Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-11-2018, 20:20   #1
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 23,289
Thanks: 9,811
Thanked 8,580 Times in 5,448 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 452
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Per Shqyptaret e Amerikes: Gezuar diten e falenderim-thenieve

Per Shqyptaret e Amerikes: Gezuar diten e falenderim-thenieve

Kalofshi sa me gezuar familiarisht e shoqerisht kete dite te vecante ...dita e gjelit te detit .

__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 21-11-2018, 20:46   #2
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 4,831
Thanks: 2,763
Thanked 2,246 Times in 1,497 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Per Shqyptaret e Amerikes: Gezuar diten e falenderim-thenieve

E ke blere kaposhin o cool?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i King Bardhyl pėlqehet nga
i vjetėr 21-11-2018, 20:49   #3
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 23,289
Thanks: 9,811
Thanked 8,580 Times in 5,448 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 452
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Per Shqyptaret e Amerikes: Gezuar diten e falenderim-thenieve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
E ke blere kaposhin o cool?
Si te kam o mik?

Un per vehte kam blere do berxolla per merak.....kaposhi ketu eshte si me qen vic e jo si ato tanet te dikurshmit.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 21-11-2018, 21:28   #4
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,652
Thanks: 1,235
Thanked 760 Times in 474 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Per Shqyptaret e Amerikes: Gezuar diten e falenderim-thenieve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Per Shqyptaret e Amerikes: Gezuar diten e falenderim-thenieve

Kalofshi sa me gezuar familiarisht e shoqerisht kete dite te vecante ...dita e gjelit te detit .

Gezime paci edhe ju. Zakonisht kaposhin e mar te porositur tek ferma e Amish people,por kete periudhe kam qene shume i zene me pune dhe nuk pata kohe per kaposhin.Nji pule me pilaf,ca levrek ne furre ndonje sallate dhe vere e raki. te premten ne pune prape. Avazi mo
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i murik pėlqehet nga
i vjetėr 21-11-2018, 22:56   #5
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,528 Times in 906 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Per Shqyptaret e Amerikes: Gezuar diten e falenderim-thenieve

Happy Thanksgiving to all!

Ne emigrantėt e Amerikės kemi shumė arsye pėr tė qenė mirėnjohės kėtu ku jetojmė!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Beu_Shpata : 21-11-2018 nė 22:59
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beu_Shpata pėlqehet nga
i vjetėr 21-11-2018, 23:16   #6
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,187
Thanks: 690
Thanked 512 Times in 359 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Per Shqyptaret e Amerikes: Gezuar diten e falenderim-thenieve

Urime te gjithve,pacit feste te kendshme me familjet!
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Damastion pėlqehet nga
i vjetėr 22-11-2018, 02:06   #7
luleshtrydhe
V.I.P
 
Avatari i luleshtrydhe
 
Data e antarėsimit: May 2016
Posts: 391
Thanks: 65
Thanked 57 Times in 47 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
luleshtrydhe ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Per Shqyptaret e Amerikes: Gezuar diten e falenderim-thenieve

Gjeli i detit ketu nuk e ka shijen si ato te Shqiperise, por adetin e bejm patjeter.
Perfundon ne plera, po ca te bejm. Skemi komshi afer si andej qe tia cojme lol
luleshtrydhe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i luleshtrydhe pėlqehet nga
i vjetėr 22-11-2018, 03:26   #8
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,680
Thanks: 2,793
Thanked 1,872 Times in 847 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Per Shqyptaret e Amerikes: Gezuar diten e falenderim-thenieve

Happy Thanksgiving dhe kalofshi nje dite sa me te bukur me familjet tuaja!
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Esther pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur