Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-02-2019, 21:54   #41
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 23,289
Thanks: 9,811
Thanked 8,580 Times in 5,448 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 452
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Mund ta besh ke rruga: Bab Dud Karbunara, kati i dyte, djathtas.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 22:38   #42
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,652
Thanks: 1,235
Thanked 760 Times in 474 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Ky tregon bejte kafeneshe si Kastriot Mufkaraj
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2019, 05:50   #43
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 4,831
Thanks: 2,763
Thanked 2,246 Times in 1,497 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Nuk kane faj njerezit, ja shembull qelloj e te del rezultati Voskpoje ku me u ankuar
U ngatėrrua i shkreti, harroi dhe i shpėtoi goja, osa mė saktė dora dhe e tregoi atė gjė. Tani do ti bėjnė gjyqin te oda pėr kėtė punė. Do ti thonė ē'punė ke ti qė merresh me atė? Ja, shiko trumcakun, bėn glasėn dhe ikėn me vrap.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2019, 06:35   #44
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,886
Thanks: 14,644
Thanked 8,672 Times in 5,822 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ai vetė ka mbaruar studimet pėr "filozofi" nė Athinė.
Kshu eshte KJO...ca ne Athine(dhe disa prej ktyre Beni i njef 100% FIKS),ca ne Stamboll,ca ne Beograd,do ne Qikago,ani te tjere ne London.Ndersa per ne Moske nuk di njeri te ket studiuar.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2019, 06:59   #45
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 737 Times in 298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Nuk kane faj njerezit, ja shembull qelloj e te del rezultati Voskpoje ku me u ankuar
Po si i mendon ti rezultatet e voskopojareve?
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gon! : 06-02-2019 nė 07:01
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2019, 07:10   #46
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 737 Times in 298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
U ngatėrrua i shkreti, harroi dhe i shpėtoi goja, osa mė saktė dora dhe e tregoi atė gjė. Tani do ti bėjnė gjyqin te oda pėr kėtė punė. Do ti thonė ē'punė ke ti qė merresh me atė? Ja, shiko trumcakun, bėn glasėn dhe ikėn me vrap.
O kishk!

Nuk ka kush te me bej gjyq mua per asgje! Cfare mendon ti se me “shpetoi dora” mua dhe tregova?!

Ti ishe me shume probleme o hajvan! ...”ia bejne gjyqin te oda” thote kishki! Edhe “prapaskenat” qenke n’gjendje me i parashiku!

Problemi eshte se ty te kane bere me “grada”, dhe nga gezimi rri nate e dite ne forum. Ndersa une nuk kam kohe sikur ti!
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gon! : 06-02-2019 nė 07:21
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2019, 07:20   #47
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 4,831
Thanks: 2,763
Thanked 2,246 Times in 1,497 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
O kishk!

Nuk ka kush te me bej gjyq mua per asgje! Cfare mendon ti se me “shpetoi dora” mua dhe tregova?!

Ti ishe me shume probleme o hajvan! ...”ia bejne gjyqin te oda” thote kishki! Edhe “prapaskenat” qenke n’gjendje me i parashiku!

Edit.
Ti je specie shumė e rrallė edhe Ilir edhe mysliman. Mė saktė je specie unike. Duhet tė dėrgojmė njė peticion nė UNESCO nė mėnyrė qė tė marrin nė mbrojtje, tė mbyllin nė ndonjė kafaz, e dinė vetė ata pastaj, se je unik dhe rrezikojmė qė tė humbasim si lahutėn pastaj.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 06-02-2019 nė 09:17
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2019, 07:40   #48
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 737 Times in 298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin

Edit.
Ti je specie shumė e rrallė edhe Ilir edhe mysliman. Mė saktė je specie unike. Duhet tė dėrgojmė njė peticion nė UNESCO nė mėnyrė qė tė marrin nė mbrojtje, tė mbyllin nė ndonjė kafaz, e dinė vetė ata pastaj, se je unik dhe rrezikojmė qė tė humbasin si lahutėn pastaj.
Po normal, une jam shqiptar geg, pasardhes i ilireve dhe musliman me fe. Prandaj me te drejte e kam shkruar aty”Illyrian muslim”. Nuk jom labrador sikur ti. Qen i perzim, tuc edhe llaskuc, qe rri zgidh e shetitet poshte e larte.. ha mut, e cfare tjeter nuk ha.
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gon! : 06-02-2019 nė 07:48
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2019, 07:54   #49
Socio
........
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,612
Thanks: 7,474
Thanked 6,129 Times in 2,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 195
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

@Gon

Qashtu edhe shume boshnjake pe thirrin veten !
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2019, 07:57   #50
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 737 Times in 298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Qysh po thirren boshnjaket?
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2019, 07:59   #51
Socio
........
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,612
Thanks: 7,474
Thanked 6,129 Times in 2,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 195
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

'Illyrian muslim' .... !
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2019, 08:00   #52
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 4,831
Thanks: 2,763
Thanked 2,246 Times in 1,497 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
@Gon

Qashtu edhe shume boshnjake pe thirrin veten !
Aaaaaa, po nė rregull pastaj. Se u bėra merak, jo pėr gjė.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2019, 08:02   #53
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 4,831
Thanks: 2,763
Thanked 2,246 Times in 1,497 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Po normal, une jam shqiptar geg, pasardhes i ilireve dhe musliman me fe. Prandaj me te drejte e kam shkruar aty”Illyrian muslim”. Nuk jom labrador sikur ti. Qen i perzim, tuc edhe llaskuc, qe rri zgidh e shetitet poshte e larte.. ha mut, e cfare tjeter nuk ha.
Ku Ilirėt dhe Gegėt dhe ku ti.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2019, 08:04   #54
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,079
Thanks: 6,622
Thanked 7,830 Times in 5,003 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 370
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
'Illyrian muslim' .... !
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 06-02-2019, 08:13   #55
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 737 Times in 298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
'Illyrian muslim' .... !
Une nuk e di si thone ata.. ti don te me thuash qe i kam kopjuar boshnjaket! Une thjeshte e kam thene ate qe jam, jo qe jam frymezuar nga boshnjaket, sepse kurr nuk i kam percjellir. Me qe llogaris se jam pasardhes i ilireve, kam te drejt ta quaj veten edhe ilir. Poashtu edhe me fe, tradicionalisht jam musliman, perse te mos e quaj veten ilir musliman!
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2019, 08:16   #56
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 737 Times in 298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ku Ilirėt dhe Gegėt dhe ku ti.
shka ke dashte me thone?
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2019, 08:21   #57
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 4,831
Thanks: 2,763
Thanked 2,246 Times in 1,497 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Une nuk e di si thone ata.. ti don te me thuash qe i kam kopjuar boshnjaket! Une thjeshte e kam thene ate qe jam, jo qe jam frymezuar nga boshnjaket, sepse kurr nuk i kam percjellir. Me qe llogaris se jam pasardhes i ilireve, kam te drejt ta quaj veten edhe ilir. Poashtu edhe me fe, tradicionalisht jam musliman, perse te mos e quaj veten ilir musliman!
Mos prano. Bishnjakėt e kanė kopjuar prej teje. Sa ta flasim pak me UNESCO-n.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2019, 08:22   #58
Socio
........
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,612
Thanks: 7,474
Thanked 6,129 Times in 2,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 195
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Une nuk e di si thone ata.. ti don te me thuash qe i kam kopjuar bishnjaket! Une thjeshte e kam thene ate qe jam. Me qe llogaris se jam pasardhes i ilireve, kam te drejt ta quaj veten edhe ilir. Poashtu edhe me fe, tradicionalisht jam musliman, perse te mos e quaj veten ilir musliman!
Jo, une e di qe je shqipetar. Te njoh per kohe te gjate ketu. Megjithate, une mendoj qe je ngaterruar pak aty.

Nuk ka identitet kombetar 'Ilir'. Termi 'Ilir' tregon vetem nje origjine te larget. Ndersa, 'Muslim' tregon edhe perkatesi fetare e edhe kombetare, se paku te boshnjaket kjo. Ata veten, nuk e quajne ndryshe pos, 'Muslimani'.

Keshtu qe ata me kete 'Illyrian Muslim' sipas tyre reprezentojne nacionalizmin e tyre ne menyre te plote; kombtarisht, fetarisht dhe me origjine gjoja autoktone.

Ndersa ty aty te mungon kryesorja: kombesia !
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Socio pėlqehet nga
i vjetėr 06-02-2019, 08:24   #59
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 737 Times in 298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Mos prano. Bishnjakėt e kanė kopjuar prej teje. Sa ta flasim pak me UNESCO-n.
Kahyre nihere, Labradorat llaskuca kishe po dijne me lujt edhe mu talle. Quo aqe llaskuc
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2019, 08:27   #60
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 4,831
Thanks: 2,763
Thanked 2,246 Times in 1,497 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Kahyre nihere, Labradorat llaskuca kishe po dijne me lujt edhe mu talle. Quo aqe llaskuc
Ore unė jam me ty. Si nuk po e kupton?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur