Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-11-2018, 23:03   #1
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 753
Thanks: 420
Thanked 435 Times in 249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Andej nga Korēa dhe Pogradeci kanė filluar gratė t'i urojnė njėra tjetrės "tė ardhtė njė burrė nga Amerika" pėr shkakun se ėshtė bėrė e modės qė shqiptarėt e Amerikės tė shkojnė dhe tė martohen nė Shqipėri (kryesisht meshkujt, por edhe femrat).

Kur bashkėbisedoj me shqiptarėt kėtu nė Nju Jork Stejt ideja qė mė fusin nė mendje ėshtė se nuk ka shtet nė botė si Amerika. Edhe nėse ka shtete ku jetohet mirė, sipas shqiptarėve tė kėtushėm, prapė nuk gjendet shtet nė botė qė tė ketė qenė kaq i mirė pėr komunitetin shqiptar. Dakord trima, asnjė shkak qė t'ju kundėrshtoj. Por kur qenka kaq mirė pėr ne albot kėtu, pėrse 90% e shqiptarėve shkojnė dhe porosisin burra dhe gra nė Shqipėri?

Sapo u drejtoj kėtė pyetje (qė faktikisht mė detyrojnė ta bėj sa herė qė mbroj veten kundra prospektit tė martesės sime nė Shqipėri --- se kanė filluar ma kanė vėnė si imponim, pėrderisa nga 20 miq qė kam, 15 kanė vajtur dhe kanė marrė grua nė Shqipėri), fillojnė ca shpjegime pa lidhje fare. Ajo qė vihet nė dukje tekefundit ėshtė se gjasme gratė e kėtushme (si shqiptaret e ardhura tė vogla nė moshė, si amerikanet) nuk janė "gra pėr shtėpi".

Dakord, unė nuk dua pėr grua njė pisanjose qė nuk di tė lajė mbathjet e veta dhe nuk ka gatuar njė gjellė nė jetėn e vet. Por a ma mbushin dot mendjen shqiptarėt se gratė nė Amerikė qenkan tė gjitha tė kėtij kalibri?

Jo!

Unė nuk dua njė grua qė ka kaluar gjashtė burra nė krevat. Por a ma mbushin dot mendjen shqiptarėt se gratė e kėtushme janė mė qejflie se gratė nė Shqipėri, Kosovė, Maqedoni, Greqi, Itali, etj?

Jo!

Nga kėto diskutime e sipėr duket sheshit se ajo qė e ka fajin nuk ėshtė gruaja qė nuk bėn pėr shtėpi, por e ka fajin hendeku i madh midis mentalitetit shqiptar dhe atij amerikan. Pra nuk ėshtė e gjithė puna ēėshtje krevati, se pėr tradhėti popujt mesdhetarė janė shumė herė mė tė flaktė sė popujt veriorė dhe amerikanėt. Pra, njė grua qė ka jetuar vite nė Itali dhe Greqi mund tė ketė pasur mė shumė meshkuj se shumica e grave nė Amerikė. Mirėpo nė Itali dhe Greqi, ku kam kaluar mbi dhjetė vjet dhe kam gjysmėn e farefisit, unė nuk kam dėgjuar tė porosisin tė gjithė burra dhe gra nė Shqipėri. Kur dėgjoja ndonjė shqiptar nė Greqi dhe Itali qė martohej nė Shqipėri ose pėr bujk e merrja ose pėr murator. Mirėpo kėta miqtė e mi nė Amerikė qė marrin burra dhe gra nė Shqipėri janė njerėz tė ēdo kalibri (inxhinjerė, ekonomistė, mjekė, policė, drejtorė, punėtorė, etj.) dhe e kam tė vėshtirė ta besoj se e bėjnė vetėm ngaqė janė xhelozė dhe nuk duan qė gruaja apo burri tė ketė bėrė shumė qejfe pėrpara martesės.

Ajo qė mė duket mua e arsyeshme ėshtė se shqiptarėt e Amerikės martohen shumica nė Shqipėri ngaqė diēka iu vret shikimin te mentaliteti dhe kultura amerikane. Tani pyetjet e mia janė kėto: nėse ti vėlla i dashur e ke me mėdyshje kulturėn dhe mentalitetin e kėtij vendi, pėrse do qė fėmijėt e tu tė lindin dhe tė rriten kėtu? Nėse, nė tė kundėrtėn, ty ēdo gjė tė duket nė rregull nė Amerikė, pėrse nuk gjen njė grua nga ky vend, por rri dhe na bėn dėrci vėrci se gjasme gratė kėtu nuk bėjnė pėr shtėpi?
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2018, 23:07   #2
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,878
Thanks: 1,524
Thanked 8,703 Times in 3,845 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Vetem katnaret shkojne e marrin ne Shq. True story. Sorry. Lol
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2018, 23:13   #3
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Vetem katnaret shkojne e marrin ne Shq. True story. Sorry. Lol
pse ti qe e ke mar amerikon e ke mar per dashuri?

se ke permend asnjeher bujin, 15 vjet neper forume.


e ke mar per interes, ke ardh nga shqiperia ktu se ai ka money
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2018, 23:15   #4
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,460
Thanks: 8,382
Thanked 6,450 Times in 2,722 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

ngaqe dun lope vendi o Dimri, prandaj… keshtu ka pas thone proverbi
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2018, 23:17   #5
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 753
Thanks: 420
Thanked 435 Times in 249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Vetem katnaret shkojne e marrin ne Shq. True story. Sorry. Lol
Ne Evrope mbase (ashtu besoja edhe une), por ne Amerike njoh shume njerez te kulturuar, te shkolluar, te integruar qe zgjedhin te martohen ne Shqiperi. Me ka befasuar ky fenomen dhe prandaj e kam hapur kete teme. Une per vete nuk pershtatem ne kete vend, por nese marr vendimin te bej familje do e bej ne nje vend ku pershtatem. Pra nuk jam dakord qe te marr grua nga Shqiperia dhe femija te me behet amerikan. Po mora grua nga Shqiperia do shkoj te jetoj vete atje. Sepse nese une marr gruan nga atje qe te krijojme familje ketu kjo do te thoshte qe une nuk dua te pershtatem personalisht ne kete vend, nderkohe qe une vendos te kunderten per femijen tim.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Erdhi Dimri : 05-11-2018 nė 23:21
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2018, 23:20   #6
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
ngaqe dun lope vendi o Dimri, prandaj… keshtu ka pas thone proverbi
Moglie e buoi dei paesi tuoi thon italianet lol, e vene ne zbatim,dhe eshte zgjedhje universale....grate dhe lopet zgjidhi nga vendi yt.
tani perjashtime ka, por nuk eshte vetem problem katnaresh shqiptar sic thot kjo tyryfycka bad teacher lol
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2018, 23:25   #7
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
Ne Evrope mbase (ashtu besoja edhe une), por ne Amerike njoh shume njerez te kulturuar, te shkolluar, te integruar qe zgjedhin te martohen ne Shqiperi. Me ka befasuar ky fenomen dhe prandaj e kam hapur kete teme. Une per vete nuk pershtatem ne kete vend, por nese marr vendimin te bej familje do e bej ne nje vend ku pershtatem. Pra nuk jam dakord qe te marr grua nga Shqiperia dhe femija te me behet amerikan. Po mora grua nga Shqiperia do shkoj te jetoj vete atje. Sepse nese une marr gruan nga atje qe te krijojme familje ketu kjo do te thoshte qe une nuk dua te pershtatem personalisht ne kete vend, nderkohe qe une vendos te kunderten per femijen tim.
ti po perjashton nga ekuacioni abuzivisht dashurine, dhe meqe e perjashton dhe del ne rafshin e interesave te tjera personale, materiale, apo mentalitare, do te thote qe s'duhet te perjashtosh martesat me mbleseri, pra nje lope nga fshati yt lol.

nese fut ne ekuacion dashurine, ateher dashuris nuk i plas trapi hic se nga je, mund te jesh dhe nga fiset zulu te afrikes, kan goxha gra te bukura dhe ata.


per bad teacherin esht ok te martohesh me nje burre sepse ka money, por nuk esht ok te marresh nje grua nga bularati i gjirokastres nga osh bad ticeri sepse jan katnar lol
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2018, 23:27   #8
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,460
Thanks: 8,382
Thanked 6,450 Times in 2,722 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

E vritke shume mendjen ti o E,D dhe filosofon shume, prandaj ke mbetur edhe beqo o i bekuar, kap njonen aty (fut derrin m'kasolle ka pas thone tata im dikur) ene coja plakes n'shpi, futi nja 2-3 kalamoj ene je m'rregull.
Mos bo dallime nese jon shqiptare, amerikone apo gjermone, te gjitha njesoj e kane dhe po urine te verdhe bejne , nuk bojn palla florini….
Po t'kerko koma per gjem mgja, po t'vje tjeglla perqarkas
Shaka boj or mik. Duke folur seriozisht mund te them qe ai miti i femres shqiptare ka rene me kohe edhe me vakt (e kan msu bicikleten ene ato tashti) dhe jane bere kudo njesoj.
Beja Bam vetem kur te gjesh njeriun qe te pershtatet ty, pa i vene shume rendesi perkatesise fetare apo etnise, etj budalliqe te ketij lloji. Nuk ka receta te gatshme kjo pune.
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2018, 23:29   #9
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,953
Thanks: 14,745
Thanked 9,002 Times in 5,218 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

teme interesante kjo .

ndoshta I marrin sepse I shtyjne prinderit …...ndoshta skane kohe te kerkojn nje femer sic e duan pasi shpenzojn shume kohe ne pune mund te jete dhe ajo qe the ti e kane te veshtire te ndryshojn mentalitet por cmenduria me e madhe eshte kur e bejne se e duan te ndershme ….lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2018, 23:34   #10
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
E vritke shume mendjen ti o E,D dhe filosofon shume, prandaj ke mbetur edhe beqo o i bekuar, kap njonen aty (fut derrin m'kasolle ka pas thone tata im dikur) ene coja plakes n'shpi, futi nja 2-3 kalamoj ene je m'rregull.
Mos bo dallime nese jon shqiptare, amerikone apo gjermone, te gjitha njesoj e kane dhe po urine te verdhe bejne , nuk bojn palla florini….
Po t'kerko koma per gjem mgja, po t'vje tjeglla perqarkas
Shaka boj or mik. Duke folur seriozisht mund te them qe ai miti i femres shqiptare ka rene me kohe edhe me vakt (e kan msu bicikleten ene ato tashti) dhe jane bere kudo njesoj.
Beja Bam vetem kur te gjesh njeriun qe te pershtatet ty, pa i vene shume rendesi perkatesise fetare apo etnise, etj budalliqe te ketij lloji. Nuk ka receta te gatshme kjo pune.
mesa kuptoj, prandaj kerkon te kthehet ne shqiperi erdhi dimri lol, per te gjet nuse, dhe ben gjoja kot, jo shqiptaret kshu jo ashu, dhe kta qe jan me shkoll te lart po njesoj nuset i duan nga shqipria, ik o dimer shko gjej nje vajz te mir dhe qe te te pelqeje, merre dhe sille ne usa. mos degjo kte ticeren. vetem se kur ta njohesh ne fillim mos i trego qe ke qen ne usa dhe ke pasaport amerikane. bindu qe te te doje pa interes material.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2018, 23:34   #11
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,460
Thanks: 8,382
Thanked 6,450 Times in 2,722 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Pse mi, ca paska te keqe me qen e nershme
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2018, 23:40   #12
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,460
Thanks: 8,382
Thanked 6,450 Times in 2,722 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

E,D - po gjeje ne amerike o trim, pse doemos do te shkosh deri ne ALB per ta gjet. Ka vajza/gra shqiptare ne amerike sa te duash qe jane te mira dhe ruajne ende disa tradita tonat shqiptare. Provoje njehere, leviz ndonje gur andej.
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2018, 23:40   #13
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
teme interesante kjo .

ndoshta I marrin sepse I shtyjne prinderit …...ndoshta skane kohe te kerkojn nje femer sic e duan pasi shpenzojn shume kohe ne pune mund te jete dhe ajo qe the ti e kane te veshtire te ndryshojn mentalitet por cmenduria me e madhe eshte kur e bejne se e duan te ndershme ….lol
te ndershme jane egjiptianet dhe marokenet lol, arrijne virgjerine vertet deri diten e dasmes, por ate vaginale, se kan ber seks anal sa jan tundur qe kur jan adoleshente.
pas marteses pastaj shamin ne kok dhe yxhyyyym yppp xhixhi.
true story, nga nje femer marokene qe kam njohur para 15 vjetesh ne itali, me tregonte cdo gje.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2018, 23:40   #14
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,953
Thanks: 14,745
Thanked 9,002 Times in 5,218 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Babe qeke pushim neser mduket se rri kaq vone

me fillu me fol per ndershmerin eshte muhabet I gjate por nuk ka garanci sot lol
nuk esht kusht primar per jetegjatesi ne cift ...se kta vete skan qene te ndershem

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Performer : 05-11-2018 nė 23:44
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2018, 23:41   #15
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,953
Thanks: 14,745
Thanked 9,002 Times in 5,218 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ron Shiko postimin
te ndershme jane egjiptianet dhe marokenet lol, arrijne virgjerine vertet deri diten e dasmes, por ate vaginale, se kan ber seks anal sa jan tundur qe kur jan adoleshente.
pas marteses pastaj shamin ne kok dhe yxhyyyym yppp xhixhi.
true story, nga nje femer marokene qe kam njohur para 15 vjetesh ne itali, me tregonte cdo gje.
I know , prandaj them ska garanci asgje lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2018, 23:47   #16
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,460
Thanks: 8,382
Thanked 6,450 Times in 2,722 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Babe qeke pushim neser mduket se rri kaq vone

me fillu me fol per ndershmerin eshte muhabet I gjate por nuk ka garanci sot lol
nuk esht kush primar per jetegjatesi ne cift ...se kta vete skan qene te ndershem
do i fus nja 6 ore pune masdite mi goc, ku ka pushim kaq kollaj si thu ti. Per temen: garanci eshte vaska e banjes e mbushur me uje, zhyte aty dhe po boni fllucka do thote qe s'osht gjo muhabeti ...
Shaka boj o Performer, vertet pune e ngaterruar cdo gje, sot kudo ne bote institucioni i marteses eshte ne krize, ky fenomen negativ ka prekur rende edhe Shqiperine, jo me kot numri i divorceve eshte ne shifra alarmante.
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2018, 23:47   #17
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
I know , prandaj them ska garanci asgje lol
s'ka cte duhet asnje lloj garancie lol, duhet te te interesoje e tashmja e personit jo e shkuara, ne te shkuaren as e njihje as te njihte.

sepse ndodh qe ka shkuar me te tjere para se te te njihte ty, por nuk i ka vene briret kurre askujt, dhe pasi te ka njohur ty nuk do te ti vere briret kurre dhe mund te te qendroje besnike gjithe jeten. ka dhe qe e gjen te virgjer, dhe ti beson gjithe jeten se e ke te ndershme, kurse ne krahun tjeter ti ve briret cdo sekond, kto marokenet jane te hatashme per te mashtru burrat lol.

kjo marokenia qe them un e kishte burrin ne shpi lol

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 05-11-2018 nė 23:49
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2018, 23:52   #18
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,460
Thanks: 8,382
Thanked 6,450 Times in 2,722 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Rono- paska qene e tipit Mia Khalifa, me vello kaptines kushedi, malla knejna yp xhixhi…
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2018, 23:53   #19
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 612 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Kur isha ne Hollande ne Nentor te vitit 1993, per te shoqeruar Zevendesministrin e Bujqesise Zotin Kora dhe nje delegacion prej 12 vetesh (perfaqesues te fermereve, zooteknikeve, agronomeve dhe veterinereve) per takime dhe seminare ne fushen e zhvillimit te Bujqesise, nder te tjera patem rastin te vizitonim edhe shume qytete dhe te benim nje udhetim me nje tip trageti mbi lumin e Amsterdamit. (eshte e mundur qe quhet Amstel???) Atje pashe nje fytyre. Djale rreth te tridhjetave. I veshur shume bukur. I fola shqip. Ai me pa shume i habitur dhe me pyeti nga e dallova. Kjo me ka ndodhur ne te gjitha aeroportet boterore ku ka shkelur kemba ima. Gjithnje e pikas shqiptarin. Ne 100 % te rasteve.

E dalloj nga shikimi. Nga mungesa e perqendrimit, orientimit dhe paniku.

Mendoj se shqiptari kthehet ne vendin e vet per te gjetur bashkshorte sepse nuk ka asnje femer te huaj qe bie ne dashuri me kete lloj mashkulli.

E kunderta eshte e vertete. Femrat shqiptare mund te martohen me te huaj. Ndoshta ato nuk e dine cfare mund te humbin duke mos u lidhur me nje bashkepatriot. Une nuk e di cfare do te thote te jesh e martuar me shqiptar. Kam dashuruar nje here nje hollandez dhe jam martuar me nje franko-kanadez.

Burri shqiptar njihet. Femra e huaj nuk e preferon.


Dea

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Adea : 05-11-2018 nė 23:55
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2018, 23:54   #20
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,953
Thanks: 14,745
Thanked 9,002 Times in 5,218 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

po pra ron free world , halla ime me bente per te qeshur ndonjehere me keshillat qe u jepte vajzave te saj por ne fakt ishte teper realiste … ajo u thonte fiks keshtu

te keqen mami , zgjidhe ndonjerin shife studjoje maje ca kohe po te pelqeu te sillet mire mbaje po ste pelqeu lere zij tjeter ska gje , kerko deri sa te gjesh ndonje qe te sillet mir sic do ti haha dhe kishte te drejte ajo po probleme me vende si Shqiperia eshte se ske aq liri ndonjeher duhe te rrish me zor dhe kjo me duket vujtje per hir te mentalitetit etc .. fuck that halla was right
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur