Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-11-2018, 20:20   #1
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,998
Thanks: 11,682
Thanked 9,634 Times in 6,155 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 499
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Per Shqyptaret e Amerikes: Gezuar diten e falenderim-thenieve

Per Shqyptaret e Amerikes: Gezuar diten e falenderim-thenieve

Kalofshi sa me gezuar familiarisht e shoqerisht kete dite te vecante ...dita e gjelit te detit .

__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-11-2018, 20:46   #2
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,379
Thanks: 3,613
Thanked 2,916 Times in 1,975 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Per Shqyptaret e Amerikes: Gezuar diten e falenderim-thenieve

E ke blere kaposhin o cool?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-11-2018, 20:49   #3
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,998
Thanks: 11,682
Thanked 9,634 Times in 6,155 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 499
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Per Shqyptaret e Amerikes: Gezuar diten e falenderim-thenieve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
E ke blere kaposhin o cool?
Si te kam o mik?

Un per vehte kam blere do berxolla per merak.....kaposhi ketu eshte si me qen vic e jo si ato tanet te dikurshmit.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-11-2018, 21:28   #4
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,659
Thanks: 1,242
Thanked 776 Times in 484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Per Shqyptaret e Amerikes: Gezuar diten e falenderim-thenieve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Per Shqyptaret e Amerikes: Gezuar diten e falenderim-thenieve

Kalofshi sa me gezuar familiarisht e shoqerisht kete dite te vecante ...dita e gjelit te detit .

Gezime paci edhe ju. Zakonisht kaposhin e mar te porositur tek ferma e Amish people,por kete periudhe kam qene shume i zene me pune dhe nuk pata kohe per kaposhin.Nji pule me pilaf,ca levrek ne furre ndonje sallate dhe vere e raki. te premten ne pune prape. Avazi mo
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-11-2018, 22:56   #5
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,565 Times in 921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Per Shqyptaret e Amerikes: Gezuar diten e falenderim-thenieve

Happy Thanksgiving to all!

Ne emigrantėt e Amerikės kemi shumė arsye pėr tė qenė mirėnjohės kėtu ku jetojmė!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Beu_Shpata : 21-11-2018 nė 22:59
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-11-2018, 23:16   #6
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,186
Thanks: 691
Thanked 528 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Per Shqyptaret e Amerikes: Gezuar diten e falenderim-thenieve

Urime te gjithve,pacit feste te kendshme me familjet!
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-11-2018, 02:06   #7
luleshtrydhe
V.I.P
 
Avatari i luleshtrydhe
 
Data e antarėsimit: May 2016
Posts: 471
Thanks: 82
Thanked 77 Times in 61 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
luleshtrydhe ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Per Shqyptaret e Amerikes: Gezuar diten e falenderim-thenieve

Gjeli i detit ketu nuk e ka shijen si ato te Shqiperise, por adetin e bejm patjeter.
Perfundon ne plera, po ca te bejm. Skemi komshi afer si andej qe tia cojme lol
luleshtrydhe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-11-2018, 03:26   #8
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,802
Thanks: 3,151
Thanked 2,109 Times in 918 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Per Shqyptaret e Amerikes: Gezuar diten e falenderim-thenieve

Happy Thanksgiving dhe kalofshi nje dite sa me te bukur me familjet tuaja!
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur