Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Futbolli > Russia 2018

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Shiko rezultatet: Anglia apo Belgjika - Vendi i tretė
Anglia 4 36.36%
Belgjika 7 63.64%
Votues: 11. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh

Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-07-2018, 20:25   #41
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,906
Thanks: 10,875
Thanked 9,149 Times in 5,856 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 474
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Simpatizimi i skuadrava te tjera ska naj gjo te keqe po te lujsh menē se pse fitoi apo humi anglia, italia, kroacia etj etj ska pik kuptimi. turpin ma te madh ne shqipni e bon shkodra kur fiton gjermani. Pamje ma qesharake sem kan zan syt ne gjith kto vite jete qe kam
O ti mik, turp eshte me vjedh e me fol keq pa qen as arsyeja e as nevoja.....dmth nga shpirtkeqsia dhe zemra e mjellun me hithra.

Boll i vute etiketa njerezve, sepse sejcili ka lirine e te qenit dhe pelqyerit te asaj qe ai ka deshire....cliroje shpirtin prej idhnimit dhe qetesoje me frymemarrje te thella.

Ajo cka behet ne Shkoder eshte nje vazhde e gjate e nje historiku disa qindra vjecare, tradita e thithje kulture qe e pranoj se shum shpesh i tejkalon caqet......nuk eshte per tu mburrur por edhe per tu pas turp nuk mendoj qe duhet quajtur.
Nuk luajne te gjithe kalaDibrance.......qe thua tinėėėėė.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 13-07-2018 nė 20:29
🖤 (2)
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-07-2018, 20:34   #42
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,793
Thanks: 3,349
Thanked 2,675 Times in 1,807 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
E sakte.
Polaket jane proserb,Kosoven e kane pranuar vetem per shkak te presionit te SHBAse.Duan aleance te ngushte me SHBAne per shkak te armiqesise dhe rrezikut nga Rusija.Perndryshe kurre nuk do ta pranonin pavaresine e Kosoves.

Per here te pare e ndegjoj...mundet dicka me shume.
Mjafton nje kerkim i thjeshte ne Wikipedia.
Citim:
Garašanin's Načertanije
Roots of the Greater Serbian ideology are often traced back to Serbian minister Ilija Garašanin's Načertanije (1844).[7] Načertanije (Начертаније) was influenced by "Conseils sur la conduite a suivre par la Serbie", a document written by Polish Prince Adam Czartoryski in 1843 and the revised version by Polish ambassador to Serbia, Franjo Zach, "Zach's Plan".[8][9] From the 1850s onward, this concept has had a significant influence on Serbian politics.[citation needed]

"A plan must be constructed which does not limit Serbia to her present borders, but endeavors to absorb all the Serbian people around her."[7]
— Ilija Garašanin, Načertanije
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-07-2018, 20:36   #43
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,409
Thanks: 146
Thanked 744 Times in 581 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 145
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
O ti mik, turp eshte me vjedh e me fol keq pa qen as arsyeja e as nevoja.....dmth nga shpirtkeqsia dhe zemra e mjellun me hithra.

Boll i vute etiketa njerezve, sepse sejcili ka lirine e te qenit dhe pelqyerit te asaj qe ai ka deshire....cliroje shpirtin prej idhnimit dhe qetesoje me frymemarrje te thella.

Ajo cka behet ne Shkoder eshte nje vazhde e gjate e nje historiku disa qindra vjecare, tradita e thithje kulture qe e pranoj se shum shpesh i tejkalon caqet......nuk eshte per tu mburrur por edhe per tu pas turp nuk mendoj qe duhet quajtur.
Nuk luajne te gjithe kalaDibrance.......qe thua tinėėėėė.
Sa afer zemres e paski mor more. Noshta fjala turp asht pak e ashper po qe asht qesharake ne kulm asht. Te festohet ma shum fitorja e gjermanis ne shkoder sesa ne berlin. Se paskam dit qe shkodra ka qindra vjet qe feston fitoret e gjermanis.

Ps. Te xhith e keni lujt kalan dibranēe...... ēashtu
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-07-2018, 21:03   #44
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,793
Thanks: 3,349
Thanked 2,675 Times in 1,807 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė


Mbledhja e Qeverise Kroate. Te gjithe te veshur me uniformen e kombetares.
🖤 (2)
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-07-2018, 21:26   #45
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,906
Thanks: 10,875
Thanked 9,149 Times in 5,856 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 474
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Sa afer zemres e paski mor more. Noshta fjala turp asht pak e ashper po qe asht qesharake ne kulm asht. Te festohet ma shum fitorja e gjermanis ne shkoder sesa ne berlin. Se paskam dit qe shkodra ka qindra vjet qe feston fitoret e gjermanis.

Ps. Te xhith e keni lujt kalan dibranēe...... ēashtu
Nuk eshte se i kemi ne afer zemres por na kane edhe ata (dmth Gjermanacet dhe shume me teper Austriaket) ku Austria pervec ndihmes politike i ka dhene qytetit dhe zonave per'rreth infrastructur e shkolla, spitale e ndihma te gjithanshme at'here por edhe tani.

Festohet ne Shkoder me teper se ne Belin ???? pash zoten ku e gjete ket hiperbole ???

Po ngapak e kemi luajtur edhe kala-dibroncen ...... perse te mos jem i sinēerrt
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-07-2018, 21:39   #46
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,849
Thanks: 6,623
Thanked 1,888 Times in 1,072 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Sa afer zemres e paski mor more. Noshta fjala turp asht pak e ashper po qe asht qesharake ne kulm asht. Te festohet ma shum fitorja e gjermanis ne shkoder sesa ne berlin. Se paskam dit qe shkodra ka qindra vjet qe feston fitoret e gjermanis.

Ps. Te xhith e keni lujt kalan dibranēe...... ēashtu
Pse kosovaret kane krijuar urrejtje ndaj shkodranve?lol
Une e dij dhe me duket qesharake e turpshme per kosovaret.

Jeni me te gathsem te gjykoni negativisht kolektivisht ndaj shkodres sesa te merrni vesh apo te kuptoni kulturen e nje krahine tjeter shqiptare. Kjo cilesi eshte qesharake e turpshme e juaja dhe jeni te shquar si njerz ofendues dhe gjykues ne shoqeri

Ajo cfar eshte e sigurt eshte se nje shkodran investon me shume pasion dhe rrezikon me shume para ne skuadren gjermane ne baste se nje berlinas, pse mos festojn edhe me shume? marrim parasysh qe berlinasit e sotem jan bastard ruse dhe nuk e duan futbollin sa shkodrant.
A e imagjinoni dot sa e rende eshte per nje adoleshent shkodran qe ka mesuar pasionin e tifozdhekut nga babai i tij dhe ka pasion autentik per futbollin dhe kulturen e sportit te gjykohet si ”tradhtar” nga nje “patriot” kosovar qe qet vetem vrer??
Eshte skandaloze, e turpshme deri ne siklet. Ky eshte muhabet sporti por kto qe kam rreshtuar jane probleme sociale serioze mes nesh.

Nese te kisha femij djal adoleshent tani do e kisha keshillu te rrij larg kosovarve se jane ofendues dhe do me fusi ne gjak.
Kurt nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-07-2018, 21:43   #47
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,409
Thanks: 146
Thanked 744 Times in 581 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 145
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Po mer mer pse nuk festojn per austrin kshtu meqe austria paska bo namet tu nimu shkodren. Se me sa di un me ket fijen e kashtes qe kam ne kry ka mbi 300 e sa vjet qe austria e gjermania jan dy shtete te ndryshme

Tashti sa per hiperbolen nga xhepi e qita. Noshta per ty kto pamje jan normale. Kurse mu me duken qesharake njejt si rruga donald trump ne kamez e si busti i hillary klintonit ne sarande
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 5A40B35F-16E9-4ACB-86E0-FD6646EA79E8.jpg (20.6 KiloByte, 63 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg A7706395-60CA-4EED-9E6F-B4FD52FCBF01.jpg (18.9 KiloByte, 63 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg A6DE6820-DE64-4BF0-AD8D-7761102E901A.jpg (19.6 KiloByte, 65 shikimet)
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-07-2018, 21:44   #48
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,409
Thanks: 146
Thanked 744 Times in 581 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 145
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Pse kosovaret kane krijuar urrejtje ndaj shkodranve?lol
Une e dij dhe me duket qesharake e turpshme per kosovaret.

Jeni me te gathsem te gjykoni negativisht kolektivisht ndaj shkodres sesa te merrni vesh apo te kuptoni kulturen e nje krahine tjeter shqiptare. Kjo cilesi eshte qesharake e turpshme e juaja dhe jeni te shquar si njerz ofendues dhe gjykues ne shoqeri

Ajo cfar eshte e sigurt eshte se nje shkodran investon me shume pasion dhe rrezikon me shume para ne skuadren gjermane ne baste se nje berlinas, pse mos festojn edhe me shume? marrim parasysh qe berlinasit e sotem jan bastard ruse dhe nuk e duan futbollin sa shkodrant.
A e imagjinoni dot sa e rende eshte per nje adoleshent shkodran qe ka mesuar pasionin e tifozdhekut nga babai i tij dhe ka pasion autentik per futbollin dhe kulturen e sportit te gjykohet si ”tradhtar” nga nje “patriot” kosovar qe qet vetem vrer??
Eshte skandaloze, e turpshme deri ne siklet. Ky eshte muhabet sporti por kto qe kam rreshtuar jane probleme sociale serioze mes nesh.

Nese te kisha femij djal adoleshent tani do e kisha keshillu te rrij larg kosovarve se jane ofendues dhe do me fusi ne gjak.

O kurt nuk jam kosovar. Inatin qe ke me kosovaret shfryje diku tjeter

As nuk kam inat me shkodren as me shkodranet. Thjesht ky festim i teprum per ni skuader tjeter nacionale me duket qesharak.

Se di pse ke kto menime kot e mkot per shqiptart e kosoves as ato skan asni problem me shkodren
__________________
VeteVendosje

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga derjansi : 13-07-2018 nė 21:48
derjansi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-07-2018, 21:51   #49
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,849
Thanks: 6,623
Thanked 1,888 Times in 1,072 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
O kurt nuk jam kosovar. Inatin qe ke me kosovaret shfryje diku tjeter
Kam inat me inatin e tyre dhe tuajin qe shpalos ndaj shkodres. Une kam kontribu me shume per kosoven dhe imazhin e kosoves se 99% e kosovarve gjalle sot.
Te pyta nga je por pak rendesi ka, nuk eshte e mundur te jesh nga nje vend me krenar se shkodra dhe malisa e shkodres.
Kurt nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2018, 04:37   #50
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,971
Thanks: 798
Thanked 3,082 Times in 1,713 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 329
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Kam inat me inatin e tyre dhe tuajin qe shpalos ndaj shkodres. Une kam kontribu me shume per kosoven dhe imazhin e kosoves se 99% e kosovarve gjalle sot.
Te pyta nga je por pak rendesi ka, nuk eshte e mundur te jesh nga nje vend me krenar se shkodra dhe malisa e shkodres.
Kurt nuk e di a je duke shkruar nen ndikim, apo i kthjellet !?
Pika e pare, eshte shume ofenduse si ti, si te tjeret qe na etiketojn "kosovar", nuk besoj qe te shpenzohen gishtat, nese e shkruan shqipetar te Kosoves, se kosovar mund te jet nje magjup,shka,turk,goran, etj etj.
Pra kjo po eshte ofendim qe e beni ndaj neve shqitpareve te Kosoves qe se cili nga ne mban flamur kombetare ne shtepit e tona, ku se cili prej nesh para lufte qanim me lot kur pashim TV - RTSH, nga gezimi qe po shiqojm diqka shqip.
Kur ke lexu ti shqiptar te Kosoves qe ka shkru ndonjeher keq ndaj Shkodres ?
Apo nese ke eksperienc te keqe me ndonje shqiptar te Kosoves, nuk do te thote qe te gjithe jane te njejt, cfare te theme une qe 2 here me kan genjy 2 shqiptar te Shqiperis ne biznis me pare duke mos i kthyer parat borgj me identitet te rrejshem !? A te theme qe te gjithe jane shqiptaret e Shqiperise genjeshtar/hajna !?
Kjo qe i pergjitheson eshte shume e keqe dhe kjo eshte nje paragjykim qe gjithemon na ka kushtu ne te dy anet, sepse nje individ ka bere diqka keq, edhe jane pergjithesu te gjithe.

P.S - Sa i perket temes se futbollit , cdo individ, ka te drejten e tij apsolute ta perkrah cdo shtet apo cdo ekip te huaj, te gjithe e dim kualitetin e ekipeve tona kombetare se cfare jane, qe nuk jane ne gjendje me mujt as nje MALMO, e cila kjo e fundit deklasohet nga cdo ekip qe luan ne lige te championeve.
Kur kombetarja jone u kualifiku per ne Europian, keni qene te gjithe deshmitar se sa shume eshte festu ne Kosove. Apo nuk e keni pare kete gje, apo nuk ju ka lene pershtypje kjo gje ? Mjafton te lexosh shkrimet e cdo shqiptari te Kosoves ne kete forum ne lidhje me kombetaren tone shqiptare dhe prap kjo nuk mjafton per disa ketu, duke na quajtur neve shqiptareve te Kosoves njerez qe ofendojm, njerez qe sjelim vrer etj etj.
Mendimi me patologjik qe lexova nje dit ne kete forum ne lidhje me shqiptaret e Kosoves qe kan zgjedhur te luajn per Shqiperin, ishte qe keta nuk kan pas mundesi te luajn per kombetaret e tjra dhe ne fund jane detyru me lujt per Shqiperin, ishte fjala per Taulantin, Lorikun etj pra "hyp se te vravra, zbrit se te vrava", ata qe nuk e zgjedhen Shqiperin, u etiketuan tradhetar e cdo term tjeter ofendus, keta qe e zgjedhen, nuk kan pas zgjidhje dhe erdhen per Shqiperi. Kjo po eshte e tmerrshme Ledio.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Ragnar : 14-07-2018 nė 06:27
🖤 (4)
Ragnar nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2018, 05:54   #51
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,506
Thanks: 2,821
Thanked 2,819 Times in 1,569 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Kurt nuk e di a je duke shkruar nen ndikim, apo i kthjellet !?
Pika e pare, eshte shume ofenduse si ti, si te tjeret qe na etiketojn "kosovar", nuk besoj qe te shpenzohen gishtat, nese e shkruan shqipetar te Kosoves, se kosovar mund te jet nje magjup,shka,turk,goran, etj etj.
Pra kjo po eshte ofendim qe e beni ndaj neve shqitpareve te Kosoves qe se cili nga ne mban flamur kombetare ne shtepit e tona, ku se cili prej nesh para lufte qanim me lot kur pashim TV - RTSH, nga gezimi qe po shiqojm diqka shqip.
Kur ke lexu ti shqiptar te Kosoves qe ka shkru ndonjeher keq ndaj Shkodres ?
Apo nese ke eksperienc te keqe me ndonje shqiptar te Kosoves, nuk do te thote qe te gjithe jane te njejt, cfare te theme une qe 2 here me kan genjy 2 shqiptar te Shqiperis ne biznis me pare duke mos i kthyer parat borgj me identitet te rrejshem !? A te theme qe te gjithe jane shqiptaret e Shqiperise genjeshtar/hajna !?
Kjo qe i pergjitheson eshte shume e keqe dhe kjo eshte nje paragjykim qe gjithemon na ka kushtru ne te dy anet, sepse nje individ ka bere diqka keq, edhe jane pergjithesu te gjithe.

P.S - Sa i perket temes se futbollit , cdo individ, ka te drejten e tij apsolute ta perkrah cdo shtet apo cdo ekip te huaj, te gjithe e dim kualitetin e ekipeve tona kombetare se cfare jane, qe nuk jane ne gjendje me mujt as nje MALMO, e cila kjo e fundit deklasohet nga cdo ekip qe luan ne lige te championeve.
Kur kombetarja jone u kualifiku per ne Europian, keni qene te gjithe deshmitar se sa shume eshte festu ne Kosove. Apo nuk e keni pare kete gje, apo nuk ju ka lene pershtypje kjo gje ? Mjafton te lexosh shkrimet e cdo shqiptari te Kosoves ne kete forum ne lidhje me kombetaren tone shqiptare dhe prap kjo nuk mjafton per disa ketu, duke na quajtur neve shqiptareve te Kosoves njerez qe ofendojm, njerez qe sjelim vrer etj etj.
Mendimi me patologjik qe lexova nje dit ne kete forum ne lidhje me shqiptaret e Kosoves qe kan zgjedhur te luajn per Shqiperin, ishte qe keta nuk kan pas mundesi te luajn per kombetaret e tjra dhe ne fund jane detyru me lujt per Shqiperin, ishte fjala per Taulantin, Lorikun etj pra "hyp se te vravra, zbrit se te vrava", ata qe nuk e zgjedhen Shqiperin, u etiketuan tradhetar e cdo term tjeter ofendus, keta qe e zgjedhen, nuk kan pas zgjidhje dhe erdhen per Shqiperi. Kjo po eshte e tmerrshme Ledio.
Ca kishte per patologjik ai mendim?Une nuk fola per Lorikun por per Mavraj.Kjo gje eshte fakt pasi Mavraj e ka refuzuar kombetaren Shqipetare dhe e pranoj ftesen vetem kur pa qe nuk kishte shanc te grumbullohej me Gjermanine.Abrashi gjithashtu eshte shprehur se ka bere takim me Hitzfeld ne ate kohe dhe mbasi ai i tha qe per momentin duhet te pres se ka 7 mesfushore te tjere para tij erdhi tek Shqiperia.Me thuaj nje lojtar qe ka refuzu kombetaret e tjera dhe ka ardhur tek Shqiperia?Asnje nuk e ka bere.
Nuk ja mohoj absolutisht kontributin qe kane dhene keta lojtare per rezultatet qe ka arrit kombetarja Shqipetare por ca kam thene jane te verteta e nuk i kam nxjerr une nga mendja ime.
Venom nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2018, 06:32   #52
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,971
Thanks: 798
Thanked 3,082 Times in 1,713 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 329
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Venom mos beso gjera qe jane te pa vertetuar dhe genjeshtra. Te kujtohet shume mire qe si FSHF i ka kerku para Granit Xhakes edhe Shaqirit qe te behen pjes e kombetares, kete e kan deshmu, asnjeher nuk dulen keta ta mohojn.
I vetmi ka qene Januzaj i cili nuk ka dashur fare me degju per kombetaren.
🖤 (1)
Ragnar nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2018, 08:20   #53
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,823
Thanks: 1,919
Thanked 2,725 Times in 1,512 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Pse kosovaret kane krijuar urrejtje ndaj shkodranve?lol
Une e dij dhe me duket qesharake e turpshme per kosovaret.

Jeni me te gathsem te gjykoni negativisht kolektivisht ndaj shkodres sesa te merrni vesh apo te kuptoni kulturen e nje krahine tjeter shqiptare. Kjo cilesi eshte qesharake e turpshme e juaja dhe jeni te shquar si njerz ofendues dhe gjykues ne shoqeri

Ajo cfar eshte e sigurt eshte se nje shkodran investon me shume pasion dhe rrezikon me shume para ne skuadren gjermane ne baste se nje berlinas, pse mos festojn edhe me shume? marrim parasysh qe berlinasit e sotem jan bastard ruse dhe nuk e duan futbollin sa shkodrant.
A e imagjinoni dot sa e rende eshte per nje adoleshent shkodran qe ka mesuar pasionin e tifozdhekut nga babai i tij dhe ka pasion autentik per futbollin dhe kulturen e sportit te gjykohet si ”tradhtar” nga nje “patriot” kosovar qe qet vetem vrer??
Eshte skandaloze, e turpshme deri ne siklet. Ky eshte muhabet sporti por kto qe kam rreshtuar jane probleme sociale serioze mes nesh.

Nese te kisha femij djal adoleshent tani do e kisha keshillu te rrij larg kosovarve se jane ofendues dhe do me fusi ne gjak.
Gjysma e shkrimit tend Kurt eshte I sakte dhe I perket adhurimit per lojen e futbollit; te gjithe e dime qe Shqiperia ka qene e pafuqishme per te na perfaqesuar ne boteroret e futbollit qe kur filluan ato prandaj jemi tifoze te kombetareve te ndryshme keshtu qe edhe Shkodra eshte e ndare ne tifoze te Brazilit, Gjermanise dhe me pak te Italise dhe secili grupim vazhdon e feston me menyren e tij kur dalin kampion bote.
Te jesh tifoz futbolli i nje shteti tjeter pervec kombetares tende , nuk do te thote qe je tradhetare I kombit tend.
Shkodra eshte djep I futbollit shqiptar por edhe I tifozllikut se ketij sporti.

Pjesa tjeter qe u more me shqiptaret e Kosoves eshte e pasakte sepse derjani eshte zone e Matit dhe jo e Kosoves.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 14-07-2018 nė 08:31
🖤 (1)
par nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2018, 09:51   #54
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,849
Thanks: 6,623
Thanked 1,888 Times in 1,072 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Gjysma e shkrimit tend Kurt eshte I sakte dhe I perket adhurimit per lojen e futbollit; te gjithe e dime qe Shqiperia ka qene e pafuqishme per te na perfaqesuar ne boteroret e futbollit qe kur filluan ato prandaj jemi tifoze te kombetareve te ndryshme keshtu qe edhe Shkodra eshte e ndare ne tifoze te Brazilit, Gjermanise dhe me pak te Italise dhe secili grupim vazhdon e feston me menyren e tij kur dalin kampion bote.
Te jesh tifoz futbolli i nje shteti tjeter pervec kombetares tende , nuk do te thote qe je tradhetare I kombit tend.
Shkodra eshte djep I futbollit shqiptar por edhe I tifozllikut se ketij sporti.

Pjesa tjeter qe u more me shqiptaret e Kosoves eshte e pasakte sepse derjani eshte zone e Matit dhe jo e Kosoves.
Nuk kam gabuar sepse cdo zone e matit mirdites kuksit dibres lures dhe kosoves edhe tropojes te njentin mentalitet kane me kosovaret pak a shume, kshtuqe nuk jam gabuar. Edhe me i zgjuari dhe me i lexuari apo me i experjencuari i ktyre zonave nuk arrin dot nivelin kulturor minimal te nje shkodrani apo malsor shkodrani ordiner. Kjo saktesisht nuk eshte faji i tyre por esht fakt i pamohuar.
Kurt nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2018, 09:56   #55
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,823
Thanks: 1,919
Thanked 2,725 Times in 1,512 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Nuk kam gabuar sepse cdo zone e matit mirdites kuksit dibres lures dhe kosoves edhe tropojes te njentin mentalitet kane me kosovaret pak a shume, kshtuqe nuk jam gabuar. Edhe me i zgjuari dhe me i lexuari apo me i experjencuari i ktyre zonave nuk arrin dot nivelin kulturor minimal te nje shkodrani apo malsor shkodrani ordiner. Kjo saktesisht nuk eshte faji i tyre por esht fakt i pamohuar.
Tani kalove ne arrogance; personalisht mendoj qe pergjithesimi eshte mentalitet I gabuar.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
🖤 (1)
par nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2018, 11:44   #56
Semiku
Style & Substance
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,382
Thanks: 20
Thanked 730 Times in 468 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Ca kishte per patologjik ai mendim?Une nuk fola per Lorikun por per Mavraj.Kjo gje eshte fakt pasi Mavraj e ka refuzuar kombetaren Shqipetare dhe e pranoj ftesen vetem kur pa qe nuk kishte shanc te grumbullohej me Gjermanine.Abrashi gjithashtu eshte shprehur se ka bere takim me Hitzfeld ne ate kohe dhe mbasi ai i tha qe per momentin duhet te pres se ka 7 mesfushore te tjere para tij erdhi tek Shqiperia.Me thuaj nje lojtar qe ka refuzu kombetaret e tjera dhe ka ardhur tek Shqiperia?Asnje nuk e ka bere.
Nuk ja mohoj absolutisht kontributin qe kane dhene keta lojtare per rezultatet qe ka arrit kombetarja Shqipetare por ca kam thene jane te verteta e nuk i kam nxjerr une nga mendja ime.
E vertete ajo qe shkruan Venom...e vertete per Mavraj,e vertete per Abrashin...
As Shaqiri,as Xhemaili,as Behrami as ne mendje nuk e kane pasur te luajne per kombetaren shqiptare...vetem Granit Xhaka ka pasur deshire te luaj me fanellen kuq e zi,por rrethanat e kane derguar tjeter kund.

Shkodran Mustafin Lorik Cana e ka lut me muaj qe te luaj per Shqiperine,ka refuzuar ... Besnik Hasi e ka lutur Januzaj,ai jo vetem qe ka refuzuar por eshte sjellur ne menyren me te poshter me nje komb te tere.etj
Sa te verteta ka qe nuk thuhen,por lereni se seshte me me rendesi...

Me rendesi eshte kjo qe e lexuam me larte,qe edhe kosovari me i lexuar dhe me i ngritur nuk e ka as minimumin e kultures se nje malsori te Shkodres,se te krahasohesh me nje qytetar shkodran kjo as qe paramendohet hahah
Ajjajjjajj te mjeret ne !

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Semiku : 14-07-2018 nė 11:48
🖤 (1)
Semiku nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2018, 12:06   #57
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,823
Thanks: 1,919
Thanked 2,725 Times in 1,512 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin

Me rendesi eshte kjo qe e lexuam me larte,qe edhe kosovari me i lexuar dhe me i ngritur nuk e ka as minimumin e kultures se nje malsori te Shkodres,se te krahasohesh me nje qytetar shkodran kjo as qe paramendohet hahah
Ajjajjjajj te mjeret ne !
Emocione sportive.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 14-07-2018 nė 12:28
🖤 (1)
par nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2018, 12:32   #58
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,793
Thanks: 3,349
Thanked 2,675 Times in 1,807 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Shume do vijne dhe do ikin, por Kapiteni i Kombetares sone mbetet nje dhe vetem nje:
🖤 (4)
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2018, 12:57   #59
Semiku
Style & Substance
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,382
Thanks: 20
Thanked 730 Times in 468 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Emocione sportive.
Ma krejt ne rregull...por e cuditshme cfar shpikin : kosovaret e urrejne Shkodren,i ofendojne shkodranet !

Shkruan qe Ali Pasha nuk eshte figure kombetare,...bertet tjetri ti e urren jugun.
Shkruan qe Haxhi Qemali,ka qene nje debil i Shqiperise se mesme...te drejtohen cka ke ti kunder Shqiperise se mesme.
Shkruan qe festimi me flamuj te Gjermanise ne Shkoder,eshte e pahijshme...pse po e ofendon Shkodren.

ore,njeriu nuk din si te bisedoje ne kete forum,...definitivisht kunder budallelleqeve e vetmja arme per tu mbrojtur eshte ironia dhe perqeshja.
Ec e beju serioz.
Semiku nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2018, 13:28   #60
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,409
Thanks: 146
Thanked 744 Times in 581 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 145
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Russia 2018: Vend i tretė, Angli - Belgjikė

Po ēka ti thush kurtit lol. Ai asht ne qiell te shtat kur shkrun ktu


Nejse. Belgjika fito them un
__________________
VeteVendosje
🖤 (1)
derjansi nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur