Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-06-2019, 23:22   #101
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 8,868
Thanks: 1,127
Thanked 1,765 Times in 928 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paraja dhe lumturia!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ka thene edhe kete tjetren ai o Mano:

Natėn kur flinja, mė tha shpirti: "Pi!
Nė gjumė dhe nė Varr s'ka lumėri;
Ngrehu! Sa rron, zbras Kupa dhe puth Ēupa;
Ke shekuj qė tė flesh nė qetėsi".
E di, por kjo eshte lumturia pare nga pikpamja e burrit Une u mundova te qendroj brenda kontekstit te parase=lumturi.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mano pėlqehet nga
i vjetėr 12-06-2019, 23:37   #102
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,317
Thanks: 8,077
Thanked 6,105 Times in 2,610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paraja dhe lumturia!

Nga nje studim te bere nga disa sociologe ne USA, thuhej qe per te arritur nje shkalle te pranueshme lumturie (sepse kuptohet qe lumturia eshte subjektive) ishin te mjaftueshme 75,000-80,000 dollare neto ne vit.
Mbi kete shifer, indeksi i lumturise nuk rritej ose rritja behej e pa perfillshme!
Une personalisht e besoj, jo sepse i kam keto te ardhura vjetore por thjesht sepse ka disa gjera ne jete, te cilat as nuk blihen dhe as nuk shiten, biles thjesht nuk kane cmim!
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2019, 03:44   #103
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,885
Thanks: 14,644
Thanked 8,672 Times in 5,822 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paraja dhe lumturia!

Qėshtja nėse lumturia mund tė blihet me para,nuk mund tė jetė njė tarifė fikse,ose me thjesht nuk ka pergjigje adekuate.. Kjo ndodh, se si ėshtė fituar paraja. Marrėdhėniet nė mes parasė dhe lumturisė nė kėtė mėnyrė varet nga individualiteti dhe rėndėsia e gjėrave materiale nė jetė dhe si njeriu gjeneron paratė e tij. Tingėllon e komplikuar? Aspak! Me pak fjalė do tė thotė asgjė mė shumė se....Marrja e parave me ndershmėri dhe ndėrgjegje ju bėn tė lumtur. Megjithatė, ata qė e krijojnė atė nėpėrmjet shfrytėzimit, manipulimit , gėnjeshtrave ose nė ndonjė mėnyrė tjetėr moralisht tė dėnueshme,kane ndjesi te ftohta ose reagojne jo ne menyra sensitive. Kjo i bėn atė mė pak tė lumtur nė pėrputhje me rrethanat.

PS.....por ne shoqerine e sotme i VETMI moral eshte....me teper,me shume ose EGO qe te shkaterron....QENIEN.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2019, 06:57   #104
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,052
Thanks: 1,030
Thanked 1,746 Times in 992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paraja dhe lumturia!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
'Fito njė Zemėr, puthe dhe rrėmbeje,
Dhe adhuroje si Altar prej Feje:
Njė qind Qabera s'vlejnė sa njė Zemėr;
Zemėr kėrko, Haxhi, jo Gur Qabeje.'

Omar Kajami

Nuk e ke gjet akoma ti, kur ta gjesh ktheju kesaj teme dhe lexo ate qe ke shkruar. Po nuk me besove qe eshte e vertete pyet gruan time
Edhe pa mejtuar fare....s'ke nevojė pėr pare tė fitoē njė zėmėr....
Kush ishte ai i dashurum qė nuk ishte dhe i lumtur..

Tė gjitha pa pare kėto....
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i edlin pėlqehet nga
i vjetėr 14-06-2019, 07:04   #105
Noellag
Mi vida
 
Avatari i Noellag
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 3,724
Thanks: 80
Thanked 88 Times in 61 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
Noellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paraja dhe lumturia!

Paraja te rrit mireqenien ,sigurine, stabilitetin emocional por s'eshte kriter kryesor i lumturise. Sic thoshte Arturo Graf shkrimtar italian :
Sa i varfer eshte ai qe s'ka gje tjeter pervec parave

Ai e ilustronte kete me dashurine qe eshte burimi kryesori i lumturise. Paraja thjesht e perfocon me shume ngjyren ne jetes tende.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Noellag : 14-06-2019 nė 07:12
Noellag nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Noellag pėlqehet nga
i vjetėr 14-06-2019, 07:26   #106
luleshtrydhe
V.I.P
 
Avatari i luleshtrydhe
 
Data e antarėsimit: May 2016
Posts: 391
Thanks: 65
Thanked 57 Times in 47 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
luleshtrydhe ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Paraja dhe lumturia!

Paraja dhe lumturia kane nje lidhje shume te forte mes tyre, te pandashme do te thoja. Marrin kuptim ne bashkeveprim te ndersjellte.
luleshtrydhe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2019, 08:39   #107
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,885
Thanks: 14,644
Thanked 8,672 Times in 5,822 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paraja dhe lumturia!

18-vjeēarja me 7 tė dashur mbledh 22 mijė euro nė muaj.

Vajzat e reja qė bėjnė marrėveshe me burra tė pasur, me tė cilėt ruajnė lidhje seksuale nė kėmbim tė njė pagese mujore, sa vjen e po rritet nė Britani. Rreth 500 mijė studente zgjedhin kėtė rrugė tė shkurtėr pėr tė pėrballuar faturat.

Ajo ėshtė studente nė njė shkollė mode, dhe thotė se shumica e tė pasurve me tė cilėt ka marrėveshje janė mbi 40 vjeē.

Nuk dal dot me djem tė moshės sime, thote ajo. Ata e kanė mendjen tė rrinė mbyllur nė shtėpi e tė luajnė video-lojėra me futboll .

Valentina duket e kenaqur.

PS.....quna... vreni ne hene per ....TRADITA,sepse ne TERRA keni =HUPUR.

Tungi.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 342fc5f85d01a1422f1fd85da6404c0a.jpg (18.0 KiloByte, 67 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2019, 09:00   #108
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 10,379
Thanks: 1,875
Thanked 2,008 Times in 1,320 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 329
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paraja dhe lumturia!

Paraja te ben te sigurt, te pavarur, te lire te besh zgjedhje, te afte te gjesh zgjidhje.........
Nese keto arrijne te te bejne te lumtur, (varet nga lloji i robit), paraja vlen shume, po aq sa ka per qellim & funksion.
Por lumturia, nuk determinohet nga paraja...( ky lloji i robit, pshemudh jam une)...
Keto jane ceshtje te thella dhe si jasht` teme, duhet me qen` korrekt (e).
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Meri pėlqehet nga
i vjetėr 14-06-2019, 13:18   #109
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 23,289
Thanks: 9,811
Thanked 8,580 Times in 5,448 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 452
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Paraja dhe lumturia!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
Paraja te ben te sigurt, te pavarur, te lire te besh zgjedhje, te afte te gjesh zgjidhje.........
Nese keto arrijne te te bejne te lumtur, (varet nga lloji i robit), paraja vlen shume, po aq sa ka per qellim & funksion.
Por lumturia, nuk determinohet nga paraja...( ky lloji i robit, pshemudh jam une)...
Keto jane ceshtje te thella dhe si jasht` teme, duhet me qen` korrekt (e).
Me leje: Qa do me thon poetja me llafin "determinohet"??? se u hallakasem.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2019, 13:26   #110
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 12,554
Thanks: 1,350
Thanked 7,634 Times in 3,368 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 278
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paraja dhe lumturia!

Parja con ....... perpjete. 1qind here keto tema. Pa $$$$ sot je nothing!!! Ju rroft lumturia n’teori.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Bad_Teacher pėlqehet nga
i vjetėr 14-06-2019, 13:28   #111
The ICEman
░░░░░░░░░░░░░░░░░
 
Avatari i The ICEman
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 1,325
Thanks: 1,012
Thanked 391 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
The ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paraja dhe lumturia!

money never sleep
__________________
I never lose, I either win or I learn.
The ICEman nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2019, 13:46   #112
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,885
Thanks: 14,644
Thanked 8,672 Times in 5,822 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Paraja dhe lumturia!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
Paraja te ben te sigurt, te pavarur, te lire te besh zgjedhje, te afte te gjesh zgjidhje.........
Nese keto arrijne te te bejne te lumtur, (varet nga lloji i robit),
Por lumturia, nuk determinohet nga paraja...( ky lloji i robit, pshemudh jam une)...
Si eshte koha andej nga juve?
E dini pse ju dhashe like?
Vetėm paraja nuk tė bėn tė lumtur, por gjithmonė ėshtė njė fillim i mirė pėr t'u kėnaqur.Perse(mund) te jete keshtu... Nėse koha, gėzimi apo kenaqesia e asaj qė bėni, ju mungon... paratė nuk do tju ndihmojne.

Per shembull.... Heath Ledger, Robin Williams,Chester Bennington, Kurt Cobain...e sa te TJERE.

PS: dialog CLICHEE ADE.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg geld-macht-nicht-glücklich--1024x512.jpg (9.9 KiloByte, 44 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 15:45   #113
ricky_ch
*************
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Posts: 153
Thanks: 206
Thanked 53 Times in 42 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
ricky_ch ka njė atmosferė spektakolarericky_ch ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Paraja dhe lumturia!

Si jo more! Bile edhe mirė! Po tė kesh shumė para, mundesh ta blesh
prapa jetėn tėnde nga djalli, qė ia ke shitur pa vullnetin tėnd.
Prej atij momenti je zot i jetės tėnde dhe jo mė skllav i atyre
qė kontrollojnė sitemin.
ricky_ch nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 16:03   #114
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 34,763
Thanks: 15,713
Thanked 19,807 Times in 7,712 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 487
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Paraja dhe lumturia!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
18-vjeēarja me 7 tė dashur mbledh 22 mijė euro nė muaj.

Vajzat e reja qė bėjnė marrėveshe me burra tė pasur, me tė cilėt ruajnė lidhje seksuale nė kėmbim tė njė pagese mujore, sa vjen e po rritet nė Britani. Rreth 500 mijė studente zgjedhin kėtė rrugė tė shkurtėr pėr tė pėrballuar faturat.

Ajo ėshtė studente nė njė shkollė mode, dhe thotė se shumica e tė pasurve me tė cilėt ka marrėveshje janė mbi 40 vjeē.

Nuk dal dot me djem tė moshės sime, thote ajo. Ata e kanė mendjen tė rrinė mbyllur nė shtėpi e tė luajnė video-lojėra me futboll .

Valentina duket e kenaqur.

PS.....quna... vreni ne hene per ....TRADITA,sepse ne TERRA keni =HUPUR.

Tungi.
se kuptoj so nje mashkull apo femer mund ge krijoj nje marrdhenie me dike qe eshte 20 vjet me i ri/e re...se kuptoj si nuk i shikojn si femi...dhe veteveten si plak para tyre
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 16:10   #115
Buzeqeshje
Omelsin me krip
 
Avatari i Buzeqeshje
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Durres
Posts: 2,823
Thanks: 583
Thanked 2,280 Times in 868 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Buzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paraja dhe lumturia!

Nese skam lumturi paraja nuk ma dhuron. Nese kam lumturine paraja na ndihmon tja kalojme bukur.
__________________
Let Me Love You a Little More, Before You’re Not Little Anymore
Buzeqeshje nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2019, 13:47   #116
Sia
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2017
Posts: 1,193
Thanks: 0
Thanked 257 Times in 148 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Sia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paraja dhe lumturia!

Keni pare ndonje te varfer te lumtur ?
Sia nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2019, 13:51   #117
Buzeqeshje
Omelsin me krip
 
Avatari i Buzeqeshje
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Durres
Posts: 2,823
Thanks: 583
Thanked 2,280 Times in 868 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Buzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paraja dhe lumturia!

Kam pare te varfer te dashuruar e te lumtur Sia kam pare edhe te pasur qe rrine per interes.
__________________
Let Me Love You a Little More, Before You’re Not Little Anymore
Buzeqeshje nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2019, 14:02   #118
Sia
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2017
Posts: 1,193
Thanks: 0
Thanked 257 Times in 148 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Sia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paraja dhe lumturia!

Kurse une te them kete qe varferia vec mjerim sjell , sherr ,zenka se kur ske te hash keto do besh. E ku ka sherr e grindje ska as dashuri as lumturi.
Sia nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2019, 14:06   #119
Buzeqeshje
Omelsin me krip
 
Avatari i Buzeqeshje
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Durres
Posts: 2,823
Thanks: 583
Thanked 2,280 Times in 868 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Buzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paraja dhe lumturia!

Nuk po flas per ata qe mbledhin kanace e ikin pijn raki se ata zihen edhe me buk ne goje. Po flas per nje familje qe mbyll ushqimin me zor por kan cati mbi koke dhe jane falenderues per aq sa kan se ka shum me keq. Kte ta sig se njoh shume mire te tille njerez. Aman edhe te pasur qe tradhetojne cep e ne cep se rrin te martuar per interes ske ci do. Kta te fundit i njoh shuuuuum mire
__________________
Let Me Love You a Little More, Before You’re Not Little Anymore
Buzeqeshje nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2019, 14:08   #120
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,078
Thanks: 6,622
Thanked 7,829 Times in 5,002 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 370
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Paraja dhe lumturia!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Po spatet dallar tpakten perdorni ate .....ar
kemi nje jete qe e perdorim por nix pare.
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur