Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 31-12-2018, 09:10   #461
gesti_7
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jul 2014
Posts: 154
Thanks: 100
Thanked 78 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
gesti_7 ka njė tė ardhme tė shkėlqyergesti_7 ka njė tė ardhme tė shkėlqyergesti_7 ka njė tė ardhme tė shkėlqyergesti_7 ka njė tė ardhme tė shkėlqyergesti_7 ka njė tė ardhme tė shkėlqyergesti_7 ka njė tė ardhme tė shkėlqyergesti_7 ka njė tė ardhme tė shkėlqyergesti_7 ka njė tė ardhme tė shkėlqyergesti_7 ka njė tė ardhme tė shkėlqyergesti_7 ka njė tė ardhme tė shkėlqyergesti_7 ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Faleminderit per keshillen,por deri tani se kam pas te nevojshme.Por nuk them jo,nuk i dihet!Kom njonin ktu ka trojet i thashe.....sjane llacka femrat gjermane.Me vjen keq per femijet.

Kaq.
Nuk te thashe te shkosh me vrap jo, thjesht po te tregoja si ishte gjendja.
Dhe kete me te thene e kisha nga beqot qe kisha ne pune, se vete nuk eshte se me interesonin shume.

Edhe nje gje tjeter qe me pelqen ketu ne Gjermani, ka Shqiptar plot, kam disa ish koleg nga Shqiperia qe kane ardhur me familjet dhe behemi per ndonje BBQ ne ndonje liqen verdalle, ndonje kafe/birre etj. Atje te hapeshin syte te degjoje shqip gjekundi.
gesti_7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-12-2018, 09:29   #462
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,421
Thanks: 2,575
Thanked 2,135 Times in 809 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

..hajt te qeshim pak se osht nata e vitit te ri
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg german.jpg (20.2 KiloByte, 170 shikimet)
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-12-2018, 09:32   #463
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 7,135
Thanks: 4,375
Thanked 4,841 Times in 1,866 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga busavata Shiko postimin
..hajt te qeshim pak se osht nata e vitit te ri
Busavat ...Vec at fjalen legen e mora vesh...
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-12-2018, 10:20   #464
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,609
Thanks: 4,262
Thanked 4,590 Times in 3,051 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e panjohura Shiko postimin
Busavat ...Vec at fjalen legen e mora vesh...
Po ēfare legeni i ka thene: ate plaken ta shtrijme a te rejen ta gozhdojme me baskia, baskia
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-12-2018, 20:31   #465
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,258
Thanks: 349
Thanked 630 Times in 458 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Faleminderit per keshillen,por deri tani se kam pas te nevojshme.Por nuk them jo,nuk i dihet!Kom njonin ktu ka trojet i thashe.....sjane llacka femrat gjermane.Me vjen keq per femijet.
Kaq.
Nuk me shkohet n'Gjermani veē prej ktij systes, sepse shef gjojna vetem te zymta, perjashtu russlandin
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-12-2018, 21:35   #466
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,612
Thanks: 6,969
Thanked 8,222 Times in 5,261 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 386
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Nuk me shkohet n'Gjermani veē prej ktij systes, sepse shef gjojna vetem te zymta, perjashtu russlandin
hajde ke plaku se te ēo ke dritat e kuqe rusinka me kile
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-12-2018, 21:52   #467
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,421 Times in 6,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Nuk me shkohet n'Gjermani veē prej ktij systes, sepse shef gjojna vetem te zymta, perjashtu russlandin
jo mer jo.shef ne made in Polen ,noi jermane do qausheske,Mase gje noi ka trojet.gezuar dujsna
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-12-2018, 22:05   #468
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,258
Thanks: 349
Thanked 630 Times in 458 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
jo mer jo.shef ne made in Polen ,noi jermane do qausheske,Mase gje noi ka trojet.gezuar dujsna
Gezuar, t' mart anmiku t'keqen!
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2019, 12:05   #469
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,421 Times in 6,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Nord Stream 2: US-Botschafter droht deutschen Firmen mit Sanktionen.

Richard Grenell, US-Botschafter in Deutschland, der sich auch gerne als Kolonialherr aufspielt, droht den deutschen Unternehmen mit Sanktionen, sollten sie sich am Pipeline-Projekt Nord Stream 2 beteiligen.

Die USA drohen den deutschen Unternehmen mit Sanktionen, sollten sie sich am Pipeline-Projekt Nord Stream 2 beteiligen, welches die Erdgasversorgung Europas verbessern soll. Der US-amerikanische Botschafter Richard Grenell, der sich gerne als Kolonialherr in Deutschland aufspielt, verschickte deshalb an jene Unternehmen, die daran beteiligt sind einen unverhohlenen Drohbrief.

In diesem Drohbrief heißt es laut der „BamS“: „Wir betonen, dass Firmen, die sich im russischen Energieexport-Sektor engagieren, sich an etwas beteiligen, das ein erhebliches Sanktionsrisiko nach sich ziehen könne.“ Damit mischt er sich erneut in innerdeutsche Angelegenheiten ein.

Grund dafür sei, so der Botschafter, dass durch die Pipeline-Projekte Nord Stream 2 und TurkStream der europäische Gasimport über die Ukraine überflüssig werde, wodurch die Gefahr russischer Interventionen in dem osteuropäischen Land steige. Im Ergebnis untergraben Firmen, die den Bau beider Pipelines unterstützen, aktiv die Sicherheit der Ukraine und Europas, so Grenell.

Zudem wollen die Amerikaner auch ihr dreckiges und teures Fracking-Gas in Europa verkaufen, was durch die günstigen Konditionen Russlands natürlich schwierig ist.

PS....gjermont e kan ngrone dy here DERRIN MATCH,ne heren e trete nuk i dihet.Nderhyrje FLAGRANTE ne DEM te interesave gjermane,ka i ARSCH ambasador.Por motra e vockel para brodherit te madh,rri...............urte.Masanej shkruesi nuk ka DEGJUAR akoma, qe gazin liquid ,e kane sjell me vaporra kerra apo aeropllane.Ka mundesi ne forme rreshjesh ka rete.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg US-Botschafter-NATO-Trump-696x392.jpg (21.1 KiloByte, 131 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2019, 16:53   #470
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,421 Times in 6,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Meine Oma hat immer gesagt: Es kommt nichts besseres nach.

Ndersa pasardhesi shtoi(jermani)...por ajo nuk e tha kurre,ne cfare perspektive apo si kendveshtrim e kqyri(Was sie nie dazu gesagt hat, aus welcher Perspektive das zu sehen sei).

Tungi....allbaner dhe mendoi qe GJYSHET e JONA apo TONA do i jepnin te DREJTE.

Hauptsache in Deutschland(thote nje rus...jo shkruesi).

Qys.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-04-2019, 08:31   #471
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,417
Thanks: 0
Thanked 1,063 Times in 923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Ne linkun me poshte behet fjale per te nenshkruar nje peticion ne menyre qe te ndalohet me ligj fotografimi i gjinise femerore nga poshte pa e dashur dhe pa e patur mendjen. Deri tani kjo veper nuk mbulohet nga ligjet gjermane. Procedura nuk zgjat as 2 minuta.

http://chng.it/rWtZ87zbqy

Kush nuk beson linkun mund t’a lexoje gjithe ceshtjen ketu

https://www.bento.de/politik/upskirt...91e0a#refsponi

dhe te linkohet prej aty te peticioni. Problemi ngrihet edhe nga ky emision televiziv:

https://www.ardmediathek.de/ard/play...rafiert-werden
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga uj me gaz : 28-04-2019 nė 08:37
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2019, 05:54   #472
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,421 Times in 6,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uj me gaz Shiko postimin
Ne linkun me poshte behet fjale per te nenshkruar nje peticion ne menyre qe te ndalohet me ligj fotografimi i gjinise femerore nga poshte pa e dashur dhe pa e patur mendjen. Deri tani kjo veper nuk mbulohet nga ligjet gjermane. Procedura nuk zgjat as 2 minuta.

http://chng.it/rWtZ87zbqy

Kush nuk beson linkun mund t’a lexoje gjithe ceshtjen ketu

https://www.bento.de/politik/upskirt...91e0a#refsponi

dhe te linkohet prej aty te peticioni. Problemi ngrihet edhe nga ky emision televiziv:

https://www.ardmediathek.de/ard/play...rafiert-werden
54.00-1.26.25=UNIVERSITET.


HOCHKARÄTIG EXTRA=BRILIANT.

Dhe nuk asht kamunist.

PS...mund ta kem shkruar,por 12.25 MINUTA=SHKOLLE.

Hajde....TUNG.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-05-2019, 09:53   #473
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,421 Times in 6,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Homosexualität und medizinische Erkrankungen.

Weiterer starker Anstieg der Syphilis bei MSM im Jahr 2018 (MSM: Männer, die Sex mit Männern haben)

Syphilis ist der Name für eine bakterielle Erkrankung, die vor allem durch sexuelle Kontakte übertragen wird; sie kann auch über Blut und intrauterin übertragen werden. In Deutschland sind fast ausschließlich Männer, insbesondere MSM, von Syphilis betroffen. Der Frauenanteil lag 2018 nur bei 6,3%.

Seit 2010 steigt die Zahl der jährlich gemeldeten Syphilis-Fälle in Deutschland kontinuierlich an, im Jahr 2018 noch stärker als in den Vorjahren, und zwar fast ausschließlich bei MSM. Bei den Frauen ging 2014 der sowieso schon geringe Anteil noch leicht zurück.

Bei MSM stieg die Zahl der Meldungen von Syphilis-Infektionen zwischen 2013 und 2018 um 20,2% an.

Bundesweit lag das Vorkommen von Syphilis im Jahr 2018 bei 7,1 Fällen pro 100.000 Einwohner. Es gab aber große regionale Unterschiede. Die höchsten Vorkommen wurden aus den Innenstadtbezirken von Berlin gemeldet: Dort reichte das Vorkommen von Syphilis je nach Bezirk von 61,3 Fällen pro 100.000 Einwohner bis zu 86,3 Fällen pro 100.000 Einwohner.

Zudem war der relative Anstieg der Syphilis-Fälle in mehreren Städten im Vergleich zum Jahr 2013 hoch: In Rostock gab es einen Anstieg von 703% (!), in Leipzig von 59%, in Nürnberg von 56% und in München von 54%. In den Berliner Innenstadtbezirken, in denen das Vorkommen 2013 schon hoch war, gab es 2014 weitere Anstiege von 9,1% in Berlin Mitte bis zu 46,2% in Charlottenburg/Wilmersdorf. Die Anstiege in diesen Städten waren fast ausschließlich auf vermehrte Meldungen von Männern, die Sex mit Männern haben (MSM), zurückzuführen.

Übertragungswege: Bei 84,0% der Fälle muss als Übertragungsweg sexueller Kontakt zwischen Männern angenommen werden. Der Anteil heterosexueller Übertragungen betrug 15,8%.

Bei 93,7% aller Meldungen aus Städten mit mehr als 1 Million Einwohner wurde als Infektionsweg Sex zwischen Männern angegeben.

Für Berlin heißt es: Es ist zu vermuten, dass die vergleichsweise hohe Anzahl von in Berlin lebenden MSM sowie die dort sehr vielfältigen Möglichkeiten zur Anbahnung sexueller Kontakte für MSM einen erheblichen Einfluss auf die dortige hohe Syphilis-Inzidenz haben.

Quelle.... Robert Koch Institut, Berlin: Epidemiologisches Bulletin.

@Baba ka Durrsi

Qeke rehat ti ne Österreich

Tashti persete apo sepse jane rritur kto lloj s`munjesh ne Berlin ja u shpjegon drague ,njeren po ja u sqaroj vete....pasoje e pranverave.Kujdesni bycen ne troje....nje qeter.

Tqys bruder.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 09:22   #474
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,421 Times in 6,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

ORA 09.30 hyrja,ne oren 10.00 brenda ne dhomen e Mjekes.
Ouuuuuu urdheroni cfar keni-MJEKJA.
Kam pasur dje dhe sot marrje mendsh ose me turbullohen syte.
Ta masim pak tensionin....e ke TOP 12-8.Ti kqyr pak veshet-AJO.
Veshi i djathte te eshte bllokuar,dhe qendron mundesia prandaj ke dhe trullosje....lol.
Dhe nje analize gjaku se e paske bere te fundit....wow Arben,para 364 ditesh.
Me lejohet tju shpreh dicka-une(perseri me te vogel).
Urdheroni-AJO.
Jeni GJITHMONE e BUZEQESHUR.
Eshte PROFESIONI i MJEKES....Faleminderit.
E kisha fjalen se bej nje KRAHASIM-une.
Dhe cila eshte-AJO.
Tek ne JANE.....KAFSHE dhe prandaj folesi e DO.....sistemin shendetesor ne GJERMANI.

Nje dite edhe Albania do arrij AKTUALITETIN tone-AJO.

KURRE...por shpresoj-Arbeni.

Infermiere....beji analizen e gjakut zoterise(te LESHIT) dhe profilaksine e ...VESHEVE.Orarin n.q-se sot eshte plani i zene e leni bashke.

Arben....te shkuara.

FALEMINDERIT JUVE.

KAQ.

PS.....ka dhe MJEKE nga Shqiperia shume te mira,por <cuditerisht> jashte trojeve,ose KONKRETISHT....Regina,Persona dhe Beaute(ne profesioni e saj).Ne troje ka VETEM......kurtizane.

AGRE.

SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 10:37   #475
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,417
Thanks: 0
Thanked 1,063 Times in 923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
54.00-1.26.25=UNIVERSITET.

https://www.youtube.com/watch?v=ylAp1N3qryc

HOCHKARÄTIG EXTRA=BRILIANT.

Dhe nuk asht kamunist.

PS...mund ta kem shkruar,por 12.25 MINUTA=SHKOLLE.

Hajde....TUNG.
Tani e pash ket. Den guten Volker kenne ich schon lange.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 18:48   #476
Regina
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,455
Thanks: 717
Thanked 988 Times in 584 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Regina ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
ORA 09.30 hyrja,ne oren 10.00 brenda ne dhomen e Mjekes.
Ouuuuuu urdheroni cfar keni-MJEKJA.
Kam pasur dje dhe sot marrje mendsh ose me turbullohen syte.
Ta masim pak tensionin....e ke TOP 12-8.Ti kqyr pak veshet-AJO.
Veshi i djathte te eshte bllokuar,dhe qendron mundesia prandaj ke dhe trullosje....lol.
Dhe nje analize gjaku se e paske bere te fundit....wow Arben,para 364 ditesh.
Me lejohet tju shpreh dicka-une(perseri me te vogel).
Urdheroni-AJO.
Jeni GJITHMONE e BUZEQESHUR.
Eshte PROFESIONI i MJEKES....Faleminderit.
E kisha fjalen se bej nje KRAHASIM-une.
Dhe cila eshte-AJO.
Tek ne JANE.....KAFSHE dhe prandaj folesi e DO.....sistemin shendetesor ne GJERMANI.

Nje dite edhe Albania do arrij AKTUALITETIN tone-AJO.

KURRE...por shpresoj-Arbeni.

Infermiere....beji analizen e gjakut zoterise(te LESHIT) dhe profilaksine e ...VESHEVE.Orarin n.q-se sot eshte plani i zene e leni bashke.

Arben....te shkuara.

FALEMINDERIT JUVE.

KAQ.

PS.....ka dhe MJEKE nga Shqiperia shume te mira,por <cuditerisht> jashte trojeve,ose KONKRETISHT....Regina,Persona dhe Beaute(ne profesioni e saj).Ne troje ka VETEM......kurtizane.

AGRE.

Gute Besserung Beno, alles Gute und eine schnelle Erholung.
Regina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2019, 19:04   #477
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,421 Times in 6,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Regina Shiko postimin
Gute Besserung Beno, alles Gute und eine schnelle Erholung.
Danke, mir geht es gut.


Jeden Morgen denke ich daran.... wie klein meine Sorgen sind.

Und Warum???

Weil....noch ARMES Menschen es gibt in......JETE.

Leider.

Por manche ArschLÖCHER e kane....VERGESSEN.

Sumcat me flamur...KETA.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2019, 14:24   #478
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,421 Times in 6,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Laborblatt vom 14.06.2019.

Verfahren....jane 29 komponente.

Ku kemi minus apo + negative.

Tek 12-ta.

Leuko oder Leukozyten....9.9+ ose 11.0 plus.

Arben.....duhani ju ben dem,ndersa 28 te tjerat TOP+nga 1 vit me pare jane permiresuar.

Faleminderit.

KAQ....se po ta zgjas, do vesha noi MINE tek.... spitali i mom terezes.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2019, 20:14   #479
Linda
❤❤❤❤
 
Avatari i Linda
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,108
Thanks: 3,756
Thanked 1,410 Times in 818 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 148
Linda ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
ORA 09.30 hyrja,ne oren 10.00 brenda ne dhomen e Mjekes.
Ouuuuuu urdheroni cfar keni-MJEKJA.
Kam pasur dje dhe sot marrje mendsh ose me turbullohen syte.
Ta masim pak tensionin....e ke TOP 12-8.Ti kqyr pak veshet-AJO.
Veshi i djathte te eshte bllokuar,dhe qendron mundesia prandaj ke dhe trullosje....lol.
Dhe nje analize gjaku se e paske bere te fundit....wow Arben,para 364 ditesh.
Me lejohet tju shpreh dicka-une(perseri me te vogel).
Urdheroni-AJO.
Jeni GJITHMONE e BUZEQESHUR.
Eshte PROFESIONI i MJEKES....Faleminderit.
E kisha fjalen se bej nje KRAHASIM-une.
Dhe cila eshte-AJO.
Tek ne JANE.....KAFSHE dhe prandaj folesi e DO.....sistemin shendetesor ne GJERMANI.

Nje dite edhe Albania do arrij AKTUALITETIN tone-AJO.

KURRE...por shpresoj-Arbeni.

Infermiere....beji analizen e gjakut zoterise(te LESHIT) dhe profilaksine e ...VESHEVE.Orarin n.q-se sot eshte plani i zene e leni bashke.

Arben....te shkuara.

FALEMINDERIT JUVE.

KAQ.

PS.....ka dhe MJEKE nga Shqiperia shume te mira,por <cuditerisht> jashte trojeve,ose KONKRETISHT....Regina,Persona dhe Beaute(ne profesioni e saj).Ne troje ka VETEM......kurtizane.

AGRE.

Gute Besserung Beni☺☺
__________________
Nehmen Sie die Menschen, wie sie sind, andere gibt's nicht.
Linda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 07:25   #480
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,421 Times in 6,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Linda Shiko postimin
Gute Besserung Beni☺☺
Danke LINDUSHE....skena gjo jane masa paraprake(kur na vje veza ke byca).

Ndersa ju te tjeret qe dini vetem te tundni flamuret....LEXONI dhe PLASNI qerpiket.

Vera sapo ka filluar dhe pas numrit tė rezervimeve...... Krimea lė shumė larg qytetet e tjera nga Krasnodari deri ne Shėn Petersburg.

Destinacioni mė i popullarizuar i pushimeve nė Rusi.

PS ju INJORANTE me zhgaba kockash plastike, duhet te shkoni ne Krime dhe te pyesni ruset se si behen .....zgjedhjet.AMFIBE....narod LLAPAQEN.

Shnet.....neser APET pushim.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 325200509.jpg (23.2 KiloByte, 10 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg 325200571.jpg (21.4 KiloByte, 10 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg 325200721.jpg (24.4 KiloByte, 10 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg 325200807.jpg (20.1 KiloByte, 10 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur