Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta > Fenomene Paranormale

Fenomene Paranormale Tek ky forum do tė flasim pėr tė gjitha fenomenet tė cilat pėr njė ose mė shumė arsye mbeten ende tė pashpjegueshme nga shkenca e kohės tonė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-06-2019, 02:02   #1
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,116
Thanks: 147
Thanked 945 Times in 544 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Ishulli Saint Clemente ne Kaliforni

Javet e fundin per here te pare jane botuar artikujt per UFO nga kanale zyrtare ne shtypin serioz. Kjo video vjen nga teknike veterane te Flotes Ushtarake Amerikane te cilet me paisjet e tyre me fjalen e fundit te shkences interceptojne levizje periodike 50-60 here te disa objekteve afer St. Clemente. Pasi rebboting disa here sistemin per t'u siguruar qe nuk jane ndotje teknike, flota dergon aeroplane ushtarake te verifikojne ne vend. Radaret e avioneve nuk dallojen gje. Derisa shikojne me sy te lire.

Ne kthim, duhet te nenshkruajne deklarate te mbajtjes sekret te ngjarjes. etj.


Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ZET : 13-06-2019 nė 02:06
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 02:17   #2
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 1,080
Thanks: 405
Thanked 340 Times in 272 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
juke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Ishulli Saint Clemente ne Kaliforni

Mendoj se nje civilizate jashtetokesore do kishte shpikur forma per tu mos lexuar nga radaret. Ne rast te fundit, do ja kishin vjedhur njerezimit kur te kishin mbritur ne planetin tone. Shoh 0 shanse qe kjo ngjarje te jete jashtetokesore.
juke nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 02:21   #3
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,116
Thanks: 147
Thanked 945 Times in 544 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ishulli Saint Clemente ne Kaliforni

E pe videon, apo je nga grupi i Spanjishtes?

Boll folet nga goja e prapanices. Personat ne video jane profesioniste ushtarake, jo copa injorantesh rruge.
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 02:43   #4
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 1,080
Thanks: 405
Thanked 340 Times in 272 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
juke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Ishulli Saint Clemente ne Kaliforni

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
E pe videon, apo je nga grupi i Spanjishtes?

Boll folet nga goja e prapanices. Personat ne video jane profesioniste ushtarake, jo copa injorantesh rruge.
Pash sa mundesha sepse budallenje te flasin per 10 minuta per gjera pa lidhje nuk do shof un.

Rreshto faktet e videos.

-Radaret kapen sinjal tek ishujt e Kalifornise.
-Ushtaraket fluturuan etje edhe "pane" dicka qe dukej si "tik-tak".

Tani ne duhet te besojm:
-Eshte UFA 100%

= Ka mungese faktesh per te arritur kete perfundim. Ka shume mungese faktesh. Edhe sic u shpreha, logjika thote qe nje civilizat me e perparuar do shpikte teknologjine anti-radar.
juke nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 02:47   #5
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,116
Thanks: 147
Thanked 945 Times in 544 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ishulli Saint Clemente ne Kaliforni

Ti ngaterron faktin me logjiken. Nuk po flasin per efekte artistike keta, as po perrallosin civilizime. Keta po thone qe pame dicka qe nuk eshte regjistruar teknologjikisht ne planetin Toke. Dhe nuk kane asnje arsye te genjejne qe t'i besojne njerezit. Kane karriere, kane jeten e tyre dhe kane marre risk duke folur.
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 02:57   #6
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 1,080
Thanks: 405
Thanked 340 Times in 272 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
juke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Ishulli Saint Clemente ne Kaliforni

Mire tani,

Supozojm qe cdo gje qe thojna ata eshte e vertet edhe cdo gje qe thone ata ndodhi sic thone ata.

Sugjeroj disa shpjegime me "ne toke".

-ishte predhe spiunllike Rusesh, mbase Kinezesh.
-ishte rakete qe po testonin Amerikanet vete edhe keta ishin grada te uleta qe nuk ishin te informuar.
-ishte aksident ushtarak ne det qe loshoi predha ne det.
-ishte mbase event natyral shperthimi nentokesor.


Po te mendohesh me gjate do gjesh edhe me shume mundesi. Edhe kjo duke supozuar qe cdo gje qe thojn ata eshte e sakte.
juke nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 03:26   #7
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ishulli Saint Clemente ne Kaliforni

Deri tani nuk ka asnje prove shkencore qe alienet te kene vizituar planetin tone.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 03:49   #8
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 19,940
Thanks: 15,641
Thanked 9,485 Times in 5,479 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 277
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ishulli Saint Clemente ne Kaliforni

Ju qe thoni keshtu ...mos jeni ufo?lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 05:55   #9
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,446
Thanks: 15,905
Thanked 9,430 Times in 6,368 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ishulli Saint Clemente ne Kaliforni

Do kene qene ruse te dehur...

Christopher Mellon, ish Sekretar i Mbrojtjes i SHBA pėr Inteligjencen, beson se UFO-t janė njė "problem i madh kombėtar i sigurisė".

Mellon pėrshėndet ndryshimin e fundit nė politikėn e Marinės sė SHBA. Pilotėt e Marinės, qė shohin pothuajse ēdo ditė UFO-t, kane shqetėsime legjitime, tha ai pėr The New York Post .

Se pari shqetėsimet e pilotėve janė serioze, se pothuajse u konfrontuan apo u perplasen ne ajer, kėshtu qė paraqet njė problem sigurie pėr ta. Dhe sė dyti, ėshtė njė ēėshtje e rėndėsishme e sigurisė kombėtare, dmth, se sovraniteti ynė ėshtė shkelur nga avionė me origjinė tė panjohur, vazhdoi Mellon.

Pyetja akoma mė e madhe eshte... nėse njė armik i huaj ka zhvilluar fshehurazi teknologji qe nuk ka ekzistuar kurrė mė parė.....perfundoi ai.

PS....ne luften kundra Cubes, elita ushtarake e asaj kohe pati dhe kete plan....te rrezohej nje kaqator me studenta bojs dhe Castro ishte krimineli.

Shyqyr se vune ne perdorim....PSIKOPATINE.

Dite te mbare ne vazhdim.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2019, 23:22   #10
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,116
Thanks: 147
Thanked 945 Times in 544 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ishulli Saint Clemente ne Kaliforni

CNN 06/20/2018

Senatoret informohen ne menyre te klasifikuar per pikepjeke me Objekte Fluturuese te Paidentifikuara [UFO]

Video bashkengjitur ne https://www.cnn.com/2019/06/20/polit...ors/index.html

Washington (CNN)A group of US senators, including the vice chair of the Senate Intelligence committee, received a classified briefing Wednesday about a series of reported encounters by the US Navy with unidentified aircraft, according to a congressional aide.

"If pilots at Oceana or elsewhere are reporting flight hazards that interfere with training or put them at risk, then Senator Warner wants answers. It doesn't matter if it's weather balloons, little green men, or something else entirely — we can't ask our pilots to put their lives at risk unnecessarily," Rachel Cohen, the spokeswoman for Democratic Virginia Sen. Mark Warner, told CNN.
Joseph Gradisher, spokesman for the Deputy Chief of Naval Operations for Information Warfare, also confirmed the briefing took place in a statement to CNN on Thursday.
"Navy officials did indeed meet with interested congressional members and staffers on Wednesday to provide a classified brief on efforts to understand and identify these threats to the safety and security of our aviators," he said.
"Follow-up discussions with other interested staffers are scheduled for later today (Thursday, 20 June). Navy officials will continue to keep interested congressional members and staff informed. Given the classified nature of these discussions, we will not comment on the specific information provided in these Hill briefings," Gradisher added.
The briefing was first reported by Politico.
US Navy introducing guidelines for pilots to report UFO sightings
US Navy introducing guidelines for pilots to report UFO sightings
President Donald Trump recently confirmed that he was also briefed on reports of Navy pilots spotting unidentified flying objects.
"I did have one very brief meeting on it," Trump told ABC News in an interview that aired Sunday. "But people are saying they're seeing UFO's, do I believe it? Not particularly."
Several pilots told the New York Times in an article published in May about multiple encounters with UFOs with no visible engine or infrared exhaust plumes.
In April, the Navy introduced guidelines for its pilots to report unexplainable events so the military can keep track of what may, or may not, be happening. Politico first reported on this matter.
A Navy official told CNN at the time that the Navy does not believe aliens have been flying around US airspace.
But there have been "a number of reports of unauthorized and/or unidentified aircraft entering various military-controlled ranges and designated air space in recent years," the Navy said in a statement.
The Navy said these kinds of "incursions" pose both a security risk and safety hazard.
"For safety and security concerns, the Navy and the USAF takes these reports very seriously and investigates each and every report," the statement said.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Mandi : 26-06-2019 nė 06:30
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2019, 11:09   #11
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,571
Thanks: 4,311
Thanked 7,077 Times in 2,426 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ishulli Saint Clemente ne Kaliforni

Terhiq e mos e keput dhe ky muhabet.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2019, 11:13   #12
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,004
Thanks: 893
Thanked 1,515 Times in 1,130 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ishulli Saint Clemente ne Kaliforni

besojme apo sbesojme ne ca gjera ndodhin,ose nuk ndodhin
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-06-2019, 08:20   #13
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ishulli Saint Clemente ne Kaliforni

https://lm.facebook.com/l.php?u=http...U1yBVnwbi7L7qw
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-06-2019, 08:45   #14
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,914
Thanks: 778
Thanked 1,034 Times in 365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ishulli Saint Clemente ne Kaliforni

Tani si do ja vini emrin kesaj eksperience eshte dhe e fotografuar por pamja nuk eshte e qarte sepse celi ishte jo i mire... Papritur u shfaqen ne dt 8 mars te vitit te shkuar pashe tre drita portokalli qe pluskonin pastaj benin levizje te menjehershme lart poshte majtas djathtas ne nje minute zhdukeshin pastaj fillonin ndizeshin ose fikeshin ngadale,,, pastaj nje prej tyre u largua ne menyre te rrufeshme horizontalisht ndersa te tjerat pluskuan edhe ca caste dhe u zhduken ne erresire. Gjeja e pare qe te vjen ne mendje eshte droni po a mund te kete shpejtesi aq tw madhe nje dron?
Apo kam fillu te shoh halucinacione
Apo kam patur nje kontakt te tipit te peste

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ana_gend : 23-06-2019 nė 09:01
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-06-2019, 09:22   #15
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,914
Thanks: 778
Thanked 1,034 Times in 365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ishulli Saint Clemente ne Kaliforni

Nuk eshte shume e qarte po ne momentin e shkrepjes kane qene te dukshem vetem dy njeri ndricon me shume tjetri bente manovren e fikjes graduale te drites
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2019, 18:27   #16
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,446
Thanks: 15,905
Thanked 9,430 Times in 6,368 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ishulli Saint Clemente ne Kaliforni

Kur nje peshkarexhe iraniene e kap ne bardh e zi,duke bo ...<terrorizem> une nuk e di.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-06-2019, 18:31   #17
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,446
Thanks: 15,905
Thanked 9,430 Times in 6,368 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ishulli Saint Clemente ne Kaliforni

Ky peshkatari nga Irani zuri nje...peshkaqen.Nuk ka te dhena me grep apo i rra ne rrjete.

E datuar me....Montag, 24. Juni 2019
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg FischerDrohne1.jpg (22.8 KiloByte, 31 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-06-2019, 07:46   #18
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,890
Thanks: 769
Thanked 473 Times in 283 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ishulli Saint Clemente ne Kaliforni

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
Nuk eshte shume e qarte po ne momentin e shkrepjes kane qene te dukshem vetem dy njeri ndricon me shume tjetri bente manovren e fikjes graduale te drites
Duhet kamerė speciale pėr fotografi sikur kėto.

UFO tė vogla (sė pakut njė) mund tė shihen pėr ēdo mbrėmje/natė nėse shikojmė nė hemisferėn jug-perėndimore. Po ua hodhe njė shikim, sheh njė "yll" pulsues, ngjyrė-ngjyrėsh. Po ta mbash vėshtrimin pa ndėrprerje deri mė 20 sekonda, "ylli" fillon tė levizė poshtė-lart, majtas-djathtas...

Kurse, sa i pėrket kėtij rastit tė paraqitur nė kėtė temė, raste si ky ka me qinda.

Mjafton t'i shikoni hulumtimet e "shoqatės" MUFON ku tregohen e dėshmohen me qinda e qinda rastesh.

"Shumica e njerėzve shohin atė qė duan e jo atė qė ėshtė."


*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-06-2019, 08:12   #19
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,914
Thanks: 778
Thanked 1,034 Times in 365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ishulli Saint Clemente ne Kaliforni

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin
Duhet kamerė speciale pėr fotografi sikur kėto.

UFO tė vogla (sė pakut njė) mund tė shihen pėr ēdo mbrėmje/natė nėse shikojmė nė hemisferėn jug-perėndimore. Po ua hodhe njė shikim, sheh njė "yll" pulsues, ngjyrė-ngjyrėsh. Po ta mbash vėshtrimin pa ndėrprerje deri mė 20 sekonda, "ylli" fillon tė levizė poshtė-lart, majtas-djathtas...

Kurse, sa i pėrket kėtij rastit tė paraqitur nė kėtė temė, raste si ky ka me qinda.

Mjafton t'i shikoni hulumtimet e "shoqatės" MUFON ku tregohen e dėshmohen me qinda e qinda rastesh.

"Shumica e njerėzve shohin atė qė duan e jo atė qė ėshtė."


*
mund te jete edhe ashtu ama nuk ishte yll, as avion apo.mjet fluturimi nga ato qe njohim per kete jam 100% e sigurt, sigurisht qe ka teknologji edhe tokesore qe ne nuk ja kemi idene ,. Gjithsesi kur shkruan per keto gjera njerezit direkt fillojne qeshin...
Psh njr rast tjeter ne Tr nje fenomen natyror shume i rralle askush nuk e pa dhe as i beri pershtypje, nje ylber ne forme te topi hic askush nuk e vuri re
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-06-2019, 08:36   #20
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,890
Thanks: 769
Thanked 473 Times in 283 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ishulli Saint Clemente ne Kaliforni

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
mund te jete edhe ashtu ama nuk ishte yll, as avion apo.mjet fluturimi nga ato qe njohim per kete jam 100% e sigurt, sigurisht qe ka teknologji edhe tokesore qe ne nuk ja kemi idene ,. Gjithsesi kur shkruan per keto gjera njerezit direkt fillojne qeshin...
Psh njr rast tjeter ne Tr nje fenomen natyror shume i rralle askush nuk e pa dhe as i beri pershtypje, nje ylber ne forme te topi hic askush nuk e vuri re
Shumica janė njerėz "daltonist". Nuk iu bien nė sy gjėrat 'e padukshme'


P.S.
"Yllin" qė pėrmenda, ėshtė e njėjta gjė. Prandaj e futa nėn thonjėza.


*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur