Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-03-2019, 06:54   #401
Socio
Vetevendosje
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,898
Thanks: 7,738
Thanked 6,502 Times in 2,743 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 206
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elushe Shiko postimin
HSBC po. Me duket se edhe Santander (ama per kete te fundit s’jam e sigurt pasi s’kam llogari me ta).
Une kam llogari me te dy bankat dhe transferimet nuk i kane falas, te pakten kur dergon te holla. Aq me keq, ratat e shkembimeve monetare i kane te larta.
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 14:23   #402
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 802
Thanks: 430
Thanked 457 Times in 266 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt nė Angli

Hello,

A na sqaron ndokush si eshte kjo puna e anulimit te nenshtetesise britanike per ata qe jane shtirur si kosovare?

Ca gazeta po thone qe pasaporta do u merret mbrapsht shqiptareve qe kane genjyer dhe ca po thone qe pasaporta nuk merret mbrapsht.

Kam shume miq andej qe jane shtirur si kosovare, por me vjen zor t'i pyes. Uroj te me sqaroni ju ketu sesi qendron puna.

Qofshit mire!
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 14:31   #403
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,157
Thanks: 6,136
Thanked 6,583 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Shqiptarėt nė Angli

Po nese vertetohet qe ke genjyer .. sigurisht qe te merret mbrapsht dhe ne fakt jane disa raste tashme qe vu eshte marre mbrapsht.

Dhe kane qene raste qe pshm kane terhequr te afert nga albania, kane bere martese duke paraqitur certifikate lindjeje/pashaporte nga Albania nderkohe qe bien ne kundershtim me ate ne British.... ose raste qe kane rene neper burgje dhe kerkojne qe ti kthejne ne vendlindje.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 15:30   #404
Guest88
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 2,621
Thanks: 2,053
Thanked 833 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 83
Guest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt nė Angli

Jo , mos u shqetso fare se nuk ja u hjek njeri.
Guest88 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 15:39   #405
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,157
Thanks: 6,136
Thanked 6,583 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The ICEman Shiko postimin
Jo , mos u shqetso fare se nuk ja u hjek njeri.
Ku e mbeshtet k’te ide ti..Komshi ?! Je apo Nuk je ne dijeni te rasteve? Madje edhe javen qe kaloi ishte nje artikull qe fliste per raste te tilla.. ku I cilesonte as the biggest nationality fraud so far in history .

The actions ka vite qe jane marre si synim.. tani thjeshte po i vene ne pune.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 15:45   #406
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,910
Thanks: 881
Thanked 1,668 Times in 978 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt nė Angli

Nje mikut tim ja kane marre pashaporten Britanike , i kane lene vetem nje ID sa me leviz mrena UK , nuk ka te drejte pune , dhe eshte ne proces gjygjsor sepse ka genjyer duke u shtirur si Kosovar. Nese shpallet fajtor i hiqet nenshtetesia dhe kthehet ne Shqiperi.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 15:45   #407
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,523
Thanks: 13,492
Thanked 7,496 Times in 4,756 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 436
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
Hello,

A na sqaron ndokush si eshte kjo puna e anulimit te nenshtetesise britanike per ata qe jane shtirur si kosovare?

Ca gazeta po thone qe pasaporta do u merret mbrapsht shqiptareve qe kane genjyer dhe ca po thone qe pasaporta nuk merret mbrapsht.

Kam shume miq andej qe jane shtirur si kosovare, por me vjen zor t'i pyes. Uroj te me sqaroni ju ketu sesi qendron puna.

Qofshit mire!
Po ti si Kosovar je shitur ne Amerike?
Apo kosovar je!

Jo nuk ta marin, mjafto te kesh nje good lawyer

Ps. Di dy raste qe nuk ju a kan mare pamvaresisht qe they went through court for this!
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 15:50   #408
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,157
Thanks: 6,136
Thanked 6,583 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Nje mikut tim ja kane marre pashaporten Britanike , i kane lene vetem nje ID sa me leviz mrena UK , nuk ka te drejte pune , dhe eshte ne proces gjygjsor sepse ka genjyer duke u shtirur si Kosovar. Nese shpallet fajtor i hiqet nenshtetesia dhe kthehet ne Shqiperi.
Synimi ky eshte qe ti shpallin fajtore.. dhe te jua heqin .Madje planifikojne qe te perfocojne nje ligj me vete per raste te tilla.

Se ne te kundert it doesn’t make sense dhe Nuk do te harxhojne kohe and tax money .. thjeshte per ti zbuluar e per ti lene me kaq .
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 15:51   #409
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,216
Thanks: 1,888
Thanked 2,081 Times in 1,562 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt nė Angli

Duhet thene ukaisteve qe nuk ka kosovar lol
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 15:56   #410
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,910
Thanks: 881
Thanked 1,668 Times in 978 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Synimi ky eshte qe ti shpallin fajtore.. dhe te jua heqin .Madje planifikojne qe te perfocojne nje ligj me vete per raste te tilla.

Se ne te kundert it doesn’t make sense dhe Nuk do te harxhojne kohe and tax money .. thjeshte per ti zbuluar e per ti lene me kaq .
Yeah. Dhe problemi eshte qe ktij mikut as avokatet nuk po i zgjidhin pune , u bo 3 vjet dhe ka pagujt goxha lek. I ka hik menja sepse e dinin ekzaktesisht nga cili vend i Shqiperise eshte , edhe pse ska dhene gishta kurre ktu ne Shqiperi , dinin emrin e prinderve , motrave , vellezerve , cfare shkolle ka mbaruar ..etj.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 15:58   #411
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,947
Thanks: 6,849
Thanked 1,954 Times in 1,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Shqiptarėt nė Angli

Pas disa vitesh per mendimin tim eshte shkelje e drejtave njeriut tu hiqet pashaporta. Sidomos nese ai person ka pagu taxa dhe nuk ka thyer ligjet por edhe nese thyen ligjin duhet denohet si qytetar anglez.
Pik muhabeti anglezt preferojn niggers indians kolumbez te behen nenshtetas por jo shqiptar.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 15:59   #412
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,157
Thanks: 6,136
Thanked 6,583 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Yeah. Dhe problemi eshte qe ktij mikut as avokatet nuk po i zgjidhin pune , u bo 3 vjet dhe ka pagujt goxha lek. I ka hik menja sepse e dinin ekzaktesisht nga cili vend i Shqiperise eshte , edhe pse ska dhene gishta kurre ktu ne Shqiperi , dinin emrin e prinderve , motrave , vellezerve , cfare shkolle ka mbaruar ..etj.
Me vjen keq per Mikun tend .. por kur faktet I kane para , veshtire qe te bej gje edhe avokati based on this grounds , vetem Nese ka other grounds qe mund ta luftoje dhe te perfitoje dicka .

Ose me shpresa qe te nderrohet qeveria dhe ti fusi ndonje amnesti based on long years here.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 16:00   #413
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,947
Thanks: 6,849
Thanked 1,954 Times in 1,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Yeah. Dhe problemi eshte qe ktij mikut as avokatet nuk po i zgjidhin pune , u bo 3 vjet dhe ka pagujt goxha lek. I ka hik menja sepse e dinin ekzaktesisht nga cili vend i Shqiperise eshte , edhe pse ska dhene gishta kurre ktu ne Shqiperi , dinin emrin e prinderve , motrave , vellezerve , cfare shkolle ka mbaruar ..etj.
E paska padit nonje i aferm si duket. Gjynah.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 16:01   #414
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,817
Thanks: 6,753
Thanked 8,357 Times in 3,992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Re: Shqiptarėt nė Angli

Po egzagjeroni pak, ka qe ua kane marre pashaporten para shume viteve dhe jetojne e punojne normalisht.
Skam degju tu ken heq te drejte pune, por i cojne ne gjyq vetem pse kane genjy dhe kane vjedh identitete.
Shumica I kane marre doc me amnisti qe eshte fajle, the human rights protects them!
Pak me pisk e kane ata qe i kane fitu me gjyq.
__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 16:08   #415
Guest88
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 2,621
Thanks: 2,053
Thanked 833 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 83
Guest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt nė Angli

Kurt , me vje keq qe thue anglia si do shqiptart!
Une jam i mendimit qe jo vetem anglia po edhe shtet tjera te europes i kan dasht shqiptaret ma shum se cduhet ti donin , se supozohet te jena shtet i sigurt pa asnje lloj rrezikshmerie , me t’gjitha institucionet funksionale.
Guest88 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 16:12   #416
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,216
Thanks: 1,888
Thanked 2,081 Times in 1,562 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Pas disa vitesh per mendimin tim eshte shkelje e drejtave njeriut tu hiqet pashaporta. Sidomos nese ai person ka pagu taxa dhe nuk ka thyer ligjet por edhe nese thyen ligjin duhet denohet si qytetar anglez.
Pik muhabeti anglezt preferojn niggers indians kolumbez te behen nenshtetas por jo shqiptar.
Njeriu nuk ka te drejta pervec se ne vend te vete


Dhe atje po pate kobure ke te drejt.


Si i shkelen te drejtat dikujt qe i eshte dhen me mirebesim e te eshte dhen mashtrim?
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 16:14   #417
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,910
Thanks: 881
Thanked 1,668 Times in 978 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Me vjen keq per Mikun tend .. por kur faktet I kane para , veshtire qe te bej gje edhe avokati based on this grounds , vetem Nese ka other grounds qe mund ta luftoje dhe te perfitoje dicka .

Ose me shpresa qe te nderrohet qeveria dhe ti fusi ndonje amnesti based on long years here.
E vetmja shprese qe ka eshte qe shkollen e ka mbaru ne UK , plus qe ka ardh minoren 16 vjec (para 20 viteve) , dhe eshte i paster penalisht , dmth ska kryer krime , dhe me aq sa mka tregu avokatet ksaj po i mshojne qe kane qene pale te treta qe i kane imponu te rregjistrohet si Kosovar. E dyta eshte well educated , ka punuar dhe paguar taksa rregullisht , dhe ska kryer asnje krim , ose shkelje ligjore.

Ps. Jolene , ska te drejte pune (gjeja pare qe kane bo i kane froze National insurance number) , thjesht i paguajne shpine qe i ka pas dhene shteti , 500 pound ne muaj mduket , dhe i japin nja 400 pound ne muaj deri sa te mbaroje procesi gjygjsor.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 16:19   #418
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,947
Thanks: 6,849
Thanked 1,954 Times in 1,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The ICEman Shiko postimin
Kurt , me vje keq qe thue anglia si do shqiptart!
Une jam i mendimit qe jo vetem anglia po edhe shtet tjera te europes i kan dasht shqiptaret ma shum se cduhet ti donin , se supozohet te jena shtet i sigurt pa asnje lloj rrezikshmerie , me t’gjitha institucionet funksionale.
Eshte e drejte ajo qe them, anglia institucionet shtetrore angleze jane rracista ndaj shqiptarve por jane te mire ndaj afrikanve indiannve dhe kolumbezve dhe amerikano jugoreve, pastaj edhe vet popullsia angleze eshte diskriminuese ndaj shqiptarve dhe njekohesisht admirojn afrikant. Shqiotaret jane popull evropian, jane rrace e vjeter evropiane, nese anglia do i jepte nenshtetsi edhe 1million shqiptarve sot do permirsonte rracen e tyre por ata marrin afrikan indian me milliona dhe do i shkojn mbrapa 100 apo 1000 shqiptarve qe jane paraqit so kosovar. Kjo eshte patetike ne cdo aspekt.
border=
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 16:33   #419
Guest88
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 2,621
Thanks: 2,053
Thanked 833 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 83
Guest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptarėt nė Angli

Po ju jep cdo dit e ma shum nenshtetsi , viza , residenc e tgjitha :
Po je i keqinformum!
Edhe besom qe populli anglez na do ma shum neve se ato rracat qe permene ti , gjithsesi ky asht opinioni jot.
Guest88 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 16:33   #420
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,947
Thanks: 6,849
Thanked 1,954 Times in 1,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Shqiptarėt nė Angli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
Njeriu nuk ka te drejta pervec se ne vend te vete


Dhe atje po pate kobure ke te drejt.


Si i shkelen te drejtat dikujt qe i eshte dhen me mirebesim e te eshte dhen mashtrim?
Nuk eshte mashtrim por eshte deshperim qe do thote eshte kompliment per qeverine angleze dhe shtetin anglez ku njerzit duan te behen nenshtetas te atij vendi.
Shteti anglez nuk duhet te denoje individin per neglezhencen e vet. Ne amerike nese ti vret 10 persona dhe ti del i pafajshem ne gjyq nga genjsjtrat e tua pas gjyqit je i lire te te thuash qe i ke vrare dhe akome nuk denohesh kurr me per te njejtin krim.
Ne angli nese shqiptari i ka fitu letrat turp per shtetin anglez qe ben precedent te pa-moralshem duke denuar indivdin per neglizhencen e vet.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur