Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-11-2018, 00:55   #41
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
E,D- (po ta shkruj shkurt emrin se eshte i gjate shume ene humbim kohe) kshu si e tregon/paraqet ti situaten vertet te merr fryka, une gjasme kujtoja se anej ishte i cik me thjeshte dhe me bukur, si neper ata filmat amerikane qe shofim neve knej neper Europe, ku njerzit jane duke prit trenin tek stacioni i metrose, asaj vajzes i bien librat pertoke nga shkujdesja, dhe nje djale i ndrojtur dhe i sjellshem perkulet me shpejtesi per ti mbledhur dhe per tja dorezuar, pastaj ai e pyet ca libri po lexon sepse e ka lexuar edhe ai, buzeqeshin dhe u shkelqejne syte nga gezimi dhe dashuria rrufe qe lind ne cast, dhe oplaaaa u kry bac!
nuk esht aq e veshtir sa e ben E D lol, rimorkon shpesh ndonje ne starbucks, ka qe shkojne aty vetem per dating me strangers, just for fun,,,, ose dhe seriozisht.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 01:01   #42
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,504
Thanks: 8,478
Thanked 6,539 Times in 2,750 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

ron- a kane paragjykime per shqiptaret andej nga ju?
Ktej nga une zakonisht austriaket nuk kane paragjykime te medha ndaj nesh, por kur gjen ndonje kokerr qe ka paragjykime apo rracisem, zakonisht nuk e ka me vetem ne shqiptaret por e ka me gjith boten, perfshi edhe neve pastaj
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 01:01   #43
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

ndonjeher ndodh qe ti shkon per qefin tat te pish ndonje birre apo whiskey, pa asnje qellim peshkimi dhe bie ne grep i peshkuar nga grepi inteligjent i ndonje amerikoneje ahahaha
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 01:05   #44
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
ron- a kane paragjykime per shqiptaret andej nga ju?
Ktej nga une zakonisht austriaket nuk kane paragjykime te medha ndaj nesh, por kur gjen ndonje kokerr qe ka paragjykime apo rracisem, zakonisht nuk e ka me vetem ne shqiptaret por e ka me gjith boten, perfshi edhe neve pastaj
jo jo, sbehet fjale per paragjykime, zerooooooooooooooo lol, nuk e dine fare ku bie shqiperia, kur u shpjegon, listen, albania is very close to italy and greece...te thone thjesht aha europe, but you're not like italians...italianet i njohin dhe nuk kane ndonje opinion te mire, pizza mafia and mandolina...

eshte shume me keq te jesh italian dhe grek ne amerik lol, sepse jane te zeshket.


gjithsesi paragjykimet raciale ne amerike jane fare te dobeta, nuk i plas trapi kujt se nga je apo sje, keta lidhen me njeri tjetrin pa problem. ka plot njerez te panjohur te cilet i takon rastesisht dhe te thone bro lol, ta thone me konfidence sepse te shohin te bardhe dhe te quajn pa diskutim si nje prej tyre. nje lekure zeshketi nuk i thone kurre bro, por paragjykime raciale nuk kane as ndaj tij.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 06-11-2018 nė 01:13
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 01:12   #45
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,421 Times in 6,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Kur isha ne Hollande ne Nentor te vitit 1993, per te shoqeruar Zevendesministrin e Bujqesise Zotin Kora dhe nje delegacion prej 12 vetesh (perfaqesues te fermereve, zooteknikeve, agronomeve dhe veterinereve) per takime dhe seminare ne fushen e zhvillimit te Bujqesise, nder te tjera patem rastin te vizitonim edhe shume qytete dhe te benim nje udhetim me nje tip trageti mbi lumin e Amsterdamit. (eshte e mundur qe quhet Amstel???) Atje pashe nje fytyre. Djale rreth te tridhjetave. I veshur shume bukur. I fola shqip. Ai me pa shume i habitur dhe me pyeti nga e dallova. Kjo me ka ndodhur ne te gjitha aeroportet boterore ku ka shkelur kemba ima. Gjithnje e pikas shqiptarin. Ne 100 % te rasteve.

E dalloj nga shikimi. Nga mungesa e perqendrimit, orientimit dhe paniku.

Mendoj se shqiptari kthehet ne vendin e vet per te gjetur bashkshorte sepse nuk ka asnje femer te huaj qe bie ne dashuri me kete lloj mashkulli.

E kunderta eshte e vertete. Femrat shqiptare mund te martohen me te huaj. Ndoshta ato nuk e dine cfare mund te humbin duke mos u lidhur me nje bashkepatriot. Une nuk e di cfare do te thote te jesh e martuar me shqiptar. Kam dashuruar nje here nje hollandez dhe jam martuar me nje franko-kanadez.

Burri shqiptar njihet. Femra e huaj nuk e preferon.


Dea
Ma do menja qe keta shqiptaret ne amerike intelektuale,ju tremben divorceve.Po ne kto trojoret ja kon mor doren
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 01:17   #46
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
po pra ron free world , halla ime me bente per te qeshur ndonjehere me keshillat qe u jepte vajzave te saj por ne fakt ishte teper realiste … ajo u thonte fiks keshtu

te keqen mami , zgjidhe ndonjerin shife studjoje maje ca kohe po te pelqeu te sillet mire mbaje po ste pelqeu lere zij tjeter ska gje , kerko deri sa te gjesh ndonje qe te sillet mir sic do ti haha dhe kishte te drejte ajo po probleme me vende si Shqiperia eshte se ske aq liri ndonjeher duhe te rrish me zor dhe kjo me duket vujtje per hir te mentalitetit etc .. fuck that halla was right
ta merr menia qe halla was right, pse, mendove se vajzat e saj ishin me te zgjuara?
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 01:23   #47
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,504
Thanks: 8,478
Thanked 6,539 Times in 2,750 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

ED, shif mer babe per noi latinas anej, hispanike, mgja se ene ato jon te shkathta dhe te zgjuara, kaliente dhe pjellin kalamoj shume.
Bjer e vdis shqiptare e don ti? Une qesh duke e mor serbe per vete, ene sma ninte hic per patriotizem apo nacionalizem etj lloqe te ktij lloji. Masnej u prish puna sepse hiku ke motra vet ne Rome, dhe u shkeputem.
Nuk bojn shqiptaret mer cun, kane tangerllek shume, te bojn gjith diten ciu-ciu n'kaptine ene s'durohen. Problemi eshte qe po e more ne Shqiperi nga qytett e medha ke me pas kto muhabete qe te them una,(ca nuk shof ene ca nuk ngjoj une gjith diten knej), po e more anej nga katunet problemi eshte qe nuk ha pyka ne Amerike fare ajo, plus qe do biesh ne konflikt sepse ti je tip intelektuali dhe me nivel me sa kuptoj, ndersa ajo eshte vetem dru me pre pra nuk ju perpuqen yjet me as i cep ke baba. Hap syte mire mos u nxito, sepse nuk osht si puna e qeses se plenave qe nuk te pelqe, hap deren dhe e len mas dere, po e fute n'dere nuk e qit dot kollaj masnej sepse osht rob dhe jo qese plenash sic ta thash.
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 01:26   #48
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Mendoj se shqiptari kthehet ne vendin e vet per te gjetur bashkshorte sepse nuk ka asnje femer te huaj qe bie ne dashuri me kete lloj mashkulli.
Dea, sorry

ja fute kot lol


mos fol per femrat e huaja, fol vetem per veten.

ti nuk e ke idene si jane femrat e huaja, dhe mesa duket nuk ke as idene me minimale si jane shqiptaret. ke idene vetem si eshte zoti kora zevendesministri i bujqesise.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 01:26   #49
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,421 Times in 6,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Tu ec ne trotuar ne u perplasa pa dashje (krahun vetem) me nje ....cop mishi ene kjo ...hap syt mer(tha i gjo tjeter ne fakt).E dini si e deshte....tja PLASSHE qyrret siper.....celularit,por s`bzova.Apropo.....Si veshje, as hure apo prostituta skom vrejt ne Gjermani.Ndersa juve bojsat ne Amerike....vreni nonji aty qe e njifni,se kto ka trojet ta RRASIN shkopin e flamurit pertej mbathjeve.

Noten e mire.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 01:35   #50
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 19,715
Thanks: 15,476
Thanked 9,374 Times in 5,427 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 275
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ron Shiko postimin
Dea, sorry

ja fute kot lol


mos fol per femrat e huaja, fol vetem per veten.

ti nuk e ke idene si jane femrat e huaja, dhe mesa duket nuk ke as idene me minimale si jane shqiptaret. ke idene vetem si eshte zoti kora zevendesministri i bujqesise.
Une kam ngju qe femrat e huja vdesin per meshkuj SHqiptar
True story lol i cmendin fare
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 01:39   #51
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,504
Thanks: 8,478
Thanked 6,539 Times in 2,750 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Noten e mire o bofshi o burra, po hiki baba ti fus i sy gjume se u bo vone.
N'dasem t'beqarve Zot jarabi, fat e rehati pacin ishallah se vallahi si ka pas thone nji batute e nji filmi shqiptar: kohe te veshtire zgjodhe per dasem o shoku!
Ky emigracioni i la cunat ene gocat beqare , mori ne qafe gjith familjet, i ndau robt per se gjalli!
Pafshi ne enderr gjelle pasanikesh.
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
border=
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 01:44   #52
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

,,,,,,,,,,,,,,,,,

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 06-11-2018 nė 01:50
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 03:03   #53
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,802
Thanks: 3,151
Thanked 2,109 Times in 918 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
Roni deashuria nuk lind kur je bere tap dhe gdhihesh ne krevat me nje grua qe nuk ia di emrin. Zakonisht shqiptaret qe lidhen me gra ne vendet e ftohta veriore lidhen ne klube kur jane bere tap, ose ne portale lidhjesh. Disa qe jane hamshore te mire mbahen ne lidhje me gjate se disa qe performojne keq, por moda ketu kjo eshte: behu xurxull qe "te dashurosh".

Ne qytetet e medha skena e lidhjeve eshte pak me ndryshe, se kur bie fjala per Nju Jork Sitin vendasit as qe ia vlen te thirren amerikane. Mirepo kur shkon ne qytete ku vendasit jane 100% amerikane ne kulture dhe mendje, kjo dashuria qe permend ti nuk arrihet kollaj sepse nuk ekziston forma e komunikimit mashkull-femer si ne Shqiperi apo ndonje vend tjeter mesdhetar. Pra kemi te bejme me kultura krejt ndryshe dhe ai qe eshte me i prapte per standardet shqiptare mund te arrije komunikim me te mire me gjinine tjeter se dikush qe per standardet shqiptare eshte me normali.

Qe te mos zgjatem te ky qytet ku banoj une, se per qytete si Nju Jorku dhe Bostoni nuk flas dot, nga njezet miq qe kam kater a pese jane martuar me amerikane, njeri e njojti ne nje klub ne Greqi dhe mesa kuptoj e mori per letra, tjetri e njojti ne nje klub ne Angli dhe e tradhton aq shume saqe edhe ai per letra me duket se e mori, nje tjeter e njojti ne nje librari ketu ku jam une (per kete e di me 100 firma qe e mori per letra se ajo ishte ca vite me e madhe), nje tjetri i thane per nje shqiptare qe kishte letra ne nje shtet tjeter te Amerikes (edhe per kete e di me 100 firma qe e mori pe letra), nje tjeter e mori gruan me pagese (e mbajti nja tre vjet si kontraktore dhe tani mora vesh qe paska bere edhe femije me te).

Betohem ne zot qe nuk po shpik asgje nga mendja ime, por nga keto fakte qe kam perpara syve mua me duket se ne kete vend ka deshtuar komunikimi i shqiptareve me amerikanet dhe prandaj dashuria qe ty te duket gjeja me normale ketu na eshte bere gjeja me e pazakonte.
Nderro shoqerine!
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 03:45   #54
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Nderro shoqerine!
Hahaha po e ben si ne kohet e shkuara, kur dikush sillte 10 faqe hartim, e citoje dhe shkruaje dy fjale kyc
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 04:16   #55
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,802
Thanks: 3,151
Thanked 2,109 Times in 918 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ron Shiko postimin
Hahaha po e ben si ne kohet e shkuara, kur dikush sillte 10 faqe hartim, e citoje dhe shkruaje dy fjale kyc

Ma solli vete ne shteg.

Ore seriozisht tani, cfare eshte kjo menyra amerikane e te rriturit nje femije nga keta 100% amerikane se une vitin tjeter mbush 20 vjet ketu dhe vetem nje indian prej Amerike (100% Amerikan dmth) kam takuar dhe akoma jam duke u perpjekur te kuptoj kete familjen alla amerikance. Ti e ke kuptuar gje?
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 04:38   #56
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,379
Thanks: 3,613
Thanked 2,916 Times in 1,975 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Kur isha ne Hollande ne Nentor te vitit 1993, per te shoqeruar Zevendesministrin e Bujqesise Zotin Kora dhe nje delegacion prej 12 vetesh (perfaqesues te fermereve, zooteknikeve, agronomeve dhe veterinereve) per takime dhe seminare ne fushen e zhvillimit te Bujqesise, nder te tjera patem rastin te vizitonim edhe shume qytete dhe te benim nje udhetim me nje tip trageti mbi lumin e Amsterdamit. (eshte e mundur qe quhet Amstel???) Atje pashe nje fytyre. Djale rreth te tridhjetave. I veshur shume bukur. I fola shqip. Ai me pa shume i habitur dhe me pyeti nga e dallova. Kjo me ka ndodhur ne te gjitha aeroportet boterore ku ka shkelur kemba ima. Gjithnje e pikas shqiptarin. Ne 100 % te rasteve.

E dalloj nga shikimi. Nga mungesa e perqendrimit, orientimit dhe paniku.

Mendoj se shqiptari kthehet ne vendin e vet per te gjetur bashkshorte sepse nuk ka asnje femer te huaj qe bie ne dashuri me kete lloj mashkulli.

E kunderta eshte e vertete. Femrat shqiptare mund te martohen me te huaj. Ndoshta ato nuk e dine cfare mund te humbin duke mos u lidhur me nje bashkepatriot. Une nuk e di cfare do te thote te jesh e martuar me shqiptar. Kam dashuruar nje here nje hollandez dhe jam martuar me nje franko-kanadez.

Burri shqiptar njihet. Femra e huaj nuk e preferon.


Dea
Ishte njė shock i vėrtetė pėr anėtarėt e delegacionit kur gjatė shėtitjeve tė tyre nė qytet, gabimisht u gjendėn nė zonėn e bordellove tė famshme holandeze me ato vitrinat e mėdha prej xhami ku ekspozohesh "malli".
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 05:07   #57
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Ma solli vete ne shteg.

Ore seriozisht tani, cfare eshte kjo menyra amerikane e te rriturit nje femije nga keta 100% amerikane se une vitin tjeter mbush 20 vjet ketu dhe vetem nje indian prej Amerike (100% Amerikan dmth) kam takuar dhe akoma jam duke u perpjekur te kuptoj kete familjen alla amerikance. Ti e ke kuptuar gje?
e Kam kuptuar lesh, gjitha amerikanet qe Kam nee pun i kam pyetur, nga je si origjine. Njeri thot cerek Irish 10 % German 20 % Turkish, dhe me shum se gjysem polish. Tjetri pergjigje te ngjashme por I fut ca kombe te tjera europiane dhe shton nje 20% Lebanese. Nativ American s' kam taku akoma.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 05:33   #58
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,947
Thanks: 6,849
Thanked 1,954 Times in 1,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Sepse femra amerikane nuk eshte per martese. Rralle shikon edhe evropian te tjere te martohen me amerikane, te gjithe i marrin nga vedet e veta, si hungrezt bullgart francezt anglezt jugosllavt grekt ne amerike te gjithe rrefuzojn martesen me amerikane. Fenomen edhe me i madh eshte fakti se vet amerikant shkojn ne rusi meksike dhe azi te marrin gjejn nuse.
Eshte mentaliteti i femres amerikane qe e ben marstesen propozim deshtak per nje mashkull. Martesa ne amerike eshte bast i humbur per cdo mashkull.
Popullsia amerikane ka me shume mashkuj se femra, femra ka vlere te madhe ktu, nje femer mesatare e siper nga bukuria munded te behet kurva me e madhe ne bote ne kete vend ajo gjthmone te gjej burre qe do i ulet ne gjunj ti kerkoje doren per martese.
Ciftet amerikane nuk sgjasin ndersa shqiptaren martohen njeher e pergjithmone. Plus rrealieti eshte se shqiptaret meshkuj ne amerike jane nje perqindje e vogel qe mund te konkurojn per femra sadopak te bukura ne tregun amerikan, eshte shume e veshtire qe nje rrefugjat shqiptar duke punuar te konkuroje me boten materjaliste ne kapitalizmin amerikan ku meshkujt e lindur ktu jane kane profesione te mira ose vijn nga familje te pasura biznese etj.
Ne amerike shumica e meshkujve vuajn te gjejn dashnore dhe te rrine bashke, femrat jane shume te llastuara dhe kerkesat jane shume te medhaja per to.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 05:58   #59
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,947
Thanks: 6,849
Thanked 1,954 Times in 1,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Po shikoja ket humorin e persosur sot,lol
Shume funny ky skeēi,lol
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2018, 06:02   #60
Sopoti
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,967
Thanks: 5,176
Thanked 5,759 Times in 3,036 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 209
Sopoti ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse shqiptarėt e Amerikės shkojnė pėr t'u martuar nė Shqipėri?

Kurt!
Kur te behesh ti prind kam pershtypjen se do jesh nje baba tejmase i dashur,i perkushtueshem,e nje bashkshort i mire.

Qoft sahati i hajrit.

__________________
Muzika asht liri, kulturė, fe, magji e mistikė.
Gjergj Fishta!
------------------------------------
''Njeriun,,sa pak e gjej te njeriu!
V Zhiti.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur