Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-11-2018, 19:28   #1
Erdhi Dimri
me ortekė

Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Shuma e pikėve qė jep: 24
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
A e mendoni kthimin nė Shqipėri?

Unė kam njėzet vjet i ikur. Pėr Shqipėrinė as nuk mė merr malli fare (ika kalama dhe nuk mė ka mbetur asnjė shok a shoqe atje), por problemi ėshtė qė pėrkujdesem pėr mamanė dhe mamaja ngul kėmbė qė tė kthehemi nė Shqipėri. Pėrderisa mamaja ime nuk ka askėnd kėtu nė SHBA, ėshtė nė moshė tė thyer dhe unė nuk dua ta lė vetėm, kam filluar qė ta mendoj seriozisht kthimin nė Shqipėri (sepse tekefundit jam beqar akoma dhe as pėr Amerikėn nuk mė merr shumė malli ---kam jetuar nė dy shtete tė tjera pėrpara se tė vij kėtu).

Kur u them miqve shqiptarė kėtu nė SHBA qė dua tė kthehem, kėputen tė gjithė duke qeshur dhe mė thonė qė kam shkarė. Njė miku im, poashtu, qė u kthye mbas shumė vitesh nga Italia nė Shqipėri po mė thotė se tė gjithė i thonė qė ka shkarė pėrderisa u kthye dhe ai ėshtė mėrzitur aq shumė nė Shqipėri saqė po kėrkon punė nė Itali prapė.

Qė tė mos zgjatem: sa prej jush e mendoni kthimin nė Shqipėri? Cilat janė arsyet qė doni tė ktheheni? Ēfarė duhet qė tė ketė dikush parasysh kur kthehet nė atdhe mbas njėzet vitesh nė mėrgim?

flm
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Erdhi Dimri pėlqehet nga
i vjetėr 04-11-2018, 19:30   #2
par
V.I.P

Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Shuma e pikėve qė jep: 92
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A e mendoni kthimin nė Shqipėri?

Mire-ardhesh Dimer dhe na sjellesh Veren sa me shpejt!
i vjetėr 04-11-2018, 19:31   #3
edlin
V.N.P

Data e antarėsimit: Apr 2010
Shuma e pikėve qė jep: 68
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm

Dikur, tani eshte vone ...
Arsyeja .... nuk dua qe nje dite kalamojt e mi te rimarrin boērn ne krahe siē bera une dikur
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i edlin pėlqehet nga
i vjetėr 04-11-2018, 19:37   #4
BABA nga DURRSI
V.I.P

Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Shuma e pikėve qė jep: 183
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm

ja u ktheva…. ca te boj pastaj, te shes banane dhe cokollata Hilal tek dera e shkolles ?
i vjetėr 04-11-2018, 19:42   #5
Kurt
V.I.P

Data e antarėsimit: Aug 2014
Shuma e pikėve qė jep: 102
Kurt ka mbyllur reputacionin

E cuditshme se plaka ime ka shume vite ktu, 20 vjet, nuk din anglisht dhe nuk ka asnje shoqe shqiptare apo amerikane, dhe nuk e merr aspak malli per shqiperine. Kjo me cudit shume mua. Ka edhe pashaporten por nuk ka vajtur ne shqiperi tash 15-17 vjet dhe nuk don te shkoje.
Disa njerz ankohen me fjale qe kerkojn dhe duan qetesine por ne rastin e plakes time eshte bazuar ne fakte qe e don qetesine dhe paqen ne menyren me autentike.
Ne shqiperi njerzit jane te ashper dhe plaka ime e mbaj mend kur ishte me e re ka qene gjithmone shume e ndjeshme shume e bute si engjell dhe gjithe ato vite ne mesin e njerzve me lekure te trashe si duket ia kane hequr mallin totalisht. Asnjeher nuk permend shoqet e saja qe ka punu ne cerdhe me to, as nuk permend kurr asnje komshi, asnje person ne lagje, kurr nuk permend emrin e askujt qe ka kaluar nje jete te tere me to?!
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-11-2018, 19:45   #6
AAO
Against All Odds

Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Shuma e pikėve qė jep: 139
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm

Te rikthehesh ne Shqiperi tafti bafti se je merzit ose se te merr malli per vendin tend eshte vetvrasje.

Shqiperia kerkon njohje , kontakte dhe me e rendesishmja lek. Nqf se ke nje shpi dhe profesion akoma me mire. Ndryshe sdo t'pelqeje realiteti.
i vjetėr 04-11-2018, 20:02   #7
Bad_Teacher
*Eat Me*

Data e antarėsimit: Dec 2012
Shuma e pikėve qė jep: 277
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm

As e coj neper mend. Nuk do mund te jetoja prape atje. Eshte si me shku mbrapsht ne kohe. Dhe te kthehesh se do plaka jote eshte absurde!!! Ti ke jeten tende. Mamaja po te doj le te kthehet. Ne ate moshe eshte normale, po ti i ri ???! Nese do shkosh make sure te kesh lots of $$$ e te hapesh ndonje biznes tendin. Ndryshe do pendohesh. 20 e ca vjet ke ndryshuar komplet ne mentalitet dhe si I shef/percepton gjerat. Ugh te fillosh nga e para me injorancen e madhe qe eshte atje... ugh. Lol.
i vjetėr 04-11-2018, 20:02   #8
Adea
V.I.P

Data e antarėsimit: Dec 2016
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
Unė kam njėzet vjet i ikur. Pėr Shqipėrinė as nuk mė merr malli fare (ika kalama dhe nuk mė ka mbetur asnjė shok a shoqe atje), por problemi ėshtė qė pėrkujdesem pėr mamanė dhe mamaja ngul kėmbė qė tė kthehemi nė Shqipėri. Pėrderisa mamaja ime nuk ka askėnd kėtu nė SHBA, ėshtė nė moshė tė thyer dhe unė nuk dua ta lė vetėm, kam filluar qė ta mendoj seriozisht kthimin nė Shqipėri (sepse tekefundit jam beqar akoma dhe as pėr Amerikėn nuk mė merr shumė malli ---kam jetuar nė dy shtete tė tjera pėrpara se tė vij kėtu).

Kur u them miqve shqiptarė kėtu nė SHBA qė dua tė kthehem, kėputen tė gjithė duke qeshur dhe mė thonė qė kam shkarė. Njė miku im, poashtu, qė u kthye mbas shumė vitesh nga Italia nė Shqipėri po mė thotė se tė gjithė i thonė qė ka shkarė pėrderisa u kthye dhe ai ėshtė mėrzitur aq shumė nė Shqipėri saqė po kėrkon punė nė Itali prapė.

Qė tė mos zgjatem: sa prej jush e mendoni kthimin nė Shqipėri? Cilat janė arsyet qė doni tė ktheheni? Ēfarė duhet qė tė ketė dikush parasysh kur kthehet nė atdhe mbas njėzet vitesh nė mėrgim?

flm

Per mendimin tim mos u kthe. Por ne qofte se do qe te prehen kockat rehat le nje testament (nga avatari dukesh se je madhor ne moshe) dhe kerko qe trupin tend t'a dergojne me qivur ne Shqiperi dhe te varrosesh prane eshtrave te te pareve te tu. Une do te sygjeroja qe ne kete testament t'i lejosh permbaruesit te testamentit (per te cilen ai do te paguhet) qe te sigurohet qe ne zbritjen e qivurit ne aeroportin e Rinasit te shpalosin edhe nje flamur me zogun e zi siper (apo e preferon te bardhe???). Po te kesh para me shumice komando edhe nje bande te vogel te kendojne hymnin.

Po mamaja jote cfare mendimi ka?

Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-11-2018, 20:18   #9
Smokkie
V.I.P

Data e antarėsimit: Oct 2015
Shuma e pikėve qė jep: 24
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm

Nuk eshte gabim te duash te kthehesh ne vendin tend por shqiperia eshte bere keq. Pas 20 vjetesh ne usa..do te duket xhungel. Imagjino kur pendohen ata te kthyerit e italise apo greqise lol...
i vjetėr 04-11-2018, 20:23   #10
shoku_tanku
patriot

Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Shuma e pikėve qė jep: 106
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm

Rrini aty ku jeni.Nuk kemi c'i duam qaramanet ketu.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i shoku_tanku pėlqehet nga
i vjetėr 04-11-2018, 20:24   #11
Pirati
Aga i Lugines

Data e antarėsimit: Sep 2010
Shuma e pikėve qė jep: 210
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm

Hiqju Adeas, mos e degjo, shife ēfare shkruan keshtu gjonash dixhenirate njeriu po kthehet ne vendlindje, jo ne Tanzani.

Meqe edhe beqo qenke, nuk ke kalamaja ne shkolla o ndonje tastamente ne shtepi, jo pse te kthehemi, jo keshtu e ke me lehte. Dhe tjetra meqe ke pervojen nga jashte ku jeton, ne momentin qe do e shikosh qe eshte e pamundur ne Shqiperi mund te kthehesh perseri aty ku je tani.
i vjetėr 04-11-2018, 20:24   #12
Akrepi
Anėtar

Data e antarėsimit: Jan 2012
Shuma e pikėve qė jep: 654
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm

Kush pi raki ėshtė i mirėpritur.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 04-11-2018, 20:29   #13
BABA nga DURRSI
V.I.P

BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Kush pi raki ėshtė i mirėpritur.
po neve qe pijme birre ca te bojm?
i vjetėr 04-11-2018, 20:30   #14
Akrepi
Anėtar

Data e antarėsimit: Jan 2012
Shuma e pikėve qė jep: 654
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
po neve qe pijme birre ca te bojm?
Tė gjithė edhe birraxhitė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 04-11-2018, 20:31   #15
thirsty
V.I.P

Data e antarėsimit: Mar 2011
Shuma e pikėve qė jep: 137
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm

Po pate lek nuk ka si vendi yt.
Postimi i thirsty pėlqehet nga
i vjetėr 04-11-2018, 20:32   #16
Beast
V.I.P

Data e antarėsimit: Mar 2015
Shuma e pikėve qė jep: 15
Beast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarė

kom mendu mu kethu per kosove ose me jetu pak aty do vjet.
Beast nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-11-2018, 20:50   #17
BABA nga DURRSI
V.I.P

une per vete do kthehem edhe do dal ne breg te detit dhe te jap varka me qera, ose te shes misra pjek ose luledilli, sa te fuqizohem i cik masnej do blej nji Dong Feng kinez dhe ta modifikoj me shit breke, kanatjere, peshqira plazhi e rropsa t'jera
Eh c'na ka gjet, dheu i yne na perzuri, dheu i huaj nuk na mban dot...
i vjetėr 04-11-2018, 21:02   #18
Sopoti
Banned

Data e antarėsimit: Mar 2013
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm

Sikurse e paraqet ,si obligim,plot dileme,e une me tjeret them mos u kthe.
Nqs mendon qe njeh mire nje profesion e te paraqitesh si dikush i formuar mire,i pregatitur per c'ka do investosh ,nuk deshton e mos nguro.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-11-2018, 21:05   #19
magnus
larguar

Data e antarėsimit: Jan 2011
Shuma e pikėve qė jep: 194
magnus ka mbyllur reputacionin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin

flm
Jo shoku, mos u kthe, do pendohesh keq, atje ka mbaruar cdo gje, shqiperia nuk behet me. Nuk ke degjuar, keto 6-7 vjet kane ikur qindra mijera, dhe te gjithe jane klandestine, ti ke pashaporte amerikane.
Mamane lere te te afermit, ca ke ti atje, moter apo vella, apo ndonje kusheri a kusherire, dergoi ca qindra dollare ne muaj te beje jete te mire, dhe e ke bere detyren tende. Varianti tjeter eshte, merre ne U.S.A.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-11-2018, 21:08   #20
Mistrece
.

Data e antarėsimit: Aug 2011
Shuma e pikėve qė jep: 295
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm

Cdo dite.....
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim