryeparlamentari Veseli dhe gjenerali Clark evokuan kujtime nga periudha e luftės, kur NATO nga qielli dhe UĒK-ja nė tokė, po i kundėrviheshin makinerisė ushtarake dhe policore tė shtetit serb, nė pėrpjekje pėr tė ndalur gjenocidin dhe spastrimin etnik ndaj shqiptarėve.

Kryeparlamentari Veseli tha se pas pėrmbylljes me sukses tė kėtij misioni tė pėrbashkėt, Kosova i hyri procesit tė ndėrtimit tė institucioneve demokratike dhe shtetformimit, ndėrsa sot zė vend nė skenėn ndėrkombėtare, si njė shtet i pavarur, demokratik dhe me aspirata tė qarta tė anėtarėsimit nė NATO dhe BE.

Kreu i Kuvendit tha se ndėrhyrja ushtarake e NATO-s dhe mė pas prezenca e saj fizike nė Kosovė, i dhanė rajonit paqen aq tė nevojshme dhe i hapėn rrugė bashkėpunimit dhe integrimit nė familjen e madhe evropiane.

Veseli tha se Kosova tashmė ka ndėrtuar kapacitetet e veta ushtarake sipas standardeve tė NATO-s dhe forca e saj e armatosur ėshtė e gatshme t’i bashkohet aleancės mė tė madhe ushtarake nė botė, NATO-s.

Gjenerali Wesley Clark tha se ndihet i nderuar qė ka pasur fatin tė jetė nė krye tė njė operacioni i cili ndali vrasjet dhe spastrimin etnik, vendosi paqen dhe krijoi kushte pėr kthimin e tė shpėrngulurve.

Ai u shpreh i kėnaqur me arritjet nė Kosovė dhe tha se do tė vazhdojė tė mbėshtesė vendin tonė nė integrimet euro-atlantike.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2019, 23:39   #69
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,296
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ēClinton niset pėr nė SHBA falėnderon Kosovėn pėr pritjen e mrekullueshme

Mė: 12 qershor 2019 Nė ora: 16:51


Kryetari i Kuvendit tė Kosovės, Kadri Veseli, ka zhvilluar njė takim tė veēantė me ish-presidentin e Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, Bill Clinton, nė kuadėr tė vizitės qė ish-kreu i SHBA-ve zhvilloi nė Kosovė, nė shėnim tė 20-vjetorit tė hyrjes sė trupave tė NATO-s.

Ka qenė kryetari Veseli qė e ka shoqėruar Presidentin Clinton nė Aeroportin e Prishtinės nė pėrfundim tė vizitės sė tij dyditore nė Kosovė.

Kryeparlamentari Veseli dhe ish-presidenti Clinton biseduan pėr proceset nėpėr tė cilat ka kaluar vendi ynė nga lufta e kėtej, pėr arritjet e shėnuara, zhvillimet aktuale dhe sfidat qė e presin nė tė ardhmen.

Kryeparlamentari Veseli theksoi se ky jubile i shėnimit tė ēlirimit tė Kosovės nuk do tė kishte kuptim pa prezencėn e tre njerėzve mė meritorė dhe vendimtarė tė ndaljes sė gjenocidit serb mbi shqiptarėt e Kosovės dhe fitores mbi Serbinė, Bill Clinton, Madeleine Albright dhe Wesley Clark.

Veseli tha se falė kėsaj ndėrhyrjeje, e bazuar mbi parimet e humanizmit dhe tė lirisė, sot Kosova jo vetėm qė ėshtė e lirė dhe e pavarur, por ėshtė shndėrruar nė ikonė tė suksesit tė politikės ndėrhyrėse tė shteteve demokratike perėndimore. Ish-presidenti amerikan, Clinton, u shpreh u lumtur qė ishte pjesė e shėnimit tė pėrvjetorit tė 20-tė tė ndėrhyrjes sė NATO-s nė Kosovė, ndėrsa shtoi se ndihet i kėnaqur me progresin qė vendi ynė ka shėnuar gjatė kėtyre dy dekadave. Ai falėnderoi kryetarin Veseli pėr pritjen dhe theksoi se do tė vazhdojė tė jetė pėrkrah Kosovės. Presidenti Clinton tha se Kosova ka bėrė progres tė ndjeshėm dhe duhet ta vazhdojė rrugėn e zhvillimit.


“Kjo ėshtė njė ditė e mrekullueshme dhe duhet tė jeni tė lumtur, krenarė dhe tė keni besim pėr tė ardhmen. Ēdokush ka probleme dhe sfida, por ju keni demokraci tė gjallė, rezultate tė mira dhe jeni njė nga katėr shtetet qė nuk keni pasur rritje negative qė nga kriza financiare e vitit 2008. Kjo ėshtė e vlefshme dhe ua bėnė njerėzve me dije se kėtu ka njerėz seriozė qė mundohen tė bėjnė gjėra tė mira", tha ish presidenti amerikan.

Bill Clinton dhe ish sekretarja e shtetit Madeleine Albright kanė qėndruar nė Kosovė pėr tė marr pjesė nė shėnimin e 20 vjetorit tė ēlirimit tė Kosovės.

Pas qėndrimit dy ditor nė Kosovė Clinton ėshtė nisur pėr nė SHBA
ImageFoto galeri

Veseli pėrcjell Clinton pas vizitės nė Kosovė

Kryeparlamentari Kadri Veseli takon ish-presidentin e Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, Bill Clinton dhe e pėrcjell atė pas vizitės nė Kosovė.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 01:31   #70
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,296
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Llapi : 13-06-2019 nė 01:33
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 10:07   #71
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,296
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē
Protokolli i Shtetit: Mustafa dhe Kurti kanė qenė tė ftuar nė ceremoninė festive

13/06/2019

Edhe ish-kryeministri Isa Mustafa, njėherėsh lider i LDK-sė, edhe deputeti Albin Kurti, njėherėsh lider i Vetėvendosjes, kanė qenė tė ftuar nė manifestimin qendror pėr 20 vjetorin e lirisė.

Zyra e Presidentit ka sqaruar se me ftesat ėshtė marrė Protokolli i Shtetit, i cili ka konfirmuar se kanė qenė tė ftuar edhe Mustafa e Kurti.

Drejtori i Protokollit tė Shtetit nė MPJ, Orhan Hajrizi, ka konfirmuar se Isa Mustafa dhe Albin Kurti kanė pasur ftesa zyrtare.

“Po, Protokolli i Shtetit ėshtė marrė me tėrė organizimin dhe njėkohėsisht edhe me ftesat. Me kėtė rast e konfirmoj se ftesat janė pėrgatitur dhe janė dėrguar edhe pėr z. Isa Mustafa nė cilėsinė e ish-kryeministrit, tė cilėn korrieri e ka dėrguar nė selinė e LDK-sė dhe ftesa pėr z. Kurti ėshtė dėrguar nė Kuvend dhe pėrmes postės sė brendshme tė Kuvendit, ftesa i ėshtė pėrcjellė nė kutinė postare tė Lėvizjes Vetėvendosje mė 7 qershor”, ka thėnė Hajrizi.

-----------------------------------------------------

po normal se nuk vin se per keta dy klyshqi te shkinave e serbet dje ka qen nji dit vajtimi e jo gezimi qe jau kemi niek miqet e tyre nga kosova keshtu tuj vajtue do tu shkoi ter jeta ketyre antikombetarve
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 10:18   #72
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,296
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ēTony Blair, ish-kryeministri britanik, ka dhėnė kontribut shumė tė madh pėr lirinė tonė. Nė shenjė tė falėnderimit dhe respektit tė madh qė populli ynė ka pėr tė, sot shumė tė rinj kosovarė me krenari e bartin emrin e tij. Kosova, populli ynė, asnjėherė nuk i harron miqtė. Faleminderit pėr gjithēka qė keni bėrė pėr Kosovėn! HTH
🇽🇰🇬🇧1999-2019.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 11:51   #73
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,296
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē


Pas 13 vjetėsh, Klarku i “vogėl” i Kosovės takon sėrish Clarkun e madh Amerikan
12 qershor 23:48

Ish-komandanti Suprem i Aleancės Veriatlantike – NATO, gjatė bombardimeve nė vitin 1999, Wesley Clark, ka vizituar Kosovėn me rastin e 20-vjetorit tė ēlirimit.

Clarku nė Kosovė ka qėndruar me bashkėshortėn e tij dhe dy nipat.


Gjatė qėndrimit nė Kosovė, Clark ėshtė takuar edhe me djaloshin qė e mban emrin e tij si nderim pėr kontributin qė ka dhėnė pėr shtetin tonė.

I lindur nė vitin 2000, Klark Dėrmaku u pagėzua me emrin e gjeneralit Clark nga gjyshi i tij, Hasim Dėrmaku, pėr tė nderuar kontributin e tij pėr Kosovėn.

“Intervenimi i NATO-s nė Kosovė, i dha fund terrorit qė ishte duke ndodhur mbi popullin shqiptar, duke shpėtuar kėshtu mijėra jetė njerėzish tė pafajshėm. Nė nder tė Komandantit Suprem tė atėhershėm tė NATO-s, vendosa qė nipin tim ta pagėzojė me emrin e tij”, rrėfen gjyshi i Klarkut pėr Ballkani.info.

Familja kosovare ishin kthyer nė Kosovė po atė vit, ndėrsa pėr herė tė parė, Klarku i vogėl pati mundėsinė ta takonte Clarkun e madh nė vitin 2006, gjatė vizitės sė gjeneralit nė Prishtinė.

Sot nė 20-vjetorin e ēlirimit tė Kosovės, gjenerali Clark dhe djaloshi qė mban emrin e tij, patėn rastin tė takohen pėrsėri, ndėrsa kujtuan takimin e tyre tė parė kur Klarku ishte vetėm 6-vjeēar.

“E mbaj mend edhe takimin e parė, unė kam qenė duke ecur nė afėrsi tė teatrit ndėrsa ju ishit ende tė vogėl, me flokė tė gjata”, kujton Clark.

Nė anėn tjetėr, Klarku kosovar e falenderoi edhe njėherė gjeneralin pėr kontributin e tij ndaj shtetit tė Kosovės, duke i thėnė se ka nderin ta takojė pėrsėri pas kaq shumė vitesh.

Nė takimin e Klarkut me gjeneralin Clark ishin tė pranishėm edhe dy nipat e gjeneralit. /Ballkani.info/__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 11:58   #74
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,296
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Ky ėshtė 15 vjeēari nga Podujeva qė mban emrin e Clintonit

12/06/2019 | 23:23

Familja Bajgora nga komuna e Podujevės vazhdon tė mbajė nė shtėpi kalendarin e vitit 2008 vetėm pse nė tė gjendet fotografia e ish-Presidentit ShBA-sė, Bill Clinton.

Kjo nuk ėshtė e tėra. Kryefamiljari Hasan Bajgora e pagėzoi djalin e tij me emrin e politikanit demokrat.

“Bill Clinton kur e ka dhėnė fjalimin qė Beogradi e i ka qu mesazh qė nėse myten qata njerėz aty unė kam me ta bombardu Beogradin pėr sa tė kam mundėsi e me t’ja lshu bombat. Neve na ka shpėtue”, tha Bajgora.

Por krenar qė mban kėtė emėr ėshtė edhe vetė Clinton-i, tani 15 vjeēar, raporton Klan Kosova.

“Jam shumė i lumtur pėr emrin se na ka ndihmu gjatė luftės, njė njeri kaq i madh”, thotė 15 vjeēari.

Madje ai thotė se ka raste kur duhet tė prezantohet disa herė, pasi njerėzit ndjejnė ēudi pėr emrin.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 12:07   #75
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,796
Thanks: 11,203
Thanked 6,103 Times in 2,880 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Keta clarku dhe clintoni kosovar paskan marre mbiemrat e clirimtareve!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 15:40   #76
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,296
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Ultimatumi i gjeneralit gjerman pėr ushtrinė serbe: Keni 28 minuta kohė pėr t’u larguar

20 vite mė parė, mė 13 qershor 1999 nė qytetin e Prizrenit pėr pak sa nuk kishte luftė ballore nė mes tė ushtarėve nga KFOR-i gjerman dhe ushtarėve serb.

Gjenerali gjerman tashmė i ndjerė, Helmut Harf i kishte dhėnė 30 minuta kohė gjeneralit tė ushtrisė serbe pėr tu larguar, nė tė kundėrtėn luftimet do tė nisnin nė mes te qytetit tė vjetėr tė Prizrenit.

Pamjet e Associated Press e kanė kapur momentin e diskutimit tė gjeneralit Helmut Harf duke i dhėnė ultimatum prej 30 minutave pėr tu larguar.

“Duhet tė largoheni pėr 30 minuta. Kėtu pėrfundon diskutimi. Tani i keni 28 minuta pėr tu larguar”, i drejtohet gjenerali Harf.

Nė pamjet e Associated Press shihen pastaj trupat e ushtrisė serbe duke u larguar.

Ndėrsa nė rrugėt e Prizrenit kishin dalė njė numėr i madh i qytetarėve pėr tė pritur ushtarėt e lirisė.

__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 16:01   #77
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,796
Thanks: 11,203
Thanked 6,103 Times in 2,880 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin

Po pra !

Zoti gjithmonė ua dhashtė clirimtarėve.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2019, 00:53   #78
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,296
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2019, 06:56   #79
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,421 Times in 6,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Sa me ACARON ky PROTOTIPI TIPIK INJORANT Govna CIJELAC...


PS.....jebem ti bog i SUMCE....thone shkinat.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2019, 07:30   #80
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,796
Thanks: 11,203
Thanked 6,103 Times in 2,880 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 189
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnė Kosovėn nė 20 vjetorin e ē

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
Po pra: thej ar dhi onlli shpėtimtar.

Zoti 1
Amrika 2.

Tė faleminderit JuEsEj!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur