Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-11-2018, 00:03   #21
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Rono- paska qene e tipit Mia Khalifa, me vello kaptines kushedi, malla knejna yp xhixhi…
ne ato vite un isha i ri, dhe punoja kamerier ne nje restorant italian, kjo ishte lavapiatti(pjatalarse), pavarsisht shamis, ishte sex bomb lol. te fundit fare qe mbeteshim ne restorant ishim une dhe ajo, un fshija dhe laja sallen e restorantit, ajo fshinte dhe lante guzhinen.
shkonte me mua thjesht for fun, me tregonte se kishte shkuar me shume meshkuj, dhe para martese, e pyesja, po burri nuk dyshon???, jo thoshte, eshte shume i bindur se ai esht mashkulli i vetem qe kam shkuar, me ate ne krevat hiqem sikur s'di te bej sex.

ishte femer tmerresisht shum hot lol, por jam i bindur se ai marokeni shushk burri i saj nuk e kishte shijuar kurre.


femrat jan nganjeher djall per te mashtru burrat lol

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 06-11-2018 nė 00:05
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 00:06   #22
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 9,941
Thanks: 23
Thanked 2,915 Times in 1,805 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 192
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Nje pordhėrealist do tė thoshte : Pėr nje jetė mė tė mirė!!!

Nje Korcark te vogėl qė e kisha zėnė qe te vockel ma mori cuni Xhon Angry Babės nga Masachutesi ishte gjithe ai djale kishte fituar cmimin e falimentimeve te Fast fudeve ne UESA.Tip boluci i rrumbullaket i kishte fol baba qė ishte per vete si fuēi uthlle per gocat e mira shqiptare qe para ktij kishin rreshqitur padashje ke bishti ēadres ne plazh e ishin vrare ke zogu qefit.

Po ēa ti bėsh pėr te mirėn e familjes njė vajzė ne Uesej dhe 3 parazit ne Korēe qe presin rallen ke mony grami.

E hapi valixhen ishalla e ka me DALLAR siē thot Rexhi
__________________
“Shikoj nga te dyja anet para se te kaloj nje rruge me 1 sens levizje.Kjo ndodh sepse kaq besim me ka ngelur per Njerzimin,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 00:06   #23
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,953
Thanks: 14,739
Thanked 9,001 Times in 5,217 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

ore kush eshte kjo Mia Khalifa se na bete kurjoze lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 00:08   #24
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
ore kush eshte kjo Mia Khalifa se na bete kurjoze lol
esht nje aktore porno e famshme muslimane me shami lol, futu ne cfardo siti porno, beji search emrit te saj dhe te del menjeher lol
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 00:09   #25
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,953
Thanks: 14,739
Thanked 9,001 Times in 5,217 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

bobo sapo e google lere spo flas mo
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 00:09   #26
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

sorry ja futa kot, esht akoma me leht, shkruaje emrin e saj ne google te del siti i pare porno me videon e saj ne pornhub
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 00:11   #27
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
bobo sapo e google lere spo flas mo
.........................
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 00:16   #28
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 9,941
Thanks: 23
Thanked 2,915 Times in 1,805 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 192
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
ore kush eshte kjo Mia Khalifa se na bete kurjoze lol
Kjo o shoqja e Kesaj
https://es.m.wikipedia.org/wiki/Breanne_Benson
__________________
“Shikoj nga te dyja anet para se te kaloj nje rruge me 1 sens levizje.Kjo ndodh sepse kaq besim me ka ngelur per Njerzimin,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 00:25   #29
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Viking Shiko postimin
kjo osh shqiptare mer
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 00:28   #30
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 753
Thanks: 420
Thanked 435 Times in 249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
E,D - po gjeje ne amerike o trim, pse doemos do te shkosh deri ne ALB per ta gjet. Ka vajza/gra shqiptare ne amerike sa te duash qe jane te mira dhe ruajne ende disa tradita tonat shqiptare. Provoje njehere, leviz ndonje gur andej.
Isha lidh me njonen, cfare gjeje te shtrenjte shikonte perpara thoshte qe do e blente. Erdhi muhnabeti qe zuri nje pune me 80 mije dollare ne vit ajo, kurse une mezi i merrja 30 mije ne vit, dhe filloi te kishte pretendime dhe kerkesa, kurse dashurine time per librat e quante si forme dembelizmi. Ne fund e kapa duke marre edhe tableta per shendetin mendor... ja me kesi grash shqiptaro-amerikane kam pasur fatin te njihem ne Nju Jork. Nuk them se jane te gjitha keshtu, por une mesa duket nuk paskam qene me fat...
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 00:28   #31
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 9,941
Thanks: 23
Thanked 2,915 Times in 1,805 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 192
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ron Shiko postimin
kjo osh shqiptare mer
Ajo dote me dit kush o jo nga o meeer!
__________________
“Shikoj nga te dyja anet para se te kaloj nje rruge me 1 sens levizje.Kjo ndodh sepse kaq besim me ka ngelur per Njerzimin,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 00:33   #32
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,460
Thanks: 8,382
Thanked 6,449 Times in 2,721 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Shife ti cfare me tregonte cuni tezes time qe kom ne Tirone tek Ali Demi, vjet ne vere kur shkova me leje.
Ai eshte cun i hedhur, ka qene edhe disa vite ne Greqi, pastaj ne 2 shtete te tjera te Evropes, dhe natyrisht boni ca lek, u kthy dhe filloi bisnesin ne Tirone.
Tani eshte kap mire, dhe ka shume para neper duar dhe natyrisht vajzat i afrohen shume. Kishte kap njonen qe ishte 18-19 vjece shume thekthi dhe me thoshte qe ne fillim rrinte si pule rrjepse, s'hapte goje hic, dukej si dudume. Kur dilshim neper pazar- me tregonte,- une i thoja: do qe ti blej kto rrobat, a te pelqejne? Jo- me thoshte- nuk kane rendesi per mua, dua qe te rri me ty kjo eshte e rendesishme per mua, e pyesja per kepuce apo gjona tjera- me thoshte- si te dush ti.
Kaluan gati 4-5 jave dhe hala nuk po dilte ne tapet, me ne fund ja musha mendjen dhe shkuam ne nje hotel. Hap syte una-tregonte ai- kjo spektakel ne krevat, a thu sikur nuk ishte 18-19 vjece por sikur ishte 30 e kusur, aq experience kishte. Kjo me beri pershtypje por prap nuk po i jepsha dum-tregonte ai. Nje dite e kishte pare nje shoku i vet (shok i cunit tezes time) me gjithe kete vajzen ne maje te motorrit neper Tirone, dhe kur ishin takuar mbasdite ai shoku vet e kishte pyetur: O xxxxxx, te pashe sot me filanen mas motorrit, cne ti me ate, ajo te shkrin kah leket mer cun sepse punon me leke!
Ngela si shastis -me tregonte- dhe i thashe: Jo mor vlla se e ke gabim, ke ngatrru person. Jo mer daku- i thoshte ai shoku vet- une e njof shume mire filonen, e qujne keshtu e ashtu, e ka shpine filan vend etj detaje qe vertet tregonin qe ai e njifte mire. E pyeta: po mir mo vlla nga e din ti qe ajo puno me leke? Ai shoku vet i kishte thone: Ajo mer daku ka punu ne Greqi 3 vjet, e ka pas nji i njofti im, prandaj e di me siguri dhe prandaj e njof mire!!
Aty mu ndezen llampadinat-tregonte cuni tezes- dhe aty kuptova dhe me erdhi ne mendje pse ajo ishte aq e hedhur dhe experte ne shtrat.
Kam ngel si dru lisi nga shastisja- tregonte- sepse kisha bo ne plan me e mor e me ja cu plakes ne shpi, pra me u feju, po shyqyr qe doli ky tjetri dhe shpetova pa e bo ate budallik. Nejta edhe ca kohe me ate, deri sa doli i tjeter dhe ajo u zhduk. Ta kam fjalen vllai jot qe nuk ke garanci kerkund sot, sidomos Tirona qe eshte bo 800 mije banore dhe se merr vesh i pari te dytin. E fut ne shpi lale, por masnej se nxjerr dot kollaj pa te rrjep kah leket, pronat, maqinat, bisneset etj etj…
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 00:35   #33
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

babe, i lexova njeher ato historit e tua me femrat qe kishe pas nga gjith europa, por nuk shkrova asgje...dreqi ta haj mendova, emigracioni te shkatrron, baba qenka fiks si un. ndoshta kta te tjeret kan menduar e hapi thesin baba duke u mburrur, vetem une e dija se ishin te gjitha histori te verteta ato qe tregoje.

nejse me pas ne restorantin ku punoja ardhi nje kameriere ukrainase, Ludmilla e quanin, femer e bukur si top modele, ishte dhe goxha e mire dhe pozitive, me shpirt shume te madh, po ishte dhe cik kurve te thuash te verteten. me tregonte per prinderit e saj ne ukraine, i kishte te dy mesues, kishte nje vella te vogel atje, ishin mjaft te varfer, te dy si mesues kishin rroge 70 euro ne muaj secili, tmerresisht te varfer, une nuk e besoja, vetem kur googlova per ukrainen e besova qe aq ishin pagat atje...filluam nje flirt ca kohe, nja nat pasi mbaruam punen me tha qe i dhimbnin kembet nga puna e lodhshme dhe i bente mire kripa e ujit te detit ne mbremje, dhe me kerkoi ta shoqeroja pas pune ne 1 te nates, e shoqerova dhe atje pastaj dihet si ndodh...me erdhi keq muaj me vone, se filloi te shkonte me pleq italiane vetem per para, e bente si pune te dyte.

thoshte do rrij 5 vjet ne itali dhe pastaj do shkoj ne ukraine do blej nje shtepi te madhe, nuk kushton me shume se 15 mije euro, besoj se tani eshte ne ukraine dhe i uroj shum fat, se kishte shpirt vertet te mire, jo pse ma dha mua.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 06-11-2018 nė 00:37
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 00:36   #34
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 9,941
Thanks: 23
Thanked 2,915 Times in 1,805 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 192
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Muhabet fut e qit ky babe
__________________
“Shikoj nga te dyja anet para se te kaloj nje rruge me 1 sens levizje.Kjo ndodh sepse kaq besim me ka ngelur per Njerzimin,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 00:36   #35
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,460
Thanks: 8,382
Thanked 6,449 Times in 2,721 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
ore kush eshte kjo Mia Khalifa se na bete kurjoze lol
do not Google it ….
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 00:42   #36
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 753
Thanks: 420
Thanked 435 Times in 249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ron Shiko postimin
ti po perjashton nga ekuacioni abuzivisht dashurine, dhe meqe e perjashton dhe del ne rafshin e interesave te tjera personale, materiale, apo mentalitare, do te thote qe s'duhet te perjashtosh martesat me mbleseri, pra nje lope nga fshati yt lol.

nese fut ne ekuacion dashurine, ateher dashuris nuk i plas trapi hic se nga je, mund te jesh dhe nga fiset zulu te afrikes, kan goxha gra te bukura dhe ata.


per bad teacherin esht ok te martohesh me nje burre sepse ka money, por nuk esht ok te marresh nje grua nga bularati i gjirokastres nga osh bad ticeri sepse jan katnar lol
Roni deashuria nuk lind kur je bere tap dhe gdhihesh ne krevat me nje grua qe nuk ia di emrin. Zakonisht shqiptaret qe lidhen me gra ne vendet e ftohta veriore lidhen ne klube kur jane bere tap, ose ne portale lidhjesh. Disa qe jane hamshore te mire mbahen ne lidhje me gjate se disa qe performojne keq, por moda ketu kjo eshte: behu xurxull qe "te dashurosh".

Ne qytetet e medha skena e lidhjeve eshte pak me ndryshe, se kur bie fjala per Nju Jork Sitin vendasit as qe ia vlen te thirren amerikane. Mirepo kur shkon ne qytete ku vendasit jane 100% amerikane ne kulture dhe mendje, kjo dashuria qe permend ti nuk arrihet kollaj sepse nuk ekziston forma e komunikimit mashkull-femer si ne Shqiperi apo ndonje vend tjeter mesdhetar. Pra kemi te bejme me kultura krejt ndryshe dhe ai qe eshte me i prapte per standardet shqiptare mund te arrije komunikim me te mire me gjinine tjeter se dikush qe per standardet shqiptare eshte me normali.

Betohem ne zot qe nuk po shpik asgje nga mendja ime, por nga keto fakte qe kam perpara syve mua me duket se ne kete vend ka deshtuar komunikimi i shqiptareve me amerikanet dhe prandaj dashuria qe ty te duket gjeja me normale ketu na eshte bere gjeja me e pazakonte.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Mandi : 06-11-2018 nė 09:16
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 00:42   #37
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,460
Thanks: 8,382
Thanked 6,449 Times in 2,721 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Viking Shiko postimin
Muhabet fut e qit ky babe
rri urte ti, kap noi faqekuqe anej nga SWE apo NOR ku rrin ti, dhe mos u merr me kto pulat rrjepse knej nga shqipnia
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 00:43   #38
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
Isha lidh me njonen, cfare gjeje te shtrenjte shikonte perpara thoshte qe do e blente. Erdhi muhnabeti qe zuri nje pune me 80 mije dollare ne vit ajo, kurse une mezi i merrja 30 mije ne vit, dhe filloi te kishte pretendime dhe kerkesa, kurse dashurine time per librat e quante si forme dembelizmi. Ne fund e kapa duke marre edhe tableta per shendetin mendor... ja me kesi grash shqiptaro-amerikane kam pasur fatin te njihem ne Nju Jork. Nuk them se jane te gjitha keshtu, por une mesa duket nuk paskam qene me fat...
mos hezito, shko gjeje nje qe te pelqen ne shqiperi lol. dhe me 20 mije ne vit te jesh, do jene shume te kenaqura materialisht. dhe kij kujdes te zgjedhesh nje qe pelqen librat gjithashtu, kush urren librat, nuk ben per ty pik
mos degjo bad teacherin
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 00:49   #39
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
rri urte ti, kap noi faqekuqe anej nga SWE apo NOR ku rrin ti, dhe mos u merr me kto pulat rrjepse knej nga shqipnia
nordiket kapen kollaj, kan meshkujt shum homoseksual, esht me fat vikingu.

ka bo kerdin andej
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 00:51   #40
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,460
Thanks: 8,382
Thanked 6,449 Times in 2,721 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

E,D- (po ta shkruj shkurt emrin se eshte i gjate shume ene humbim kohe) kshu si e tregon/paraqet ti situaten vertet te merr fryka, une gjasme kujtoja se anej ishte i cik me thjeshte dhe me bukur, si neper ata filmat amerikane qe shofim neve knej neper Europe, ku njerzit jane duke prit trenin tek stacioni i metrose, asaj vajzes i bien librat pertoke nga shkujdesja, dhe nje djale i ndrojtur dhe i sjellshem perkulet me shpejtesi per ti mbledhur dhe per tja dorezuar, pastaj ai e pyet ca libri po lexon sepse e ka lexuar edhe ai, buzeqeshin dhe u shkelqejne syte nga gezimi dhe dashuria rrufe qe lind ne cast, dhe oplaaaa u kry bac!
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur