Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-04-2016, 13:06   #41
3d1
V.I.P

Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Shuma e pikėve qė jep: 51
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pushimet e veres ne Greqi.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Loutraki ėshtė si bregu i Vlorės, nuk ka ndonjė gjė tė veēantė.
Loutraki njihet vetem per kazinon dhe ujin me shishe plastiken....
Odeoni ndoshta e ngatarron me Psathen
i vjetėr 17-04-2016, 13:13   #42
BLEDI_SH
V.I.P

Data e antarėsimit: Feb 2013
Shuma e pikėve qė jep: 50
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 3d1 Shiko postimin
merr kepon e hajdeni te vemi per kafe andej nga lutraki..
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2016, 15:11   #43
ODEON
.

Data e antarėsimit: Apr 2014
Shuma e pikėve qė jep: 57
ODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėm

Citim:
I referohem pjeses veriore, nuk fola per det asaj ane.

Greqine e njoh mire dhe ata qe pelqejne alpinizmin e kane idene se per ke po them une, nese i ngjiteni nje mali Gjurana mesa mbaj mend quhet, mbase jam edhe gabim per emrin, do shihni nga lartesite e atij mali se sa te vegjel jemi ne krahasim me natyren.

Mali perballe Lutrakit eshte aq i madh sa ēudi qe te ecesh rreth 30km anes tij dhe mos e vesh re.
ODEON nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2016, 15:59   #44
3d1
V.I.P

3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ODEON Shiko postimin
I referohem pjeses veriore, nuk fola per det asaj ane.

Greqine e njoh mire dhe ata qe pelqejne alpinizmin e kane idene se per ke po them une, nese i ngjiteni nje mali Gjurana mesa mbaj mend quhet, mbase jam edhe gabim per emrin, do shihni nga lartesite e atij mali se sa te vegjel jemi ne krahasim me natyren.

Mali perballe Lutrakit eshte aq i madh sa ēudi qe te ecesh rreth 30km anes tij dhe mos e vesh re.
Gjerania quhet mali l eshte midis loutrakit dhe alepohorit,Psathes....por qe duhet ti biesh nga Megara jo nga korintho kjo eshte Rruga qe ngjason me llogaran
i vjetėr 19-04-2016, 18:56   #45
Iness
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ••Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

Data e antarėsimit: Sep 2013
Shuma e pikėve qė jep: 66
Iness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėmIness i pazėvėndėsueshėm

Kedo ishull qe do zgjedhesh per te shkuar ke per tu kenaqur me plazhet qe mbartin.
Nder ishujt qe mund te permend dhe qe ja vlejne me teper jane aros , Zakinthos, Ios, Kefalonia, Santorini, Lefkada, Naksos, Milos, Skiathos , Mikonos...

Nese deshiron mund te te them dy tre gjera rreth disa prej tyre..
Iness nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-04-2016, 19:10   #46
cool_shqype
cun per s'mari

Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Shuma e pikėve qė jep: 499
cool_shqype ka mbyllur reputacionin

Citim:
Gjerania quhet mali l eshte midis loutrakit dhe alepohorit,Psathes....por qe duhet ti biesh nga Megara jo nga korintho kjo eshte Rruga qe ngjason me llogaran
C'me kujtove Alepohorin e Psathan......o atje ishe ulur parajsa pembekryq me thjeshtesine me te bukur qe kam pare ndonjehere...me ate bregun me zall te bardhe dhe ato tavernat me gjumca te tiganisura......ujin ngjyre gurkali e ajrin e fresket...kodra te virgjera me bimesi...

Nje ambient i virgjer dhe shum mbreslenes (te pakten deri me 2000) eshte Elafonisi.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-04-2016, 19:42   #47
Persona
:)

Data e antarėsimit: Jan 2012
Shuma e pikėve qė jep: 152
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm

faleminderit Iness. pershkrimet, eksperiencat dhe keshillat jane gjithmone te mirepritura.

gjithsesi une do kontrolloj per te gjitha keto vende dhe nese kam pyetje do ju shkruaj.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-04-2016, 22:17   #48
nghi ngo
V.I.P

Data e antarėsimit: Nov 2013
Shuma e pikėve qė jep: 75
nghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėm

Mykono, kur te vish per here te dyte diskutojme se ku do shkosh
Ok, pak shaka s'na ben keq. Seriozisht tani, sygjerimi I pare per mua eshte Mykono. S'kam dyshim qe do kalonit shkelqyeshem pervec faktit qe eshte I mbushur me Gay. Do ti shikosh perdore, duke u puthur, do te flirtojne me shoket e tu goxha hapur, etj.. N.q.s mendon se te shqeteson ky fakt me mire te mos shkosh. n.q.s shikon pertej ketij fakti dhe ke deshire te kalosh mire ky eshte ishulli I duhur per mua. Ka plazhe te vogla,( jo te medha si ne Zakintho, Kefalonia)por shume te lezetshme. Ka restorante te shtrenjta, ka me cmime normale por mund te hash dhe suvlaki me 2 euro. Ka ca te perpjeta te forta, ato motorat me kater rrota nuk te ndihmojne te shkosh ne ca plazhe, makine do thoja me mire. Ka jete nate.

Per me qetesi, me gjelberim, me plazhe fantastike jane ishujt e detit Jon.
Dy ishuj qe thone se jane shume te bukur eshte Sandorini dhe Kreta. Une vete s'kam qene.
Nakso gjithashtu me plazhe shume te bukura. Frekuentohet shume nga Italiane. (Plazhe nudo me familjare)
Po vajte ne Samo, hidhesh nje dite ne Kusadasi(Turqi), shume afer. Kane ushqim te mire, vere te mire. Nje plazh aty quhet "rera e florinjte" me ka ngel ne mendje qe s'mora nje grusht rere. Kur e mbaje ne dore ate reren shkelqente.
Keto mbaj mend me kane lene mbresa por edhe Rodho dhe Paro jane te bukur, besoj kudo te vendosesh te shkosh do kalosh bukur.
nghi ngo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-04-2016, 23:25   #49
Persona
:)

Data e antarėsimit: Jan 2012
Shuma e pikėve qė jep: 152
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga nghi ngo Shiko postimin
Mykono, kur te vish per here te dyte diskutojme se ku do shkosh
Ok, pak shaka s'na ben keq.
me fal por nuk e kuptova kete shakane te heres se dyte

nje nder shoket e mi qe do vi me ne eshte gay dhe i vetmi problem qe mund te linde eshte rreziku qe ai te na braktise nese dashurohet me ndonje ne mykonos (shaka)

faleminderit per sugjerimet e tjera.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2016, 03:11   #50
thirsty
V.I.P

Data e antarėsimit: Mar 2011
Shuma e pikėve qė jep: 158
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm

Broken te vi edhe une ?
i vjetėr 20-04-2016, 10:48   #51
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤

Data e antarėsimit: Feb 2011
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BLEDI_SH Shiko postimin
i thashe qe e gjej shume te shetitur..
...te "bredhur ose bredharak" do tingellonte me mire.
i vjetėr 20-04-2016, 11:46   #52
Universal
Banned

Data e antarėsimit: Jul 2011
Shuma e pikėve qė jep: 0
Universal ėshtė nė rrugė tė mbarėUniversal ėshtė nė rrugė tė mbarėUniversal ėshtė nė rrugė tė mbarėUniversal ėshtė nė rrugė tė mbarėUniversal ėshtė nė rrugė tė mbarėUniversal ėshtė nė rrugė tė mbarė

Do te thoja te shkoje edhe ne Corfuz,vertet bukur dhe jo shume i kushtushem si ishujt e tjere.
Universal nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2016, 11:57   #53
ODEON
.

ODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Wait Shiko postimin
Do te thoja te shkoje edhe ne Corfuz,vertet bukur dhe jo shume i kushtushem si ishujt e tjere.
Korfuzi nuk ofron ato qe ofrojne ishujt e larget, korfuzi nuk eshte i lire, veēse nese flet per paketat turistike qe jane lire por skandal ne ate qe ofrojne realisht.
Gjithsesi vlen te shikohet vende si polikastro dhe manastirin qe gjendet ne te. Gjithashtu edhe nje AcuaLand eshte i bukur. Njekohesisht nje shetitje e kendshme ne pazarin e qytetit.
i vjetėr 20-04-2016, 12:00   #54
BABA nga DURRSI
V.I.P

Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm

nuk me pelqen te shkoj ne asnje vend te Greqise per pushime, vetem ideja qe ata pisa edhe me parate e shqiptareve (shume apo pak s'ka rendesi fare...) rrijne duke share dhe ofenduar shqiptaret dhe betohen se do ti mbysin me lidheset e kepuceve, me ben nervoz dhe ma heqin deshiren. Zakonisht pushimet verore i bej ne Shqiperi sepse me merr malli ngaqe jam larg dhe shkoj rralle, por edhe po vendosa te mos i kaloj ne vendlindjen time, preferoj ti kaloj ne Spanje, ose Portugali ku vertet ka vende te mrekullueshme dhe qe kushton njesoj ose me lire! Alternative shume e mire mbetet edhe Kosova pasi nuk kam qene kurre edhe pse kufiri eshte i hapur prej mese 16-17 vjetesh!
i vjetėr 20-04-2016, 12:01   #55
Si Bora
V.I.P

Shuma e pikėve qė jep: 321
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm

Odeon, nga cka lexova ketu ti e njifke vertete mire Greqine.

ke permendur nje vend te cilin une kam jetuar 10 vjet dhe menyra se se e pershkruan eshte ekzakt ashtu.

me behet qefi qe e paske shetitur mire dhe ia vlen vertete..
i vjetėr 20-04-2016, 12:01   #56
ODEON
.

Nderthurja me e bukur per mua mbetet Samos, qyteti Karlovas ose Vathi qe perfaqsojne modernen, pastaj fshatrat e bukur me plazhe mbreslenese dhe ne fund mali i pyllezuar totalisht me rruge te paasfltuara por qe kane nje bukuri tipike.
Samos-i eshte i larmishem por nder ishujt me te larget nga Pireu.
i vjetėr 20-04-2016, 12:11   #57
ODEON
.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
Odeon, nga cka lexova ketu ti e njifke vertete mire Greqine.

ke permendur nje vend te cilin une kam jetuar 10 vjet dhe menyra se se e pershkruan eshte ekzakt ashtu.

me behet qefi qe e paske shetitur mire dhe ia vlen vertete..
Kam jetuar andej disa vjet, 6 muajt e pare ishin sprova ime e jetes mendoj, shume vuajtje, gjuha racizmi i tepruar dhe mospasja mbeshtetje.

Me pas me kendoi mua gjeli, nje rrebel maje motorrit qe kishte nje kryelartesi te tepruar, ēeshtje moshe dhe papjekurie. Prandaj kam shetitur shume atyre aneve. Plus puna ime ishte te ofroja suport teknik ne ēdo qytet grek sepse isha shume i lire ne ēmim por qe relativisht per mua ishte mire.

Pavarsisht nacionalizmit ekstrem nga te dyja palet , greqia mbetet nje vend me bukuri perrallore ne ēdo aspekt, arkitektonik, tradicional, mikprites, natyror, historik etj.
Popuj si greket, ahqiptaret dhe italise se jugut une nuk i ve dot ndryshim perveē gjuhes.
i vjetėr 20-04-2016, 12:17   #58
Si Bora
V.I.P

Shuma e pikėve qė jep: 321
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ODEON Shiko postimin
Kam jetuar andej disa vjet, 6 muajt e pare ishin sprova ime e jetes mendoj, shume vuajtje, gjuha racizmi i tepruar dhe mospasja mbeshtetje.

Me pas me kendoi mua gjeli, nje rrebel maje motorrit qe kishte nje kryelartesi te tepruar, ēeshtje moshe dhe papjekurie. Prandaj kam shetitur shume atyre aneve. Plus puna ime ishte te ofroja suport teknik ne ēdo qytet grek sepse isha shume i lire ne ēmim por qe relativisht per mua ishte mire.

Pavarsisht nacionalizmit ekstrem nga te dyja palet , greqia mbetet nje vend me bukuri perrallore ne ēdo aspekt, arkitektonik, tradicional, mikprites, natyror, historik etj.
Popuj si greket, ahqiptaret dhe italise se jugut une nuk i ve dot ndryshim perveē gjuhes.

Ndaj te njejtin mendim me ty.
i vjetėr 20-04-2016, 12:32   #59
3d1
V.I.P

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
...te "bredhur ose bredharak" do tingellonte me mire.
Ku eshte ndryshimi i shetitur me i bredhur ose bredharak...
kam qene nxenes i dobet ne gjuhe.....nga i majti hynin nga i djathti dilnin....tranzit
i vjetėr 20-04-2016, 12:42   #60
*ARiel*
E qetė 🙃

Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Shuma e pikėve qė jep: 210
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm

A lumsi ju Broken Smile, do u kenaqkeni Une maksimumi ne Greqi kam qene vetem ne Selanik dhe kalkidhiki. Dy here qe kemi bere plan te ikim ne Santorini dhe Skiathos nuk na eshte bere mbare. Ne Santorini na keshilluan te ikim ne shtator se gjate veres eshte plot, plus duhet te prenotosh perpara. Ne Skiathos kemi te njohur edhe na thane qe eshte shume bukur, sidomos kur shkon si grup shoqeror eshte shume i pershtatshem.
Uroj te kaloni sa me bukur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim