Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 26-10-2018, 18:20   #101
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,994
Thanks: 15,447
Thanked 13,160 Times in 8,308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 703
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptari bėn ēmendurinė nė Zvicėr, paguan 36,400 franga pėr njė parė ta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
malok nga qyteti dhe very prude to bee malok, por jo katnar
Ti je maloq jo malok.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-10-2018, 18:25   #102
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,609
Thanks: 4,262
Thanked 4,590 Times in 3,051 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptari bėn ēmendurinė nė Zvicėr, paguan 36,400 franga pėr njė parė ta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Ti je maloq jo malok.
Si i thone ne gjuhen shqipe, se nuk e kam afer fjalorthin serbisht- shqip dhe sjelltas anash
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2018, 18:43   #103
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,414
Thanks: 17
Thanked 182 Times in 151 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptari bėn ēmendurinė nė Zvicėr, paguan 36,400 franga pėr njė parė ta

ēmenduria djema, nuk ka brina, ja keshtu shfaqet, ne vend qe ky budalla te beje diēka per njerzit e tij ne maqedoni, a diēka te mire per te varferit e te vuajturit, ploteson nje teke, nje kapriēo, vetes.
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2018, 19:45   #104
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,947
Thanks: 6,849
Thanked 1,954 Times in 1,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptari bėn ēmendurinė nė Zvicėr, paguan 36,400 franga pėr njė parė ta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Po edhe kur te dalim ne gjyq per dhaf‘n e katnarit une me karte identiteti dhe pasaporten fringo, fringo me vendbanimi Vlore, bashkia Vlore dhe do i them e shikon zoteri gjykates qe genjen ai katnari me duket qe kosovare eshte pdhus ti veni gjoben per shpifje dhe ti ndaloni hyrjen per 10 vite ne Shqiperi dhe se vandalizon makinat parkingjeve duke shkruar numra targash me boje mavria, mavria
Ke pallati Ali Mihali e ke marr pashaportizimin ti ne vlore jam i sigurt.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2018, 19:57   #105
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,609
Thanks: 4,262
Thanked 4,590 Times in 3,051 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptari bėn ēmendurinė nė Zvicėr, paguan 36,400 franga pėr njė parė ta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Ke pallati Ali Mihali e ke marr pashaportizimin ti ne vlore jam i sigurt.
jo ne Luge te mares ma kane sjellur, ku e di ku e kane marre dhe njeri nga ata dukej katnar Krropishti se kerkoj pdhus 200 ojra per transportin, ama me kryesorja qe kur te dalim ke gjykata, do shikoj ai zoteria gjykates pashaporten dhe cfaaap; vendbanimi Vlore, bashkia Vlore, perfektura Vlore dhe pos gjobes, ka per te thene edhe ai qe je katnar

Fjala katnar ne fjalorin katnar-shqip ka kuptimin e kategorise zhgl edhe dy kate ne bodrum poshte zh-se.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2018, 20:04   #106
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,612
Thanks: 6,969
Thanked 8,222 Times in 5,261 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 386
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptari bėn ēmendurinė nė Zvicėr, paguan 36,400 franga pėr njė parė ta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
jo ne Luge te mares ma kane sjellur, ku e di ku e kane marre dhe njeri nga ata dukej katnar Krropishti se kerkoj pdhus 200 ojra per transportin, ama me kryesorja qe kur te dalim ke gjykata, do shikoj ai zoteria gjykates pashaporten dhe cfaaap; vendbanimi Vlore, bashkia Vlore, perfektura Vlore dhe pos gjobes, ka per te thene edhe ai qe je katnar

Fjala katnar ne fjalorin katnar-shqip ka kuptimin e kategorise zhgl edhe dy kate ne bodrum poshte zh-se.
100 postime per nji malok zvicre

napoletanet thojn qe jeta eshte nje brioche. me mire nje pjeshke se tabllat e kerrit
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2018, 20:08   #107
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,609
Thanks: 4,262
Thanked 4,590 Times in 3,051 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptari bėn ēmendurinė nė Zvicėr, paguan 36,400 franga pėr njė parė ta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
100 postime per nji malok zvicre

napoletanet thojn qe jeta eshte nje brioche. me mire nje pjeshke se tabllat e kerrit
Ani mo ani, dhafa po bejme doli ai katnari i zvicres ne teme, tani qe e shtypem me shkronja, nuk do e leme ne rruge se gjobitesh
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-10-2018, 02:29   #108
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 613 Times in 482 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptari bėn ēmendurinė nė Zvicėr, paguan 36,400 franga pėr njė parė ta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ricky_ch Shiko postimin
Zonjė,

i paske bėrė 4 pika shumė thjesht pėr t'u pėrgjigjur.

Po e filloj me tė fundit. Unė vetė jetoj nė Zvicėrr
dhe e dij shumė mirė njeriu sa fiton dhe sa mund
tė kursejė. Unė ta vė kokėn time nė cung se ky
zotėrushi nė foto nuk i ka paratė e veta, e sidomos
kur njihet Zürich-u si vend me standard mė tė lartė
nė Zvicėrr.

Po, nėse jeton te babi dhe te mami, dhe tėrė rrogėn
e ka "tė holla xhepi", plus asaj i kanė lėnė ca rezerva.
Pėr mė tepėr hollėsi, informohu pakez mė tepėr pėr
tė ardhurat dhe standardin nė Zvicėrr dhe do ta kuptosh
tė vėrtetėn.


Tani pika e parė.
Modestia nuk ka tė bėjė me humanizmin. Ky zotėriu
a ndihmon dikend a jo nuk e dij, duhet ta pyesim.

Pika e dytė:
E njėjtė si e para. S'ka tė bėjė me humanizėm.

Pika e tretė:
Kuptohet qė askush s'merr me vete asgjė nė tjetrėn botė,
andaj edhe thash: qejfi mė i madh se Stambolli, por bėji
gjėrat pėr qejf (dėshirė )tėnde, e jo inat tė hallkut (tė tjerėve).


E tani sa i pėrket shprehjes tė ecėsh me kėmbė mbi tokė,
tek ne e pėrdorim tė shpenzosh me mend. Edhe i pasuri mė i madh
nė botė mund tė perfondojė nė fund fukara (i varfėr) nėse shpenzon
pa kontroll.

Nejse, mbi tė gjitha, nuk duhet harruar kush je dhe nga vjen.
Amerkani ėshtė amerikan, po ti je shqipėtar dhe dihet nga vjen.
Deri dje, kur i ke futur duartė nė xhepa, s'ke gjetur asnjė grosh aty,
dhe posa ke bėrė ca Dollarė e Franga fluturon menjėherė.

Pra, Zonja Adea, tė them sinqerisht, njoh shumė tė huaj
qė kanė ardhė kėtu nė perėndim, por me ēallėmgjinj se ne
shqipėtarėt nuk gjen askund. Harron se paraja harxhohet
shumė shpejt, e fitohet vėshtirė, kurse humanizmin e lėnė
kur tė bijnė pėrsėri nė situatė tė veshtirė, qė kemi besa
edhe ne nė perendim sa tė duash, e nuk merremi vetėm
me palesėn e Frangave, ups dikush kish pėrmendur
edhe vjeljen e tyre...

Nė anėn tjetėr, nėse tė njėjtėn gjė do ta kishte bėrė njė
zvicerran, as qė do tė komentoja.

Pra, mbi tė gjitha nuk duhet harruar se kush je dhe nga vjen!


Zoti Kiri,

Pike se pari me therrisni zonjushe.

Pike se dyti une nuk jam duke diskutuar sistemin fiskal te Zvicres.

Nqs fillojme e diskutojme ku i gjeti parate shqiptari, ky eshte muhabet tjeter.


Pike se treti, vendosu ne nje situate te tille ku ti si njeri i mire dhe besnik behesh preh i nje marrdhenie martesore me nje grua e cila pasi merzitet me ty vendose te te braktise. Ajo te thote se pas asaj asnje femer te tjeter ne bote nuk do te te hedhe me syte. Befas, out of the blue, nje femer e mire, besnike, e pashme dhe shume shume e pasur bie ne dashuri me ty. Ajo nuk do t'ja dije per te kaluaren tende. She is out of any league. Nuk do te doje ti te, nder te tjera, t'i dilje perpara asaj feckes qe te nxiu jeten dhe krah per krah me te dashuren e re t'ja beje gizili gizili. Thjesht per t'i treguar se ti je njeri qe nuk meritonte te trajtoheshe ne menyre te tille.


Ne qofte se nje gje nuk e bejme nga inati, atehere eshte e kote.

Inati eshte ndjenje e bukur kur ajo ndjenje te shtyn te arrish nje qellim.

Fjalet e tjera jane fukarallek.


Dea

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Adea : 28-10-2018 nė 02:31
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-10-2018, 02:41   #109
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,612
Thanks: 6,969
Thanked 8,222 Times in 5,261 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 386
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptari bėn ēmendurinė nė Zvicėr, paguan 36,400 franga pėr njė parė ta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Zoti Kiri,

Pike se pari me therrisni zonjushe.

Pike se dyti une nuk jam duke diskutuar sistemin fiskal te Zvicres.

Nqs fillojme e diskutojme ku i gjeti parate shqiptari, ky eshte muhabet tjeter.


Pike se treti, vendosu ne nje situate te tille ku ti si njeri i mire dhe besnik behesh preh i nje marrdhenie martesore me nje grua e cila pasi merzitet me ty vendose te te braktise. Ajo te thote se pas asaj asnje femer te tjeter ne bote nuk do te te hedhe me syte. Befas, out of the blue, nje femer e mire, besnike, e pashme dhe shume shume e pasur bie ne dashuri me ty. Ajo nuk do t'ja dije per te kaluaren tende. She is out of any league. Nuk do te doje ti te, nder te tjera, t'i dilje perpara asaj feckes qe te nxiu jeten dhe krah per krah me te dashuren e re t'ja beje gizili gizili. Thjesht per t'i treguar se ti je njeri qe nuk meritonte te trajtoheshe ne menyre te tille.


Ne qofte se nje gje nuk e bejme nga inati, atehere eshte e kote.

Inati eshte ndjenje e bukur kur ajo ndjenje te shtyn te arrish nje qellim.

Fjalet e tjera jane fukarallek.


Dea
sa eshte ora ne breg te kirit tani?
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-10-2018, 02:46   #110
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 613 Times in 482 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptari bėn ēmendurinė nė Zvicėr, paguan 36,400 franga pėr njė parė ta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
sa eshte ora ne breg te kirit tani?

Ketu tek une eshte ora 10:45 (22:45) (shyqyr Zotit me elektroniken e sotme nuk eshte e nevojshme te themi ora eshte 12. Akrepi i madh ia ka hipur te voglit - minute hand and second hand).

E nga t'a di une nga cfare vendi vjen Zoti Riki!

OK. Kiri jetoka ne Zvicer. I bie qe ora te jete : 04: 48Dea

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Adea : 28-10-2018 nė 02:49
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-10-2018, 03:00   #111
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,612
Thanks: 6,969
Thanked 8,222 Times in 5,261 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 386
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptari bėn ēmendurinė nė Zvicėr, paguan 36,400 franga pėr njė parė ta

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Ketu tek une eshte ora 10:45 (22:45) (shyqyr Zotit me elektroniken e sotme nuk eshte e nevojshme te themi ora eshte 12. Akrepi i madh ia ka hipur te voglit - minute hand and second hand).

E nga t'a di une nga cfare vendi vjen Zoti Riki!

OK. Kiri jetoka ne Zvicer. I bie qe ora te jete : 04: 48Dea
ora eshte 3.57 sapo u nderrua. happy new hour in berlin
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-10-2018, 09:05   #112
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,523
Thanks: 13,492
Thanked 7,496 Times in 4,756 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 436
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptari bėn ēmendurinė nė Zvicėr, paguan 36,400 franga pėr njė parė ta

Ky shqipetar po ben cmenduri dhe ne forum lol
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur