Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-03-2019, 12:34   #41
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,612
Thanks: 6,969
Thanked 8,222 Times in 5,261 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 386
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samit Diaspore? Emigrantėve jepuni tė drejtėn e votės dhe ndėrtoni njė m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Smokkie Shiko postimin
Paguhet bileta vajtje ardhje? Po e marim ndonje jave pushim..
me duket se po.
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2019, 12:39   #42
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,417
Thanks: 0
Thanked 1,063 Times in 923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samit Diaspore? Emigrantėve jepuni tė drejtėn e votės dhe ndėrtoni njė m

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
ndalu te ja qedhoj une, a eshte Badja e Voskopojes ?
jo ore. badja shko m'arube per pushime. belfiet i trajton sa per t'shty kohen ne orar t'puns.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2019, 12:45   #43
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 3,341
Thanks: 673
Thanked 811 Times in 546 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
B.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samit Diaspore? Emigrantėve jepuni tė drejtėn e votės dhe ndėrtoni njė m

Me duket qe Sala e Nano kane bere tregeti me emigrantet e Italise. Jemi paksa vetem si numra per statistika si kendej ,si andej bregut.
O sa mire me qene shqiptar!
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-03-2019, 18:42   #44
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,414
Thanks: 17
Thanked 182 Times in 151 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samit Diaspore? Emigrantėve jepuni tė drejtėn e votės dhe ndėrtoni njė m

mesa morra vesh une djema, samiti i diaspores, pesoi nje fiasko,
kryeminister me budalla dhe drit shkurter nuk kisha pare,
ja dhe komenti i njeres nga pjesmarrset, Ida ;

" .... Ideja e samitit ishte e mire, vecse organizimi linte shume per te deshiruar. Asistova rastesisht vetem sepse ndodhesha ne Shqiperi ate periudhe dhe kisha kuriozitet dhe interes per cfare mund te behej, dhe cfare mund te lindte nga ky event. Mendova se do kishte debate, diskutime te hapura, tryeza per shkembime eksperiencash, apo sesione brainstorming per bashkepunime, aktivitete, etj. Nuk pati asgje, vec disa fjalimeve gjysem politike, pa permbajtje. Nuk u tha asgje ne sesion plenar per projektin e fondit per diaspores, per komisionet e tij, per strategjine kombetare, etj, etj. Asgje. U shperndane disa botime sporadikisht ne pushimin e kafes per pak nga pjesemarresit, por nuk merret vesh se si do te funksionoje fondi apo ministria e diaspores, dhe se si mund te perfshihen njerezit ne te…

Shpresova se ne sesionet me tematika te vecanta do te kishte dicka solide, konkrete dhe te fokusuar. Zgjodha sesionin per identitetin kombetar, arsimin dhe kulturen… Cfare zhgenjimi! Kishin ardhur 2-3 personalitete nga Kosova, nje mesuese e gjuhes shqipe ne Greqi dhe ministrja jone e arsimit. Diskutuan per cfare? Vetem per mesimin e gjuhes shqipe ne diaspore! Per statistikat, veshtiresite dhe mundesite qe po krijohen per t’u mesuar shqip femijeve… Nuk mund ta besoja qe ky sesion ishte konceptuar kaq ngushte. Prita me interes se mos dikush do fliste per kulturen tone me gjere, per muziken, per arsimin, per shkencen, per gjithe ata studente dhe shkencetare dhe artiste ne diaspore qe kontribojne jo vetem per Shqiperine por per gjithe boten, dhe nuk u tha asgje.

Prita se mos thuhej dicka per studentet, per protestat, per reformimin e Akademise se Shkencave dhe te universitetit ne Shqiperi, dhe se si diaspora shqiptare mund te kontribuonte ne kete proces. Asgje. Nje zhgenjim i madh. Prita deri ne fund te sesionit per te bere disa pyetje. Nje turp i vertete, kur moderatori e mbylli sesionin pa i dhene mundesi asnjerit prej te pranishmeve (me shume se 120 veta) te bente qofte edhe nje pyetje te vetme, te ngrinte zerin per qofte edhe nje ide apo problem per te cilin kishte ardhur aty… Nje mungese respekti totale, sikur kishim ardhur aty vetem per te degjuar. Nuk besoj se do asistoj ne samite te tjera. E vetmja gje e bukur qe me ndodhi ishte se kur dola jashte sesionit, u njoha me pjesetare te tjere te samitit qe te zhgenjyer si puna ime, nuk dinin te qeshnin a te qanin me ate qe sapo kishim degjuar. Dhe u njohem e u beme miq...."
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-03-2019, 18:48   #45
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,414
Thanks: 17
Thanked 182 Times in 151 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samit Diaspore? Emigrantėve jepuni tė drejtėn e votės dhe ndėrtoni njė m

http://27.al/dirigjenti-ne-kanada-th...zve-te-varfer/

http://gazetadielli.com/vatra-ne-kry...e-te-qeverise/

https://peizazhe.com/2019/03/02/sami...res-kjo-farse/
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur