Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-02-2019, 13:50   #21
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 4,831
Thanks: 2,763
Thanked 2,246 Times in 1,497 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Historia thote qe "Bejleret myzeqare" e shkretuan Voskopojen ne vitin 1769.. Per arsyejet qe i permenda me larte.

Po sipas teje, per cfare u shkaterrua?


Une nuk mund te them me siguri 100% qe keta jane nga Voskopoja, mirepo sic e thone ata, nga ato rajone e kane prejardhjen. Plus mbajne mbiemrin Korēa!


Nuk thashe ashtu! Si mendon ti "behen"(?!)

Une thashe qe mbahen* (se jane) te nje gjaku.. mirepo indentifikohen me fe dhe me kombesi te ndryshme; 1) ortodoks serb dhe 2) mysliman shqiptare.


Po perse te te tregoj, kur ti ve ne pikepyetje gjithe gjenetiken si shkence?! Ti e ke deshmuar qe nuk iu ze bese ketyre rezultateve.
Nuk kanė qenė bejlerėt e Myzeqesė. Myzeqeja ėshtė nė Jug-Perėndim ndėrsa Voskopoja ėshtė nė Jug-Lindje.
Armiqtė mė tė mėdhenj tė voskopojarėve ishin fanariotėt e Stambollit.
Nuk kam vėnė gjenetikėn nė dyshim si shkencė por karagjozėt qė shiten si gjenetistė.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 13:53   #22
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 737 Times in 298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Damastion Shiko postimin
Po me hyn n'udhe se eshte postim publike, o Gon , s'di cka te paska gjet se ti na sjell sende ma interesante se kjo !
Mos bo hajgare pashe nje Zot!
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 13:56   #23
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 737 Times in 298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Nuk kanė qenė bejlerėt e Myzeqesė. Myzeqeja ėshtė nė Jug-Perėndim ndėrsa Voskopoja ėshtė nė Jug-Lindje.
Armiqtė mė tė mėdhenj tė voskopojarėve ishin fanariotėt e Stambollit.
Nuk kam vėnė gjenetikėn nė dyshim si shkencė por karagjozėt qė shiten si gjenetistė.
Dtth sipas teje, keta voskopojaret paskan qene burra t'mire, a po?

E ku i mer ti keto te drejta me vleresu se kush eshte gjenetist, e kush hiqet si i tille?

A je testu ti vet fillimisht?!
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 14:02   #24
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 4,831
Thanks: 2,763
Thanked 2,246 Times in 1,497 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Dtth sipas teje, keta voskopojaret paskan qene burra t'mire, a po?

E ku i mer ti keto te drejta me vleresu se kush eshte gjenetist, e kush hiqet si i tille?

A je testu ti vet fillimisht?!
Kur tė bėhesh djalė i mirė do ti shpjegoj disa gjėra. Deri atėherė, bye.

P. S.
Thuaji moderatorit pėrkatės qė ta lėvizi temėn nga ky subforum, nuk kanė lidhje serbėt me diasporat Shqiptare.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 14:05   #25
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 6,792
Thanks: 4,019
Thanked 4,378 Times in 1,647 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Kur tė bėhesh djalė i mirė do ti shpjegoj disa gjėra. Deri atėherė, bye.

P. S.
Thuaji moderatorit pėrkatės qė ta lėvizi temėn nga ky subforum, nuk kanė lidhje serbėt me diasporat Shqiptare.
Per bese vetem tek humori me e bart....Edhe ashtu tek postimi i pare ka ikonat e qeshjes....
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i e panjohura pėlqehet nga
i vjetėr 05-02-2019, 14:20   #26
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 23,289
Thanks: 9,811
Thanked 8,580 Times in 5,448 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 452
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Edhe ne qofte se eshte e vertete EDHE NE QOFTE, perseri nuk perben dicka te pazakonte e as shkakton habi.

Armiqte me te medhenj, gjakataret me te tmerrshem, i kemi patur dhurate prej gjakut tone.......

Ky ciban deformimi i DNAse sone kombetare nuk ka rreshtur se ripjelluri elemete me shprishje te theksuar urrejtjeje qe kane lene gjurme te thella ne kurrizin e nanes sone Shqypni.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 05-02-2019, 14:52   #27
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,886
Thanks: 14,644
Thanked 8,672 Times in 5,822 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

minuta e 8-te....


@drague ne cool shqipe maheni MRENA....

Pra ky HAJDAR QÜRRAVECI na qeka....ANAL-ist politik.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 15:18   #28
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,079
Thanks: 6,622
Thanked 7,830 Times in 5,003 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 370
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
minuta e 8-te....

https://www.youtube.com/watch?v=PksSgX4wBEM

@drague ne cool shqipe maheni MRENA....

Pra ky HAJDAR QÜRRAVECI na qeka....ANAL-ist politik.
mein got ju flet moska ky e ka trunin me sallo derri
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 15:29   #29
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,886
Thanks: 14,644
Thanked 8,672 Times in 5,822 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
mein got ju flet moska ky e ka trunin me sallo derri
Po lene Kacin...e degjove at DARian Quli????Cdo shqiptar mbi moshen 40 vjec eshte agjent rus.

Hapu DHE cfare KRIMBASH mban ajo VARREZE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 05-02-2019, 15:36   #30
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 4,831
Thanks: 2,763
Thanked 2,246 Times in 1,497 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Po lene Kacin...e degjove at DARian Quli????Cdo shqiptar mbi moshen 40 vjec eshte agjent rus.

Hapu DHE cfare KRIMBASH mban ajo VARREZE.
Ai vetė ka mbaruar studimet pėr "filozofi" nė Athinė.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i King Bardhyl pėlqehet nga
i vjetėr 05-02-2019, 15:53   #31
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 737 Times in 298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e panjohura Shiko postimin
Per bese vetem tek humori me e bart....Edhe ashtu tek postimi i pare ka ikonat e qeshjes....
Akoma nuk e derguat temen tek “humori” a?

Ne te vertete shakaja eshte gjysma e se vertetes!

Une e hapa qellimisht dhe ne menyre ironike kete teme tek nenforumi “shqipetaret neper bote”, sepse vertete keto dy figura politike qe sot jane ne krye te shtetit serb, mund te kene linja shqiptare, por qe tani jetojne jashte trojeve te banuara me shumice shqiptare. Mirepo qeshtja eshte se a jane ne dijeni apo nuk jane per kete gje..

..keshtu qe, sa eshte per te qeshur kjo e vertete (nqs. del te jete e vertete), po aq eshte edhe per tu qare!

Ps. Une nuk e kuptoj se perse iu pengon disave kurreshtja ime dhe e te tjereve per te zbuluar prejardhjen e ketyre figurave!

__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gon! : 05-02-2019 nė 16:17
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Gon! pėlqehet nga
i vjetėr 05-02-2019, 16:09   #32
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,416
Thanks: 2,454
Thanked 2,349 Times in 1,224 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 129
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Dtth sipas teje, keta voskopojaret paskan qene burra t'mire, a po?

E ku i mer ti keto te drejta me vleresu se kush eshte gjenetist, e kush hiqet si i tille?

A je testu ti vet fillimisht?!
Cka mirresh me kete o Gon? Kta para se me ja fillu bisedes e mendojn si me be hile edhe ne muhabet te thjeshte. Ketyre ju pengon, plasin nga xhelozia se Flori edhe Arberi kane arrite te krijojne nje projekt te mirefillte si Projekti Shqiptar qe respektohet kudo. Nuk eshte ala fall ne kafe siq bejne keta neper forume.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hawk pėlqehet nga
i vjetėr 05-02-2019, 16:12   #33
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 737 Times in 298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Kur tė bėhesh djalė i mirė do ti shpjegoj disa gjėra. Deri atėherė, bye.

P. S.
Thuaji moderatorit pėrkatės qė ta lėvizi temėn nga ky subforum, nuk kanė lidhje serbėt me diasporat shqiptare.
Woww! “Kur te behesh djalė i mirė” thote ‘vleresuesi apsolut’..!!

Ti vleresoke cdo gje ketu tani!

kush eshte djale i mire, kush eshte djale i keq.

Kush eshte gjenetist i mire, e kush jo!

Kush eshte shqiptar, e kush jo!

Edhe t’paskan gradu tash!

Po hajde more perhajr!
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gon! : 05-02-2019 nė 16:18
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 17:05   #34
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 4,831
Thanks: 2,763
Thanked 2,246 Times in 1,497 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Woww! “Kur te behesh djalė i mirė” thote ‘vleresuesi apsolut’..!!

Ti vleresoke cdo gje ketu tani!

kush eshte djale i mire, kush eshte djale i keq.

Kush eshte gjenetist i mire, e kush jo!

Kush eshte shqiptar, e kush jo!

Edhe t’paskan gradu tash!

Po hajde more perhajr!
Aaaaa jo, ate punen kush eshte Shqiptar dhe kush jo jua kam lene te tjereve.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 21:15   #35
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,123
Thanks: 330
Thanked 569 Times in 421 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Keto tema e postime me ADN e gjenetike po perdoren per politike-berje e shitje-lajmesh nga me te pabesueshmet.

Harrohen disa gjera themelore ne kete mjedis: gjuha, kultura, mjedisi, trashegimia jetesore e personit. ADN vetem nuk te ben as Shqiptar, as Serb, as ēfardo tjeter.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Duaje Siveten pėlqehet nga
i vjetėr 05-02-2019, 21:30   #36
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 737 Times in 298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Aaaaa jo, ate punen kush eshte Shqiptar dhe kush jo jua kam lene te tjereve.
Jo jo, ti krejta pi dishe!
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 21:32   #37
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,821
Thanks: 3,726
Thanked 4,031 Times in 2,711 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 213
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

po, per ta hedhur ne gjyq ate analistin qe nje shemtire si Vuqa te ta faturoj per ēun padi per shpifje, per fyerje te personalitetit, gjeneve e bile edhe te hajdarit ne burg drejte, pa te drejten per rreplike ne gjykatore
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 21:36   #38
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 737 Times in 298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Keto tema e postime me ADN e gjenetike po perdoren per politike-berje e shitje-lajmesh nga me te pabesueshmet.

Harrohen disa gjera themelore ne kete mjedis: gjuha, kultura, mjedisi, trashegimia jetesore e personit. ADN vetem nuk te ben as Shqiptar, as Serb, as ēfardo tjeter.
Keni mare opllah* prej ksaj ADN-je edhe ju! Pernime do me ju shndrru n’fobi disave..
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 21:44   #39
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,821
Thanks: 3,726
Thanked 4,031 Times in 2,711 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 213
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Nuk kane faj njerezit, ja shembull qelloj e te del rezultati Voskpoje ku me u ankuar
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 05-02-2019, 21:50   #40
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,317
Thanks: 8,077
Thanked 6,105 Times in 2,610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Ky lajm eshte i bazuar vetem ne thashetheme dhe natyrisht eshte i fabrikuar nga qarqe politike serbe qe duan ti hane koken njeri-tjetrit. Dihet qe Vucic (apo VuciQ ) ka bere shume armiq ne vendin e tij, por kjo eshte pune per te dhe nuk na intereson shume. Demonstratat e fundit ne Serbi kunder tij e deshmojne shume mire kete gje. Mbajme parasysh qe demonstrata te tilla jane zhvilluar pak here ne ate vend, ne mos gaboj hera e fundit ishte ne 2002 me vrasjen e Zoran Dindic.
Sidoqofte, personalisht nuk besoj ne kesisoj budalliqesh alla-shqiptare sepse keshtu kemi thene edhe per shume politikane greke, si dikur per ish-presidentin grek Karolos Papulias, apo para nja 2-3 muajsh per ministrin e jashtem Kotzias, apo edhe vete kryeministrin grek Alexis Tsipras! Ne kohen kur u zgjodh presidenti Zaev ne Maqedoni, u degjua e njejta muzike alla-shqiptare edhe per Zaev, i cili ne nje vizite zyrtare ne Diber te Madhe "paskesh" deklaruar qe eshte shqiptar.
Ne rastin ne fjale pra per VuQiQin, "uroj" qe te mos jete "shqiptar" sepse nuk na ben nder aspak nese "eshte" i tille. "Plaga" e hapur nga nje thike mbas shpine prej "tendit" dhemb me shume sesa plaga e marre ne gjoks nga hasmi! Edhe Esat Pasha shqiptar e bir shqiptari ishte, por plaga qe na hapi nuk na u mbyll kurre dhe askush nga shqiptaret nuk ja fali! Edhe sot e kesaj dite iu kane kalb kockat ne nje varreze te humbur serbesh dhe malazezesh ne Paris , as dheu i vet nuk e qasi per tradhetine ndaj vendit te vet dhe sherbimeve qe i kreu Serbise edhe pas vdekjes!
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur